Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tagastasin rahakoti dokumentidega ja sain pahandada, et raha pole

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Tagastasin rahakoti dokumentidega ja sain pahandada, et raha pole

Postitas:
Kägu

Varas ei viiks iialgi rahakotti kuskile infoletti, tal täiesti ükskõik, muidu poleks varas ju.

Aga sulle sattus lihtsalt nõme ja rumal inimene.

Ma mõtlesin pigem sellist inimest, kes rahakoti leiab ja näeb, et raha on sees ja ahvatlus tuleb peale. Professionaalne varas ei viiks tõesti.

Kui “ahvatlus tuleb peale”, siis on samamoodi varas ju, mis vahet seal on, kas elukutseline v mitte, mõtteviis on varga oma. Ja selline ei vii kindlasti ka midagi tagasi.

Minul on hetkel igasugune toit ja raha praktiliselt otsas. Vargile ma veel ei lähe, aga mingit abi pole ka kusagilt loota. Seega kui rahakoti leiaks, siis omastaks seal oleva raha silmagi pilgutamata. Sellel aastal olen muidu leidnud kaks telefoni ja ühe rahakoti, mis jõudsid omanikeni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma töötasin kunagi ühe teeninduskoha kontori poolel ja minu juurde toodi päevas päris mitu rahakotti. 98% inimestest on ikka rahakotti tagasi saades väga õnnelikud. On toodud ka rahakotte, mis on juba tühjaks tehtud ja ükskord oli ka juhus, kus leidsime rahakoti, mis oli varastatud Eesti teises otsas, mitmeid kuid tagasi.
Üks klientidest oli nii õnnelik, et andis teenindavale aususe eest 500 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varas ei viiks iialgi rahakotti kuskile infoletti, tal täiesti ükskõik, muidu poleks varas ju.

Ma mõtlesin pigem sellist inimest, kes rahakoti leiab ja näeb, et raha on sees ja ahvatlus tuleb peale. Professionaalne varas ei viiks tõesti.

ahvatlus võib ju tulla peale, aga südamestunnistus on see, mis ei luba varastada. Leian raha maast niisama, see teine asi, kellele ma pakun, aga rahakott- ei võta võõrast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud autori soovil.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küllap pärast rääkis minust kui viimasest tänamatust matsist, aga mis teha – ei olnud sellist sisemist tunnet midagi viia, pärast kogu seda sekeldust ja närvikulu.

Imelik inimene oled. Ise kaotasid oma asja ära, teised ei ole selles süüdi, et sul oli sekeldusi. Selle inimese peale pahane olla on tobe, et ta ei mõelnud nagu sina, kavatsused olid tal ju siiski head. Kui su rahakott poleks välja tulnudki, poleks kellegi peale olnud oma viha välja elada, ainult ennast oleks saanud süüsistada, aga nüüd leidsid oma pahameelele uue sobiva ohvri. Aga sina räägid nii, nagu tema oleks süüdi olnud sinu sekeldustest ja närvikulus. Ei olnud, ise olid süüdi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küllap pärast rääkis minust kui viimasest tänamatust matsist, aga mis teha – ei olnud sellist sisemist tunnet midagi viia, pärast kogu seda sekeldust ja närvikulu.

Imelik inimene oled. Ise kaotasid oma asja ära, teised ei ole selles süüdi, et sul oli sekeldusi. Selle inimese peale pahane olla on tobe, et ta ei mõelnud nagu sina, kavatsused olid tal ju siiski head. Kui su rahakott poleks välja tulnudki, poleks kellegi peale olnud oma viha välja elada, ainult ennast oleks saanud süüsistada, aga nüüd leidsid oma pahameelele uue sobiva ohvri. Aga sina räägid nii, nagu tema oleks süüdi olnud sinu sekeldustest ja närvikulus. Ei olnud, ise olid süüdi.

Ma ei olnudki leidja peale pahane, olin nagu selle äpardunud situatsiooni peale pahane. Lihtsalt võib minna nii, et head soovides võivad asjad vussi minna. Ja minu emotsionaalne seisund tol hetkel lihtsalt polnud selline, et juubeldades kommipoodi tänušokolaadi ostma minna, mis teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ahvatlus võib ju tulla peale, aga südamestunnistus on see, mis ei luba varastada.

