Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahaks leida tööd

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Tahaks leida tööd

Postitas:

Mul üks lastest otsib ka pool aastat tööd. Praegu loodab ikka oma eriala peale kandideerides tööd saada, aga lootus hakkab hääbuma. Tema vana pole. Samas olen nüüd toetuseks ka kogu aeg ise jälginud töövahendusportaale – ühed ja needsamad pakkujad. Ei ole ma seal näinud nt iduettevõtteid. Pakutakse kas lihttööd või väga spetsiifilist eriala. Kuidas ja kustkohast teised omale töö  leidavad, mina ei saa ka aru.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ca 3 nädalat tagasi ETV+ saadet “Oma tõde”, kus üks venelanna, kellel oli 4 last ja üks lastest väga raskelt haige,  ütles, et see, kes tööd ei  leia on  laisk. Tal endal ei olnud haige lapse tõttu võimalik tööl käia.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 08:11; 30.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks lastest otsib ka pool aastat tööd. Praegu loodab ikka oma eriala peale kandideerides tööd saada, aga lootus hakkab hääbuma. Tema vana pole. Samas olen nüüd toetuseks ka kogu aeg ise jälginud töövahendusportaale – ühed ja needsamad pakkujad. Ei ole ma seal näinud nt iduettevõtteid. Pakutakse kas lihttööd või väga spetsiifilist eriala. Kuidas ja kustkohast teised omale töö leidavad, mina ei saa ka aru.

Neid töid otsiks konkreetse ettevõtte kodulehelt. Ja nt spetsialiste otsitakse ka MeetFranki äpis. Võib otsida ka LinkedInist ja Glassdoorist kuulutusi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 12:46; 30.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samas olukorras olnud, vanus 40+.
Meeldib see või mitte, aga räägi tuttavatele ja sõpradele et otsid tööd.

Mina elasin pikalt välismaal ja tagasi Eestisse tulles kujutasin ette et tööd on siin kerge leida, sest mul on hea haridus, räägin võõrkeeli ja töökogemus soliidne.
Paraku on Eesti väga korporatiivne ühiskond kus maksavad tutvused. Räägi oma tuttavatele ja sõpradele et otsid tööd, nii on kergem soovitusi saada.

 

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuks vaadata ka nn meestetööde valdkonda. Vahel on seal üllatavaid ja naistele sobivaid pakkumisi. Näiteks, tee ära veoautojuhi load ja ametkoolitus. Alles oli Kanal 11-s Roaldi saade naissoost rekkajuhtidest, ühel 10 last üles kasvatatud, teisel 4. Selliseid peresid ei toida Maxima kassapidaja palgaga.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igale kuulutusele reageerib tõepoolest 50-60-70 kandidaati ja kui nii suur valik on, siis tööandja võtab sellise, kes kõige odavam on ja kõige paremini allub.

Rõhk eelkõige viimasel omadusel. Ükski tööandja ei võta hea meelega tööle kedagi, kes temast targem on; arvesse läheb nii erialane kui ka elutarkus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha kui oled juba mõnda aega tagasi töö kaotanud ja uut ei leia? Mind on kutsutud päris paljudele vestlustele ja olen teada saanud, et kandidaate on enamasti 70 – 120 inimest kohale ning lõpuks on ikka keegi teine, kes on osutunud valituks. Olen kõrgharidusega, suure töökogemusega, kuid vanust juba üle 45 ja selles valdkonnas polegi nüüd enam eriti töökuulutusi. Kuna mingis teises valdkonnas pole kogemust ega diplomit, siis nagu kuskile enam ei sobitugi. Ei ela väikelinnas ega maal, kuid ei näe enam väljapääsu. Nii raske on psühholoogiliselt ja loomulikult finantsiliselt ????

Tundud inimene, kes pole eriti arenguvõimeline (või -huviline).
Kui juba “mõnda aega” pole meeldivat tööd leidnud, siis tulb ometi oma prioriteedid ümber hinnata ja midagi muud teha. Täiskasvanute tasuta koolitusi on küllalt – ise ju kiidad, et ei ela maal ega väikelinnas – järelikult võimalusi peaks olema?
Palju ebaproduktiivsem on mingis kindlas mullis kinni olla ja korrutada, et midagi muud ma ei oska ja pole kogemusi. Nii need kogemused ei tule ka!

Head tööleidmis õnne!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 10:11; 02.12 10:21; 06.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii iganenud arusaam, et juhid ei võta endast targemaid tööle. Targad juhid just võtavad endast targemaid, et need inimesed töötaks nende ettevõtte hüvanguks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 13:27; 29.11 14:27; 29.11 15:41; 29.11 15:43; 29.11 18:42; 29.11 19:33; 29.11 23:11; 02.12 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea veel ühtegi inimest, kes ei saaks nt Maximasse komplekteerijaks, lattu või kusagile kassapidajaks tööle. Neid kuulutusi uuendatakse IGA PÄEV, sest vajadus nende töötajate järele on kogu aeg olemas. Tee cvkeskus lahti, kui mind ei usu!

