Esileht Pereelu ja suhted Tahaks veel ühte last, aga kas see on ikka mõistlik?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Tahaks veel ühte last, aga kas see on ikka mõistlik?

Postitas:

Tere.
Kirjutan siia oma mõtetest ja kahtlustest, äkki mõtete vahetamine kellegiga aitab mul otsustada, mi¨ on õigem.
Nimelt minu mure seisneb selles, et tahaksin väga saada veel üht last. Ma saan varsti 30 ja mul on juba 3 last olemas – esimene on koolilaps ja viimane on aastane põngerjas. Olen abielus. Muretsema paneb mind tulevik. Nimelt on mul küll haridus, kuid töökoht kaotati ära. Mees käib küll tööl ja hetkel saame ilusti hakkama, kuid kunagi ei tea, mida tulevik toob. Tänu eelmisele töökohale on mu emapalk ka hetkel päris korralik, kuid samas on see ju ajutine. Teisest küljest mötlen, et järgmisel töökohal mul ei pruugi nii korralik palk tulla. Olen saanud palju hukkamõistu ja imestunud pilke inimeste poolt, et mul nii noorelt 3 last on, ei kujuta ette mis saab kui veel neljanda ootele peaksin jääma. Aga nii tahaks ja samas on nii hirm. Ei tea kuidas langetada ainuõige otsus.,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks suu suurele perele lisaks ei tapa. Riideid jm lastetarbeid pole vaja alati uusi osta: need on vanematest lastest olemas. Mina kahetsen, et ei otsustanud oma pesamunale väikeõde või -venda sünnitada. Seltsis segasem ja koos lõbusam. Kui lapsi armastad ja mees asjalik, siis võta asi käsile. Majanduslik toimetulek ei ole primaarne, kui on ruumi ja armastust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:54; 15.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 26a ja ootan neljandat last.Ka vahel kardan tuleviku pärast aga see ju normaalne.See ikka lohutab,et enamus söögikraami saame oma aiast ja vanemat laste riided kõik alles.Mehel hea töökoht ja katsume jõudumööda asju ette osta ja ka kõrvale raha panna.Teiste kritiseerivaid pilke kogesime juba kolmandat oodates aga peale lapse sündi need kadusid.Eks neid tuleb ka nüüd aga elame üle.Minu emapalk tuleb miinimum,sest laste vahe napilt üle 6 kuu(kui just enneaegsena ei sünni).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei sünnitaks, vaid pakuks oma kolmele lapsele paremat elu. Jah, esialgu pole kulud suured, jagub vanemate laste riidied pisemale, aga kõik tahavad süüa, trennis käis, klassiekskursioonile minna jne. Ja üks lisasuu juures võtab ikka paraja portsu lisaraha. Väiksemate lastega on kulud pigem väiksemad, aga kasvades vaid suurenevad. Tean, mida räägin, sest mul 3 kooliealist last, teenime mehega mõlemad kõvast üle eesti keskmise, aga midagi priista küll pole. Samas, kõik lapsed käivad huviringides, 2 last isegi kahes, oleme korra aastal kogu perega pikema reisi teinud, aga raha kokku hoidma peab kõvasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 15:26; 15.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga MIKS sa soovid neljandat last?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

neljanda lapsega on vaja ka suuremat autot, kui ei ole juba olemas:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, minu meeleest on sul aega veel küll lapsi sünnitada. Näiteks 10 aasta pärast pane veel 2 tk hakkama, kui vahepeal tööl käidud ja karjääri kah tehtud. Viljakusega sul ju probleeme ei tundu olevat. Vahepeal tasuks ka oma suhtele mehega ruumi anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgatajaga samas paadis.Endal mul ka kolm last olemas(kõik tüdrukud)vanem käib koolis ja kõige pisem saab kahe aastaseks,enda vanust 29.Peale kolmanda lapse sündi otsustasime mehega ,et rohkem lapsi ei plaani.Kuid nüüd selline titeisu taas peal ja unistus meil peres ikkagi pisike poja saada…nii ,et kätt ette ei pane,las tulla siis pesamuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajajah, muidugi armastus ja õhk on see, millega laps ära elab (lubage naerda)… ja muidugi 2 või 4, pole vahet…

