Esileht Erivajadustega laps Tagasihoidliku loomuga laps kooli (ei suhtle vabalt)

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tagasihoidliku loomuga laps kooli (ei suhtle vabalt)

Postitas:

Mul kodus koolieelik, kes on tagasihoidlik suhtleja. Lastega mängib ilusti, suhtleb vabalt, on seltsiv aga täiskasvanutega hoiab distantsi, ei suhtle julgelt.
Muidu oskuste poolest tubli, tunneb tähti, loeb, numbrid selged jne. Mure selles, et läks eelkooli aga õpetaja kurdab, et laps ei suhtle temaga, st kõiki korraldusi täidab, kaasa teeb aga vastu ei räägi, suuliselt ei vasta. Töölehti täidab hoolikalt ja puhtalt.
Psühholoogiga konsulteeritud ammu, öldigi, et tundlik laps lihtsalt.
Lisa aastat lasteaias enam ei tahaks, tal pole seal midagi teha sest sõbrad ka kõik kooli. Pigem mõjuks see talle pärssivalt.
Kas eelkooli õpetajal on õigus öelda, et ta ei võta last kooli või on see ikka lapsevanema otsustada? Katseid koolis pole.
Lapsega olen püüdnud sadu kordi rääkida, ütleb lihtsalt, et ei taha suhelda ja kõik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on elukohajärgne kool, ei ole õigust, kui on valida klasside vahel võiksite valida lihtsalt teise õpetaja. Kõik ei pea kõigiga suhtlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah, ma pidin õpetama last, kelle diagnoosiks valikuline mutism, ehk suhtleski valikuliselt. Koolis ühegi õpetajaga ei suhelnud, isegi tere ei öelnud. Kodus väidetavalt suhtles vabalt ja kõvahäälselt, sama ka mõne üksiku sõbraga väljaspool kooli. 9 aastat käis põhikoolis nii, et koolipäevade jooksul ei öelnud ühtegi sõna. Soovitaksin sul ikkagi pöörduda psühholoogile/psühhiaatrile, et sellist diagnoosi välistada ja lapsega võimalikult varakult tegeleda, et see mutism ei süveneks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on valikulisest mutismist ja sellega toimetulekust minu meelest väga empaatilisi, lahendusele suunatud postitusi – kui tegu tõesti on valikulise mutismiga.

Lihtsalt tagasihoidlikule lapsele piisab tihtipeale heast õpetajast, sellest, kui ta tunneb, et õpetaja tunneb huvi. Ja ei kipu mõne ebaõnnestunud kontaktiloomiskatse järel last maha kandma, vaid proovib teisiti.

Ja ei, see ei ole alus kooli mitte võtmiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Tagasihoidliku loomuga laps kooli (ei suhtle vabalt)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.