See on nüüd see juhtum, mille peale üks kägu armukesteteemas väitis, et pole vahet – kui ahvatlus juba tuli, siis oled südames ja tegelikult ikkagi varas, mis siis et ei varastanud!

Teine mõte selles teemas oli, et ei tea, kas need, kes siin räägivad, et tänulikud ei oldud, on kunagi mõnes teemas olnud üks neist paljudest, kes iial ei tee head tänulikkuse pärast, ei, nad ei ole sellised egoistid, nemad teevad ikka selleks, et head teha.

Siinsed ausad käod tunduvad seni siirad olevat, ma mõtlen just neid, kes siin rahakotte nüüd metsa loobivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just minu sõnad, mul ei tuleks pähe rahakoti leidmise puhul ise hakata omanikku otsima. Samuti olen kaks leitud rahakotti politseile üle andnud.

Eks ta õigem oleks, aga nime vm kontakti teades on minu jaoks lihtsam inimesele arvuti kaudu või telefoni teel sõnum saata kui leitud asja politseisse ära viima minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu abikaasa töötas aastaid tagasi taksojuhina ja leidis tihti mahaunustatud rahakotte ja telefone. Umbes pooled kaotajad olid tänulikud ja tulid ise järgi ja ülejäänud parimal juhul mühatasid midagi ja mõni süüdistas ka varguses. Paljud ebaviisakatest tahtsid et toodaks asjad neile koju ära ja neile sobival ajal. Umbes et tuldagu kella 11 ajal õhtul neile koju ca 40 km eemal meie kodust. Tema rahakott dokumentidega või telefon ja leidja sõitku öösel oma raha eest 80km et hooletu ja enamjaolt purjus kaotaja asju tagastada! Peale seda hakkas abikaasa asju viima politseisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellepärast, et leidub tänamatuid ja ahneid ja tigedaid inimesi, ei pea sulgema oma hinge headuse ees ega kalestuma ja kibestuma. Minu meelest.

Kirjutan kahe käega sellele alla.
Jah, vahel headust justkui karistatakse, aga samas ka kingitakse nii palju. Lihtsalt mitte alati üks-ühele. Nii loodaks, et siiski headus prevalveerib. See, ja ainult see annab lootust. Ei muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellepärast, et leidub tänamatuid ja ahneid ja tigedaid inimesi, ei pea sulgema oma hinge headuse ees ega kalestuma ja kibestuma. Minu meelest.

Ega kalestunud inimesega, kes lausa veel ka uhkustab, et ta on juba kalestunud, suhtlemine on võimatu. See, mis ta torust tuleb, põrkud kohe eemale. Seetõttu ma ise püüan sellistest eemale hoida, kuigi mulle kord öeldi, et ma peaks mõistma. Igal mõistmisel on ka piir ja pole mõtet oma energiat selliste peale kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just minu sõnad, mul ei tuleks pähe rahakoti leidmise puhul ise hakata omanikku otsima. Samuti olen kaks leitud rahakotti politseile üle andnud.

Kui ma ise poleks leidnud, oleks viinud vist panka, sest neil on kontaktid. Ma ei tea, et politseil kõigi number kohe olemas oleks. Aga inimeste sotsiaalmeediast leidmine pole üldjuhul keeruline, kui neil see on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja vist ei viinud infoletti vaid tagastas isiklikult?

Seetõttu mina selliseid asju isiklikult tagastama ei hakkaks, annaksingi infoletti või turvamehele. Tean, et õige oleks politseisse viia, aga nii palju ma ka pingutada ei viitsi.

Telefone olen küll isiklikult tagastanud, samuti leitud üksikuid dokumente, nagu õpilaspilet. Nendega on teine lugu.

Leidsin pargist, suvalisse poodi viimine oleks kummaline olnud. Ma leidsin inimese peaaegu kohe, praegu on pea kõigil mingid jäljed internetis olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selle peale võiks ju iga lollimgi tulema, et kui sa tagastad inimesele rahast tühjaks tehtud rahakoti, siis sel hetkel ta ongi endast väljas ja tige nagu herilane.

