Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahaks leida tööd

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Tahaks leida tööd

Postitas:

Mida teha kui oled juba mõnda aega tagasi töö kaotanud ja uut ei leia? Mind on kutsutud päris paljudele vestlustele ja olen teada saanud, et kandidaate on enamasti 70 – 120 inimest kohale ning lõpuks on ikka keegi teine, kes on osutunud valituks. Olen kõrgharidusega, suure töökogemusega, kuid vanust juba üle 45 ja selles valdkonnas polegi nüüd enam eriti töökuulutusi. Kuna mingis teises valdkonnas pole kogemust ega diplomit, siis nagu kuskile enam ei sobitugi. Ei ela väikelinnas ega maal, kuid ei näe enam väljapääsu. Nii raske on psühholoogiliselt ja loomulikult finantsiliselt 🙁

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 10:24; 29.11 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida töötukassa konsultant pakub/soovitab? Kas on mingeidki ümberõppe/lisaõppe võimalusi, mis seostuks varasemaga, aga oleks ehk lähenemine uue nurga alt?

 

Kas keegi on põhjendanud, miks tööle ei võeta, st lisaks sellele et keegi oli parem, kas oled saanud tagasisidet mis jäi sul endal puudu? Sellest lähtuvalt ehk saaks ka end parendada või koolitusi küsida.

 

Kas on mingi teine valdkond mille vastu tegelikult tunneksid huvi või kus näeksid end töötamas?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 12:46; 30.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine siis nii kaua kasvõi teenindajaks, kuni normaalse töö leiad.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa koolitusel öeldigi, et naistel 45 ja meestel ca 50 eluaastat ja suht keeruline uut töökohta leida, kui just pole mingi spetsiifiline eriala/kogemus. Mina käisin igasugu koolitustel jne, lasin isegi kutsetunnistuse Töötukassal kinni maksta. Igal juhul tuleb illusioonid palga osas poole vähemaks tõmmata ja leida asenduseks midagi muud.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 13:31; 29.11 14:40; 29.11 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha kui oled juba mõnda aega tagasi töö kaotanud ja uut ei leia? Mind on kutsutud päris paljudele vestlustele ja olen teada saanud, et kandidaate on enamasti 70 – 120 inimest kohale ning lõpuks on ikka keegi teine, kes on osutunud valituks. Olen kõrgharidusega, suure töökogemusega, kuid vanust juba üle 45 ja selles valdkonnas polegi nüüd enam eriti töökuulutusi. Kuna mingis teises valdkonnas pole kogemust ega diplomit, siis nagu kuskile enam ei sobitugi. Ei ela väikelinnas ega maal, kuid ei näe enam väljapääsu. Nii raske on psühholoogiliselt ja loomulikult finantsiliselt ????

Libateema nagu ikka. Perekool on nii igavaks muutunud, üks inimene teeb 90% teemadest siin.

+3
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine siis nii kaua kasvõi teenindajaks, kuni normaalse töö leiad.

Alati nendes teemades, kus kurdetakse, et ei saa tööle, tuleb välja üks läbiv joon. Kandideeritakse ainult oma valdkonda, samas kurdetakse, et rahaliselt on raske tööta olla. Ei mõista, et kas 0 sissetulekuga on siis parem kodus olla, kui omada mingitki sissetulekut ja samal ajal sobivat tööd edasi otsides?

+11
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 13:50; 29.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – täiesti nõus ja tegelikult on sellised inimesed on PÄRISELT OLEMAS! Minu jaoks täiesti arusaamatu, kuidas see võimalik on. Minu tutvusringkonnas ka mitmeid, kes väidavad, et neid ei võeta mitte kusagile tööle. Samas, kui soovitad reaalseid kohti, kuhu minna (tutvuste kaudu), siis leiavad sada häda, miks mitte kandideerida.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – täiesti nõus ja tegelikult on sellised inimesed on PÄRISELT OLEMAS! Minu jaoks täiesti arusaamatu, kuidas see võimalik on. Minu tutvusringkonnas ka mitmeid, kes väidavad, et neid ei võeta mitte kusagile tööle. Samas, kui soovitad reaalseid kohti, kuhu minna (tutvuste kaudu), siis leiavad sada häda, miks mitte kandideerida.

