Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tagastada või mitte?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tagastada või mitte?

Postitas:
Kägu

Ebay-st ostetud pakk. Toode, mis tuli, oli paki avamisel katki. Samas on tegu üsna hapra asjaga, nii et see võis katki minna kas postis või – ma ei saa seda täielikult välistada – paki avamisel. Aga võis ka mitte.

Kui ma piisavalt kaua istun ja kahtlen, siis muidugi läheb pretensiooni esitamise aeg mööda ja polegi enam probleemi. Aga katkisena seda asja kasutada ei saa ja parandamise võimaluses ma kahtlen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
pritnispeeers

Ma vist ei viitsiks jännata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigepealt võta ühendust müüjaga, saada tõenduseks pilt, et oli katki. Teatud väärtusest on väärtsaadetis ka hüvitatav, kui suudad tõestada, et sisu tegi katki just postifirma. Osa vastutust võib olla ka müüjal, kes õrna asja küllat turvaliselt ei pakkinud.
Kas viitsida jännata, sõltub ikka ka sellest, kui vajalik asi oli ja kui suure väärtusega. Aga pildi saatmine ja raha tagasi küsimine ei ole nii jube jändamine ka. Katkist asja tagasi saata tavaliselt ei nõuta, milleks, mis müüja sellega peale hakkab nüüd.

P.S. ma olen ka ühe riideeseme koos pakkepaberiga paki avamisel puruks lõiganud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ükskord esitasin E-bays pretensiooni. Tellisin kuusekaunistused (jõulumunad) ja iga kuuli sees oli pragu, pildistasin ja laadisin fotod müüjale sõnumisse üles. Sain raha tagasi, ei pidanud isegi pakki tagastama

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen minagi katkist kaupa Ebayst saanud, alati on raha tagasi makstud. Mõnikord uuritakse, et kas saadavad sama asja uuesti või tahan raha. Soovitan võtta raha ja vajadusel ese uuesti tellida. Kui nõustud, et saadavad eseme uuesti, siis sul puudub garantii, et müüja paki tõepoolest postitab ja selleks ajaks kui taipad, et ta ei postitanud, pretensiooni esitamise aeg lõpeb.

Kirjuta alguses müüjale ja saada fotod ning palu “refundi”. Tõenäoliselt saad raha tagasi, postis ikka asjad purunevad. Kui müüja jonnib, kaebad edasi Ebayle. Ja vaevalt, et seda katkist eset tagasi saatma pead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka ei viitsiks jännata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ma piisavalt kaua istun ja kahtlen,

Kuna sa ei suvatsenud kirjutada, mis asi see on ja mis oli selle asja maksumus, siis pakun, et istud ja kahtled pisut veel. Sest keegi midagi soovitada ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma piisavalt kaua istun ja kahtlen, siis muidugi läheb pretensiooni esitamise aeg mööda

Pretensioon katkise eseme saamisel tuleks esitada kohe peale paki saamist, mitte venitada pretensiooni esitamise aja lõpuni. Kui oleksin antud olukorras müüja, siis minul tekiks pika viivituse peale kahtlus, et ese ei purunenud mitte postis, vaid ostja lõhkus selle kasutamise käigus ise ära.

Aga jah – kui said purunenud eseme, siis esita loomulikult pretensioon ja küsi raha tagasi. Katkise asja tagastamist enamasti ei nõuta, kuna postikulu teeb selle tagastamise suht mõttetuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Katkise asja eest saab igal juhul raha tagasi, mis siin üldse mõelda? Müüja asi on kaup pakendada selliselt, et see transpordil või avamisel viga ei võiks saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mnjah, eks ma olengi nüüd nii kaua munenud… Vahepeal lootsin ja uurisin, kas see viga oleks parandatav, aga öeldi, et ei ole. Ju siis tuleb see asi kuludesse kanda ja otsida mõni teine koht, kust sama toode osta, lootuses, et nad pakivad natuke korralikumalt.

Igatahes suur tänu kõigile vastajatele, peale Kägu 05.06.2019 05:55, kes midagi arukat ei öelnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kes midagi arukat ei öelnud.

Ega sa ise samuti mitte. Sa ju teemaalgatuses juba nentisid, et ei saanud aru, kas ise tegid katki või oli kellegi teise viga.
Mis moodi see on võimalik? Lõid siis vaibanoa sisse või ei löönud, seda ehk ikka mäletad?

P.S. Mul sõber just äsja rikkus vaibanoaga 500€ maksva toote. Täitsa ise lõikas koos kattepaberiga puruks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitut moodi on võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See siin on minu teema.

