Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tagastasin rahakoti dokumentidega ja sain pahandada, et raha pole

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Tagastasin rahakoti dokumentidega ja sain pahandada, et raha pole

Postitas:
Kägu

Leidsin pingi kõrvalt prügikasti juurest maast rahakoti, milles olid dokumendid ja tagastasin omanikule. Tal oli Facebookis sama nimega konto. Nägu oli dokumentidel olemas, nii et võõras inimene järgi tulla poleks nagunii saanud. Kuid selle asemel, et tänulik olla, kahtlustas ta mind vähemalt 300 euro varguses, kindlasti varastasid ja nüüd tahad veel dokumentide eest valuraha saada. Vastasin, et ei taha ta raha. Siis hakkas soiguma, et vanasti olid noored ikka palju ausamad, tänapäeva noored on kõik ühed ärahellitatud lumehelbekesed ja pätid. Ega ma temaga vaielda viitsinud, läksin ära. Hiljem Facebookis otsisin, et mida ta oli kommenteerinud ja tuli välja, et tegu oli ühe väga konservatiivse ja korraliku inimesega, kes muuhulgas usub ka vandenõuteooriaid. Lumehelbekesed, kakanokud ja liberastid on ta lemmiksõnad. See pole tegelikult nii oluline, niisama naljakas kõrvalpõige.

Kas teie olete selliseid inimesi kohanud, kes kahtlustavad, et te varastasite neilt raha, kui rahakoti tagasi viiksite? Kas ise varastaksite? Või kui tavaline see raha varastamine ja varga poolt rahakoti tagastamine üldse on? Usun, et varas viiks dokumendid kuhugi infoletti, kui sedagi, ise ta selle inimesega küll kohtuda ei tahaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Varas ei viiks iialgi rahakotti kuskile infoletti, tal täiesti ükskõik, muidu poleks varas ju.

Aga sulle sattus lihtsalt nõme ja rumal inimene.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Varas ei viiks iialgi rahakotti kuskile infoletti, tal täiesti ükskõik, muidu poleks varas ju.

Ma mõtlesin pigem sellist inimest, kes rahakoti leiab ja näeb, et raha on sees ja ahvatlus tuleb peale. Professionaalne varas ei viiks tõesti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin pigem sellist inimest, kes rahakoti leiab ja näeb, et raha on sees ja ahvatlus tuleb peale. Professionaalne varas ei viiks tõesti.

Kui “ahvatlus tuleb peale”, siis on samamoodi varas ju, mis vahet seal on, kas elukutseline v mitte, mõtteviis on varga oma. Ja selline ei vii kindlasti ka midagi tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on olnud analoogne juhus, et hommikul tööle minnes leidsin enda maja eest juhiloa, ID-kaardi ja erinevate panga- ning kliendikaartidega rahakoti. Mündid olid ka alles. Umbes tund hiljem tööle jõudes andsin inimesele sellest FB-s teada ja ütlesin, et rahakoti saab kätte minu töökoha valvelauast.

Paar tundi hiljem kutsus turvamees mind alla, et rahakoti omanik tahab minuga rääkida. Mina, loll, arvasin, et tahab tänada:) Tegelikkuses aga tehti mulle täielik küsitlus – kuskohast ja mis kell ma rahakoti leidsin, miks sellest alles tund hiljem teada andsin, mis rahakotis leidmise ajal sees oli ja kas tõesti paberraha üldse ei olnd jms. Lõpuks enne väljamarssimist mingi “no aitäh siis” ikka kuskilt moka otsast tuli ka, aga ausalt öeldes jäi mul pärast s…a maitse suhu sellest kohtumisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selle peale võiks ju iga lollimgi tulema, et kui sa tagastad inimesele rahast tühjaks tehtud rahakoti, siis sel hetkel ta ongi endast väljas ja tige nagu herilane.
Mis siis, et ta dokumendid tagasi sai; papp on ju ka “väga konservatiivse ja korraliku inimese” jaoks elus kõige olulisem.

Sitamaitse jääb ka siis, kui annad selle rahakoti kuhugi poe turva kätte ja teavitad inimest.
Kui ta sulle pärast sõimukirja ei saada, siis on sul kõvasti vedanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

o selle peale võiks ju iga lollimgi tulema, et kui sa tagastad inimesele rahast tühjaks tehtud rahakoti, siis sel hetkel ta ongi endast väljas ja tige nagu herilane.
Mis siis, et ta dokumendid tagasi sai; papp on ju ka “väga konservatiivse ja korraliku inimese” jaoks elus kõige olulisem.

Sitamaitse jääb ka siis, kui annad selle rahakoti kuhugi poe turva kätte ja teavitad inimest.
Kui ta sulle pärast sõimukirja ei saada, siis on sul kõvasti vedanud.

