Esileht Ilu ja tervis Tahaks saada head vormi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Tahaks saada head vormi

Postitas:

Olen küll juba üsna “eakas”, 47a. aga tahaks saada veel heasse vormi. Kas selles vanuses on võimalik üldse saada enam vormi. Käin pisut jooksmas, vaatan imetlusega ja imestusega terviserajal eakaaslasi, kes on veel kena figuuriga. Ka rannas on keskealisi, kes on kenad. Järelikult on see võimalik siiski, et vanusega ei kaasnegi alati paksust ja vormitust. Mõtlen, et kui palju nad küll võimlevad selleks.
Siin lugedes aga jääb mulje, et kaalust alla saada ja end heasse vormi ajada, on peaaegu et võimatu, minu eas.
Mul on kuu aega puhkust. Teeks tõsiselt algust. Käin niigi pisut jooksmas. Pisut, see on 3km, paar korda nädalas, aeglaselt.
Mis te arvate, kas iga päev joostes sellist maad tekib juurde mõni lihas, väheneb hingeldus jooksmisel, muutun ma jõulisemaks ja saan kõhu peal olevast pekist lahti? Või mis aitaks kaotada seda pekki kõhul, mis kaasneb keskeaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihast niimoodi sörkides enam ei teki. Hingeldus väheneb tasapisi.
Kõhupekist saab lahti oluliselt vähem (kui veel näiteks 5-6 aastat tagasi) ja tervislikumalt süües ning samal ajal liikudes, liikudes, liikudes… iga päev tuleb liikuda vähemalt 10 000 sammu.
Jõulisemaks saab jõusaalis. Oluline on enesedistsipliin, libastumisi eriti lubada ei või.
Selleks, et vanusega ei kaasneks paksust ega vormitust, näeb igaüks erinevalt vaeva – mõnel läheb see raskemalt, teisel kergemalt. Tõenäoliselt on need, keda näed terviserajal ja rannas, hoolitsenud oma figuuri ja tervise eest viimased kümmekond aastat kui mitte terve elu.
Mina olen 50 ja ennast vormis hoida on viimased 5 aastat ikka oluliselt raskem; aga see on võimalik.
NB! mõõdukas kõhupekk on selles vanuses hormoonide tootmiseks vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee läbi, saad teada 🙂
eks see ongi ju kogemuslik. ühel ühtmoodi, teisel teistmoodi.
mina oli sinu vanuses vinks vonks ja tegin bodypumpi juurde- kerge raskusega (milline väljend). see voolis lihaseid hästi.
keha ikka muutub, aga ütlen seda, et kui lihas on all trimmis, siis pekk läheks ka nagu õigesse kohta ja tulemus on ilus. riided hakkavad taas paremini istuma. ja muidugi liikumine koos natuke vähem söömisega ei lase rasvadel kiirelt juurde tulla. vähem kaalu teeb olemise kergeks.
N55

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 39 kohe saamas. Enne kolmekümmet võisin vahukoorepastat vitsutada, ei juhtunud minu kehakujuga mitte midagi. Peale kolmekümmet sain aru, et selleks, et oma kadestamisväärne figuur säilitada, tuleb hakata mõtlema, mida süüa, millal süüa ja kui palju trenni teha. Olen trennisõltlane koguaeg olnud, aga nüüd on muutunud trenn hädavajalikuks, kui soov on vorm säilitada. Jaaninädalal olin nädala eemal trennidest ja kohe on tunda kõhul ja reitel. Sattusin lugema ka ühte blogi, kus oli kirjas midagi sellist, et kõige lihtsam asi, mida saab teha 40-aastane naine, on end paksuks süüa. Nii ongi.

Soovitaksin samuti bodypumpi ja sinna juurde aeroobset. Toitumisnõustaja ei teeks ka paha, aga samas saab ka ise uurida, mida ja kuidas ja kui palju süüa. 3km joosta iga päev ei too kindlasti mingit vormi, hoiab vaid olemasolevat toonust.
Minu ideaalne treeningtsükkel on selline, et kaks korda ndl bodypump + ideaalis kaks korda ndl rulluisku 24km (Männikult Sakku kaks korda). Aga see on minu arvates nö. edasijõudnud trennitegija programm. Ära sa kohe sellises mahus küll alusta! Tegelikkuses hea, kui kord ndl jõuan rulluisu rajale arvestades ajanappust ja Eesti heitlikku ilma. Pumpis ei tee ma suurte raskustega ja pumpi algus on VÄGA raske. Kuu ajaga harjub keha ära ja tekib hea tunne. Kui teen oma ideaalses rütmis trenni (2 pumpi + 2 aeroobset), siis vorm ja enesetunne ideaalne. Talvel rulluisu asemel suusatan, kui vähegi lund. Kooli ajal vihkasin suusatamist. Nüüd ostsin väga hea varustuse ja hea vormi nimel suusatan. Täitsa mõnus on 🙂