teemaalgatusest kumab läbi ilmselgelt soov saada neljas laps selleks, et saada edasi elada sama mugavalt sama hea emapalga eest. inimene, kes ei ole kogenud suuremate lastega kaasnevaid kulusid, sellel ongi elu imikuid omades (ja juurde tootes) kergelt kreenis arvamus elust. palun oota suuremate laste kasvamine ära, vaata, kas sa ise üldse enam tööturul konkurentsivõimeline oled ja alles siis tee see otsus. mitte enne. see, et sul hetkel on mees, kes teenib hästi, see võib olla ajutine nähtus. võib ka mitte. aga sellisele loogikale ja mugavusele ei saa üles ehitada 4 lapse heaolu!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 19:03; 15.01 19:15; 15.01 19:57; 15.01 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlesin kaua, kas 38-aastaselt on mõistlik kolmas laps sünnitada. Nüüd on ta 6-aastane ja tema saamine oli mu elu kõige õigem otsus. Nii palju rõõmu on elus juures!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anna-Minna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu imetlus tublidele naistele, kel neli või rohkem lapsi.
Majanduslikult pole ju väga suur vahe kas 2 või 4, aga hingejõudu ja armastust kulub 4 lapse puhul kindlasti rohkem kui kahe lapsega. [/tsitaat]

ilus monoloog ja halleluuja selle peale, aga reaalne elu on siiski veidi teine. kutsun vägagi naisi mõtlema oma laste heaolule just pikemas perspektiivis. kui ikka peres on vaid üks konkurentsivõimeline inimene ja teine pole oma konkurentsivõimes nii kindel, siis arvan, et selle neljanda lapsega annab vähe oodata ka. neid lapsi ei pea jutti tegema lihtsalt hea vanemahüvitise pärast. tegelikud kulud lastele tulevad ikka aastate pärast. lapse esimestel eluaastatel mähkmete ost on ju puhas tsill ja alguses tundubki, et nii ongi elu täitsa lahe. 4-5-6 lapsega elust võib saada kiirelt (levinumad neist ilmselt ei vaja tutvustamistki: mehe töö kaotus, mehe surm, mehe invaliidistumine, mehe lahkumine) käsi-pikal-kirume-poliitikuid-elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 19:03; 15.01 19:15; 15.01 19:57; 15.01 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei sünnitaks, vaid pakuks oma kolmele lapsele paremat elu. Jah, esialgu pole kulud suured, jagub vanemate laste riidied pisemale, aga kõik tahavad süüa, trennis käis, klassiekskursioonile minna jne. Ja üks lisasuu juures võtab ikka paraja portsu lisaraha. Väiksemate lastega on kulud pigem väiksemad, aga kasvades vaid suurenevad. Tean, mida räägin, sest mul 3 kooliealist last, teenime mehega mõlemad kõvast üle eesti keskmise, aga midagi priista küll pole. Samas, kõik lapsed käivad huviringides, 2 last isegi kahes, oleme korra aastal kogu perega pikema reisi teinud, aga raha kokku hoidma peab kõvasti.[/tsitaat]
No aga mõtle kui lahe oleks te elu, kui oleksite jätnud kolmanda lapse tegemata, või koguni teise. Esimese lapse hobid olnuks vabalt valitavad, sööks mida hing ihaldab, reisid uhkemad ja raha ei peaks üldse kokku hoidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No aga mõtle kui lahe oleks te elu, kui oleksite jätnud kolmanda lapse tegemata, või koguni teise. Esimese lapse hobid olnuks vabalt valitavad, sööks mida hing ihaldab, reisid uhkemad ja raha ei peaks üldse kokku hoidma.[/tsitaat]

jah, kindlasti oleks rahaliselt kergem olnud, tänan muretsemast, aga teemaalgataja ju kahtleb, kas ikka saavad hakkama, töökoht kaotati ära jne. Ja kui sellises ebakindlas situatsioonis neljas laps sünnitada, siis on varsti üks ema siin juures, kes kirjutab, et ei jaksa maksta lapse ja õpetaja jõulupaki eest, klassieskursioonid on nii kallid jne.
Ja kuidas saab kirjutada, et mis vahet seal on, kas toita kahte või nelja last???? Mis jabur jutt see on? Muidugi on vahe ja väga suur vahe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 15:26; 15.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

