Esileht Ajaviite- ja muud jutud tahaks kassi võtta, maine coon?

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: tahaks kassi võtta, maine coon?

Postitas:
Kägu

RE: tahaks kassi võtta, maine coon?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sorry, aga nõuküsimiseks on muud foorumid, mitte Perekooli ajaviiterubriik. Oled nõus?
Sa ei lähe ju K-Rauta foorumilehele oma lapse allergiatäppide kohta nõu küsima. Või lähed? Bännida sind sinu rumaluse ja lühinägelikkuse pärast? Andsid endale head nõu? Tore.
Keegi egoupitaja läks NII leili, et veel öösel keerleb siin, sest tema maitset juleti maha teha.
Kle, saa üle ja mine homme on jälle koolipäev.
Head ööd![/tsitaat]

Sinu eelmistele postitustele antud miinuste hulga ärgi võiksid aru saada, et sina oled siin see tropp, kes käituda ei oska.

Ajaviitefoorumites võib küsida igasuguste asjade kohta, ja nagu sa näed, võtsid siin paljud antud kassitõu üle sõna. Mine jah magama, vastik sapitädi, äkki homme on juba parem tuju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sinu koduloomadest on küll kahju, kui sul neid peaks olema. Nii õela ja kurja inimese juures ei saa ühelgi loomal hea elu olla.[/tsitaat]

Kui suudad oma sõnavõtu põhjendada, siis luban, et järgmise nädala palgaraha kannan sinu arvele ja majanda ise katkiste ja kodutute loomadega.
Kui lahmid \”minu koduloomadest jutte, kellest sul on kohutavalt kahju, aga aimugi pole\”, pole neid ei näinud ega tea midagi, siis häbi sulle. Ahjah, ma kirjutan sulle paari päeva jooksul. Meiliadre jäi mällu, PK hiljutine uuendus, you know…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sinu eelmistele postitustele antud miinuste hulga ärgi võiksid aru saada, et sina oled siin see tropp, kes käituda ei oska.

Ajaviitefoorumites võib küsida igasuguste asjade kohta, ja nagu sa näed, võtsid siin paljud antud kassitõu üle sõna. Mine jah magama, vastik sapitädi, äkki homme on juba parem tuju.[/tsitaat]

SINU elu juhivad miinused, mitte minu oma.
Ma pole palju hinnannud, aga hindan pigem positiivseid kommentaare.
Nutuselt ja ahastusest kibedaid sõnavõtte ei saa meeldib/ ei meeldi – skaalal hinnata, kuna inimene ei ole adekvaatne. Nõrku ei ole ilus lüüa, kas tead.

Jää magama nüüd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suudad oma sõnavõtu põhjendada, siis luban, et järgmise nädala palgaraha kannan sinu arvele ja majanda ise katkiste ja kodutute loomadega.
Kui lahmid \”minu koduloomadest jutte, kellest sul on kohutavalt kahju, aga aimugi pole\”, pole neid ei näinud ega tea midagi, siis häbi sulle. Ahjah, ma kirjutan sulle paari päeva jooksul. Meiliadre jäi mällu, PK hiljutine uuendus, you know…[/tsitaat]

Ma saan aru, et sa tegeled kodutute kassidega seotud heategevusega, mis on tänuväärne tegevus, aga võiksid ikkagi mõistuse piiridesse jääda teiste inimestega suheldes. Teemaalgatajale täiesti tühja koha pealt turja karata ei ole mitte kõige viisakam ja inimlikum tegevus. Ma võtaks ka pigem tõupuhta labradori kui pitbulli sarnase tegelase varjukast – aga mitte sellepärast, et ma tahaksin kellelegi muljet avaldada, vaid et mulle lihtsalt meeldivad labradorid rohkem!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lahmid \”minu koduloomadest jutte, kellest sul on kohutavalt kahju, aga aimugi pole\”, pole neid ei näinud ega tea midagi, siis häbi sulle. Ahjah, ma kirjutan sulle paari päeva jooksul. Meiliadre jäi mällu, PK hiljutine uuendus, you know…[/tsitaat]

