Esileht Väikelaps Tahaks 4 aastast last mõnda toredasse rühma/aeda saada Mustamäel

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Tahaks 4 aastast last mõnda toredasse rühma/aeda saada Mustamäel

Postitas:

On mitmeid põhjuseid miks olen vaagimas lapse aiavahetust, kuid tean et sellega omad mured- Kust ma tean milliste õpetajate käe alla ta satub ja kuidas on seal suhtumine-olemine. Üldine aura lasteaias endas.

Ei ma ei taha, et mu last kätel kantaks või siidpatjadel magama pandaks. Tahan õpetajaid, kes hoolivad ja armastavad oma tööd. Et nad tõesti tahavad seda teha, mitte lihtsalt kuidagimoodi tiksuda pensionini ära või siis pensionile lisaraha teenida. Ma tean väga hästi, et see töö ei ole kerge (on mitu lähedast inimest tööl selles valdkonnas) ja väsitab kindlasti. Aga mul ei pea jääma mulje last aeda viies, et mu laps on koormaks ja kui raske neil tolle või teisega on. Tahan, et lapsel oleks huvitav ja arendav, mitte et ta lihtsalt veedab kuidagi päeva teise täiskasvanu silma all kui mina tööl pean olema.

Kahjuks pole selles osas ka juhtkond kõige parem, sest on muredega pöördutud kuid pole muutusi. Seetõttu mõtlengi päris aia vahetusele.

Saan aru, et igaühel erinevad kogemused ja erinevate aedadega, kindlasti on ka neid kes minu lapse aias väga toredas rühmas ja rahul.

Küsingi nii, et oskab keegi tõesti öelda head aeda Mustamäel (eelistatud Kännu Kuke piirkond) või teab lausa öelda, et kuskil rühmas oleks ruumi ühele hakkajale tüdrukule? Ehk keegi töötab mõnes aias ja teab kommenteerida kust võiks uurida, et kas oleks kohta pakkuda.

Aitäh vastukaja eest!

 

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 00:21; 07.04 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rüblik on või? Kõrge energialaetavusega. No jaa.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas sa teadsid, aga vabad kohad Tallinna lasteaedades ei ole mingi salajane letialune kaup, mis jagatakse laiali tuttavate tuttavatele nagu nõukaajal kombeks oli. See on avalik teave ning Googlesse sisse lüües “Vabad kohad lasteaias” on esimene vastus kohe see, mida otsid.

Teine asi on see, et sul on vaja, et tore oleks rühm. Täpselt samuti nagu sa ütlesid, on toredus subjektiivne. Kui need toredad rühmad on täis, ei saa ka tutvuse poolest sinna lapsi lõputult sokutada. Aga edu otsimisel!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahan, et kõik palgasaajad saaks keskmisest palgast kõrgemat palka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nelikud või oled 4 aastate lapse hoidmisest väsinud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei saa aru hästi – on sul neli aastast last?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline, jääb üks trükiapsakas sisse ja hakatakse selle kallal näägutama. jah ma olen teadlik kus kirjas palju kuskil vabu kohti võib olla. ehk tõesti sõnastasin end valesti. pigem ootasingi soovitusi kellel kus on positiivseid kogemusi olnud. nii nagu võin öelda et minul on olnud negatiivset Pallipõnnis (eelkõige juhtkond) ja Kikases (nii rühm kui juhtkond) ja neid esimeste hulgas ei soovitaks kui keegi küsib. Nüüd saan isegi aru miks ei tasu siin teemasid teha sest seda mida küsid, tihti vastuseks ikkagi ei saa. Tänan tähelepanu eest!

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 00:21; 07.04 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on alles 4 ja juba kahes lasteaias negatiivne kogemus ning muudkui vahetad lasteaedu? Igal pool inimesed, kes sinu last ei taha ja töötamise asemel “tiksuvad pensionini”? Miski jääb meile teadmata.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks kahe lasteaia õpetajate ja/või juhtimisega on probleem?

Teiseks hetkel on lapse lasteaeda viimine vaid äärmise vajaduse korral.

