Esileht Lapse ootamine Tabletipuhastus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Tabletipuhastus

Postitas:

Tere. Kellel on tehtud tabletipuhastust peetumise tõttu 7-8n või tabletiaborti ( need samad nagu olen aru saanud)

Kuidas on läinud protsess haiglas ja hiljem kodus?

Kardan väga, sest terve internet vanu teemasid täis kus ei ole hästi läinud.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 12:10; 03.05 18:44; 04.05 20:00; 07.05 18:43; 08.05 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus 7+0, tabletipuhastus oli mõned nädalad hiljem. Esimesed/esimene tablett tuli võtta arsti juures, ülejäänu (järgmisel päeval?) kodus. Järgmiseks päevaks soovitan töökohustusi mitte võtta – minul olid valud üsna suured ja valudega kipub mul ka paha hakkama. Kui ise infot otsisin, siis leidsin üsna omajagu ka selliseid juhtumeid, kus tavapärastest päevade valudest midagi hullemat ei olnud ehk üsna individuaalne. Hiljem tuleb kontrolli minna: kas puhastus ilusti. Mul järelpuhastus pold vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ei ole küll päris nii öelda klassikaline tabletipuhastus, kuigi ta selle alla läheb.

Rasedust pidi minu arvestuse järgi olema ca 6 nädalat, kui hakkas määrima ning läksin erakorralisse vastuvõttu, kus tuvastati rasedus umbes 4 nädalat. Kuna tundus peetumine, pandi arstiaeg nädal hiljem. Selleks ajaks oli juba näha, et puhastumine oli ilmselgelt alanud, seega puhastamiseks esimest tabletti enam ei antud. Arst pani tabletid tuppe ja saatis koju. Õnneks sain planeeritud toimetused ära jätta. Mingi aeg oli veel normaalne olla, kuid siis hakkasid üsna tugevad krambid. Minu jaoks ikka tugevamad kui ka halvemad menstruatsioonikrambid ja mingi aeg ei osanud mitte kuidagi olla. Pikutasin, püüdsin sooja dušši all leevendust leida jne. Mingeid asjalikke tegevusi küll teha ei suutnud. Kui õigesti mäletan, siis järgmisel päeval oli juba normaalne ja sai igapäeva eluga jätkata. Voolus jätkus veel mingi nädalake ehk.

Kontroll oli 2 nädalat hiljem ja siis oli kõik puhas ja ilus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen sulle nii kaasa 🙁 .

Mulle pakuti seda jaanuaris, aga lootsin veel, et äkki lootekotti tekib midagi. Loomulikult hakkas katkema, läksin emosse ja ei olnud midagi hullu (peetumine 7n, katkes ca 2n hiljem). Kartsin hullemat. Hommikul läksin ja olin ca 15ni haiglas sees, aga arst midagi ei teinud, juba puhastus ise ilusti ära. Suurem veritsus oli ca nädal ja siis ca nädal määris, aga ei midagi hullu. Kui pärast katkemist 6k jooksul uuesti rasestud, siis võimalused terveks raseduseks on kõrged, lohta ennast sellega. Kindlasti pärast katkemist soovitan Pregnacare conception vitamiine, kui soovid edasi proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli viimane peetumine jaanuaris (kokku peetumisi 2) ja teada sain sedasi, et läksin emosse kuna hakkas kergelt määrima ja valutama (oli vist 10+0). Emos olles määris ja valutas juba kõvasti. Viimane kord anti üks tablett ja saadeti koju ning kirjutati ülevaatus mingi aja pärast. Öö oli väga valulik ja raske. Järgmisel päeval olin emotsionaalselt läbi ja lükkasin kõik töökohustused järgmisesse päeva. Esimene kord toimus protseduur päevases statsionaris (oli vist ka u 10 nädal) ja ennem koju ei lastud kui asi toimuma hakkas.  Minul valutas ja pidin otsima asendit, et vähem valutaks. Palatikaaslasel ei valutanud enne jalutama hakkamist üldse. Minu esimene tabletipuhastus oligi nii, et esmalt tabletid ülevalt ja alt sisse, siis hakkas valutama ja kamandati koridori kõndima, sest sedasi hakkab vist asi kiiremini pihta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 14:27; 03.05 19:57; 07.05 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Mul on terve nädal juba suur must auk olnud.

