Esileht Hobinurk Tagurpidi torn

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Tagurpidi torn

Postitas:

Kas keegi on juba näinud ja mida arvate? Kui vana lapsega sobiks vaatama minna?

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Käisin 10 aastasega koos, oli tunne et liiga vara, rääkisime pärast, et ta filmi mõttest ikka õigesti aru sai.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 9- ja 10-aastasega. Lastel oli põnev, said ilusti mõttest aru, ei olnud mingit traumat. See, kus lapsed võtavad inimese pantvangi ja seda varjavad (ja kiusavad) ongi julm koht. Neid on veel mõni, minu arust on väga hästi ära toodud, mida ei tohi teha ja miks ning millised on tagajärjed. Ning miks peab vahel valetama ja tõtt rääkima.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka 10-aastasega ja arvan, et vara ei olnud: sai ilusti aru, kui pärast filmi üle arutlesime. Tema võttis seda kui lihtsalt ühte põnevusfilmi, minu enda jaoks oli väga ränk vaatamine: kõik see laste mõtlematus, rumalus, julmus…  Psühholoogiliselt väga raske oli vaadata!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niii hea film.

Oleneb lapsest, aga 7-aastasega julgeks juba minna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, film on hästi tehtud, aga väga raske oli vaadata kohati, film šokeeris lausa. Käisin 11-aastase lapsega vaatamas, temale polnud midagi rasket, tänapäeva lapsed on paljud sellisteks tegudeks võimelised, ütles ta. Režissöör soovitas filmi vaadata alates 10. eluaastast, nooremad on liiga väiksed. Arvan, et need lapsed oleks pidanud ikkagi karistada saama. Nüüd jäi selline mulje, et tee, mida tahad, tagajärgi sellel pole. See ahvatleb ju edasi nii käituma. Film kõnetabki ilmselt rohkem täiskasvanuid, mitte lapsi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siin teemas keegi miinustab? Nii kummaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siin teemas keegi miinustab? Nii kummaline.

Seda pht postitust filmifoorumites peetaks ette hoiatamata spoileriks, ehk seepärast.
Ise tahaksin teada, kui keegi kirjutaks, mis seal filmis täpsemalt juhtub?
(Spoilerihoiatusega siis)
Mina julgen taolisi filme vaadata kui sisu ette teada.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina julgen taolisi filme vaadata kui sisu ette teada.

Emotsiooni ei saa kunagi ette teada. Ja küsiti just lapse vanuse kohta, mitte sinu (täiskasvanu) kohta.
Mis spoilerdamine siin siis oli? Tegevust ei kirjeldata rohkem, kui niigi treilerist ja meediast teada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11a lapsega käisime. Oli põnev ja mõistis, pärast arutasime sisu läbi. Mulle tundus ka, et täiskasvanule on see raskem vaadata kui lapsele- endal oli nii suur tahtmine filmi käiku sekkuda aga ei saanud- film ju. Väga hea ülesehitus ja väga põnev, ma läksin lapse soovil vaatama ja enne treilerit ei vaadanud, see pööre, mille film võttis, oli ootamatu. Arvasin midagi muud tulevat- et laste endiga juhtub midagi vms. Hea vaatamine igaljuhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina julgen taolisi filme vaadata kui sisu ette teada.

Emotsiooni ei saa kunagi ette teada. Ja küsiti just lapse vanuse kohta, mitte sinu (täiskasvanu) kohta.

Mis spoilerdamine siin siis oli? Tegevust ei kirjeldata rohkem, kui niigi treilerist ja meediast teada.

Treilerist ei tule küll välja pantvangi võtmine ja tema kiusamine.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et need lapsed oleks pidanud ikkagi karistada saama. Nüüd jäi selline mulje, et tee, mida tahad, tagajärgi sellel pole. See ahvatleb ju edasi nii käituma. Film kõnetabki ilmselt rohkem täiskasvanuid, mitte lapsi

Mulke just meeldis. Mõte ei ole karistuses, vaid selles, kuidas inimene seesmiselt kasvab, areneb ja leiab julgust grupist lahku lüüa, kui saab aru, et tehtu on vale.  Et vaja on aru saada heast ja halvast olemuslikult, mitte karistuse või kiituse pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii vastik film. Täiega ebamugav ja šokeeeriv vaatamine ja minu jaoks arusaamatu, miks sellsel kujul julmust näidata on vaja. Kusjuures laste käitumisele leiti veel justkui õigustusigi ja karistust ju ei järgnenudki.

Lugu iseenesest oli ka nõrk. Häiris väga ka laste ebaloomulik näitlemine ja kehv diktstioon. Filmi alguses oli pikk lõik, kus ma ei saanud üldse aru,  mida öeldi. Näitlejatöö oli nõrguke,  võrdlusena meenusid kohe “Supilinna salaselts” ja “Väikelinna detektiivid”, kus lapsnäitlejad olid tohutult paremad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastas ka see, et lapsed saalis naersid julma käitumise peale, justkui vaataksid komöödiat.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii vastik film. Täiega ebamugav ja šokeeeriv vaatamine ja minu jaoks arusaamatu, miks sellsel kujul julmust näidata on vaja. Kusjuures laste käitumisele leiti veel justkui õigustusigi ja karistust ju ei järgnenudki.

