Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahaks ikka nooremat inimest sellesse ametisse

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 126 )

Teema: Tahaks ikka nooremat inimest sellesse ametisse

Postitas:
Kägu

Küll sina tead ikka täpselt, millest noored räägivad? 35+ inimeste kohta vaid üks lause – teevad tööd. Kui need oskavad tööd teha, miks siis sina ei oska ja kuulad suu ammuli noorte loba?

🙂 Ma teen väga hästi tööd. Suht raske on mitte kuulda, kui nad kriiskavad üks vasakult ja teine paremalt ning käratamise peale hakkavad sosistama, mida teatavasti on veel raskem mitte kuulda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kassi näide on toodud selleks, et 40+ inimene leiab asendaja või laupäevase aja vms, ta on vastutustundlik ega jäta tööle minemata sellepärast, et kiisu ei söönud või et varvas valutab. Noored on harjunud mugava eluga, ei viitsi seda ega toda, jahivad endale kaaslast pool aega ja on siis frustreeritud ja kibestunud, kui ei leia ideaalset. Keskealised on enamasti juba (heas) suhtes või aru saanud, et ideaalseid pole, tegelevad tööga, mitte jalakõigutamise ja soengute valimisega töö ajal. Enesehinnang on ka paigas, mitte ülikõrge või liiga olematu, nagu noorena paljudel.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

Miks kasvatasid siis sellised lapsed?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga hea elu muudab saamatuks, nii lihtne see ongi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

Miks kasvatasid siis sellised lapsed?

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed. Minu omad pole kaugeltki selles vanuses ja saamatuses neid süüdistada ei saa. Sest me pole koptervanemad ja lapsed on maast-madalast isemõtlevateks kasvatatud. Ilmselt on neil mingid muud vead 🙂 , aga tüüpiliselt generatsioon Z saamatusest, abitusest ja oskamatusest nad on küll vabad.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

Miks kasvatasid siis sellised lapsed?

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed. Minu omad pole kaugeltki selles vanuses ja saamatuses neid süüdistada ei saa. Sest me pole koptervanemad ja lapsed on maast-madalast isemõtlevateks kasvatatud. Ilmselt on neil mingid muud vead ???? , aga tüüpiliselt generatsioon Z saamatusest, abitusest ja oskamatusest nad on küll vabad.

Oled ilmselt pimedusega löödud, nagu enamik emmesid- minu lapsed on nii tublid, oskajad, iseseisvad, aga vot kogu see ülejäänud põlvkond, need on hädavaresed.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

Miks kasvatasid siis sellised lapsed?

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed. Minu omad pole kaugeltki selles vanuses ja saamatuses neid süüdistada ei saa. Sest me pole koptervanemad ja lapsed on maast-madalast isemõtlevateks kasvatatud. Ilmselt on neil mingid muud vead ???? , aga tüüpiliselt generatsioon Z saamatusest, abitusest ja oskamatusest nad on küll vabad.

Oled ilmselt pimedusega löödud, nagu enamik emmesid- minu lapsed on nii tublid, oskajad, iseseisvad, aga vot kogu see ülejäänud põlvkond, need on hädavaresed.

Nagu ütlesin, minu lapsed pole kaugeltki selles vanuses. Ja nagu lisasin, neil võivad olla mingid muud vead, aga mitte need. Jutt siiski töökaaslastest ja nendestki mitte kõigist. Nagu varem siin mainiti, mõned on täiesti mõistlikud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

Miks kasvatasid siis sellised lapsed?

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed. Minu omad pole kaugeltki selles vanuses ja saamatuses neid süüdistada ei saa. Sest me pole koptervanemad ja lapsed on maast-madalast isemõtlevateks kasvatatud. Ilmselt on neil mingid muud vead ???? , aga tüüpiliselt generatsioon Z saamatusest, abitusest ja oskamatusest nad on küll vabad.

Oled ilmselt pimedusega löödud, nagu enamik emmesid- minu lapsed on nii tublid, oskajad, iseseisvad, aga vot kogu see ülejäänud põlvkond, need on hädavaresed.

Nagu ütlesin, minu lapsed pole kaugeltki selles vanuses. Ja nagu lisasin, neil võivad olla mingid muud vead, aga mitte need. Jutt siiski töökaaslastest ja nendestki mitte kõigist. Nagu varem siin mainiti, mõned on täiesti mõistlikud.