Uue nädala lõpuks peaks hullemaga ühelpool olema.  Arst ütles, et see toimub haiglas järelvalve all 3-6h, aga kardan seda, mis saab edasi kodus ja kui hulluks see verejooks võib kodus minna..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 12:10; 03.05 18:44; 04.05 20:00; 07.05 18:43; 08.05 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas vaikselt ise puhastuma, kuid siis anti haiglast veel suukaudne tablett ja saadeti koju. Samal ööl puhastus ka kodus kõik ära. Oli küll üsna tugev verejooks, nii et istusin lihtsalt paar tundi vetsus, sest nii tundus lihtsam kui koguaeg sidet vahetada. Peale paart tundi tugevat veritsemist aga tõmbas vaiksemaks ja edasi oli nagu tavalised päevad. Läksin küll veel ülejärgmine päev haiglasse päevaravisse kus sain teise tableti ka, kuid selleks hetkeks oli tegelikult juba kõik välja tulnud. Imestasin küll, et mind esimese tabletiga saadeti koju puhastuma ja kartsin ise ka kodus olles et äkki kaotan liiga palju verd või minestan peale sellist verejooksu, aga mees oli koos minuga ärkvel ja hoidis silma peal mul juhuks kui peaks midagi juhtuma. Õnneks siiski nii halb ei hakanud ja tagantjärgi mõtlen, et kodus turvalises keskkonnas oligi lihtsam kui see, et oleksin üksi haiglas pidanud kõik läbi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ütlevad kui palju on liiga palju verd. Hetkel enam ei mäleta nii täpselt, aga arvestati vist sideme vahetamise vajaduse järgi. Et kui tuleb rohkem, siis lähed emosse. Ja valutamist võtsin ära sellega, et võtsin ibukat ja patacetamoli vaheldumisi, siis isegi mõjus. Küll mitte esimesel päeval, aga teistel päevadel (ma muidu väga tablette ei kasuta, aga siis ei tahtnud lasta valutada). Mul tuli ka teise peetumise korral rohkem verd kui  päevade ajal. Ikka palju rohkem ja kokku määris äkki mingi 2 ndl. Ja esimene öö magasin rätikuhunniku otsas, et voodit ära ei rikuks ????.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 14:27; 03.05 19:57; 07.05 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen kaasa Sulle!

Minul katkestati 11/12 nädalal peetunud rasedus ja kõik läks asjaolusid arvestades hästi. Valude vastu anti mingit valuvaigistit ja otseselt valus polnudki.

Pärast katkestamist vaadati üle, et suurem osa oleks puhastunud ja kodus veritses vaid nii nagu vererohkemate päevade korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu valu vastu võib vabalt võtta ibuprofeeni ja paratsetamooli korraga, 400mg+1000mg. Ei pea kordamööda võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli peetumine 7.nädalal. Pandi tavalisele naistearstile aeg polikliinikus, kes pani esimese tableti. Seejärel saadeti juhiste ning teise tabletiga koju, mille pidin ise 3 tundi hiljem sisse panema. Olin ka end Perekooli juttude põhjal hullemaks valmistanud, kuid mul ei olnud mingeid erilisi valusid. Paar tundi tuli rohkem verd ja määris, muud ei miskit. Kõik väga individuaalne, ära üle mõtle. Verejooks on suur kui vahetad rohkem kui 1 xxxl imavusega sidet tunnis. Mul puhastus kõik ilusti ära ja neid ülisuure imavusega sidemeid, mida mul sõbranna soovitas osta mitu pakki, kulus mul vaid paar. Korralikult täis sai neist vast 2 ainult.

CwCh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma peetunud rasedusest teada siis, kui läksin kuklavoldi uh- sse. Samal päeval sain tableti ja paari päeva pärast haiglasse niikauaks kuni asi toimuma hakkas. Kell 9 sain oma tabletid tuppe ja siis hakkasin ootama. Ootamine lõppes kusagil kella 13 paiku kui korraga tundsin et vaja vetsu tormata. Veed koos verega…sain enne seda valuvaigisi süsti ka, sest ikka väga valutas…nagu tuhude ajal ikka. Siis koju ja hea et mul oli aimdu osta uriini sidemed, sest olin valmis selleks vere väljutamiseks. Mõtlesin, et kui uriini juba peavad, siis peavad pidama verd ka. Iga päevaga jäi järjest verd vähemaks. Ja siis täpselt päevapealt nädal hiljem tuli hommikul väga räige kõhuvalu ja korralik ports verd. Ja siis jäi jälle järjest rahulikumaks…puhastus korralikult ära, pidin ära ootama veel ühed päevad ja siis uuesti arstile kontrolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Aitäh vastuste eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 12:10; 03.05 18:44; 04.05 20:00; 07.05 18:43; 08.05 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Ma tunnen sulle nii kaasa ???? .

