Esileht Tööelu, raha ja seadused. tahaksin natuke intresse teenida

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: tahaksin natuke intresse teenida

Postitas:

Olen säästnud pisut raha, et pärast emapalga lõppu saaksin veel lastega kodus olla.

Kuhu võiksin paigutada 6000 eurot, et natuke intresse teenida? Tavalisel arveldusarvel saab vaid loetud sente kuus. Sattusin nägema Tallinna Hoiu-laenuühistu reklaami, mis pakub teistega võrreldes oluliselt kõrgemat intressi. On veel erinevate pankade pakkumisi – tähtajalised ja kogumis-hoiused.

Kas on siin kedagi, kes oskaks soovitada, mis oleks kõige mõistlikum variant aastaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna HLÜ investeerib saadud raha SMS laenudesse. Sellepärast nad saavadki sellist intressi pakkuda.
Mina olen investeerinud Isepankurisse ja Omarahasse.
Mõistlik on paigutada raha erinevatesse kohtadesse. Samuti IP-s ja OR-s jagada raha võimalikult paljude laenude vahel.
Kõik sõltub siiski sinu riskitaluvusest ja investeerimisoskusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 14:27; 28.05 10:54; 29.05 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuse eest!
SMS-laenud ei ole küll selline asi, millega tahaksin tulu teenida.

Minu riskitaluvus on ehk keskmine ja investeerimisoskus ümmargune 0 🙂
Uurin asja Isepankuris ja Omarahas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin nüüd foorumit Omarahas ja mind väga ei köida see värk seal 🙂
Kas ehk oleks mõistlikum panna see raha LHV tähtajalisele hoiusele aastaks intressiga 2,3%?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega keegi ei saa öelda mida sa tegema peaks. See on sinu raha ja sinu otsus. Üks on selge- mida väiksem risk seda väiksem tootlus ja vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 14:27; 28.05 10:54; 29.05 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks leppida aastas 138¤ intressiga, kui eelpool mainitud THLÜ pakub kuus ligi 60¤ intressi? Lisaks nemad ei tegele otseselt SMS laenude andmisega vaid laenavad raha edasi oma liikmetest firmadele, kes seda teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega keegi ei saa öelda mida sa tegema peaks. See on sinu raha ja sinu otsus. Üks on selge- mida väiksem risk seda väiksem tootlus ja vastupidi.
[/tsitaat]

Nagu ma eelnevalt ütlesin, on mu selle-alane oskus ja kogemus ümmargune 0. Loeksin siit rõõmuga kogenumate arvamusi ja nõuandeid. Ei loodagi siit mingit valmisretsepti saada, lihtsalt silmaringi laiendada 🙂

Aga vot see on peaaegu ainus, mida ma tean, et mida väiksem risk, seda väiksem tulu.
Aga puhtast ahnusest (ja rumalusest) kogu rahast ilmajäämisega riskimine pole ka mu arust mõistlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milleks leppida aastas 138¤ intressiga, kui eelpool mainitud THLÜ pakub kuus ligi 60¤ intressi? Lisaks nemad ei tegele otseselt SMS laenude andmisega vaid laenavad raha edasi oma liikmetest firmadele, kes seda teevad.[/tsitaat]

See 60 eurot kuus on nagu ahvatlev küll, aga siiski võtab mu kukalt kratsima. SMS laenud tunduvad mulle kasulõikamisena kaasinimeste rumaluselt ja vaesuselt. Ma pean kohe mõtlema pikemalt, kas olen võimeline selle mõttega harjuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui Swedbanka paned sellist ausat 0,4 eurost intressi püüdma, siis sa ju ka ei tea, kas Swedbank laenab raha Süüriale, et relvi osta. Selle kõrval SMS business on ikka väike asi.
Raha ringleb ringi nagunii.

Ise panin sama summa LHV.sse, kaheks aastaks, oli veidi kõrgem intress. See oli jaanuaris kõige parem pakkumine pankadest, mida leidsin. Isegi Soome pankades olid kehvemad intressid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kui Swedbanka paned sellist ausat 0,4 eurost intressi püüdma, siis sa ju ka ei tea, kas Swedbank laenab raha Süüriale, et relvi osta. Selle kõrval SMS business on ikka väike asi.
Raha ringleb ringi nagunii.