A milleks siis targutada, kui sul on alles väikelapsed? Need ongi enamasti tublid ja hakkajad. Räägi uuesti siis, kui su lapsed tööturule sisenevad.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäevane keskmine 21-aastane ei saa mingi kassiga niikuinii ise kuskile kliinikusse mindud. Erandeid muidugi on (eriti maalt pärit noorte seas). Enamus siiski vajab emme-issi tuge, sest tema ei oska, ei saa, liiga paha, raske, ebamugav, ajab nutma, kuidas ma sinna saan, puuri pole, lihtsalt ei suuda, aga ma ei oska ju, kuidas ma aja kinni panen, pean helistama või, kas nad ise koju järgi ei saa kassile tulla, kuidas ma lähen kass näpus – aidake! Aidake!

Miks kasvatasid siis sellised lapsed?

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed. Minu omad pole kaugeltki selles vanuses ja saamatuses neid süüdistada ei saa. Sest me pole koptervanemad ja lapsed on maast-madalast isemõtlevateks kasvatatud. Ilmselt on neil mingid muud vead ???? , aga tüüpiliselt generatsioon Z saamatusest, abitusest ja oskamatusest nad on küll vabad.

Oled ilmselt pimedusega löödud, nagu enamik emmesid- minu lapsed on nii tublid, oskajad, iseseisvad, aga vot kogu see ülejäänud põlvkond, need on hädavaresed.

See on hästi tavaline jah, et oma lastele leitakse vaid vabandusi ja kiitust, aga teised ei oska kohe üldse oma lapsi kasvatada.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A milleks siis targutada, kui sul on alles väikelapsed? Need ongi enamasti tublid ja hakkajad. Räägi uuesti siis, kui su lapsed tööturule sisenevad.

Minu lapsed ei ole KAUGELTKI generatsioon Z vanuses.

Neil on see vanus ammu läbi.

Seetõttu saan ka võrrelda, mida minu ja eakaaslaste lapsed 20-25 aasta vanuses tegid ja mida praegused generatsioon Zd oskavad. Või õigemini, mida nad suuremas osas ei oska.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu saan ka võrrelda, mida minu ja eakaaslaste lapsed 20-25 aasta vanuses tegid ja mida praegused generatsioon Zd oskavad. Või õigemini, mida nad suuremas osas ei oska.

Nii on. Vaatan minagi oma nooremaid tuttavaid, nende mõni 20+ aastane laps ei saa ilma kõrvalise abita isegi koeratoitu ostetud. Pole kunagi lemmikloomapoes käinud, kui muidu ninapidi arvutis, siis vaata loomapoe asukohta googeldada ei oska. Tean isiklikult ja lähedalt abiturienti, kes pole kunagi pimedal ajal üksi tänaval liikunud, mis tähendab seda, et ema või isa praegu novembris viivad seda noort inimest juba alates kl 16.30st kuhu vaja. Trenni, külla vms ja pärast tagasi. Elukohaga Tallinna kesklinna piiril. Neid, kes vihmaga bussiga kooli ei saa mindud, neid tean trobikonda.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu saan ka võrrelda, mida minu ja eakaaslaste lapsed 20-25 aasta vanuses tegid ja mida praegused generatsioon Zd oskavad. Või õigemini, mida nad suuremas osas ei oska.

Nii on. Vaatan minagi oma nooremaid tuttavaid, nende mõni 20+ aastane laps ei saa ilma kõrvalise abita isegi koeratoitu ostetud. Pole kunagi lemmikloomapoes käinud, kui muidu ninapidi arvutis, siis vaata loomapoe asukohta googeldada ei oska. Tean isiklikult ja lähedalt abiturienti, kes pole kunagi pimedal ajal üksi tänaval liikunud, mis tähendab seda, et ema või isa praegu novembris viivad seda noort inimest juba alates kl 16.30st kuhu vaja. Trenni, külla vms ja pärast tagasi. Elukohaga Tallinna kesklinna piiril. Neid, kes vihmaga bussiga kooli ei saa mindud, neid tean trobikonda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii on. Vaatan minagi oma nooremaid tuttavaid, nende mõni 20+ aastane laps ei saa ilma kõrvalise abita isegi koeratoitu ostetud. Pole kunagi lemmikloomapoes käinud, kui muidu ninapidi arvutis, siis vaata loomapoe asukohta googeldada ei oska. Tean isiklikult ja lähedalt abiturienti, kes pole kunagi pimedal ajal üksi tänaval liikunud, mis tähendab seda, et ema või isa praegu novembris viivad seda noort inimest juba alates kl 16.30st kuhu vaja. Trenni, külla vms ja pärast tagasi. Elukohaga Tallinna kesklinna piiril. Neid, kes vihmaga bussiga kooli ei saa mindud, neid tean trobikonda.