Mulle pakuti seda jaanuaris, aga lootsin veel, et äkki lootekotti tekib midagi. Loomulikult hakkas katkema, läksin emosse ja ei olnud midagi hullu (peetumine 7n, katkes ca 2n hiljem). Kartsin hullemat. Hommikul läksin ja olin ca 15ni haiglas sees, aga arst midagi ei teinud, juba puhastus ise ilusti ära. Suurem veritsus oli ca nädal ja siis ca nädal määris, aga ei midagi hullu. Kui pärast katkemist 6k jooksul uuesti rasestud, siis võimalused terveks raseduseks on kõrged, lohta ennast sellega. Kindlasti pärast katkemist soovitan Pregnacare conception vitamiine, kui soovid edasi proovida.

Mulle kunagi peale peetumist öeldi,  et järgmine kord tunneb organism jama varem ära. Kas see kuus kuud ongi see kui organism veel mäletab?</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 14:27; 03.05 19:57; 07.05 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul katkes detsembri lõpus rasedus 6 nädalal. Anti kaks tabletti koju kaasa, keegi haiglasse sisse ei jätnud. Kodus võtsin ühe ära, ei olnud midagi, 3 tunni pärast teise ja siis hakkas puhastuma. Verd tuli täpselt nagu päevade ajal ja korra vist võtsin igaksjuhuks ühe valuvaigisti. Paar päeva tuli natuke rohkem verd ja siis määris. Nädalaga oli kõik möödas ja arst vaatas üle ja ütles et kõik puhas. Jäin siis oma päevi ootama, mida ei tulnud. 2 nädalat peale katkemist jäin uuesti kohe rasedaks ja hetkel rasedust 18 nädalat. Algul ei saanud arugi, et uus rasedus oli alguse saanud. Alles veretestist selgus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Sain kaa käidud ja tõesti tuleb tunnistada, et nii hull ei olnud kui ma kartsin. Toimus siis haiglas ja olin seal u 6 tundi, hiljem tehti ultraheli.

Muidugi tuleb nüüd loota, et kõik puhastub ilusti, palaviku ja põletiku ei teki ja kontrolli ajaks kõik ok..

Kõhuvalu praegu ei ole väga hull, pigem ebamugav. Tablett õnneks aitab.

Teemaalgataja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 12:10; 03.05 18:44; 04.05 20:00; 07.05 18:43; 08.05 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli jaanuari lõpus peetumine (6+4) ja tabletipuhastus. Ämmaemand pani naistenõuandlasse aja, kust sain hunniku tablette, millest esimene tuli ära võtta samal päeval (reede) ning ülejäänud panna tuppe ülejärgmisel päeval (pühapäev). Eelnevalt uurisin ka netist kui valulik see olla võib ja mida üldse oodata ja kahjuks minul tuli see kõige hullem variant. Pühapäeval ligikaudu 2 tundi peale tablettide panemist algas kõhuvalu ja krambid, mis läksid aina hullemaks. Valuvaigisti ei aidanud. Verd ja tükke tuli palju aga mitte nii palju, et haiglasse minna. Lisaks tekkis kõhulahtisus ning oksendamine. Kõigest sellest sai keha nii suure trauma ja shoki, et hakkasin ära minestama. Kuna oli ka suur nõrkus, ei suutnud isegi nii palju ennast kokku võtta, et teise tuppa telefoni juurde roomata ja elukaaslane koju kutsuda. Õnneks on iphonel siri funktsioon, mis mu hüüdmise peale aru sai, et tuleb elukaaslasele helistada. Kuna telefon oli kaugel ja ma sinna midagi rääkida ei saanud, ehmatas mees ära. Helistas mitu korda tagasi ja kui ma vastu ei võtnud, sai aru, et midagi ikka väga halvasti ja ruttas koju. Selleks ajaks kui mees koju jõudis olid kõhulahtisus ja oksendamine pisut vähemaks jäänud ning ta leidis mu esiku/vannitoa vahelt maas vedelemas, sest see oli kõige mugavam koht tol hetkel, kust jõudsin ka kiiresti vannituppa oksele/potile jm. Kokkuvõtteks kestis kogu asi u 6 tundi ja peale seda hakkas paremaks minema. Järgmisel päeval oli enesetunne juba päris hea, kui emotsioonalset poolt mitte arvesse võtta. Veritsemine muidugi kestis veel mitu nädalat mul. Kolm nädalat hiljem läksin järelkontrolli ning seal veenduti, et kõik ilusti korras.