andsin sulle omalt poolt plussid.
sina mõtled ja kaalud, kas suudad 4nda lapse ära toita jne – aga üks proua sünnitab 7nda lapse üksikemana ja leiab – et teda peabki vald, riik maksumaksjate raha eest ülalpidama.
Just selliste naiste pärast nagu teemaalgataja – kes sooviks veel ühte last, aga kaalub selle poolt ja vastu argumente – olengi kuri nende mõtlemisvõimeta sarisünnitajate peale – kes leiavad et neile tehakse metsikut ülekohut, kui neilt nõutakse tarbitud elektri eest ka tasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka seda meelt, et isegi kolm on palju.
Minul kaks last pea 10 aastase vahega ja peab ütlema, et ainult õhu ja armastusega neid ei kasvata.
Mina soovin, ja soovitan teistelegi, pakkuda oma lastele täisväärtuslikku elu põhimõttel, et raha pärast ei jää lapsel midagi tegemata/saamata. Pean silmas reisid, eksursioonid, laagrid, kontserdid, trennid, hea haridus jne jne. Loomulikult peab lapsel olema kõht kvaliteetset toitu täis, seljas mugav riietus, kena kodu jne.
Arvan, et tavapärasest rohkem lapsi võikski endale lubada majanduslikult heal järjel olevad perekonnad.
Saan aru, et naine tahab lapsi muudkui juurde ja juurde, aga kas need lapsed ise ka pärast õnnelikud on, kui peavad terve lapsepõlve virelema?!
Sulle soovitan esialgu kolmega lapsega piirduda ja kui näiteks kümne aasta pärast raha, tervist ja soovi on, teha pesamuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat]andsin sulle omalt poolt plussid.
sina mõtled ja kaalud, kas suudad 4nda lapse ära toita jne – aga üks proua sünnitab 7nda lapse üksikemana ja leiab – et teda peabki vald, riik maksumaksjate raha eest ülalpidama.
Just selliste naiste pärast nagu teemaalgataja – kes sooviks veel ühte last, aga kaalub selle poolt ja vastu argumente – olengi kuri nende mõtlemisvõimeta sarisünnitajate peale – kes leiavad et neile tehakse metsikut ülekohut, kui neilt nõutakse tarbitud elektri eest ka tasu.
[/tsitaat]

täiesti õige lähenemine. ja sellepärast ma arvan ka, et see 4.laps jääb küllalt suure tõenäosusega sündimata, sest antud juhul on tegemist mõtleva teemaalgatajaga, mitte naisega, kelle ainus väljund elus on paljuneda ja riigi abi kerjata. naised, kes vähegi hoolivad oma laste tulevikust, ei tee neid kondoomita naudinguid nii kergekäeliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 19:03; 15.01 19:15; 15.01 19:57; 15.01 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin esimene teemale vastaja. Nüüd vaatasin uuesti ja tahaksin mõne kommentaari lisada. Julgen sellepärast sõna võtta, et meie lapsed on tõesti mähkmeeast väljas: neljast lapsest on kaks kõrgkoolis (tasuta kohtadel), kolmas käis välismaal vahetusõpilaseks (ikka meie rahakoti pealt, sest praegu sponsoreid ei leia) ja ka pesamuna saab kõik ringid-trennid käidud. Emapalka pole me ühegi lapse pealt saanud, see hakkas kehtima just siis, kui pesamuna sai kaheseks. Tööelust ei ole kõrvale jäänud nii kauaks, et kvalifikatsioon kannataks. Auto sai tõesti enne neljanda lapse sündi suur muretsetud (õigemini väikebuss). Oleme perega reisidel käinud ja viimasel ajal on suhteliselt palju aega ka mehega kahekesi ja kaugele reisida, sest vanemad lapsed saavad maja, pesamuna ja lemmikloomade hoidmisega hakkama. Õnnetusjuhtumite puhuks oleme teinud kindlustused. Meil ei ole kummalgi vanematelt midagi päranduseks saadud, mina olen kõigest õpetaja, kes teeb ka lisatöid, ja abikaasa sissetulek on ka lihtsalt Eesti keskmine. Juurikad ja hoidised tulevad enda aiast-põllult. Ei priiska, aga nälga ka ei tunne. Ma ei arva, et meie elukvaliteet oleks \”majanduslikult mõtlevate\” inimeste omast halvem. Meie lapsed on kasvanud vaimselt terves õhkkonnas, kus raha ei ole primaarne. Ja ikkagi kahetsen, et pesamunale kohe viiendat järgi ei sünnitanud (hakkasin vist ühiskondliku hukkamõistu peale mõtlema, loll olin, nüüd aga on vanus juba selline, et ei hakka riskima). Tahan öelda, et kui on tahe tööd teha ja lapsi armastatakse, siis osa eelpool toodud probleemidest on pseudokad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:54; 15.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen 28 ja olen ka neljanda ootel. Mina olen enda jaoks jälle selgeks mõelnud, et ma ei tahaks enam 30+ sünnitada. Seda ka ei taha, et lapsed üksteisest vanusega väga maha jääksid. Meie kolme lapse vanusevahe 2a2k aga kolmandal ja neljandal tuleb peaaegu 4 aastat. Ka arvasime kunagi, et peale kolmandat aitab. Aga meil mehega mõlemal tuli isu. Kui arvad, et hakkama saate siis miks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:06; 16.01 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, mida inimesed arvavad, mind ei huvitaks. Olgu enda imestunud pilkudega omaette. Sünnitasin ise 4nda lapse, kui olin 26 ja praegu lõpetab laps gümnaasiumit. Igasugune toetustest ja KOV abist elamine on meie pere jaoks võõras; samuti ei olnud tookord emapalka. Üks lastest on kõrgharidusega, meie toetusel.