See pole mingi tänapäevane nähtus, ärahelllitatud ja eluvõõraid lapsi on igal ajal olnud. Mina olin ka kunagi selline, ema tegi kõik asjad ette ja taha ära. Normaalseks hakkasin siis, kui omaette elama läksin. Ja ausalt öeldes on minu elu ikka parem kui nende laste oma, kellest pole üldse hoolitud. Elulised asjad õpib ära, aga turvatunnet ja seda tunnet, et keegi sind tingimusteta armastab, seda sa iialgi endale ei saa, kui oled sellest lapsepõlves ilma jäänud.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed.

Kuule, kui sa kuskil puudega inimestele tööd pakkuvas kohas töötad, siis ei saa selle järgi üldistada. Mina isiklikult ei tea ühtegi saamatut 20-25-aastast noort. mu enda lapsed ja nende kaaslased selle vanuses, sõbrannade lapsed ja nende kaaslased selles vanuses, samuti on mu töökaaslaste hulgas ka selles vanuses noori. No kõik on asjalikud noored. Saavad oma eludega hakkama, töötavad, õpivad, elavad ja majandavad ise, saavad vajadusel  kõigega hakkama.

Kusjuures enamus neist noortest IT suunas kaldu, mis tähendab, et teie stereotüüpse uskumise kohaselt peaksid just olema need, kes ainult ninapidi arvutis istuvad ja muud ei suuda. Aga näed oskavad – õpivad ja töötavad IT-alal ja samal ajal vabal ajal remondivad, ehitavad, peavad lemmikloomi (ja kujutad ette käivad nendega ise loomaarstil ja ostavad vajaliku kraami), jne

Mingi põlvkonna jaoks on hästi moes kurta, kus ikka noorus on hukas ja vanasti oli muru rohelisem ja taevas sinine. Aga reaalsus on see, et vabena põlvkonna arvates oli noorem hukas ka sada aastat tagasi, kuigi tegelikult ei olnud nad hukas ei siis ega ole praegu. Iga põlvkonna hulgas on neid tublimaid ja mitte nii tublisid ja ei ole see praegune põlvkond ses osas mingi erand.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on töökaaslased, mitte minu lapsed.

Kuule, kui sa kuskil puudega inimestele tööd pakkuvas kohas töötad, siis ei saa selle järgi üldistada. Mina isiklikult ei tea ühtegi saamatut 20-25-aastast noort. mu enda lapsed ja nende kaaslased selle vanuses, sõbrannade lapsed ja nende kaaslased selles vanuses, samuti on mu töökaaslaste hulgas ka selles vanuses noori. No kõik on asjalikud noored. Saavad oma eludega hakkama, töötavad, õpivad, elavad ja majandavad ise, saavad vajadusel kõigega hakkama.

Kusjuures enamus neist noortest IT suunas kaldu, mis tähendab, et teie stereotüüpse uskumise kohaselt peaksid just olema need, kes ainult ninapidi arvutis istuvad ja muud ei suuda. Aga näed oskavad – õpivad ja töötavad IT-alal ja samal ajal vabal ajal remondivad, ehitavad, peavad lemmikloomi (ja kujutad ette käivad nendega ise loomaarstil ja ostavad vajaliku kraami), jne

Mingi põlvkonna jaoks on hästi moes kurta, kus ikka noorus on hukas ja vanasti oli muru rohelisem ja taevas sinine. Aga reaalsus on see, et vabena põlvkonna arvates oli noorem hukas ka sada aastat tagasi, kuigi tegelikult ei olnud nad hukas ei siis ega ole praegu. Iga põlvkonna hulgas on neid tublimaid ja mitte nii tublisid ja ei ole see praegune põlvkond ses osas mingi erand.