Mu eks istus kunagi niimoodi 6 kuud kodus minu kulul, sest ikka üks või teine või kolmas koht ei olnud päris see. Eks ta selle pärast mu eksiks saigi.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine siis nii kaua kasvõi teenindajaks, kuni normaalse töö leiad.

Alati nendes teemades, kus kurdetakse, et ei saa tööle, tuleb välja üks läbiv joon. Kandideeritakse ainult oma valdkonda, samas kurdetakse, et rahaliselt on raske tööta olla. Ei mõista, et kas 0 sissetulekuga on siis parem kodus olla, kui omada mingitki sissetulekut ja samal ajal sobivat tööd edasi otsides?

Jah, ma oleks ka nõus öösiti kuskil kaste tõstmas või mt füüsilist. Aga pole tervist, pole seda organit enam nii palju alles, mis tagaks kätes/jalgade musklites verevoolu. Jääbki üle enda eriala, mis peaasjalikult lahendatakse ajuga.
LISATUD (alljärgneva postitusele lisaks): kusetunnistus vist on ka kellelgi olemas, need kes vähe jagavad, aga kuidagi on nihverdanud endale kutsetunnistuse. Ei ole tegu raamatupidamisega. On palju teisi erialasid, kus kutsetunnistus on suht koht vältimatu, näiteks ehitus ja sellega kaasnev (kinnisvara haldus, jne).

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 13:31; 29.11 14:40; 29.11 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kusetunnistuse tegid, siis oled tõenäoliselt raamatupidaja?

Vastan lühidalt – jah, 45+ raamatupidajal on hetkel metsikult raske tööd leida, sest raamatupidajaid on väga palju toodetud. Igale kuulutusele reageerib tõepoolest 50-60-70 kandidaati ja kui nii suur valik on, siis tööandja võtab sellise, kes kõige odavam on ja kõige paremini allub.

Hetkel on ha eriti halb aeg selle ametikoha tööga – ärid kärbuvad või on suletud, toimivad ärid ei julge muudatusi hetkel teha.

 

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma oleks ka nõus öösiti kuskil kaste tõstmas või mt füüsilist. Aga pole tervist, pole seda organit enam nii palju alles, mis tagaks kätes/jalgade musklites verevoolu. Jääbki üle enda eriala, mis peaasjalikult lahendatakse ajuga.

Miks langeda kohe teise äärmusesse? Toidupoed vajavad kassapidajaid, tehased liinitöölisi, kus raskused on masina peal jne.  Need tööd on ühe päevaga selgeks õpitavad. Ega madalalt tasustatud tööd pole kõik kuskil laos raskete kastide tõstmine.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 13:50; 29.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma oleks ka nõus öösiti kuskil kaste tõstmas või mt füüsilist. Aga pole tervist, pole seda organit enam nii palju alles, mis tagaks kätes/jalgade musklites verevoolu. Jääbki üle enda eriala, mis peaasjalikult lahendatakse ajuga.

Miks langeda kohe teise äärmusesse? Toidupoed vajavad kassapidajaid, tehased liinitöölisi, kus raskused on masina peal jne. Need tööd on ühe päevaga selgeks õpitavad. Ega madalalt tasustatud tööd pole kõik kuskil laos raskete kastide tõstmine.

Kas Te arvate, et ei ole proovinud? Proovipäev ja kuu hiljem arsti nentis, et pange hauaplats valmis. Ühe kaubandusketi poodide sisutuse projekteerimise konkursil käisin, olin viimase kahe seas, sest oskasin piisavalt kiiresti joonestusprogrammi, teadsin isegi eelolevaid seadusemuudatusi peast ja neid ka etteantud poe sisustusel arvestada. Eelistati mingid aastad nooremat tegelast, kes on korra ÜHES poes sarnast asja reaalselt läbi viinud, aga arvuti oskus jättis siiski soovida.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 13:31; 29.11 14:40; 29.11 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konks ongi selles, et sa oled juba “vana”. Nii kui 40 ette tiksub oled praktiliselt maha kantud.