Katkiste ja kodutute loomadega majandamine on kõige otsesem ja üsna räige loomapiinamine, eriti, kui puuduvad selleks vajalikud miljonid, et neid kõiki tippspetsialistide juures ravida ja neile pidevalt piisavalt tervislikku toitu anda. Sinu sapised sõnavõtud näitavad, et psüühika on sul tugevasti paigast ära. Mina soovitaksin sul loomade ravile lisaks vahepeal ka enese raviga tegeleda.
Ja otsi lolli, kes oma isiklikud andmed perekoolile andis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
mäumäu

Sorry, aga nõuküsimiseks on muud foorumid, mitte Perekooli ajaviiterubriik. Oled nõus?
Sa ei lähe ju K-Rauta foorumilehele oma lapse allergiatäppide kohta nõu küsima. Või lähed? Bännida sind sinu rumaluse ja lühinägelikkuse pärast? Andsid endale head nõu? Tore.
Keegi egoupitaja läks NII leili, et veel öösel keerleb siin, sest tema maitset juleti maha teha.
Kle, saa üle ja mine homme on jälle koolipäev.
Head ööd![/tsitaat]

Aa, et perekooli ajaviiterubriik on enda teiste peal väljaelamiseks ja sapipritsimiseks hoopis või? 😀

Mu arust on kass ka pere liige, nii et kuidas see vale koht on? Nägin teemat ja asusin ka ise huviga lugema, sest maine coon on tõesti numpsik kass, aga sellega minu teadmised temast ka lõppevad.

Ma saan aru, et selliste töllakate inimeste sõnavõttude pärast ei peaks endast välja minema, aga ju siis rasedusega hormoonid möllavad ja ajab hinge täis, kui näed kui palju ebameeldivaid inimesi ikka olemas on. Varem foorumitesse ei sattunud ja olin selle koha pealt mõneti õndsas teadmatuses…

Please wait...
Postitas:
kitah

kitah, sina või?[/tsitaat]
mingi imelik oledvää?

Please wait...
Postitas:
kitah

kitah, sina või?[/tsitaat]
t¨evoo???

Please wait...
Postitas:
kitah

mulle ka näiteks maine coon meeldib, just seetõttu, et ta on nii suur ja karvane. ja ma olen ka kuulnud, et pidid sõbralikud olema. aga õues pidamisel pidid jahti pidama hoolega, niiet kui teised kassid toovad sulle hiiri tuppa, siis see sell hakkab sulle tooma jäneseid ja metskitsetallesid.
ja kägu, kes sa seda lahmimist eespool minu omaks pidasid, mine häbene õige nurgas veidi aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]mulle ka näiteks maine coon meeldib, just seetõttu, et ta on nii suur ja karvane. ja ma olen ka kuulnud, et pidid sõbralikud olema. aga õues pidamisel pidid jahti pidama hoolega, niiet kui teised kassid toovad sulle hiiri tuppa, siis see sell hakkab sulle tooma jäneseid ja metskitsetallesid.
ja kägu, kes sa seda lahmimist eespool minu omaks pidasid, mine häbene õige nurgas veidi aega.[/tsitaat]
ussskumatu et sulle miski meeldib, ei noh tegelikult ikka ei meeldi, sa teed ju \”nalja\”. nurka ei saa minna, mul maja on üleni ümmargune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei uskunud, et ma seda kunagi ütlen, aga viimase paari päeva jooksul on mulle perekool vastikuks läinud. See negatiivsuse ja ärapanemise kontsentratsioon on kuidagi eriti suur, või torkab see mulle viimase ajal oma elu valguses kuidagi eriti teravalt silma.