Sinu teema on sinu blogis, fb seinal või raamatus, proovi see ükskord omale meelde jätta.
See siin on perekooli teema, paraku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatahes suur tänu kõigile vastajatele, peale Kägu 05.06.2019 05:55, kes midagi arukat ei öelnud.

See kägu oli ainus, kes siin midagi arukat vastas. Kui sa tahad arukaid vastuseid, siis püstita teema nii, et on üldse võimalik midagi arvata. Mis materjaliga on tegu? Kas katki läks õrn klaasese või tõesti lõikasid pakki avades asja ise puru. Kas see ese maksis 6, 16, 60 või 600 euri. Jne.
Kuidas sind aitavad vastused stiilis “ma ei viitsiks jännata”, kui kirjutaja isegi ei tea, kui palju sa “mitte jännates” kahju kannaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See kägu oli ainus, kes siin midagi arukat vastas. Kui sa tahad arukaid vastuseid, siis püstita teema nii, et on üldse võimalik midagi arvata. Mis materjaliga on tegu? Kas katki läks õrn klaasese või tõesti lõikasid pakki avades asja ise puru. Kas see ese maksis 6, 16, 60 või 600 euri. Jne.

Kuidas sind aitavad vastused stiilis “ma ei viitsiks jännata”, kui kirjutaja isegi ei tea, kui palju sa “mitte jännates” kahju kannaks?

Miks see kõik oluline on? Erinevate inimeste jaoks on sama summa eri kaaluga. Kõik oluline on teemaalgatuses öeldud. Protseduur on ju sama, olenemata eseme hinnast.

Ja kõik peale sinu ja selle plõksijast Käo on suutnud ka arukalt vastata. Kui keegi oleks ilusti viisakalt küsinud, oleksin ka täpsemalt vastanud, teistsugused tänitajad lihtsalt võtavad tahtmise ära detaile lisada. “Nääks-nääks, et sa ei kirjuta detailsemalt, siis nääks-nääks” Tõsiselt nagu. Äkki õpiksite suhtlema, oleks abiks.

No olgu sul hea päev, fantaseerime natuke – tegu on õrna sekspesuga, mis kaant avades (ei lõiganud vaid tõstsin kaane pealt) takerdus selle kaane külge ja osa sellest võis niimoodi rebeneda. Et tegelikult oli tegu hoopis teist laadi tootega, pole sinu jaoks oluline. Oluline on su jaoks hoopis, et sina ja nääksujakägu saite mõlemad uut materjali, mida mõnuga nätsutada ja mille abil mind halvustada. No nüüd hakkab tulema! “Nääks-nääks, kui sa ebayst ostad sellist asja, siis nääks-nääks ja ise oled sa ka selline ja tollene ja üldse!”
Sest see ongi teie eesmärk. Mitte nõu andmine vaid ükskõik kelle halvustamine ükskõik mis ettekäändel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No olgu sul hea päev, fantaseerime natuke – tegu on õrna sekspesuga, mis kaant avades (ei lõiganud vaid tõstsin kaane pealt) takerdus selle kaane külge ja osa sellest võis niimoodi rebeneda. Et tegelikult oli tegu hoopis teist laadi tootega, pole sinu jaoks oluline.

Ma sain ju siis õigesti aru, et sa ei soovinudki lahendust, vaid tahtsid natuke lihtsalt sel teemal fantaseerida.
Ja oma “pesu” oled juba ammu mõttes maha kandnud, kuna ise lõhkusid ära.

Ega see ebay müüja petmine nüüd nii lihtne ka ei ole. Mingi valmistehtud origami saadetakse jah kohe uus, aga kui ikka kallima asja puruks rebid, siis ei saadeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain ju siis õigesti aru, et sa ei soovinudki lahendust, vaid tahtsid natuke lihtsalt sel teemal fantaseerida.
Ja oma “pesu” oled juba ammu mõttes maha kandnud, kuna ise lõhkusid ära

Ei, sa said valesti aru. Lahenduse ma siit sain. Mitte küll sinu ega selle teise nääksuja käest vaid nende käest, kes eespool oma mõistust kasutasid. Ja ära valeta ega laima perekoolis teisi kasutajaid, see on inetu käitumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõistust kasutasid.