Kas sinu erialal sellist varianti ei ole, et saaksid proovida endale sissetuleku tekitada väikeettevõtjana? Töötukassa annab mingi 2000€ stardiraha, kui suudad korraliku projekti kirja panna.

Mul on endal sama probleem (vanus), hetkel kolmandat aastat teen riigihanget eraettevõtjana. Eks ta ebakindlam ja ebamugavam on kui lihtsalt kuskil palgatööl käia, aga ma igal juhul soovitan mõelda sellele, et kas sa saaksid mingis ettevõtluse valdkonnas ise endale tööd ja raha tekitama hakata.

Kassapidajaks minemise soovitus on muidu ju kena küll, aga alles siin ükspäev oli uudis sellest, et niisugustele ametitele on kandideerimine tohutult kasvanud, sest töötuid on ju ka rohkem kui varem, eriti just niisuguseid inimesi, kes on varem olnud teenindussektoris. Selge see, et sinna siis võetakse pigem mingi selline inimene, kes on varem teeninduskogemusega.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 15:10; 03.12 09:31; 06.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, no siis sure siis nälga, mis mul öelda on 😀 üks ei sobi, teine ei sobi. ellu jäävad tugevamad ja paremini kohanevad inimesed. kui sa kohaneda ei suuda, siis pane hauaplats valmis – seda võiks sulle ka sinu perearst öelda.

+6
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu! Aga eks sitahädadel ongi hea ennast alati vabandada. Nagu öeldakse – loll on see, kes vabandust ei leia.

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu! Aga eks sitahädadel ongi hea ennast alati vabandada. Nagu öeldakse – loll on see, kes vabandust ei leia.

Kui ausalt oma kõrghariduse, kogemuse ja eelnevad töökohad kirja paned, siis ei saa jah. CV tuleb lagedaks teha, kasvõi mõni töökoht juurde luuletada (lihttöò mõnes poes), siis on lootust.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 16:52; 29.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu!

Kandideerijaid sellisele kohale 1000-2000, käis just kuskilt artiklist läbi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 18:00; 29.11 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa usud kõike, mis meedia kirjutab?

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult et Maxima palk on selline, mille kohta öeldakse, et elamiseks vähe, suremiseks palju. Ma vaataks pigem Soome poole siis.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu!

Kandideerijaid sellisele kohale 1000-2000, käis just kuskilt artiklist läbi.

Need on need koondatud, kellel Töötukassa käsib kandideerida, aga kes ei soovi reaalselt tööle minna, vähemalt mitte lihttööle.
Mul ka paar sõbrannat koondatud, iga kuu saadavad kohustuslikus korras oma CV-d Rimisse ja Maximasse ära, tööle neid ei võeta (kumbki pole kunagi lihttööd teinud) ja ega nad seda soovigi- ka 40% nende endisest palgast on suurem summa, kui Maxima kassapidaja täispalk.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 16:52; 29.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõistust on, võid ka uue eriala omandada. Sellise, kus füüsilist jõudu palju vaja pole, aga mõistust küll. Selliseid erialasid on nii kutseõppes kui kõrgharidusõppes.

Mõned on selles vanuses veel kooli/lasteaeda tööle suundunud (esimest korda elus), mõned vanurite ja puuetega inimestega tegelema hakanud (aga seal läheb olenevalt ametist ikkagi füüsilist jõudu natuke vaja, kuigi mitte pidevalt ja palju). Aga see peab inimesele sobima, paljudele ei sobi.

Kaubanduses on ka teisi ameteid peale saalitöötajate-teenindajate-laomeeste. Aga enamasti eeldavad need mingisugust kogemust kaubanduses.