Normaalsed inimesed ikka nii ei käitu. Aga kui inimene loogilise mõtlemisega väga ei hiilga, siis pole midagi teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Leidsin ka ükskord varahommikul tööle minnes rahakoti dokumentidega. Omanik tuli alles õhtul sellele järele, küll ta oli alles õnnelik. Oli näha, et kõva pidu oli eelmine päev olnud. Tänutäheks tõi kommikarbi. Mõnikord on ka väga tänulikke inimesi. Kunagi ammu aastaid tagasi kaotas õde rahakoti, siis selle sai ta kätte politseist kogu sisu oli alles mitte midagi polnud võetud. Väga aus inimene oli kahjuks ta ei jätnud oma kontakte, et teda tänada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Normaalsed inimesed ikka nii ei käitu. Aga kui inimene loogilise mõtlemisega väga ei hiilga, siis pole midagi teha.

Normaalsed, nagu sa ütled, just nii käituvadki, vaata elus ringi ja ära enda kohta midagi ette hakka kujutama ja nüüd kokku laulma, kuidas sa rahakoti tagasi said ja leidja üle kuldasid.
Ja mõtlemisega on neil sel hetkel tõesti kehvasti, sest emotsioonid juhivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Normaalsed, nagu sa ütled, just nii käituvadki, vaata elus ringi ja ära enda kohta midagi ette hakka kujutama ja nüüd kokku laulma, kuidas sa rahakoti tagasi said ja leidja üle kuldasid.
Ja mõtlemisega on neil sel hetkel tõesti kehvasti, sest emotsioonid juhivad.

Räägi enda eest. Juhmimad alati mõtlevad, et kõik teised on samasugused nagu tema. Ja on olemas õige vastus ja vale vastus. Mina ei nõustu sinuga, lepi sellega, mitte ära vaidle. Ei ole kõik sinugusugsed. Olen mitu korda rahakotte leidnud, ükski leidja pole käitunud nii, nagu sina arvad. Kõik on olnud väga rõõmsad, et saavad dokumendidki tagasi ja mind pole keegi süüdistama hakanud. Kõik inimesed ei ole rumalad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seepärast jätangi edasi vedelema. Iga heategu saab karistatud. Pärast oled veel ise süüdi millegi kadumises.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma ise kaotaks tahakoti, kus oleks ka sularaha sees, ma ausaltöeldes ei eelda ega ootagi, et ma koos selle rahaga tagasi saaks tänapäevases maailmas. Dokumentide eest oleks küll väga tänulik.
Minu arvates väga ebaviisakas ja tänamatu käitumine rahakoti omaniku poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seepärast jätangi edasi vedelema. Iga heategu saab karistatud. Pärast oled veel ise süüdi millegi kadumises.

Täpselt nii, mitte kunagi ei hakka omanikku otsima rahakotile, võtan sularaha ära seest ja viskaks prügikasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on teist pidi negatiivne kogemus. Laps kaotas dokumendid ja paar tundi hiljem võttis leidja meiega ühendust. Alguses oli kõik kena, leppisin kokku millal ja kus kätte saame aga siis hakkas “välja pressimine” mida täpselt vaevatasuks vaja on

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mitu korda rahakotte leidnud, ükski leidja pole käitunud nii, nagu sina arvad. Kõik on olnud väga rõõmsad, et saavad dokumendidki tagasi ja mind pole keegi süüdistama hakanud. Kõik inimesed ei ole rumalad.

Perekooli Laul ikkagi tuli ära!

Kusjuures need sajad laulud, mida käguloojad (mitte heli-) on kõik üsna ühesugused. Kohustuslikud laulusõnad on “mina”, mitu korda”, “alati”, “kõik” jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on väga tüüpiline olukord, et oled abivalmis, aga saad veel sõimata.
Ma nägin mõned aastad tagasi R-kioskis, et mees jättis oma pangakaardi letile. Jooksin talle siis uksest välja seda kaarti viima, aga oss vaatas mind pika ja vihase pilguga, et ei tea nüüd, kui suure summa eest ma tema kaardiga R-kioskist endale head ja paremat kokku ostsin (kuigi see on võimatu, sest koodi ma ei teadnud ju). Tänada ta mind ka ei osanud.

Nii et ongi, jah, nii, et iga heategu saab karistatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endalgi selline kogemus ca 10 a tagusest ajast. Esiteks pidin ise mööda linna sõitma ja talle seda kätte toimetama, teiseks tehti kripmsus nägu, et “nojah, mul oli muidu 250 krooni siin ka…”
Aitäh vist ikka mokaotsast ütles.

Mis ma sellest õppisin: enam ei ole ma kellegi teise asjade pärast võimelnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav on neid kommentaare lugeda, kus öeldakse, et enam head ei tehta, sest reageering polnud see, mida oodati.
Mina teen head sellepärast, et ma olen hea ja teistmoodi ma ei oskakski. Ma ei tee head sellepärast, et saada heaks või tänulikkust näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav on neid kommentaare lugeda, kus öeldakse, et enam head ei tehta, sest reageering polnud see, mida oodati.

Mina teen head sellepärast, et ma olen hea ja teistmoodi ma ei oskakski. Ma ei tee head sellepärast, et saada heaks või tänulikkust näha.