Miks sa kohe oma parooli ei öelnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on selle küsimuse juures paki väärtus väga oluline.
Mingi mõne-eurose tilu-lilu pärast ei hakkaks tõesti sebima (samas on ka õige, et see on suhteline – ma ei telli seda tilulilu nii palju, aga kui telliks, eks siis ka sebiks)
Küll olen pretensiooni esitanud ligi 100 EUR maksnud köögiaparaadi osas, mille korpus oli paki avamisel mõlkis ja ka tööle ei hakanud.
p.s. Laimata saab konkreetset nimelist inimest. Anonüümset Kägu ei saa laimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee pilt koos avatud pakiga ja küsi refundi. Saad mõne minutiga kirjelduse tehtud ja pildi üles laetud, seal on väg mugav süsteem. Eks nad siis ise otsustavad, kas tagastavad raha või ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis sa selle katkise asjaga siis teed

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee pilt koos avatud pakiga ja küsi refundi. Saad mõne minutiga kirjelduse tehtud ja pildi üles laetud, seal on väg mugav süsteem. Eks nad siis ise otsustavad, kas tagastavad raha või ei.

Tegin pildi kohe, kui olin karbi avanud ja toote seisukorda näinud. Nädal või rohkem tagasi saatsin selle pildi ära ja küsisin asendust, müüja vabandas ette ja taha. Oleksin eelistanud, et ta saadab sama toote mulle uuesti, aga kahjuks olid need tal laost otsas, nii et ta tagastas raha.

Suured tänud veel kord kõikidele asjalikele kägudele, kes suutsid nõu anda ebaolulisi fakte küsimata ja uudishimust suremata. Häbi neile, kes siin pahatahtlikke oletusi genereerisid ja tänitasid.

Kahjuks olen ma jätkuvalt ilma selle tooteta ja mul on seda vaja. Häda igapidi. Muide, vihjeks – alles nüüd muutuks oluliseks see, mis toode see reaalselt oli. Juhul, kui ma siit veel nõu küsiksin.
Mida ma katkise tootega teen – viin kusagile vastava ala poodi utiliseerimisele. Endal pole mul sellega midagi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keegi oleks ilusti viisakalt küsinud, oleksin ka täpsemalt vastanud, teistsugused tänitajad lihtsalt võtavad tahtmise ära detaile lisada. “Nääks-nääks, et sa ei kirjuta detailsemalt, siis nääks-nääks” Tõsiselt nagu. Äkki õpiksite suhtlema, oleks abiks.

Keegi ei pea sult siin mingeid detaile välja pigistama, sina tahtsid mingit nõu. Kui ise selgitad ebapiisavalt ja midagi mõistlikku pole võimalik vastata, on see siiski sinu enda probleem, mitte kellegi teise. Õpi ise suhtlema, tõesti oleks abiks. Niimoodi plõksida pole teemaalgatajal viisakas, sina pöördud siin abipalvega teiste poole, mitte vastupidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

. Muide, vihjeks – alles nüüd muutuks oluliseks see, mis toode see reaalselt oli. Juhul, kui ma siit veel nõu küsiksin.

väga salapärane. misasi see siis oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

väga salapärane. misasi see siis oli?

Seda see tainas ilmselt ei avalda.
AGA seevastu oli ta lahkelt nõus rääkima, mida ta katkise asjaga tegi.

Suht debiilne tegelane, ma arvan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida ma katkise tootega teen – viin kusagile vastava ala poodi utiliseerimisele. Endal pole mul sellega midagi teha.

Tead, väike nõuanne, kuidas enda tuju rikkumata perekoolis käia.
Trollijate ja muidu plõksijate kommentaaridest hüppa üle, ammugi mitte nendega vestlusse laskuda. Plõksimine on nende toit, kui nad tähelepanuta jätta, surevad nälga – toimib! Kuniks muidugi keegi teine lihtsameelne neile tähelepanupurukesi puistama ei lähe, siis on nad kohe nende ümber parvlemas. Kuid vähemalt mitte enam sinu ümber. 🙂

Peale trollijate käib siin ka suur hulk meeldivaid, elukogenud ja nutikaid inimesi, kes ilmselt on suurema osa ajast vait. Kui aga mõni abi küsimise teema teha, tulevad nad hea nõuga esile, millist ilmselt kusagilt mujalt internetist ei leia. Lihtsalt ignoreerida trolle. Nad on igal pool, neid tuleb võtta kui paratamatust. Elus ka tänaval iga tropiga vestlusse ei lasku. 🙂

Katkist toodet võiksid ikka mainida, mis see oli, äkki isegi siin keegi ostaks selle ära. Mis ühel üle, on teisel puudu.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tagastada või mitte?