Lugu iseenesest oli ka nõrk. Häiris väga ka laste ebaloomulik näitlemine ja kehv diktstioon. Filmi alguses oli pikk lõik, kus ma ei saanud üldse aru, mida öeldi. Näitlejatöö oli nõrguke, võrdlusena meenusid kohe “Supilinna salaselts” ja “Väikelinna detektiivid”, kus lapsnäitlejad olid tohutult paremad.

Mul on täpselt samad mõtted. Vastik film. Milleks midagi nii vastikut vaja teha oli? Teinud parem heina või midagi kasulikku.

Ma ei ole kunagi varem kinos tundnud et tahaks lihtsalt ära minna ja kogu selle jama unustada.  Karistada oleks pidanud need vastikud lapsed ka saama. Praegu jäi väga ebameeldiv tunne lõpus kummitama et nii ongi õige teha.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind valdas täpselt samamoodi vastikus ja mitu korda tekkist tahtmine kinost lahkuda. Täiesti arusaamatuks jäi filmi lõpus see, kuidas isa lohutas oma poega sõnadega “Poisid jäävad poisteks” pluss veel see, et põhimureks ei tundunud olevat mitte see, kas ohver saab terveks, vaid kas poisil tuleb politseiga pahandusi. Nagu wtf?!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on juba korduvalt küsimus tekkinud, küsin nüüd siin: misasja tähendab see, et kommentaarist on juba teavitatud? Ma saan aru, mida see sisuliselt tähendab. Aga siin on ju tegemist täiesti neutraalse teemaalgatusega. Küsitakse muljeid filmi kohta. Mida on selles negatiivset, et peaks teavitama? Ma saaks aru, kui teemaaalgatus oleks midagi sellist, et lahedad lapsed seal ja teeme nüüd kodututega kõik nii, nagu need seal filmis (lihtsalt näide halvast postitusest). Ja see teavitamine pole ju ainult siin. Pooled kommentaarid on all tekstiga: juba teavitatud. Misasja?!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi varem kinos tundnud et tahaks lihtsalt ära minna ja kogu selle jama unustada.  Karistada oleks pidanud need vastikud lapsed ka saama. Praegu jäi väga ebameeldiv tunne lõpus kummitama et nii ongi õige teha.

Ei jäänud ju. Jäi just arusaam, et asi ei ole karistada saamises või karistusest ilma jäämises, vaid selles, et sa ise saad aru õigest ja valest ning käitud selle arusaama järgi. Et näiteks sa ei lähe vargile mitte seepärast, et võid vahele jääda, vaid seepärast, et see on vale ka siis kui keegi ei näe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on juba korduvalt küsimus tekkinud, küsin nüüd siin: misasja tähendab see, et kommentaarist on juba teavitatud? Ma saan aru, mida see sisuliselt tähendab. Aga siin on ju tegemist täiesti neutraalse teemaalgatusega. Küsitakse muljeid filmi kohta. Mida on selles negatiivset, et peaks teavitama? Ma saaks aru, kui teemaaalgatus oleks midagi sellist, et lahedad lapsed seal ja teeme nüüd kodututega kõik nii, nagu need seal filmis (lihtsalt näide halvast postitusest). Ja see teavitamine pole ju ainult siin. Pooled kommentaarid on all tekstiga: juba teavitatud. Misasja?!

Siin on mingi hull, kes nähtavasti rahuldab ennast selle “teata ebasobivast” nupu litsumisega. Misiganes teemal. Vahel on paar päeva rahu ka. Ära võta südamesse.

Jään huviga teavitust ootama 🙂 (tegelt ära näe vaeva, hulluke, see meiliaadress on mul ammu unustatud).

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul on juba korduvalt küsimus tekkinud, küsin nüüd siin: misasja tähendab see, et kommentaarist on juba teavitatud? Ma saan aru, mida see sisuliselt tähendab. Aga siin on ju tegemist täiesti neutraalse teemaalgatusega. Küsitakse muljeid filmi kohta. Mida on selles negatiivset, et peaks teavitama? Ma saaks aru, kui teemaaalgatus oleks midagi sellist, et lahedad lapsed seal ja teeme nüüd kodututega kõik nii, nagu need seal filmis (lihtsalt näide halvast postitusest). Ja see teavitamine pole ju ainult siin. Pooled kommentaarid on all tekstiga: juba teavitatud. Misasja?!

Siin on mingi hull, kes nähtavasti rahuldab ennast selle “teata ebasobivast” nupu litsumisega. Misiganes teemal. Vahel on paar päeva rahu ka. Ära võta südamesse.

Jään huviga teavitust ootama ???? (tegelt ära näe vaeva, hulluke, see meiliaadress on mul ammu unustatud).

Väidetavalt neid teavitusi enam meilidele edasi ei saadeta kah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Totu klõpsib tühjusse jah.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Hobinurk Tagurpidi torn