Mis siis, et ta dokumendid tagasi sai; papp on ju ka “väga konservatiivse ja korraliku inimese” jaoks elus kõige olulisem.

No ei ole ju nii. Kui mul kunagi rahakott trammis ära varastati, siis ma oleks üliõnnelik olnud, kui oleks selle koos dokumentidega tagasi saanud. Seal olnud raha olin juba nagunii maha kandnud, aga kõige rohkem kahju oli just rahakotist endast – see oli olulise inimese poolt kingitud ning väga korralik ja ilus (lisaks olen ma rahakottide osas täielik friik ja mul on raske leida sellist, mis meeldib). Dokumentide uuesti tegemise vaev oleks ka ära jäänud. Ja see, mis tunded inimest valdavad, on tüübiti ikka täiesti erinev. Ma ei olnud ühelgi ajahetkel “tige nagu herilane”, vaid hoopis löödud, pettunud, süüdistasin ennast. Oma lollus ju, kelle peale seal tige olla.

Mis mind aga siin teemas veidi imestama paneb, on see, et kellegi asja tagastamist nimetatakse heateoks. Isegi unustatud pangakaardiga järelejooksmist. Minu simis on see pigem õigluse jaluleseadmine ja kui inimene tänulik ei ole, mis mul sellest – peaasi, et sain abiks olla õigluse taastamisel. Aga eks mul on muidugi ülearenenud õiglustunne ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja vist ei viinud infoletti vaid tagastas isiklikult?

Seetõttu mina selliseid asju isiklikult tagastama ei hakkaks, annaksingi infoletti või turvamehele. Tean, et õige oleks politseisse viia, aga nii palju ma ka pingutada ei viitsi.

Telefone olen küll isiklikult tagastanud, samuti leitud üksikuid dokumente, nagu õpilaspilet. Nendega on teine lugu.

Leidsin pargist, suvalisse poodi viimine oleks kummaline olnud. Ma leidsin inimese peaaegu kohe, praegu on pea kõigil mingid jäljed internetis olemas.

No siis küll. Aga lohutuseks – ei, enamasti on inimesed ikka tänulikud, kui neile dokumendid ja rahakott tagastatakse, see, et raha kadumises sind süüdistati, on pigem nõme erand.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selle peale võiks ju iga lollimgi tulema, et kui sa tagastad inimesele rahast tühjaks tehtud rahakoti, siis sel hetkel ta ongi endast väljas ja tige nagu herilane.

Mis siis, et ta dokumendid tagasi sai; papp on ju ka “väga konservatiivse ja korraliku inimese” jaoks elus kõige olulisem.

No ei ole ju nii. Kui mul kunagi rahakott trammis ära varastati, siis ma oleks üliõnnelik olnud, kui oleks selle koos dokumentidega tagasi saanud. Seal olnud raha olin juba nagunii maha kandnud, aga kõige rohkem kahju oli just rahakotist endast – see oli olulise inimese poolt kingitud ning väga korralik ja ilus (lisaks olen ma rahakottide osas täielik friik ja mul on raske leida sellist, mis meeldib). Dokumentide uuesti tegemise vaev oleks ka ära jäänud. Ja see, mis tunded inimest valdavad, on tüübiti ikka täiesti erinev. Ma ei olnud ühelgi ajahetkel “tige nagu herilane”, vaid hoopis löödud, pettunud, süüdistasin ennast. Oma lollus ju, kelle peale seal tige olla.

Mis mind aga siin teemas veidi imestama paneb, on see, et kellegi asja tagastamist nimetatakse heateoks. Isegi unustatud pangakaardiga järelejooksmist. Minu simis on see pigem õigluse jaluleseadmine ja kui inimene tänulik ei ole, mis mul sellest – peaasi, et sain abiks olla õigluse taastamisel. Aga eks mul on muidugi ülearenenud õiglustunne ka.

Ennast kiitmast ma ei väsi…
Juba selle sapise lause kirjutamine mulle näitab, et oled õiglusest ikka ülimalt kaugel asuv inimene.
Ma ei ole sellist verbaalset süljelarakat sinult küll millegagi ära teeninud.