Nüüd siis sellest, miks ma ei soovita teemaalgatajal hetkel neljandat last palneerida.
Kõigepealt see, et \”vanal ajal\” ei olnud autodes turvatooli nõuet. Meie saime kõik oma neli last panna auto tagamistmele istuma ja kõik oli seadust mööda; sest nii ei olnud keelatud sõita. Pealegi oli siis liiklus tunduvalt hõredam ja sellist autodega kihutamist ei olnud samuti.
Praegu ei saaks tavaautoga kuidagi minna liiklusesse, sest ema-isa+neli last oma turvavarustusega ei mahu autosse. Kas teemaalgatajal oleks võimalus oma perele 7-kohaline auto muretseda.

Teiseks; teadaolevalt on vaja lastele hea haridus tagada. Algklassides ja ka põhikoolis õppimine ei ole just väga kulukas; kuid teemaalgataja võiks sealt kaugemale mõelda. Pole teada, kuidas see haridussüsteem on nt selleks ajaks, kui sinu lapsed gümnaasiumis õpivad. Võibolla aga soovib mõni lastest minna kutsekooli; teab kohe kindlalt, et kõrgkool ei ole tema jaoks aga talle on meeltmööda mõni eriala, milles kutseharidus omandada. Kas oled valmis last nt. kodukohast kaugemal koolitama. Sama on ka hiljem kõrgkooliga; kui lapse kindel siht on kõrgkool; kas olete valmis teda toetama.

Nüüd enda ja mehe tervis. Seda kahjuks ette planeerida ei saa. Praegu tervis korras, kuid minul nt läks nii, et tõsine tervisehäda lõi 32aastaselt välja.
Suguvõsa- kuidas teil ema,isa, ämma,äiaga lood on. Mõtlen seda, et kas saavad iseseisvalt hakkama majanduslikult. Ja mis saab näiteks juhul, kui peaksite neist kedagi hooldama hakkama. Kuna elasin selle tee ise läbi, et pidin nelja lapse kõrvalt hooldama haiget ema, siis tean milline lisakoormus see on.

Vb. tõesti sünnitaks neljanda lapse aga alles siis, kui praegused on nii 15-16 aastased ja olles ise tööl käinud ja end materiaalselt kindlustanud. Ühesõnaga paneksiki järjepidevalt sellise summa raha iga kuu kõrvale, mis läheks ühe pereliikme peale ja kui ma oleks selleks 10-aastat võimeline siis planeeriks selle neljanda lapse. Pealegi oleks siis vajadusel ka suurematest lastest abi.