Minu soovitused:
-Kui seda teha kodus, siis oleks hea, kui keegi on ikkagi ligidal, elukaaslane/sõber/pereliige, kes iganes. Sest mul konkreetselt oli selline tunne, et ma minestan seal poti peal ära, kukkun oksekaussi ja lämbun sinna samasse.

-Juua väga palju vedelikku, isegi siis kui oksendamine on väga suur.

 

Kogu kogemus oli nii minu kui mu mehe jaoks väga traumeeriv ning väga loodan, et ei pea kunagi seda enam läbi elama. Kuigi minu kogemus oli väga väga hull, siis ei tähenda see, et sinul sama hullusti läheb ja ma väga loodan, et läheb vähe kergemalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutav.

 

Mina tegin seda haiglas ja kohe ennetamiseks sain valuvaigistit, öeldi, et peab kohe võtma muidu lihtsalt ei mõju. Tänu sellele oli üle elatav. Süda pahaks ei läinud. Kõhuvalu oli tunda. Tükke ja verd küll tuli, aga koju jõudes oli enesetunne ikka üsna hea, isegi üllatavalt hea. Tegin perele süüa ja muid tavalisi asju. Täna on teine päev ja verejooks ei ole üldse väga hull enam, mis paneb küsima, et kas see on ikka reaalne?  Kuigi enne koju tulekut arst ultraheliga vaatas. Eks selgub ikkagi järelkontrollis. Väike hirm on ikka kui midagi nii lihtsalt läheb, et kas see on ikka õige asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 12:10; 03.05 18:44; 04.05 20:00; 07.05 18:43; 08.05 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnaselt varasemalt kirjutanutega algas mul protsess ka iseseisvalt. Alguses määris, läksin oma ämmaka juurde, ta saatis naistearsti juurde need omakorda Sõle sünnitusmajja topeltkontrolli. Seal kästi tulla tagasi mõne päeva pärast ja kuna protsess algas, siis teisel külastusel lihtsalt kontrolliti üle, et kas kõik oli korralikult puhastunud. Peale südamevalu otseselt midagi ei tundnud, esimesed päevad (eriti öö) oli suurem verejooks, pärast taandus ja äkki kokku kestis veritsus nädala. Peetumine oli 11-12n kanti.

Minu kaastunne ja kiiret taastumist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Mul on terve nädal juba suur must auk olnud.

Uue nädala lõpuks peaks hullemaga ühelpool olema. Arst ütles, et see toimub haiglas järelvalve all 3-6h, aga kardan seda, mis saab edasi kodus ja kui hulluks see verejooks võib kodus minna..

Ma pidin tabletipuhastuse tegema, kui rasedust oli 8+ nädalat. Haiglas olingi vist 3 tundi ja minema lasti siis, kui ämmaemand või kes iganes seal ruumis meid jälgis (6 kohta oli vist ruumis ja vist oli ämmaemand), arvas, et loode on väljunud ja vereeritus hakkas vähenema. Pidi tualetis käima ja ei tohtinud vett peale lasta, enne kui talle ette näidatud, et mis ja palju tuli (ise ei pidanud vaatama). Minul polnud ei haiglas valus ega pärast seda. Koju jõudes piisas kõige suurematest harilikest hügieenisidemetest ja järgmisel päeval võis juba väiksemaid sidemeid kasutada.

Oli oodatud laps ja kõik see asi oli emotsinaalselt raske. Õnneks oli mul lapsi juba olemas ja arvasin, et ju siis rohkem pole meile ette nähtud. Siiski jäin umbes 1,5 kuud hiljem uuesti rasedaks ja nüüd on mul veel üks laps:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Tabletipuhastus