Väga uhke. Nagu minagi ütlesin, on see kirjeldatus saamatus üldistus ja ei kehti kõigi kohta. Tõepoolest, meil on selline lihtsam töö, mida need 20-25 teevad, et IQd pole kuigi kõrget vaja, pigem avatust ja toob tubli töö korral väga hästi neile raha sisse. Ilmselt see tõmbab siis sellist lahjemat kontingenti ligi tõesti. Samas neid on siit läbi käinud aastaga ikka kümmekond ja üldjoontes on see saamatu kamp. Tõesti, pangalaenu nad oskavad võtta, maju ehitavad, koera võtavad, naisegi võtavad. Mingid sellised asjad nagu, et ema palub tuua pool arbuusi ja kanakintse, ajavad nad täiesti pöördesse, sest siis peaks ju poodi minema, otsima ja tulemus on “ema, sajab, ma ei hakka ju jala minema” või “käisin, aga kanakintse ei olnud seal, kus olid arbuusid ja siis ma võtsin parem kaks arbuusi”. Liialdamata, kaks selle grupi noortest töötajatest ostis viimasel koolitusel koolitaja raamatu ja ütlesid, et see on esimene raamat elus, mida nad ostavad ja mida tahavad lugeda. Trenni muidugi oskavad nad iga ilmaga minna ja küüntesse ka. Samas on ka teised nende ealised, kes tulevad tööle, teevad tööd ja ei leelota omavahel, käivad kasvõi koertekoolis ja vanaema juures poekraami viimas, on ka.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest, meil on selline lihtsam töö, mida need 20-25 teevad, et IQd pole kuigi kõrget vaja, pigem avatust ja toob tubli töö korral väga hästi neile raha sisse.

Mis töö see on siis selline, tahan ka sellist tööd?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu minagi ütlesin, on see kirjeldatus saamatus üldistus ja ei kehti kõigi kohta.

Ja on igas põlvkonnas olnud ka neid saamatumaid. Oli ka siis, kui sina noor olid. Ei midagi põlvkonna põhist, ei ole mõtet jus tänaseid 22-aastaseid halvustada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest, meil on selline lihtsam töö, mida need 20-25 teevad, et IQd pole kuigi kõrget vaja, pigem avatust ja toob tubli töö korral väga hästi neile raha sisse.

Mis töö see on siis selline, tahan ka sellist tööd?

Nemad teevad müüki B2B. Või noh, peaksid tegema. Suurem osa eelistab itsitamist, Brigittest, rahast, autodest ja riietest rääkimist. Sõltuvalt soost. Muidugi on mitmeid, kes on kuldsed töökaaslased.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu minagi ütlesin, on see kirjeldatus saamatus üldistus ja ei kehti kõigi kohta.

Ja on igas põlvkonnas olnud ka neid saamatumaid. Oli ka siis, kui sina noor olid. Ei midagi põlvkonna põhist, ei ole mõtet jus tänaseid 22-aastaseid halvustada.

Ei, meie põlvkonnas ei olnud noori, kes 20-aastaselt ei saanud linnas pimedas koju või ei osanud poes käia. Nagu keegi enne väga tabavalt märkis ühes teises teemas, meie ajal lahkasid 19-aastased arstitudengid anantoomikumis laipu või tegid filoloogid koolis õpetajapraktikat. Nüüd viib emme neid autoga kooli.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu minagi ütlesin, on see kirjeldatus saamatus üldistus ja ei kehti kõigi kohta.

Ja on igas põlvkonnas olnud ka neid saamatumaid. Oli ka siis, kui sina noor olid. Ei midagi põlvkonna põhist, ei ole mõtet jus tänaseid 22-aastaseid halvustada.

Ei, meie põlvkonnas ei olnud noori, kes 20-aastaselt ei saanud linnas pimedas koju või ei osanud poes käia. Nagu keegi enne väga tabavalt märkis ühes teises teemas, meie ajal lahkasid 19-aastased arstitudengid anantoomikumis laipu või tegid filoloogid koolis õpetajapraktikat. Nüüd viib emme neid autoga kooli.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu minagi ütlesin, on see kirjeldatus saamatus üldistus ja ei kehti kõigi kohta.

Ja on igas põlvkonnas olnud ka neid saamatumaid. Oli ka siis, kui sina noor olid. Ei midagi põlvkonna põhist, ei ole mõtet jus tänaseid 22-aastaseid halvustada.

Ei, meie põlvkonnas ei olnud noori, kes 20-aastaselt ei saanud linnas pimedas koju või ei osanud poes käia. Nagu keegi enne väga tabavalt märkis ühes teises teemas, meie ajal lahkasid 19-aastased arstitudengid anantoomikumis laipu või tegid filoloogid koolis õpetajapraktikat. Nüüd viib emme neid autoga kooli.