Kolmandaks võib arvata, et kuna lasteaeades pidevalt töötajad kas haiged, isolatsioonis vms on tõmmatud õppetöö osa alla ja rohkem ollakse õues.

Neljandaks kui õpetajad annavad vihjeid, et laps on koormaks, siis äkki ongi? Ei lase teistel magada, kiusab teisi vms. See ei parane ju lasteaia vahetusega vaid tuleb õpetajatega koos lahendus leida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et kahes lasteaias kahes (võibolla enamas) rühmas on TA ainus kogemus töötajateks kui koostöövõimaluseta pensionini tiksujatest, kelle pärast lapsele aed ei sobi.
Mitte lihtsalt sõnakõlksuna uskumatu, vaid ei usugi seda.
Millised probleemid lapsel täpsemalt on, millega õpetajad pole nõus tegelema olnud?
Mis küsimuses on olnud vaja pöörduda (korduvalt) juhtkondade poole?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA võib olla mitu last, kes erinevates aedades on käinud. Mitte seesama laps mitmes. Kui elasin Kesklinnas, käis vanem laps Kesklinna lasteaias, järgmise lapse lasteaeda mineku ajal elasime juba Mustamäel.

Eks see kõik sõltub rühmast ja hetkel tuleb positiivsena meelde Liivaku. Aga positiivsed kogemused on aastate tagused.
TA, ära tee siinsest kaarnakarjast välja, ammu teada et perekool on koolikiusu supernäidis.

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA võib olla mitu last, kes erinevates aedades on käinud. Mitte seesama laps mitmes. Kui elasin Kesklinnas, käis vanem laps Kesklinna lasteaias, järgmise lapse lasteaeda mineku ajal elasime juba Mustamäel.

Eks see kõik sõltub rühmast ja hetkel tuleb positiivsena meelde Liivaku. Aga positiivsed kogemused on aastate tagused.

TA, ära tee siinsest kaarnakarjast välja, ammu teada et perekool on koolikiusu supernäidis.

Ei. Antud juhul TA koolikiusab avalikult teatud piirkonna kasvatajaid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-aastane käinud mitmes lasteaias ja vahetanud kaks korda lasteaeda?

Äkki tasuks enda suhtumist muuta positiivsemaks? Muidugi lasteaed ei ole kohustuslik koht, kus peab käima. Seal ei pea käima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käis samuti kahes lasteaias, lõpuks panime eralasteaeda ja jäime sellega ülirahule. Kahes eelmises laps ainult nuttis. Eralasteaed oli selline, nagu oleks vanaema juurde lapse viinud (ehkki keegi polnud vanaemaealine).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 12:18; 09.04 12:31; 11.04 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaednikuna ütlen, et ega eriti ole sellist kohta nagu “tore lasteaed”, sest see oleneb konkreetsetest õpetajatest. IGAS lasteaias on VÄGA erinevaid õpetajaid. Ka heades ja hinnatud lasteaedades on neid, kes nii tasemel ei ole. Ka kehva mainega või ka nt sinu mainitud lasteaedades (tean neid) on VÄGA häid südamega töötajaid.

Ise seda lasteaia elu-olu teades ei taha ka oma last lasteaeda panna, proovin ka eravariandi leida. Isegi kui on hea õpetaja ja annab oma parima, on see ikkagi liinitöö ja lapse jaoks väga koormav, et neid korraga nii palju on ja seetõttu ka päevaplaan üsna jäik jms.

Arvan, et kirjuta lasteaedadesse, suhtle juhtkonnaga, vaat sisetunde järgi, kuidas on – kohapeal praegu tavalisel määral vaatamas käia ei saa.. Kui endale ikka ei meeldi ja lapsele ka ei sobi, tasub tõesti vahetust kaaluda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaednikuna ütlen, et ega eriti ole sellist kohta nagu “tore lasteaed”, sest see oleneb konkreetsetest õpetajatest

See ongi suur vahe eralasteaiaga. Viimases sõltub kõik eelkõige lasteaia pidajast, millist lasteaeda tahetakse teha, mis on oluline töötajate valikul, kui tähtis on koostöö vanematega ja kui oluliseks peetakse lapse heaolu.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 12:18; 09.04 12:31; 11.04 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks see siis niigi lihtne, et kindlasti ühe meelest tore õpetaja = ka teise meelest tore lasteaed.