Veel heategudest: mõni arvab, et kõik peavadki talle aina head tegema, et terve maailm on talle võlgu. Vaatasin ühte dokfilmi eestlaste abist Ukraina sõjakoldes elavatele inimestele ja siis üks mutt kähvas abipakki saades, et nii vähe tõitegi või?
Sellised tuleks ja peaks õigluse! nimel järgmine kord tõesti abist ilma jätma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juba selle sapise lause kirjutamine mulle näitab, et oled õiglusest ikka ülimalt kaugel asuv inimene.

Veel heategudest: mõni arvab, et kõik peavadki talle aina head tegema, et terve maailm on talle võlgu. Vaatasin ühte dokfilmi eestlaste abist Ukraina sõjakoldes elavatele inimestele ja siis üks mutt kähvas abipakki saades, et nii vähe tõitegi või?

Sina ei saa ju mitte millestki aru. Teine inimene räägib sellest, et kui leidub isendeid, kes ei suuda asju õigesti mõista ja kellele on alati vähe, on see selle inimese probleem. Teatud arengutasemel inimene ei ole nii nõrk, et muuta oma väljakujunenud põhimõtteid mõne üksiku inimese ebasobiva käitumise pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ei saa ju mitte millestki aru. Teine inimene räägib sellest, et kui leidub isendeid, kes ei suuda asju õigesti mõista ja kellele on alati vähe, on see selle inimese probleem. Teatud arengutasemel inimene ei ole nii nõrk, et muuta oma väljakujunenud põhimõtteid mõne üksiku inimese ebasobiva käitumise pärast.

Mhm. Kristlik eetika: pööra peale paremale põsele löömist ette vasak põsk ja kõik need muud jutud.
Ei kavatsegi “tugevat” mängida. Kui ühiskond tahab elada kirjutamata reeglite järgi, siis peab üleüldine surve olema selline, et 90% täidabki vastuvaidlemata neid kirjutamata seadusi.
Kui pooled tunnistavad head tava ja pooled mitte, siis nii tulebki reageerida: enam ei tee heategusid.
Ohvrimeelsus pole miski, mida eskujuks tuua või normiks pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kavatsegi “tugevat” mängida. Kui ühiskond tahab elada kirjutamata reeglite järgi, siis peab üleüldine surve olema selline, et 90% täidabki vastuvaidlemata neid kirjutamata seadusi.
Kui pooled tunnistavad head tava ja pooled mitte, siis nii tulebki reageerida: enam ei tee heategusid.

Sellel pole ohvrimeelsusega vähimatki pistmist. Aga sina ole rahumeeli edasi, nagu sina oled. Kui sina teed midagi ainult siis, kui midagi vastu saad, teised peavad käituma täpselt nii, nagu sina neilt eeldad, mis siis teha, oled lihtsalt selline. Mina olen teistsugune. Teen asju, mis on minu arust õiged, teiste tegevus ei puutu siin asjasse. Sina ei pea tugevat mängima, mina ka ei mängi, olen lihtsalt teistsugune kui sina. Ja vaidlemisel ei ole mitte mingisugust mõtet, me kumbki ei muutu sellest.

Aga su enda juttki on veidi vastuoluline. Ütled, et kui pooled tunnistavad head tava ja pooled mitte, tuleb kõik heateod ära jätta. Aga mille eest neid siis karistad, kes käituvad isegi sinu mõõdupuu järgi õigesti? Mina ei võta teise inimese rahakoti tagastamist mingi ohvrimeelsuse, heateo või jumal teab millena. Tagastan selle, sest nii on minu arvates õige. Kas see teine inimene on liigutatult tänulik või sõimab, see on tema probleem, mitte minu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel pole ohvrimeelsusega vähimatki pistmist. Aga sina ole rahumeeli edasi, nagu sina oled. Kui sina teed midagi ainult siis, kui midagi vastu saad, teised peavad käituma täpselt nii, nagu sina neilt eeldad, mis siis teha, oled lihtsalt selline. Mina olen teistsugune. Teen asju, mis on minu arust õiged, teiste tegevus ei puutu siin asjasse. Sina ei pea tugevat mängima, mina ka ei mängi, olen lihtsalt teistsugune kui sina. Ja vaidlemisel ei ole mitte mingisugust mõtet, me kumbki ei muutu sellest.