Ma olen viimasel ajal hakanud kibedaid, kadedaid ja sapiseid inimesi oma elust julmalt välja lülitama. Ja nüüd juhtub see vist ka perekooliga. Mingil hetkel viskab see negatiivsuse tünn kaane pealt ja enam ei jaksa seda endasse imeda.
Hakkan vist tajuma, et elu on liiga lühike selleks, et lasta end suvaliste inimeste sopa ja sitaga üle valada. Ja see perekool ongi nagu peldik, kus inimesed end tühjendamas käivad.
Isegi igas toredas sõbralikus teemas nagu see siin ilmub välja mingi pahalane, kes kõik vussi keerab. Sellest toredast kassiteemast on saanud jälle mingi eitede kisma tallermaa.

Ok, kohtumiseni, vb tulen kunagi tagasi,kui tülgastusest üle saan.

Please wait...
Postitas:
kitah

[tsitaat] [small]kitah kirjutas:[/small]

ussskumatu et sulle miski meeldib, ei noh tegelikult ikka ei meeldi, sa teed ju \”nalja\”. nurka ei saa minna, mul maja on üleni ümmargune.[/tsitaat]
ole ise ka mõnus 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

nõus eelkõnelejaga. see negatiivsus mis siin vohab on põlastusväärne. inimene ei pea kohe uhkeldama kui soovib endale kindlat kassi. näiteks kui inimene sooviks koerte seast endale kindlasti puudlit, siis ei pruugi ta ju sugugi eriline eputrilla olla, vaid talle meeldib see tõug. sama võib olla ka ju kassidega. rohkem tolerantsust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Maxine kirjutas:[/small]

Kui Lifestyle pets leiaks, et wikipedia andmed on valed, siis oleks organisatsioon need ammu ise õigeks parandanud. – wikipediasse lisavadki infot tavaliselt organisatsioonid, kus info sünnib, ise. See 40 naela seisab seal juba vähemalt 3 aastat ja mitte keegi pole seda vaidlustanud. Ju siis on harvu isendeid, mis kasvavad 40 naelasteks. Kordan veel, et see 25 naela on keskmine kaal, milleni kasvab iga ashera, kui tema eest korralikult hoolitseda, mõni üksik võib jääda väiksemaks, nagu mõni üksik kasvab suuremaks. Kes inglise keelt sügavuti õppinud on, see saab aru, mida selle 25 naelaga Lifetsyle’i veebilehel mõeldud on.
Ma tean väga hästi, milline näeb välja maine coon, pildil olev ei erine just väha palju minu tütre plüü¨ist kaisukoerast, mille peal ta armastab vahel lesida. See on maitse küsimus.[/tsitaat]