Minu lapse rühmas oli vanemaid, kes kiitsid õpetajaid taevani ja oli ka neid, kes polnud nende samade õpetajatega üldse rahul. Mina olin seal kuskil vahepeal, sest minu laps lausa jumaldas neid õpetajaid, aga ma ise oleks soovinud mõnda asja korralduslikus pooles muuta. Ehk siis tegelikult algab kõik sellest, mida sa ise lasteaialt ootad. Sa räägid südamega töö tegemisest, et õpetajad tegeleks lastega mitte ei istuks päeva õhtusse. Mis sa siis täpsemalt ootad? Rohkem meisterdamist või rohkem õppetegevust või et õpetajad lastega lauamänge mängiksid? Minu laps vihkas näiteks kõiki neid “teeme koos ühesuguse emadepäeva kaardi” ettevõtmisi. Tema tahtis joonistada ja teha küll, aga mitte juhendamise järgi. Kui lapsel lastakse teha omatahtsi, siis üks ema vaatab omatahtsi tehtud teistest erinevat käkerdist, et “Oo, mu lapsel on lastud olla tema ise” ja teine, et “Minu last ei vaevutud suunama ja juhendama”.

Suht võimatu on olla kõigile meelepärane. Üks tahab, et käidaks õues iga ilmaga, ka siis kui puudelt oksi langeb, ja teine ei pane lapsele õueriideid kaasa, sest hommikul natuke tibutas ja ega siis vihmaga tohi õue minna.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan samuti vaadata eralasteaedu. Lasteaia kasvatajaid on igasuguseid. Näiteks olen näinud, kuidas kasvataja mõnitas u 2-aastast tüdrukut, sest see ei olnud üleni roosas riietuses.

Hakkaja tüdruk võib olla märk, et laps on andekas. Andekus on samuti hariduslik/kasvatuslik erivajadus, millega tuleb õigesti tegeleda. Lasteaednike koolitustel aga on välja tulnud, et kasvatajad ei suuda aru saada ega tunnistada kui tüdruk on andekas. Poiste puhul suudavad nad andekusega kuidagi kergemini leppida. Kuigi ka andekaid poisse tahavad kasvatajad saata käitumishäire diagnoosi saama. https://ekspress.delfi.ee/artikkel/69714757/vana-kuld-kaitumishaire-reetis-andeka-lapse

https://opleht.ee/2020/09/ukski-anne-ei-tohiks-kaotsi-minna/

Hüperaktiivne laps on igas olukorras aktiivne, kuid andekas laps muutub hüperaktiivseks siis, kui tal on igav.

Andekas võibki vajada ajule rohkem stimuleerivamat keskkonda nt soovibki ise välja mõelda looovamaid lahendusi, mitte joonistada täpselt samasugust kinnast nagu kasvataja näidisel.  Näiteks antakse ülesanne värvida labakinnas ja piirjooned on ees aga andekale lapsele oleks võimetekohane joonistada ise kahe sõrmkinda piirjooned + värvida muster. Selle piirjoontega labakinda  värvib ta kiiresti ära ning kuna ülesanne ei paku ajule piisavalt pinget, siis igavusest hakkabki endale muud tegevust otsima.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mööda eri lasteaedu vedamine on mõttetu, sest kõik oleneb õpetajatest, aga meil näiteks vahetus õpetaja neli korda lasteaia jooksul. Viimane aasta oli veel kõige hullem. Võib-olla eralasteaed siis oleks tõesti lahendus, sest seal on väiksemad rühmad ja õpetajad ehk püüavad rohkem. Aga oma kogemusest ütleks, et laps küll mõne õpetajaga ei klappinud, aga teda huvitas siiski rohkem üldine harjumuspärane keskkond ja sõbrad. Nendest jätad sa lapse ju ilma, kui iga aasta lasteaeda vahetad. Mingit traumat tal halbadest õpetajatest ei jäänud, pigem räägib sõpradest, kes tal lasteaias olid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa räägid südamega töö tegemisest, et õpetajad tegeleks lastega mitte ei istuks päeva õhtusse. Mis sa siis täpsemalt ootad?