No jaa, kes sind kiita jõuab. Enamik inimesi siiski käitub vastavalt tagasisidele. Kui on teada, et saad õiendamist oma pingutuste eest, siis ei pinguta, sest eks saab ju energiat ka mujale panustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen elu jooksul kahel korral rahakoti koos dokumentidega leidnud.
Mõlemal juhul olen selle viinud politseisse. Las nemad asjatavad omaniku otsimisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just minu sõnad, mul ei tuleks pähe rahakoti leidmise puhul ise hakata omanikku otsima. Samuti olen kaks leitud rahakotti politseile üle andnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad. Mina ei karda erinevaid kogemusi. Leidsin kunagi käekoti, kus oli sees rahakott, kõik dokumendid, pangakaardid KOOS PIN-koodidega (!), sularaha tuhandeid eurosid, telefoninumbrid jne. Tagastasime kõik omanikule isegi vaatamata, mis seal kotis veel sees on, ja need ei ütelnud isegi aitäh mitte. Jäi küll imelik tunne ja hiljem juhtusime veel paar korda linna peal nägema neid, siis pöörati peagi kõrvale, ei tehtud tundmagi. Aga see ei muutnud meie ellusuhtumist, et võlg ja leitu on võõra oma. Ükskord leidsin turu lähedalt vanainimese rahakoti koos dokumentide ja koduse aadressiga (ei teagi, kas seal raha oli, kõiki vahesid läbi ei vaadanud), vanainimene elas sealsamas lähedal ja viisin talle ise koju selle rahakoti. Vat siis sain elu suurima tänu – pisarad vanatädi silmis. Ta oli nii suures ähmis, et ei taibanud ka aitäh öelda, aga pisarad ütlesid kõik.

Sellepärast, et leidub tänamatuid ja ahneid ja tigedaid inimesi, ei pea sulgema oma hinge headuse ees ega kalestuma ja kibestuma. Minu meelest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tõmmati kunagi Kristiine keskuses rahakott ära (tekitati tunglemine ja pärast oli käekotist läinud). Ma käisin seal mitu päeva prügikaste läbi vaatamas ja oleks ikka hiiglama tänulik olnud, kui keegi oleks mu panga- ja kliendikaardid ning dokumendidki leidnud, nende uuesti tegemine on ju tüütu ning ID-kaardi ja juhiloa puhul tuleb ka riigilõivu maksta, mis lisaks rahakotis olnud rahale on ju veel lisaväljaminek.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt nii, mitte kunagi ei hakka omanikku otsima rahakotile, võtan sularaha ära seest ja viskaks prügikasti.

Kui sa nüüd kuidagi proovisid irooniliselt mulle vastata, siis ausalt öeldes panid veits mööda. Nimelt mina ei ole selline, kes varastab. Ma isegi ei vaataks sinna rahakotti, vaid liiguks lihtsalt edasi. Las tuleb järgmine loll, kes leiab, tagastab, saab sõimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olnud ka üks negatiivne kogemus ja pärast seda viin leitud rahakoti alati politseisse ja pangakaardi panka.

Jah, elan kandis, kus inimesed tihti rahakotte kaotavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja vist ei viinud infoletti vaid tagastas isiklikult?
Seetõttu mina selliseid asju isiklikult tagastama ei hakkaks, annaksingi infoletti või turvamehele. Tean, et õige oleks politseisse viia, aga nii palju ma ka pingutada ei viitsi.

Telefone olen küll isiklikult tagastanud, samuti leitud üksikuid dokumente, nagu õpilaspilet. Nendega on teine lugu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain aru, et head ei tehta sellepärast, et mitte olla ise süüdlane, keegi ei looda, et saad hoopis sõimata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen leidnud küll asju, mitte rahakotti rahakotti ega dokumente. Leidsin tõukeratta, rula, kallid prillid, igasugust muud kraami. Olen alati tagastanud ning kunagi pole sõimata saanud, vaid on oldud tänulikud. Vastu on toodud igasugust nänni. Selline käitumine on küll üllatav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ootagi mingeid ülevoolavaid kiiduavaldusi, veel vähem leiutasu, aga kui sind ikka heateo peale vargaks tembeldatakse, siis tänan ei, tõesti ei soovi enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No jaa, kes sind kiita jõuab. Enamik inimesi siiski käitub vastavalt tagasisidele. Kui on teada, et saad õiendamist oma pingutuste eest, siis ei pinguta, sest eks saab ju energiat ka mujale panustada.

Ei ootagi mingeid ülevoolavaid kiiduavaldusi, veel vähem leiutasu, aga kui sind ikka heateo peale vargaks tembeldatakse, siis tänan ei, tõesti ei soovi enam.

Te ei tagasta ju neid asju kogu aeg ühtedele ja samadele inimestele. Inimesed on erinevad. Enamasti ollakse siiski tänulikud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tagastasin rahakoti dokumentidega ja sain pahandada, et raha pole