Meenutan seda, kuidas kõik vaatasid suu ammuli klassiõde, kes 11. klassis mõnikümmend aastat tagasi ei osanud väljasõidul kilu puhastada ega julgenud tikku tõmmata ega taksofonist helistada. See oli ennekuulmatu ja kurjemad keeled (mitte mina ega teosed viisakamad) said ikka kuude kaupa teda selja taga naerda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, meie põlvkonnas ei olnud noori, kes 20-aastaselt ei saanud linnas pimedas koju või ei osanud poes käia. Nagu keegi enne väga tabavalt märkis ühes teises teemas, meie ajal lahkasid 19-aastased arstitudengid anantoomikumis laipu või tegid filoloogid koolis õpetajapraktikat. Nüüd viib emme neid autoga kooli.

No ja siis? Ei olnud autosid niipalju, seega see oli osa, mida paratamatult osati. Ei usu mina, et ka praegu on massiliselt noori, kes poes käia ei oska. Pigem on neis sinu toodud näidete tegu mingi konfliktiga – miks üldse lapsevanem käsib täisealisel lapsel poodi minna? Tegemist ei ole ju enam titega, kes kodutöödes aitab. Ses vanuses noored reeglina elavad eraldi ja saavad ise ka iseenda toitmisega hakkama. Käies siis poes, tellides poest või boltides, mis vahet seal on. Kui sina mingit üksikut noort oled kohanud, kes tõesti  sõna otseses mõttes EI OSKA poes käia (mitte ei ole see teismelisel omane protest et mis sa käsutad, ei lähe ma kuskile), siis on see kohe kindlasti suur erand, mitte mingi saamatus, mis paljusid meie noori ühendab.

Aga saamatust oli meie ajal kohe kindlasti ka. Ma ei tea, mina nt olen näinud mitut 65-70 aastal sündinud naist, kes vanuses 18-20 ei osanud kohe üldse veel süüa teha. No ja siis? Üks neist mu parim sõbranna. Kolis kodust välja, praegu teeb väga hästi süüa, hoidised ja kõik olemas. No oli asi, mida tal kodus teha vaja ei olnud kuniks ise mehele läks. Õppis selgeks kui vaja.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei osanud väljasõidul kilu puhastada

Ma ka ei ole elus kilu puhastanud ja ei soovi ka, ei maitse kilu. Ma tean neid abituid naisi väga palju, kes ei oska muru niita, kaminat kütta, riiulit seina panna, autol õli vahetada, mitte midagi. Sest pole vaja olnud. Kui hakkab vaja olema, küll siis õpivad ära, see ei näita mitte midagi inimese mõistuse või hakkamasaamisoskuse kohta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei osanud väljasõidul kilu puhastada

Ma ka ei ole elus kilu puhastanud ja ei soovi ka, ei maitse kilu. Ma tean neid abituid naisi väga palju, kes ei oska muru niita, kaminat kütta, riiulit seina panna, autol õli vahetada, mitte midagi. Sest pole vaja olnud. Kui hakkab vaja olema, küll siis õpivad ära, see ei näita mitte midagi inimese mõistuse või hakkamasaamisoskuse kohta.

Muidugi, kui pole vaja olnud, ei oska. Mina ka ei söö kilu, aga ema pidin ikka aitama, kui lauda kaeti. Samamoodi ma ei suitseta, aga tikku ikka tuli osata tõmmata, kasvõi lõkke või suitsuahju süütamiseks.
Aga kui 32 õpilasest 31 oskasid vaesel vene ajal, mil kui ka muud polnud saada siis leiba ja kilu ikka oli, kilu puhastada ja ainult üks ei osanud, on see märk. Eks ta oli ka rikkast perest, kuigi me kõik olime nn eliitkoolis. Kelner ja Lada varuosade poe müüja laps, kui mu mälu ei eksi. Nüüd muidugi ei oska 31 tk 32st lõpuklassi õpilasest kilu puhastada, isegi kui väga maitseb. Emme puhastab või ostetakse fileed, mis muide on enamasti üsna vastikud ka neile, kes kilu armastavad. Kilu aga oli vaid näide.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga saamatust oli meie ajal kohe kindlasti ka. Ma ei tea, mina nt olen näinud mitut 65-70 aastal sündinud naist, kes vanuses 18-20 ei osanud kohe üldse veel süüa teha. No ja siis? Üks neist mu parim sõbranna. Kolis kodust välja, praegu teeb väga hästi süüa, hoidised ja kõik olemas. No oli asi, mida tal kodus teha vaja ei olnud kuniks ise mehele läks. Õppis selgeks kui vaja.