Kui Sul on tervis nii vilets, et paljud ametid välistatud, tasuks ka osalist töövõimet taotleda (jah, ei taheta eriti kellelegi anda, aga ikka antakse ka, kui on hästi põhjendatud ja hoolikalt peale käidud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jutt oli, kui raha üldse pole. Kas siis parem elada kuid ilma rahata või töötada vähemalt miinimumpalgaga?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin sügisest omandama uut eriala, kuid sellel õppimise perioodil on ka vaja kuskil töötada. Klienditeenindusse kandideerides olen saanud vastuse, et eelistatakse kogemustega inimesi. Kassapidajaks ja kaupade väljapanijaks pole kandideerinud, sooviks midagi enamat teha. Kindlasti ei ole see libateema.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 10:24; 29.11 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu! Aga eks sitahädadel ongi hea ennast alati vabandada. Nagu öeldakse – loll on see, kes vabandust ei leia.

Ma arvan, et hetkel on  hulgi töötuid inimesi, kes ei saa Maximasse, Sinu poolt nimetatud ametikohtadele tööle, sest sinnagi võetakse siiski inimesi, kellel on eelnev kaubandustööga kokkupuude. Keegi eelkõneleja õigesti mainis, et tuleks oma cv-st kustutada oma liiga kõrge haridustase ja lisada sinna mõnes poes töötamise kogemus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa usud kõike, mis meedia kirjutab?

Näed mingit põhjust, miks valetama peaks? Su kommentaarid täpselt sellised, et ilmselt oled see, kes koerakoonlaste teemasid vorbib-hästi mürgine inimene.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 18:00; 29.11 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu! Aga eks sitahädadel ongi hea ennast alati vabandada. Nagu öeldakse – loll on see, kes vabandust ei leia.

Ma arvan, et hetkel on hulgi töötuid inimesi, kes ei saa Maximasse, Sinu poolt nimetatud ametikohtadele tööle, sest sinnagi võetakse siiski inimesi, kellel on eelnev kaubandustööga kokkupuude. Keegi eelkõneleja õigesti mainis, et tuleks oma cv-st kustutada oma liiga kõrge haridustase ja lisada sinna mõnes poes töötamise kogemus.

Sellist valet ei soovita küll märkida, sest siis ka eeldatakse, et inimene oskab kassat, sest on seal olnud ja väljaõpet ei vaja.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:19; 29.11 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jutt oli, kui raha üldse pole. Kas siis parem elada kuid ilma rahata või töötada vähemalt miinimumpalgaga?

Tead ei ole üldse lihtne töö kõrvalt uut tööd leida, sest esiteks on vaja vestlustel käia, mis toimuvad tööpäeval ja teiseks ei saa päeva pealt lahkuda ja uued töökohad üldiselt ei kavatse oodata kellegi järgi kuuaega, eriti kui on valikuid, et mõni saab alustada homme.
Kolmandaks ütlen enda järgi, et olen füüsilise tööga oma tervise nii ära juba aastatega töötanud, et nüüd on osaline töövõime ja selleks mul ongi töötukassa, karjäärinõustaja, töötukassa konsultant, ümberõpe, koolitused ja osalise töövõimetoetus, et leiaksin oma tervisele vastava töö ja ennast rohkem ei tapaks. Lisaks erinevad arstid, kellede juures käin päris tihti ja samuti tööpäeval. Mul on vaja 2 last ka üles kasvatada selle kõige juures. Üks miinimumpalk ei ole minu tervisest ja elus olemisest kohe kindlasti tähtsam. Pean lastele olemas olema ja eksisteerima edasi. On vastik pea rahatuna olla, aga olen ka karjäärinõustajalt noomidagi saanud kui mainisin, et loobun ja lähen raskele tööle tagasi, et mingigi palk ja töö oleks.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:19; 29.11 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – aga see ongi siis sinu vaba valik ja pole mõtet hädaldada 🙂

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool.ee Foorumis on keelatud:

4.8. omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

 

 

 

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu sõbrannal on selline kõrgharidus, millega tööd ei leia, proovis ka erinevaid ameteid ja nüüd on loomakliinikus tööl, väga meeldib uus töö. Oli juba valmis maale lüpsjaks minema, aga sai siiski linna töö.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 08:11; 30.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahaks leida tööd