UP TO tähendab inglise keeles KUNI, ehk selle lause mõte on tõesti see et Ashera kasvab KUNI 12 kg raskuseks mitte, et keskmine kaal on 12kg. Tegelikult on ka see päris raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!
Lisaks öiendamisele, kirjutan mina hoopis oma kassist:-) Meil on kodus üks selline Main Coon.Ta selline ülearu suur ei ole, nagu möningad uhke sugupuuga Main Coonid. Hoopiski suurem, kui tavaline kodukass aga olen ka üle 1m ( peast sabani)Main Cooni näinud, meie kass on sellise körval päris pisike.
Mul on terve elu aeg kassid olnud, ikka sellised tavalised kodukassid. Kodukasside juures on aga see,et sa kunagi ette ei tea, milliseks tema iseloom kujuneb, kui sa ta n.ö titena saanud oled. Töukasside juures enamsti nende iseloomu omapäradused on igal vastaval töukassil olemas. Sellepärast tahtsime ka omale Main Cooni, kuna ta iseloomult selline sotsiaalne ja pigem koera moodi kass on. Lisaks veel suuremat kasvu jne.
Kuna meie kass läbi klapi ise sisse- välja saab käija , siis oma sotsiaalsusega on ta nii kaugele läinud,et ta meile koju igasugu loomi veab. Kord elusalt, kord surnult. Tuvid, harakad, hiired, rotid, isegi metsküülikuid jne Jah, kahjuks nii see on. Muidugi saab seda vältida, kui kassile sellist ise käimist ei vöimalda aga kindel see, et Main Cooni kassidel on see jahiinstinkt eriti tugev. Muidu toas on ta töeline kaisuloom, kunagi pole lambist kedagi küünistanud vöi säärde karanud, isegi \”ilma lambita\” pole seda teinud. Suhtleb meiega:\” Kurr, kurr\”-mis ta alati öelda tahab,ei tea!
Kui on vöimalus olemas, siis ma ikka soovitaks seda töugu kassi.Loomulikult teeks ta elu palju ilusmaks, kui see kass saaks ka väljas käija.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul oli ka main coon. muidu lapsest saati kasse pidanud, aga nii sôbralikku, truud, usaldavat, armast, paid ja nunnut kassi pole mul kunagi enne olnud. ta oli tôeline koer kassinahas. uskumatu, kui väga ta pereliikmeid hoidis (isegi minu meest, kes teda ei sallinud.) ükskôik, mida ma ka ei teinud, istus ta mu kôrval ja jälgis tundide kaupa suure huviga. kui end liiga kauaks läptopi taha unustasin, siis hüppas patsti klaviatuuri peale ja varjas kôik nupud oma tohutu suure kehaga ja ise vaatas oma suurte ümmarguste silmadega nii armsalt otsa. ta teadis kôiki meie minekuid ja tulekuid ja sättis end juba varakult värava äärde ootama ja jooksis poolele teele vastu. nutsin end lolliks, kui ta ühe mürgitatud hiire tôttu teise ilma lahkus.

see kôik ei tähenda, et ainult coonid nii tublid ja toredad oleks, mul on teisi imelisi kasse ka olnud. aga tema oli selline eriline. kui kunagi veel kassi vôtan, siis cooni. kui miljonäriks saan, siis isegi mitu tükki korraga.

Please wait...
Postitas:
Maxine

[tsitaat] [small]Maxine kirjutas:[/small]

UP TO tähendab inglise keeles KUNI, ehk selle lause mõte on tõesti see et Ashera kasvab KUNI 12 kg raskuseks mitte, et keskmine kaal on 12kg. Tegelikult on ka see päris raske.[/tsitaat]

Mitte filoloogile tähendab ‘up to’ tõesti alati ‘kuni’. Selleks peab asherade kohta natuke rohkem lugenud olema, et Lifestyle Petsi tutvustavate lõikude sisu taga enamat näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil elab kaks cooni, üks on tõesti väga suur, kaalub ca 13 kg, teine on väiksem, alles ca 10 kg. suurema kassiga oleme ka näitustel käinud aga need puurid on nii väiksed ja põhi nii nõrk, et viimane kord vajus ta läbi põhja ja oleks peaaegu põrandale kukkunnud 😀 kasside transapuuri ta ei mahu, meil on selle jaoks ratastel koerapuur. nad jah sellised koera ja kassi vahepealsed, kasvataja ütles nende kohta: koiramoinen kissa. mina oma kasse jahti pidama ei lase, pidid jah hakkama igasugu kraami metsast koju tooma. meie kass ei salli silma otsastki võõraid koeri ega kasse, hiirtest on aga jumala ükskõik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Maxine kirjutas:[/small]

Mitte filoloogile tähendab ‘up to’ tõesti alati ‘kuni’. Selleks peab asherade kohta natuke rohkem lugenud olema, et Lifestyle Petsi tutvustavate lõikude sisu taga enamat näha.[/tsitaat]