Ütleme nii, et kui ma oleks hetkel 20aastat noorem, siis suure tõenaäosusega piirduks kahe lapsega ja kui tervis ja majanduslik olukord võimaldaks, siis sünnitaks 2(või siis ka 1) palju-palju hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ise olen 28 ja olen ka neljanda ootel. Mina olen enda jaoks jälle selgeks mõelnud, et ma ei tahaks enam 30+ sünnitada. Seda ka ei taha, et lapsed üksteisest vanusega väga maha jääksid. Meie kolme lapse vanusevahe 2a2k aga kolmandal ja neljandal tuleb peaaegu 4 aastat. Ka arvasime kunagi, et peale kolmandat aitab. Aga meil mehega mõlemal tuli isu. Kui arvad, et hakkama saate siis miks mitte.[/tsitaat]

ma isegi lisaksin sulle plussi, kui sa oleksid vahel ka tõsiseltvõetava töötajana end tõestanud. küll aga pole lapsesaamise oskus mitte mingisugune erioskus. seda (seksida ja sünnitada) oskavad absoluutselt kõik siin planeedil. muidugi võib elada ka ainult oma instinktide ja isude järgi, hoopis teine asi on aga elada oma laste tuleviku kvaliteedi nimel. see on juba erioskus – kui selle saavutad, siis panen kunagi ka mina plusse sulle su tubliduse eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 19:03; 15.01 19:15; 15.01 19:57; 15.01 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks last ja olen aeg-ajalt kolmandast unistanud, kuid mees toob mind maa peale tagasi. Tuletab meelde, et lapsed tahavad head haridust ning tasuta kõrgkoole tõenäoliselt kauaks enam ei ole, isegi praegu on ülikoolides tasuta õppekohti vähe. Lisaks tahab mu mees lastele iseseisva elu alustamiseks elamispinnad ja autod osta, nagu tema enda vanemad tegid. Nii et meie panustame olemasolevate laste tulevikku ja heaolusse, soovitan ka teistel lapsevanematel seda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale: sul on 10 aastat kindlasti veel aega pesamuna muretsemiseks. Mina jätaks selle mõtte ootele ja nii 5-7 aasta pärast võiks selle juurde tagasi tulla, et koormust veidi hajutada. Siis on eelmised juba suuremad ja sul on pesamuna jaoks rohkem aega. Sa naudiksid seda pesamuna siis palju rohkem, usu, seda enam, et ta on ammusoovitud ja -oodatud, ja nii pikendaksid oma \”noore ema\” aega ka (mitte et see peaks laste juurde muretsemisel mingi määrav tegur olema). Vahepeal saad end töörindel tõestada, karjääriga tegeleda, mõne uue kvalifikatsiooni omandada ja üldse majanduslikku seisu kindlustada. Aga kui nüüd kohe neljanda muretsed, siis 5 aasta pärast rabad, veri ninast väljas, tööd teha, et maksta kinni kõiki neid trenne, breketeid ja muid teismelistele vajalikke asju (nt jalgpalli- ja suusavarustus, mida on vaja pidevalt uuendada, on päris kallid). Kui sul siis VEEL titeisu peaks peale tulema (osa naisi lihtsalt ongi sellised, kes naudivad imikuid, tundub, et sina vist ka), siis pole sul enam mitte mingit ressurssi uue lapse jaoks. Sellepärast soovitan projekt praegu külmutada.
Ma teadlikult ehitasin soovituse üles sellele, et sa ise majandad oma lapsi, kuna elu näitab, et tegur \”mees\” võib osutuda üsna ebakindlaks, või siis vähemalt ei tohiks kogu pereplaneerimist ja pere majanduslikku toimetulekut üles ehitada mehe panusele. Aga kui sul on tubli ja töökas emes, siis usun, et ka temal oleks rahulikum ja stressivabam mitte niipea uusi lapsi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anna-Minna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu imetlus tublidele naistele, kel neli või rohkem lapsi.
Majanduslikult pole ju väga suur vahe kas 2 või 4, aga hingejõudu ja armastust kulub 4 lapse puhul kindlasti rohkem kui kahe lapsega. [/tsitaat]