Demagoogia (üsna keskmisel tasemel).
Kuulub samasse rühma kõigi teiste egobuustidega (veganlus, feminism, new age jne). Mina olen niiiii õiglane (st ma olen parem kui sina).
Mine psühhiaatrile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine psühhiaatrile.

Mina sulle seda ei soovita, ma ei usu, et sinu puhul see aitaks. Jutuga lähed ka täiesti rappa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vahe, et kas ei peeta heateoks või arvatakse, nagu oled midagi varastanud. Esimesest saan ma tegelikult aru, sest kui keegi ootamatult tuleb, siis ei jõuagi talle reageerida. Võib automaatselt isegi natuke pahane olla (mitte sõimata, aga kulm kortsus vms), mis on lihtsalt ürgne esmareaktsioon, kui näed oma asja järsku teise käes. See on alateadlik, mitte et päriselt mõtlengi nii. Aga kui selle alusel juba käituda ja süüdistama hakata, siis on see teine asi. Ma ise ka aga ei jõua lihtsalt reaktsiooni mõttes tänulik olla või naeratadagi, kui keegi kiiresti mahakukkunud asja annab ja edasi läheb. See situatsioon on liiga kiire ja ootamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma leidsin kunagi hommikul telefoni maja eest, korjasin üles ja arvasin, et küll omanik ühel hetkel helistab. Helistaski, mingi noor kutt oli ja hääle järgi tundus, et eelmisel õhtul sai pidutsetud. Kuna olin helistasime hetkel poes, siis pakkusin, et kui tunni pärast tagasi jõuan (omanik elas minuga samas majas), siis annan üle. Ta ei tahtnud nii kaua oodata, vaid sõitis mulle poodi järele. Parklas saime kokku ja noormees ulatas tänutäheks mulle suure kimbu lilli. Päris naljakas oli, pärast ostlesin edasi, kimp ostukärus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teate ka, kus need politseid asuvad ja mis kell nad avatud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

A Mina olen teistsugune. Teen asju, mis on minu arust õiged, teiste tegevus ei puutu siin asjasse. Sina ei pea tugevat mängima, mina ka ei mängi, olen lihtsalt teistsugune kui sina. Ja vaidlemisel ei ole mitte mingisugust mõtet, me kumbki ei muutu sellest.

Ja la la la edasi perekoolika laul.
Sinuga vaidlemisel isegi oleks mingi mõte. Sest ka sinust võib saada ükskord inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiskuu annab mõnel ikka väga tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina leidsin eelmisel aastal linnaliinibussist telefoni. koju jõudes hakkasin telefonis surfama (õnneks polnud parooliga), et äkki leian sealt, kellele helistada. leidsingi kontakti “ljubiimaja” (“kallike”). helistasin kallikesele ja ta usutles mind, et kust ma telefoni leidsin ja kes ma olen. mulle tundus, et ta arvas, et äkki olen mõni teine kallike, aga ta oli väga viisakas. kallike lubas telefoni omanikule sõprade kaudu helistada ja juba poole tunni pärast oli mul ukse taga pidutsemise nähtudega aktiivselt tänulikkust avaldav vene keelt kõnelev noormees, kelle peos lipendasid kolm 10-eurost, mida ta mulle pakkus. raha ma temalt ei võtnud ja telefoni päästeoperatsioonist jäi hea tunne 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ma leidsin samamoodi telefoni, kus ühe kontakti nimi oli “mama” – ja ekraanilukku ei olnud. Mama õnneks oskas Eesti keelt ka ja pojake oli järgmisel päeval oma telefonil järel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis siis saaks kui omanik hakkaks väitma, et tema tuhanded on rahakotist kadunud või heategija juurde lausa koos politseinikuga kotile järele tuleb ning hakkab väitma, et nn leidja hoopis varastas rahakoti temalt. Sõna sõna vastu?
Viimatiste kinnisvara uudiste valguses usun juba igasuguste iibakate olemasolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et kui endal midagi kaduma läheb, siis loodate küll, et leidja oleks see teie arust naiivne loll, kes toob teie asja tagasi, mitte teiesugune tark, kes võtab raha ära ja viskab rahakoti prügisse.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tagastasin rahakoti dokumentidega ja sain pahandada, et raha pole