Kandideerijaid sellisele kohale 1000-2000, käis just kuskilt artiklist läbi.

Huvitav, meie Paide Maxima, Müügimeistrid, Jalax ja Eesti Pagar otsivad permanentselt kaadrit. No kogu aeg! Grossis v Maximas pidevalt uued näod. Äkki lgp. suurlinna daamile tulekski kasuks mõni põlatud väikelinn, sest on tööjõupuudus, mitte tööpuudus? Järvamaa on senini ka koroonakriisist suht puutumatuks jäänud (sellest kirjutas isegi Soome Iltalehti, et Põhja-Euroopa rekord – terve septembrikuu jooksul Paide linnas mitte ühtegi haigestunut).

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 10:11; 02.12 10:21; 06.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lgp. suurlinna daamile tulekski kasuks mõni põlatud väikelinn

Et ta peaks mingi miinimumpalgalise kassapidaja või kaubapaigutaja töö tõttu kolima terve elu teise linna, koos oma kooliealiste lastega? Või arvad sa, et ta peaks Tallinnast Paidesse tööle käima, tolle miinimumpalgalise töö peal?

Need firmad, kus on pidev tööjõupuudus, ei paku töötajatele niisuguseid tingimusi, et seal inimesed vastu peaks. Suure hädaga minnaksegi seniks kuniks leidub mõni normaalne koht. Ja siis on hea jahuda “tööjõupuudusest”. Pole tööjõupuudust, on sitad töökohad, kuhu keegi ei taha minna.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 15:10; 03.12 09:31; 06.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii iganenud arusaam, et juhid ei võta endast targemaid tööle. Targad juhid just võtavad endast targemaid, et need inimesed töötaks nende ettevõtte hüvanguks.

Targad juhid muidugi võtavad, aga tarku juhte on vähe.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et paljud rõhuvad just ülikooli diplomile ja siis kurdavad, et tööd ei saa kuidagi. See diplomi omamine on pluss, aga mõelda tuleks, mida ma oskan, millised on minu isikuomadused. Kuidas ma mingile ametkohale sobin.

Kui ei ole tööturul just täpselt seda tööd mida ma 10 aastat olen teinud, siis äkki on midagi muud. Sellist, mis servast haakub minu endise tööga ja kus saan rakendada oma teadmisi ehk natuke teisiti.

Mina vahetsin töökohta eelmise masu ajal, kui olin 42 ja läksin ikka täiesti teistsugusele kohale. Selle töö leidmine võttis aega 2 kuud. Sealt sain palju uusi teadmisi ja samas rakenada ka eelmist kogemust. Siis vahetsin töökohta kui olin 50 ja uue koha sian kuuajaga. See töö on nüüd väga erinev sellest mida ma 20 aastat tegin. Aga vahepealne  kogemus valmistas mind selleks ette. Seega ärge kartke muutusi. Ükski eriala ei ole nii kitsas, et kogemus kõlbab ainult ühte kohta.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lgp. suurlinna daamile tulekski kasuks mõni põlatud väikelinn

Et ta peaks mingi miinimumpalgalise kassapidaja või kaubapaigutaja töö tõttu kolima terve elu teise linna, koos oma kooliealiste lastega? Või arvad sa, et ta peaks Tallinnast Paidesse tööle käima, tolle miinimumpalgalise töö peal?

Need firmad, kus on pidev tööjõupuudus, ei paku töötajatele niisuguseid tingimusi, et seal inimesed vastu peaks. Suure hädaga minnaksegi seniks kuniks leidub mõni normaalne koht. Ja siis on hea jahuda “tööjõupuudusest”. Pole tööjõupuudust, on sitad töökohad, kuhu keegi ei taha minna.

Olen nõus, aga valida on kas depressiooni (ja võlgadesse?) vajuda või midagigi teha. Tõin näited välja, et inimene avaks silmad ega istuks ainult oma kindlates raamides kinni.
Mis puutub kolimisse, siis inimesed ikka kolivad ja jäävad sealjuures ellu. Sa ei pruugi jah aru saada, seega las jääb.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 10:11; 02.12 10:21; 06.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub kolimisse, siis inimesed ikka kolivad ja jäävad sealjuures ellu.

Inimesed kolivad siis kui sellel on mõtet. Kui sa pead kolima teise linna, sest seal on MIINIMUMPALGALINE töö, siis see ei tasu ennast ära. Kolitakse ikka siis, kui  see on kas absoluutselt paratamatu (vägivaldne elukaaslane, siis võib ükskõik kuhu urruauku kolida, ikka on parem) või kui töö pärast, siis ikka vaid sel juhul, kui palk on parem kui koduümbruses. Kui teemaalgataja praegu elab mõnes suuremas linnas, siis sealt väiksesse kohta madalapalgalisele tööle kolimine oleks suht jabur otsus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 15:10; 03.12 09:31; 06.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahaks leida tööd