No tead, mina olen filoloog ja ei tähenda ta ikkagi midagi muud. Okei, võid ju vaidlustada, et a la \”kasvab KUNI ON x kilo raskune\”, kuid sisuliselt ikkagi vahet ei ole suurt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]

ole ise ka mõnus :D[/tsitaat]
ole ise

Please wait...
Postitas:
nipitiri123

Tere. Maine Coonid on tõepoolest tundud oma väga sõbraliku iseloomu poolest. Aga enne kui plaanid seda kassi võtta, uuri ka selle tõuga seotud haiguste kohta (seda peaks niikuinii tegema, kui plaanid ükskõik millist tõukassi võtta). Olen rääkinud ühe väga tunnustatud veterinaariga, kes ise oli ka Maine Cooni omanik ja ta ütles samuti, et parema iseloomuga kassi pole ta näinud. Aga kuna nad on nii suurekasvulised, siis on neil tihti südamehaigused, artriit ja puusaliigeste deformatsioonid (umbes 50% kassidest). Seega, tema ei poolda üldse selliste kasside aretamist, aga kahjuks läheb ju kõige suurematel kiisudel näitustel kõige paremini ja nii see suurte kasside aretamine jätkubki. Äkki leiad varjupaigast mõne suuremapoolse karvase kõutsi? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]nipitiri123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere. Maine Coonid on tõepoolest tundud oma väga sõbraliku iseloomu poolest. Aga enne kui plaanid seda kassi võtta, uuri ka selle tõuga seotud haiguste kohta (seda peaks niikuinii tegema, kui plaanid ükskõik millist tõukassi võtta). Olen rääkinud ühe väga tunnustatud veterinaariga, kes ise oli ka Maine Cooni omanik ja ta ütles samuti, et parema iseloomuga kassi pole ta näinud. Aga kuna nad on nii suurekasvulised, siis on neil tihti südamehaigused, artriit ja puusaliigeste deformatsioonid (umbes 50% kassidest). Seega, tema ei poolda üldse selliste kasside aretamist, aga kahjuks läheb ju kõige suurematel kiisudel näitustel kõige paremini ja nii see suurte kasside aretamine jätkubki. Äkki leiad varjupaigast mõne suuremapoolse karvase kõutsi? :)[/tsitaat]

maine coonidel võivad olla tõesti pärilikud haigused nagu kõikidel loomadel. südame hüpertooniatõbe ja puusaliigeste düsplaasiat on võimalik ennetada võttes kassi tunnustatud kasvandusest, kus tehakse aretusloomadele eelnevalt terviseuuringud. soome kasvanduste kodulehekülgedel on kirjas, millised uuringud on tehtud ja kassipojaga antakse kaasa ka tervisetõendid, ka vanemate tervisetõendid. eestis minuteada neid uuringuid ei tehta ja minuteada pole meil ka ühtegi tegutsevat kasvandust. tean, et ka venemaalt ja lätist-leedust käiakse soomes, et teha neid uuringuid. ei soovita osta maine cooni, kellega ei anta kaasa tervisetõendeid või hoopis ilma dok-ta kassi, siis on tõesti 50:50 kas saad haige või terve kassi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Önneks meie Main Coonil on tervisega köik korras. Viimati ütles arst, et \” ta on oma parimates aastates\”( 6 aastane).:-)Kord aastas saab oma vajalikud vaktsiinid kätte ja loodame, et teda meile kauaks veel on. Koerad teda ei huvita ja vööraid kasse eriti ei salli aga
füüsilist vägivalda nende peal ka ei kasuta.Üks vahe söbrustas naabri kassiga, kes tal igalpool järgi lonkis.Öppis ka meie kassi klapist toas käima. Söid ka meil koos aga meie kass oli boss ja söi esimesna, jäägid sai naaber 🙂 Kahjuks naabri kass suri ära. Nüüd tegeleb meie Coon rohkem hiirtega. Kiusab neid koguaeg. Päästame hiiri nii palju, kui saame. Jänestest oli alati kahju!

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tahaks kassi võtta, maine coon?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.