Tegelikkuses on ikka väga suur vahe. Vahet pole siis, kui lepid piskuga ja oled rahul, et toit laual ja lastel riided seljas. Kui aga tõesti tahad lastele siin elus enamat pakkuda, kaasaarvatud hea haridus, siis on suur vahe minu jaoks küll. Mu oma sõbranna tahtis kolmandat last, aga saatuse tahtel sündisid kaksikud ja ma näen ikka, kui rakse neil on. Mees tõsi teenib hästi, aga kogu ta sissetulek lähebki kogu aeg millegi maksmiseks, suuremate lase trennid ja kige vanema koolimaksud, väikeid poisse lihtsalt ei saa hetkel trenni panna, sest ei jätku raha ja nad on ikka väga kurvad selle tõsiasja üle.

Lisaks olen ma arvamusel, et naine ei võiks üldse niiplaju lapsi sünnitada, kui tal endal seljatagune kindlustamata. Mitte kunagi ei või teada, mis juhtub ja siis oled oma nelja lapsega näljapajukil.

Selle neljanda lapse võib vabalt 30-ndates muretseda, kui ise ka juba tööl käidud ja karjääri tehtud. Ega see tite saamine on üks tore asi küll, aga lapsed tuleb ka korralikeks suurteks inimesteks kasvatada. Mul üks laps õpib ülikoolis ja appike, mis koolirahad tuleb maksta. Ma küll imetlen alati suureperelisi, kes oskavad ennast äramajandada, aga mina suudan kvaliteetelu tagada ainult kahele lapsele ja olgu mul titeiisu ku suur tahes, ma lähtun sellest ratsionaalselst valikust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:45; 16.01 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma isegi lisaksin sulle plussi, kui sa oleksid vahel ka tõsiseltvõetava töötajana end tõestanud. küll aga pole lapsesaamise oskus mitte mingisugune erioskus. seda (seksida ja sünnitada) oskavad absoluutselt kõik siin planeedil. muidugi võib elada ka ainult oma instinktide ja isude järgi, hoopis teine asi on aga elada oma laste tuleviku kvaliteedi nimel. see on juba erioskus – kui selle saavutad, siis panen kunagi ka mina plusse sulle su tubliduse eest. [/tsitaat]

Aga miks sa järeldad automaatselt, et ma ei ole tööl käinud. Käisin enne esimest last. Käisin esimese ja teise lapse vahel ja kolmanda ajal töötasin kodus. Hetkel käin ka tööl+lisaks töötan ka kodus. Nii tore on ju teis laita.
Veel ei saa ma aru miks ma pärast lapsi ei või tegeleda tõsiselt töötamisega ja karjääriga. Kõik siin elus on valikute küsimus ja kui midagi soovida siis tuleb selle nimel ka tegutseda. Mul on hea näide tuua. Mu enda ema töötas viimati nõuka ajal. Siis jäi koduseks ja kasvatas suureks 5 last. Pärast seda läks tööle ja töö kõrvalt ülikooli. Omandas kõrghariduse ja parandas tunduvalt oma võimalusi tööturul. Ka hetkel käib ta ülikoolis, et veel oma kvalifikatsiooni tõsta.

Miks siis inimesed ometi võtavad pangalaenu aastakümneteks, et endale kodu soetada. Keegi meist ei saa ju ette näha kuidas me selle laenu maksmisega näiteks kümne aasta pärast hakkama saame. Iial ju ei tea, mis toob homne päev.