Mina olen see, kes lapse eralasteaeda viis ja sellega rahule jäi. Vahe oli eelkõige selles, et eralasteaed oli väiksem ja seal oli individuaalne lähenemine võimalik. Seal ei olnud sellist tavapärast kisa nagu muidu lasteaias (vähemalt minu kogemuse põhjal), vaid kõik olid rahulikud ja rõõmsad. Tavalasteaias käis kogu aeg üks keelamine. Vetsu ei tohtinud ise minna, pidi ootama, et kõik koos mindaks. Söögituppa ei tohtinud ise minna. Kogu aeg said lapsed millegi eest riielda, pidevalt keegi kusagil nurgas nuttis. Eralasteaias võisid kõik rahulikult omas tempos liikuda. Kes tahtis vetsu, see läks. Kes tahtis juua, see läks ja võttis. Samas ei olnud mingit kaost, lapsed ei olnud närvilised, kõik olid rõõmsad ja rahulikud, ka õpetajad. Minu laps, kellega ma harjutasin lasteaias käimist nädalate kaupa ja kes rippus mu küljes nagu takjas, kui ma püüdsin korraks rühmaruumist välja minna, jäi sinna esimesel päeval rahulikult, ilma igasuguse harjutamiseta terveks päevaks. Ega näinud ma teda kordagi nutmas kogu oma lasteaia aja. See on see, mida mina ootaksin lasteaialt.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 12:18; 09.04 12:31; 11.04 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis Liivakus. Lõpetas 3a tagasi. Neljaaastane on suur juba, talle on lasteaias olulised sõbrad. Liivakus oli tore kultuuriprogramm – õpiti vanade eestlaste kommete kohta, õpiti rahvatantsu. Lasteaial on olemas rahvatantsuriided ja siis tehakse esinemisi. Ma ütleks, et korralik ettevalmistus kooliks. Õpiti täitma reegleid ja koos kollektiivis olema. Keegi kuskil nurgas ei nutnud peale sõime. Meile sattusid positiivse ellusuhtumisega õpetajad. Ma arvan, et see ongi oluline. Kui on rõõmsameelsed õpetajad, kes on järjekindlad ja alati kehtivad samad reeglid, siis on lastel ka tore.

See reeglite täitmise oskus on väga oluline omandada. Loovust ja iseseisvat mõtlemist saab kodus arendada. Aga lapsel on palju lihtsam minna kooli, kui ta saab aru, et kollektiivis olles tuleb täita kindlaid reegleid. Isegi kui need on kohati tobedad. Nii ma olen alati oma lastele ka seletanud. Koos näidetega, mis siis kui.. kui kõik jooksevad korda mööda juua haarama õppimise ajal. Nii ei tule ju midagi välja. Või vetsu. Kui enne tundi käiakse vetsus ära, siis pole ju vaja kohe jälle uuesti minna. Kui just pole mingit meditsiinilist põhjust. Alati on mingeid erandeid.

Aga kogemus kaebleva õpetajaga on ka olemas. Vanem laps käis teises lasteaias, kuna me sel ajal elasime teises kohas. Ja sõimes oli selline õpetaja, kellel kõik lapsed olid nii ja nii ja vanemad ka ja siis kaebas seda igaühele. Ja rühmas oli ka probleeme, mõni hammustas, mõni karjus ja lapsed olid närvilised. Kui õpetaja vahetus, siis muutusid lapsed ka ja polnudki enam pahad lapsed. Juhatus ja lasteaed jäi samaks. Ehk väga raske soovitada. Ma vaataks lapse pealt. Kui lapsel on sõbrad ja ta on ise rõõmus ja rahul, siis ei vahetaks lasteaeda. Kui laps on stressis, siis kaaluks seda. Ja lasteaiast vaba aega pakuks lapsele nii palju kui töö võimaldab, ükskõik millises lasteaias ta käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Tahaks 4 aastast last mõnda toredasse rühma/aeda saada Mustamäel