Esileht Väikelaps tädi kinnine tuberkuloos ja minu laps :S

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: tädi kinnine tuberkuloos ja minu laps :S

Postitas:

Elan väikeses hirmus. Teadjad andke südamerahu !
Viibisin oma tädiga ühes ruumis ca 10 minutit. Täna telefoni teel väitis, et tal diagnoositi kinnine tuberkuloos.
Kas pean nüüdseks vaimu valmis panema, et hakkan maadlema tõsise haigusega või asi nii hull pole?
Lapsega kontakti kui sellist polnud….tütar oli mu tädist u 5 m kaugusel.
Täna öösel aga panin tähele , et tirts köhis paar korda 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:09; 21.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada ei ole asi ikka nii hull. Ole rahulik. See haigus pigem võtab neid, kel immuunsus väga nõrk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult lahtine tuberkuloos nakkab.

Ka lahtine tuberkuloos ei nakka üldiselt väga kergesti. Väidetavalt kui peres on 1 liige lahtises tuberkuloosis, siis ainult 10% tõenäosus, et mõni teine pereliige ka haigestub. Ja pereliikmete vahel on ju ikkagi lähikontakt. See % oli Tartu Ülikooli Kopsukliiniku mingis materjalis, mida lugesin, kui meil tööjuures 1 lahtise tuberkuloosi põdeja avastati. Ülejäänud töökaaslastest kellelgi haigust polnud (kõik käisid kontrollis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps on vaktsineeritud? Või oled sa ka kunagi uhkelt väitnud(nagu paljud siin perekoolis), et vaktsineerimine pole vajalik kuna võimalus tuberkuloosihaiget kohata on ilmvõimatu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen endine tuberkuloosihaige. Kui minul tuberkuloos avastati, siis ei olnud see enam kinnine, vaid nakkav. Ma ei tea tänaseni, kust ma ise selle nakkuse sain, aga tean miks ma haigeks jäin – ma olin ületöötanud. Alustasin oma firmaga ja ühtlasi lõpetasin ülikooli. Õnneks ei haigestunud ükski minu lähedastest, ega tea ka ühtki tuttavat, kes oleks minuga suhtlemisest haigeks jäänud.
Olen tänaseks selle haiguse kohta väga palju lugenud ja teada saanud. Tean, et vähemalt 2/3 inimkonnast kannab seda bakteri oma organismis ja vähem kui 1-2% haigestub sellesse haigusesse.
Haigestuvad need, kel on nõrk immuunsus ja ohustatuks peetakse ka lapsi, kuna nende immuunsus pole veel piisavalt tugev.
Kui keegi lähedastest haigestub, siis kindlasti oleks mõistlik kõigil kontrollis käia.

Tuberkuloosi eest ei kaitse ükski vaktsiin, seetõttu ei ole ma lasknud oma lapsele seda vaktsiini teha.
Tuberkuloosi vastu aitab korralik puhkus, tervislik toitumine ja tugev immuunsus.

Mis sinu juhtumisse puutub, siis tuberkuloosi nakatumine sellisel juhtumil on vähe tõenäoline.
Tuberkuloos on väga pikaldane haigus ja köhima hakatakse alles siis kui haigus on kaugele arenenud. Kuskil mõne kuu pärast, oleneb immuunsusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge paanitsege! Kinnine tuberkuloos, ühes ruumis 10 min ja sedagi 5 m kaugusel – siin pole midagi karta. Kohe praegu arsti juurde minnes on 1000% kindel, et kõik korras.

Ma olin sel ajal laps, kui koolis tehti aeg-ajalt käele kopsuproovi. See tuli mul alati üles. Midagi viga mul polnud ja öeldi, et olen tuberkuloosihaige kontaktne. Ja õigus oli. Maal olles puutusin kokku vanaonuga, kellel oli LAHTINE tuberkuloos. Sellest hoolimata pole ma haigestunud ei tuberkuloosi, pole olnud elus ühtki kopsupõletikku, ei ühtki bronhiiti ja viimane köha oli aastakümneid tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:54; 21.02 10:58; 21.02 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge paanitsege! Kinnine tuberkuloos, ühes ruumis 10 min ja sedagi 5 m kaugusel – siin pole midagi karta. Kohe praegu arsti juurde minnes on 1000% kindel, et kõik korras.