Ei maksa teisi inimesi mõõta oma mõõdupuuga. Me kõik oleme erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:06; 16.01 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi kasvatades on ka üks laps raske. Kui sul on tore abivalmis mees kõrval ja vanavanemaid, sugulasi, kes aiatavad vahel hinge tõmmata, siis on teine asi. Mõtle ka sellele, et sa oma nelja lapsega väga koduseinte vahele ei jää.
Tööjõuturul on kindlasti sellevõrra keerulisem, kui neli last kirjas, kui isegi ühelapselistele eelistatakse lapsetuid 25-30aastasi. AGA ikkagi on see sinu otsus, jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa siis üldse siit foorumist küsid, kui juba isegi tead, et me kõik oleme erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga miks sa järeldad automaatselt, et ma ei ole tööl käinud. Käisin enne esimest last. Käisin esimese ja teise lapse vahel ja kolmanda ajal töötasin kodus. Hetkel käin ka tööl+lisaks töötan ka kodus. Nii tore on ju teis laita.
Veel ei saa ma aru miks ma pärast lapsi ei või tegeleda tõsiselt töötamisega ja karjääriga. Kõik siin elus on valikute küsimus ja kui midagi soovida siis tuleb selle nimel ka tegutseda. Mul on hea näide tuua. Mu enda ema töötas viimati nõuka ajal. Siis jäi koduseks ja kasvatas suureks 5 last. Pärast seda läks tööle ja töö kõrvalt ülikooli. Omandas kõrghariduse ja parandas tunduvalt oma võimalusi tööturul. Ka hetkel käib ta ülikoolis, et veel oma kvalifikatsiooni tõsta.

Miks siis inimesed ometi võtavad pangalaenu aastakümneteks, et endale kodu soetada. Keegi meist ei saa ju ette näha kuidas me selle laenu maksmisega näiteks kümne aasta pärast hakkama saame. Iial ju ei tea, mis toob homne päev.

Ei maksa teisi inimesi mõõta oma mõõdupuuga. Me kõik oleme erinevad.[/tsitaat]

tõesti, milleks siis see teemaalgatus. Olmegi kõik erinevad ja sedavõrd erinevad vastused ja see ei saa sulle mitte üllatus olla. Mina näiteks arvan,et mida suurem laps, seda suurem kulu ja ma eeldan, et lapsele tagatakse kvaliteetne elu. Kui leiad, et suudad seda tagada, lase käia, milles küsimus üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:45; 16.01 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]2 poja emme kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen 26a ja ootan neljandat last.Ka vahel kardan tuleviku pärast aga see ju normaalne.See ikka lohutab,et enamus söögikraami saame oma aiast ja vanemat laste riided kõik alles.Mehel hea töökoht ja katsume jõudumööda asju ette osta ja ka kõrvale raha panna.Teiste kritiseerivaid pilke kogesime juba kolmandat oodates aga peale lapse sündi need kadusid.Eks neid tuleb ka nüüd aga elame üle.Minu emapalk tuleb miinimum,sest laste vahe napilt üle 6

kuu(kui just enneaegsena ei sünni).[/tsitaat]

Tubli oled. Mina olin saamas mõne kuu pärast 27, kui sünnitasin oma viienda lapse. Ühed olid kaksikud. Endal mul õdesid ja vendi pole ning teate kui õnnetu ma sellepärast olen olnud. Isegi nüüd vanas eas tuleb veel selline nukrus hinge, kui keegi juhtub rääkima, et läheb oma õele või vennale külla. Aga ma olen õnnelik oma laste üle, et nemad ei pea seda tundma. Ja seda rõõmu kui nad koju tulevad.

Kui sul on võimalused, siis ma ei kahtleks hetkekski, et sünnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage see töölkäimise jama ära. Üldiselt kui naine on otsustanud saada 4 last, see ongi tema töö. Tööle läheb naine siis kui noorim laps saab 3-4. Niikaua peaks ta ikka kodus olema. Tegemist on väga palju ja kui naine läheb ka pärast 4 lapse kõrvalt tööle, teeb ta pärast tööd veel ühe täiskohaga tööpäeva lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 08:55; 17.01 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anna-Minna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu imetlus tublidele naistele, kel neli või rohkem lapsi.
Majanduslikult pole ju väga suur vahe kas 2 või 4, aga hingejõudu ja armastust kulub 4 lapse puhul kindlasti rohkem kui kahe lapsega. [/tsitaat]
Ei saa kunagi sellest ütlusest aru, et pole vahet 2 või neli. Ma tunnen küll väga suurt rahalist vahet juba 1 ja 2 lapse vahel. Üks lasteaiamaks(koolimaksud) juures, ühed riidekomplektid juures, hobiringid, aeg, toomine-viimine, erinev isiksus ja sellega seotud erinevad huvialad ja väljaminekud. Tõesti ei saa sellest jutust aru. ´Pluss oma tube vaja neile juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 08:55; 17.01 09:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Tahaks veel ühte last, aga kas see on ikka mõistlik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.