Mul on endine ülemus, noor inimene alla 30, kel pole kodus köökigi. Naisemees ja puha. Köögist oli tehtud üks tuba. Köök – milleks. Nende tuttavate seas polevat noortel enam kööke kuni lapsi pole. Veinikülmik ja mobiiltelefon. Tõsi, mina tean ainult üht sellist paari. Nemad väidavad, et see on tavaline. Ostetakse korter ja paremal juhul on kuskil kapinurgal Jura kohvimasin ja kapis veekeedukann, aga see on ka kõik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elulised asjad õpib ära, aga turvatunnet ja seda tunnet, et keegi sind tingimusteta armastab, seda sa iialgi endale ei saa, kui oled sellest lapsepõlves ilma jäänud.

Ema ja isa armastasid näiteks mind tingimusteta. Just seepärast kasvatasid nad mu iseseisvaks ja mitte keegi ei viinud mind pärast esimest koolinädalat see 900 meetrit autoga kooli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on endine ülemus, noor inimene alla 30, kel pole kodus köökigi. Naisemees ja puha. Köögist oli tehtud üks tuba. Köök – milleks. Nende tuttavate seas polevat noortel enam kööke kuni lapsi pole. Veinikülmik ja mobiiltelefon. Tõsi, mina tean ainult üht sellist paari. Nemad väidavad, et see on tavaline. Ostetakse korter ja paremal juhul on kuskil kapinurgal Jura kohvimasin ja kapis veekeedukann, aga see on ka kõik.

Ja siis? Kui neile nii sobib, siis miks mitte. See ei tee neid saamatuks. Üheksakümnendate algul, kui meie oma elu alustasime ja see sõbranna veel süüa teha ei osanud, olid ajad teised. Siis oli ise tegemine ellujäämiseks vajalik oskus ja selle ta ka selgeks sai. Kuigi palju hilisemas eas, kui mina süüa tegema õppisin.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise asja nimi on vanuseline diskrimineerimine.

Mulle meeldib, kui kollektiivis on erinevas vanuses inimesi, see rikastab. On ju neid näiteid küll, kus tekib nn poisteklubi: juhid kõik üsna sarnases eas mehed, kes aga absoluutselt ei oska vaadata olukordi endast erinevate inimeste seisukohast.

Erinevates vanustes inimesed on kollektiivis pigem plussiks, vähemalt kui eeldatakse, et see asutus või ettevõte tahab aastakümneid olemas olla ja tegutseda. Ühed lähevad pensionile, teised saavad vanemaks, kolmandad tulevad peale, nii tekib järjepidevus.

Näiteks on nõme, kui teatri näitetrupis on kõik ainult noored inimesed – aga kui tahetakse teha nädendit, kus on igas vanuses tegelasi, keda siis sinna vanemate rollidesse panna?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel hullem, kui hulgas on mõni 20-30 a noorem. Selle kallal järatakse ikka mõnuga. Noorel on selleks ajaks juba pool tööd tehtud, kui keskealine exceli lahti saab.

Mul küll täpselt vastupidine kogemus. Noored on sageli nagu kuu pealt kukkunud, midagi teha ei oska, isegi 35+ vanuses veel otsitakse iseennast ja vahetatakse ülikoole, siis on mingid suhtedraamad, migreenipäevad, vabastava hingamise õpitoad ja väekoolitused – tööd tehakse viimases järjekorras. Ja siis ka on see kuidagi ülejala tehtud, vigadega, mõtlemata töö eesmärgile. Mingit vastutustunnet ei ole, noored on valmis nii kaaslasi kui töökohti vahetama kohe, kui uus ja kabedam silmapiirile ilmub. Mina juhina eelistan küll keskealisi kahe jalaga maa peal olevaid inimesi nendele lumehelbekestele.

Väga kena, kas sul oleks töökohta pakkuda 50 aastasele naisele, kes töötab praegu hooldajana, aga haridus on Tartu Kunstikoolist, arvutit valdab vabalt, rasket tööd ei pelga, lihtsalt hooldaja palk on liiga väike? Excel ei ole just lemmik, aga youtube tutorialide abiga olen seni kõik vajalikud nõksud selgeks saanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 126 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahaks ikka nooremat inimest sellesse ametisse