Ma olin sel ajal laps, kui koolis tehti aeg-ajalt käele kopsuproovi. See tuli mul alati üles. Midagi viga mul polnud ja öeldi, et olen tuberkuloosihaige kontaktne. Ja õigus oli. Maal olles puutusin kokku vanaonuga, kellel oli LAHTINE tuberkuloos. Sellest hoolimata pole ma haigestunud ei tuberkuloosi, pole olnud elus ühtki kopsupõletikku, ei ühtki bronhiiti ja viimane köha oli aastakümneid tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:54; 21.02 10:58; 21.02 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge paanitsege! Kinnine tuberkuloos, ühes ruumis 10 min ja sedagi 5 m kaugusel – siin pole midagi karta. Kohe praegu arsti juurde minnes on 1000% kindel, et kõik korras.

Ma olin sel ajal laps, kui koolis tehti aeg-ajalt käele kopsuproovi. See tuli mul alati üles. Midagi viga mul polnud ja öeldi, et olen tuberkuloosihaige kontaktne. Ja õigus oli. Maal olles puutusin kokku vanaonuga, kellel oli LAHTINE tuberkuloos. Sellest hoolimata pole ma haigestunud ei tuberkuloosi, pole olnud elus ühtki kopsupõletikku, ei ühtki bronhiiti ja viimane köha oli aastakümneid tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:54; 21.02 10:58; 21.02 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnine tuberkuloos ei nakka, see võib mingil ajal ravimata kujul muutuda uuesti nn aktiivseks. Minu mehel avastati kinnine tuberkuloos, aga seda haigust ei saanud külge ei mina ega kolm last, kes temaga igapäevaselt ninapidi koos olid. Kolm aastat tuli pärast käia igaks juhuks kontrollis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuberkoloosi eest siiski kaitseb vaktsineerimine. Ainult et vaktsiin kaitseb umbes 3-4 aastat ja need, keda selle aja möödudes ei revaktsineerita, võivad selle pisiku endale organismi väga lihtsalt saada. Nõukaajal vaktsineeriti kõiki lapsi järjepidevalt ja seetõttu olid lapsed pea keskkooli lõpuni valdavas enamuses sellest bakterist priid (mäletan siiski, et 3-4 last meie klassist käisid igal aastal ikkagi lisakontrollis tub.dispanseris, kuna neil see pisik organismis olemas oli).
Kuskil 20 aastat tagasi, kui lausvaktsineerimine ja lausrevaktsineerimine lõpetati, kandis juba ligi 2/3 kooliminevatest lastest seda tuberkoloosipisikut oma organismis. Neid, kel tuberkoloosipisik olemas, EI SAA vaktsineerida, kuna tuberkoloosivaktsiin on elus vaktsiin ja need inimesed võiksid siis haigestuda. Seega on vale väide, et tuberkoloosi eest vaktsiin ei kaitse – kaitseb, aga ainult siis, kui revaktsineerida iga 3-4 aasta tagant. Nõukaajal seda tehtigi kuni laste suurekssaamiseni – täiskasvanud inimese immuunsus on tugevam ja nad ei haigestu nii lihtsalt kui lapsed.
Täiskasvanutest on valdaval enamusel see tuberkoloos organismis olemas – lihtsalt haigeks jääb inimene paljude asjaolude kokkulangemisel.
Sinu tädi on täiesti ohutu, kuniks ta on jälgimisel, et tuberkoloos ei muutuks lahtiseks (siis vajab ta kindlasti ravi).
Vanasti tehti röntgenpilte neist tuberkoloosipisiku kandjatest alatasa, et seda levikut kontrolli all hoida, aga tänapäeval peetakse seda ebavajalikuks – kuna enamus inimkonnast seda pisikut kannab, oleks üleüldine kiiritamine ebamõttekas. Nüüd oodatakse äära suuremad sümptomid (iselóomulik köha jms.) ja siis määratakse juba ravi, kontrolli enam ei tehta.
Suurem oht on hoopis ravimresistentne tuberkoloos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist vaktsiini, mis tuberkuloosi nakatumise või haigestumise eest kaitseks, ei ole veel siiani leiutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*olen teemaalgataja*
Kõik riiklikud vaktsiinid tehtud, neljapäeval lähme 2.aastase süsti saama ja siis kindlasti räägin ka tädi võimalikust nakatamisest.
Ja esimeses postituses mainitud öine köhimine jäigi selleks üheks korraks.
Aitäh kõigile, kes südamerahu andsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:09; 21.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps tädi kinnine tuberkuloos ja minu laps :S

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.