Esileht Veebikonstaabel Tagurdamine asulaväisel teel.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tagurdamine asulaväisel teel.

Postitas:
Kägu

Tere!
Kas liiklusseadus lubab tagurdada asulavälisel teel pimeda ajal?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peaks keelama? Kui just ühesuunaline tee pole … aga tutvuge Liiklusseaduse näiteks § 49. Tagurdamine ja tagasipööre
(1) Tagurdades ei tohi juht ohustada ega takistada teist liiklejat, vajaduse korral tuleb kasutada teise isiku abi.
(2) Ühesuunalisel teel tohib juht vastassuunas tagurdada ainult manöövriks, kuid ei tohi tagurdada ristmikule.
Võttes lisaks arvesse Riigikohtu otsust, et vajadusel tuleb ohutuse tagamiseks auto lausa seisma jätta siis …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks ei tohi ka Teisi põhjendamatult takistada aga kas see on siis põhjendamatult takistamine,kui ma käitun nii:Asulavälisel teel pimedas,kus on mõlemas suunas 1 sõidurada lülitan vahetult enne manöövrit vasakpoolsed suunatuled sisse,võtan oma sõiduraja vasakpoolse ääre lähedale,peatun natuke peale seda kohta,kuhu soovin pöörata,lülitan tagurpidi käigu sisse,ning tagurdan ja vajadusel annan vastassuunast tulijatele teed,ning ka neile,kes minust mööda sõidavad ja lisaks ka neile,kes minust parempoolse teepeenra kaudu mööduvad.Pealegi on selles kohas kiirusepiirang 50 km/h ja ei ole piiratud nähtavusega koht ning 50 m pärast hakkab asula.Kui minu ees käituks keegi nii nagu mina käitun,siis ma arvan,et ma näeks juba kaugelt ja saaks aru,et juht soovitada manöövrit ja arvestan sellega,et ta võib manöövri sooritada nii edaspidi sõites kui ka tagurdades ning võtan juba eemalt hoo maha ning jätan talle ruumi rahulikult oma manööver sooritada ning vajadusel jään seisma või möödun temast aeglaselt ja ettevaatlikult teepeenra kaudu.Kuna mulle on märkusi tehtud selle kohta ja signaali korduvalt antud,siis olen hakanud kahtlema enda liiklusseaduset aru saamisest.Kas ma käitun õigesti või valesti?

Please wait...
Postitas:
Andero-

Teie poolt kirjeldatud tegevust seadus ei keela. Tõesti ohutus tuleb Teil selle käigus tagada. Teiste autojuhtide käitumine on pigem tingitud teadmatusest ja asjaolust, et sellist käitumist kohtab meie liikluses lihtsalt harva mistõttu tekitab juhtides segadust see kui pärisuunavööndis keegi tagurdada soovib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitähh korrektse vastuse eest,Andero.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Veebikonstaabel Tagurdamine asulaväisel teel.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.