Esileht Ilu ja tervis tabletid vs kondoom

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: tabletid vs kondoom

Postitas:

Olen pärast lapse sündi 5a tablette söönud. Enne lapse sündi ka aastaid. Nüüd on tunne, et mul on kõik kõrvalnähud, mis seal infolehel kirjas.
Mõtlesin, et peaks vahet.

Kas selline vahe pidamine on ok?

Peas käivad igasugused kõhklused – kondoomiga pole nii hea, suvel võtsin vahest kaks lehte tablette järjest, et rannahooaega nautida. Mida organism arvab sellest, kui tahan äkki ikka uuesti võtma hakata.

Samas pole tablette süües mingit seksiisu, hea kui kord kuus miskit teeme.
Loodaks söögiisu vähenemist jm vaevuste kadmuist.

Mis arvate, kellel kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 20:20; 05.05 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks ei peaks ok olema? organism ei arva sellest mitte midagi, ega need sõltuvust ei tekita ju.
Ja üldse – miks sa spiraali ei pane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 23:54; 07.05 16:00;
Postitas:

Mina sõin 10 a järjest tablette sisuliselt suguelu alustamisest alates. Tagantjärele seostan neid 99% oma vähese seksihuviga. No ei olnud kohe mingit minu algatust ega soovi.
Peale tablettide lõpetamist läks aasta, enne kui tsükkel vähegi normi minema hakkas.
Seega arvan, et midagi head neist just naisekehale ei ole, kui välja arvata see, et näonahk ehk on tablettidega veidi parem. Aga see on minu arvates liiga kallis hind vinnivaba näo eest.
Rannahooajal aitab tampoon.
Ma ei tea, kas see on kokkusattumus, aga minu päevad on ilma tablettideta poole lühemad ja vähema vereeritusega, seega ei ole ka neist suurt segajat igapäevaelule või seksile.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ja spiraal ei ole samasugune hormoon, nagu tabletid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 20:20; 05.05 08:33;
Postitas:

Hormoonspiraalist eraldub nädalas sama palju hormoone, kui on kahes minipillis. Ja ta mõjub lokaalselt.
Pillidega aga nn vahe pidamine on üks suur lollus. Kui ei sobi, siis lõpeta ära, aga jupitamine tekitab ainult kahju – ajab tsükli sassi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:15; 05.05 14:56;
Postitas:

Spiraale on ju kahte tüüpi. Ei ole ainult hormoonspiraal vaid on olemas ka vasest spiraal, mis on hormoonivaba. Minul on goldlily (vask + kuld) olnud 7 kuud ja üldiselt olen rahul.

0
0
Please wait...

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hormoonspiraalist eraldub nädalas sama palju hormoone, kui on kahes minipillis. Ja ta mõjub lokaalselt.
Pillidega aga nn vahe pidamine on üks suur lollus. Kui ei sobi, siis lõpeta ära, aga jupitamine tekitab ainult kahju – ajab tsükli sassi.[/tsitaat]

hmmmm.. pikaajalistel pillide kasutajatel soovitatakse just aegajalt pause teha, et veenduda, kas normaalne tsükkel taastub jne.. need ”päevad”, mis pillidega saadud, pole mingid päevad ju, vaid pettekujutelm..

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]millimallikas85 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hmmmm.. pikaajalistel pillide kasutajatel soovitatakse just aegajalt pause teha, et veenduda, kas normaalne tsükkel taastub jne.. need ”päevad”, mis pillidega saadud, pole mingid päevad ju, vaid pettekujutelm..[/tsitaat]

Ammu enam ei soovitata sellist asja. See on müüt, et pause peab tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:15; 05.05 14:56;
Postitas:

Pauside vajadus on müüt! Pigem võib see kahju teha.
Loe siit: http://www.meelespea.net/ee/kontratseptsioon/muudid/5

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu arst ütles, et pauside tegemine on pigem halb, sest nii pillidega alustamisel kui lõpetamisel kõigub hormonaalne tase veres (lisaks tekib just neil perioodidel kõige enam tselluliiti). Pause võib teha siis, kui kavatsed teha tõesti pikema pausi, näiteks aasta.

Kui oled üle 5 aasta pille võtnud, tuleb teha iga aasta vereproovi hüübivuse määramiseks, kui see on korras, võid edasi süüa.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja spiraal ei ole samasugune hormoon, nagu tabletid?[/tsitaat]
tavalises vaskspiraalis ei ole mingeid hormoone.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 23:54; 07.05 16:00;
Postitas:

lisaks trombiohule tekitab liigne öströgeen(pillide põhikomponent) ka kasvajaid.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kiidan samuti tavalist vaskspiraali. Pole sellega häda midagi ja samas ei pea mingeid hormoone saama juurde. Mul tekkis just endal hormoonide osas vastumeelsus, sest ka kuidagi palju tundus seda juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:24; 08.05 15:49;
Postitas:

Sama värk, mis teemaalgatajal. Eelistasin kondoomi, nüüd lasin vaskspiraali panna, olen väga rahul 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas keegi oskab öelda, kes neid vaskspiraale kiidab, mis nende hind on?

0
0
Please wait...
Postitas:

lüües lahti raviminfo, siis esimesed apteegid ütlevad selle hinnaks 45,98. Aga hinnad erinevad natuke, mõnes kohas on odavamalt ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:24; 08.05 15:49;
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ilu ja tervis tabletid vs kondoom

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.