Minu menüü on umbes selline. Hommikul klaas sidrunivett ja seejärel Provena kaerapuder sügavkülma marjadega, hooajal värskete marjadega. Lõunaks ja õhtuks söön kas täisterapastat oliivide, tomatite, brokoli vms, tatart, pruuni riisi, kikerhernehummusega leib. Uusi retsepte katsetan taimetoit.ee iga ndl püüan ühe katsetada. Vahepalad on keedetud muna, avokaado, puuvili, smuutid. Piimatoodetest loobusin pool aastat tagasi; vahel harva luban tüki head parmesani, pecorino või kitsejuustu, sest maitseb. Lihast loobusin paar kuud tagasi; vahel harva vb kord-kaks nädalas luban mõnda kala. Ntks soolatud forell-lõhe, ahjukala, mõni konserv, heeringas vms. Vett joon päevas kindlasti liiter, aga ilmselt rohkemgi. Kohvi joon 1-2 tassi mandipiimaga.

Kui see tundub piitsutamisena, siis olgu lisatud, et naudin iga keharakuga trenni ning söön asju, mis mulle tõesti maitsevad. Selles osas olen küll friik juba, et toitu valides kummitab peas “mida kasulikku ma sellest saan”. Ntks kui spinatit ostan, siis mina ostan rauda. Kui maasikaid söön, siis ma söön rauda. Jne. Ma võin õel tunduda, aga vaatan muigega kontoris naisi, kes on ilmselgelt ülekaalus, aga on esimesed laua taga, kui pakutakse kohupiima-vahukoore-nisubiskviidi torti ja siis kurdavad et “issand jumal ma pean perearstile minema, midagi on minu tervisega korrast ära, ainult juurde tuleb kaalu!”

Pikkust 164, kaal ideaalis 53-54. Kui on üle 54, tunnetan kohe ära. Rasvaprotsenti on mõõdetud, minu puhul on see minimaalne.

Järjepidevus, distsipliin, motivatsioon. Edu sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 08:30; 28.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhupekist saad lahti kõige kindlamalt rasvaimuga. Saab kõigest pekist lahti küll kui tahta. Pensionäridest algajad kulturistid suudavad seda. Distsipliin peab olema väga tugev. Ühe kuuga ei juhtu midagi ja sellises vanuses sporditempot tõstes võib endale tegelikult haiget teha. Aga alusta toitumisest. Liha asenda kalaga, rohkem rohelist ja vähem jahutoite. Jooksmisele lisaks tee ujumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ujumine on ka hea, kui Sulle see meeldib! Mina vihkan ujumist ja seetõttu minu puhul välistatud. Leia endale kõige mõnusam aeroobne liigutamisviis lisaks lihastrennile ja tee seda kõike naudinguga 🙂 Kui tunned, et vajad puhkust, siis puhka. Üle pingutada pole mõtet. Võib-olla meeldib sulle hoopis tantsida? Selles vanuses saab edukalt ka tegeleda hobitantsuga ja isegi võistlustel käia. Mõjub kehale väga hästi, olen tegelenud. Rahapuudusel tekkis paus, aga plaanin jätkata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 08:30; 28.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ikkagi rõhutaks just toitumist.
vanusega kalorivajadus langeb ja sellest siis see hiiliv kaalutõus.
koguneb aga sinna, kuhu ta geneetiliselt peaks hakkama kogunema.
sport on oluline, aga sellega alla ei võta. aitab tervist korras hoida, lihased toonuses ja lubab süüa sama palju kui nooremana.:) AGA alla võtmiseks peaks ikka kaloreid vaatama.
teine teema veel see, et soovitaks aeglast alla võtmist. vanusega tekib see naha elastsuse probleem.
no teate isegi, ma ei hakka toonitama, kust see näha on.:)
kiiresti alla võttes ei jõua nahk muutustega kaasa minna.
kuu samas on jälle hästi hea aeg oma harjumuste muutmiseks. seega ma kasutaks seda mingi hea harjumuse kinnistamiseks, mida ka edaspidi saad teha. näiteks hommikuti enne tööd jooksmas käimine.
alguses ei jõua, aga pärast hakkab meeldima ja keha hakkab nõudma liikumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi saab. Internet on täis memmesid, kes bodybuildinguga keskeas algust tehes näevad vägagi kobedad välja. Aga siis on ka vaja jõusaalis pidevalt trenni teha. Kuu aega on täpselt paras aeg, et mingid muutused toimuksid. Muidugi pead sa normaalkaalus olema. Mul on tuttav, kes vihub nädalas neli korda trenni teha, aga kuna pekikiht on korralik, siis ei paista hea vorm kuskilt välja. Seevastu spordivihkajast naabrinaine, kes 10 kg kaalust alla võttis ja kepikõndima hakkas on kadestamisväärselt heas vormis. Mõlemad on 50+.
Sellele Käole, kes väidab, et heas vormis on need, kes on kogu elu sporti teinud, vaidleks selles mõttes vastu, et tippsportlasedki suudavad ennast hea elu peal aasta-paariga lodevateks rasvamägedeks muuta ja ei tundu kuidagi, et neil oleks lihtsam vormi hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Tahaks saada head vormi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.