Ise panin sama summa LHV.sse, kaheks aastaks, oli veidi kõrgem intress. See oli jaanuaris kõige parem pakkumine pankadest, mida leidsin. Isegi Soome pankades olid kehvemad intressid.[/tsitaat]

Eee, ma siis küsiksin, et kui raha ringleb nagunii, siis miks Sa ise panid raha LHV-sse, mitte näiteks Tln Hoiu-laenuühistusse kordades kõrgemat intressi teenima?
🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene asi, et pead uurima kas riskid ka investeeritud summaga. Tallina HLÜ puhul riskid kogu investeeritud summaga. Pankades ja tõenäoliselt LHV-s ka on põhisumma kaitstud, aga intress hästi madal.
Isepankuri probleem on, et eraisikuna investeerides maksad tulumaksu ja võid raha ka kaotada kui halvasti investeerid.Investeeringute hajutamine ei pruugi veel edu tagada. Lisaks ei ole Isepankuris järelturgu s.t. raha tilgub tagasi osade kaupa ja investeerima pead ka osade kaupa, mis on tülikas.

Soovitan panna näiteks aastaks tähtajalisele hoiusele, eeldusel et põhisumma säilimine on tagatud. Ja tähtajalise hoiuse aeg peaks olema mitte üle aasta, sest mis kasu on rahast kui sa seda vajadusel kasutada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen viimasel ajal IP-s laenanud sealsetele investoritele. Protsent on küll tagasihoidlik (10-12), aga laenud on tagatud nende investeeringutega. Seega väga suurt riski ei näe. Makshäiretega (ka aegunutega) isikutele üldjuhul ei laena.
Kogumishoiusel hoian summa mida võib vaja minna lähima poole aasta jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 14:27; 28.05 10:54; 29.05 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegused kehvad seisud euroga viitavad veel ühele võimalusele, hoida raha mõnes teises valuutas UK pound, SEK, NOK , Sveitsifrank, ning lähtuda sellest et väga suure tõenäosusega teenid valuutakursi muutuselt kasu. Kui riski tahad jagada siis erinevates valuutades, väga väikeseks pole mõtet jagada summasid, teenustasud hammustavad liiga palju ära. Samal ajal on see raha väga likviidne, kui tuleb vajadus kasutada või tekib parem investeerimisidee, siis kulub sellleks et raha oleks taas eurokontol max 30 minutit. valuutakursside jälgimine on väga lihtne ilma algteadmisteta. Panga koduleht, internetipank, oma summade lihtne excel ja olemas.

Minu vaba raha seisab SEK kontol, eelistan seda hoida liikumas ja investeeringutes aga ka vahepealsed paarikuised perioodid on seni väga hea otsus olnud. Kui vaja liigub kiiresti järgmisse plaani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul Norra Nordea pangas ja 5%, ei riski millegagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 16:01; 12.06 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]helevalge kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimene asi, et pead uurima kas riskid ka investeeritud summaga. Tallina HLÜ puhul riskid kogu investeeritud summaga. Pankades ja tõenäoliselt LHV-s ka on põhisumma kaitstud, aga intress hästi madal.
Isepankuri probleem on, et eraisikuna investeerides maksad tulumaksu ja võid raha ka kaotada kui halvasti investeerid.Investeeringute hajutamine ei pruugi veel edu tagada. Lisaks ei ole Isepankuris järelturgu s.t. raha tilgub tagasi osade kaupa ja investeerima pead ka osade kaupa, mis on tülikas.

Soovitan panna näiteks aastaks tähtajalisele hoiusele, eeldusel et põhisumma säilimine on tagatud. Ja tähtajalise hoiuse aeg peaks olema mitte üle aasta, sest mis kasu on rahast kui sa seda vajadusel kasutada ei saa.[/tsitaat]

Tänan väga põhjaliku vastuse eest. Ilmselt teengi nii, nagu soovitad viimases lõigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 12:40; 27.05 16:18; 28.05 09:20; 28.05 12:31; 28.05 12:38; 29.05 08:39; 30.05 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on sinna Tallinna Hoiu-Laenu Ühistusse invasteerinud? Lugesin, kodulehelt, et aastase hoiuse intress on 11%, miinus tulumaks muidugi. Kas tasuks raha sinna paigutada või on ikka riskantne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul Norra Nordea pangas ja 5%, ei riski millegagi. [/tsitaat]

Kuidas seda teha saab? Kas Eesti nordea panga kaudu või otse või kuidas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas seda teha saab? Kas Eesti nordea panga kaudu või otse või kuidas?[/tsitaat]

Võid Eesti Nordeast küsida, mina küsisin otse Norra omast. Eesti Nordea on seotud euriboriga, sealt sellist intressi ilmselt ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 16:01; 12.06 14:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tahaksin natuke intresse teenida

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.