Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tahan jälle vinguda

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Teema: Tahan jälle vinguda

Postitas:
troll

Ma kujutan ette, et kui olen soetanud uhke villa mere äärde, siis tõesti tahaks rohkem sooja ilma, sest seal mere ääres lõõtsub enamuse ajast kõle tuul ja vaatad oma suurt terrassi istumistoolidega 12 kuud toast läbi klaasi. Mõnel suveõhtul proovid kangelaslikult seal toolil lõdiseda ja lendu kiskuvat prartaldrikut kinni pidada.

Korteris, sisemaal ja kontoris ma küll ei tea, miks peaks igatsema 30-kraadist kuumust.

Kontorite temperatuur on enamasti reguleeritud, töötamist kuumus ei häiri.

Korterist saab minna maakodusse, või lihtsalt rõdule/terrassile või mere äärde.

Mis seal sisemaal siis kuumusel häda on? Mõtled, et merd pole? Aga on järved, jõed ja basseinid.

30-kraadise suve armastajad on võrreldes kõikide muude temperatuuride armastajatega aasta läbilõikes tugevasti diskrimineeritud.

+8
-12
Please wait...

Postitas:
saskia2

Mina olen küll praeguse ilmaga rahul ja isegi vihmaga. Ei taha seda kuumalaine nädalat tagasi või põrgukuumust mis praegu Hispaanias. 15 kraadi on üleüldse kõige ideaalsem temperatuur. Saab aktiivselt liikuda, aga mitte paksude riietega. Suvine vihm, see on ka hoopis midagi muud kui novembris.

15 kraadi kain mina koeraga veel pikas sulemantlis oma pikki tiire:)

Inimesed on erinevad!

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kuutobine

Lõpuks ometi on normaalne suvi saabunud.

+14
-14
Please wait...

Postitas:
troll

Südasuvine laupäevahommik algab tubaseks sundiva padivihma ja 13 kraadiga.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
kurari

Lõpuks ometi on normaalne suvi saabunud.

Normaalne suvi on keset juulikuud 15 kraadi sooja?

+22
-8
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Ma kujutan ette, et kui olen soetanud uhke villa mere äärde, siis tõesti tahaks rohkem sooja ilma, sest seal mere ääres lõõtsub enamuse ajast kõle tuul ja vaatad oma suurt terrassi istumistoolidega 12 kuud toast läbi klaasi. Mõnel suveõhtul proovid kangelaslikult seal toolil lõdiseda ja lendu kiskuvat prartaldrikut kinni pidada.

Korteris, sisemaal ja kontoris ma küll ei tea, miks peaks igatsema 30-kraadist kuumust.

Korterist saab minna maakodusse, või lihtsalt rõdule/terrassile või mere äärde.

Mis seal sisemaal siis kuumusel häda on? Mõtled, et merd pole? Aga on järved, jõed ja basseinid.

30-kraadise suve armastajad on võrreldes kõikide muude temperatuuride armastajatega aasta läbilõikes tugevasti diskrimineeritud.

Ei ole need ventilaatorid ja konditsioneerid tervisesõbralikud. Lisaks kuumale oled varsti ka tatine ja liigesed haiged. Kontorites suureneb hüppeliselt haiguslehel olijate arv. Eelistan iga kell kontorit, kus saab vanamoodsalt akna lahti teha ja naturaalset looduse lõhna tunda. Liikluse ja müra ääres muidugi  ei saa ja istud külma konditsioneeri all. 30-kraadiga hommikul ühistranspordiga tööle tulles oled juba enne tööle jõudmist higikoll valmis ja siis konditsioneer peale.

Kõigil pole maakodu või terve suvi vaba, et seal maakodus elada. Suure kuumaga on rõdu viimane koht kus istuda. No ei istu ju kogu aeg järves või meres, eriti kui pead tööl käima. Seda vähem tahtmist minna, kui rannad ülerahvastatud ja inimesed vees nagu silgud tünnis. Kohe ka mingid rõvedad koll-koll bakterid ja vetikad kohal.

Proovi sa järgmiseks tööpäevaks värske olla, kui öösel jube leitsak.

Kus teil see 15 kraadi koht on? Ikka rohkem on päevasel ajal kogu aeg olnud. Täiesti normaalne ilm, mis laseb aktiivselt looduses matkata, rattaga sõita, ujuda ja kõike teha, mitte ainult pikali maas lõõtsutada. Saab tavalisi normaalseid suveriideid kanda. Kuumaga tundub iga riidetükk liigne, aga liig paljalt lipates intensiivne päike kõrvetab ära.

Hispaania, Portugal jne põlevad ja põlebki nende loodus täiesti mustaks, õudne. Ei mina taha sellist kuivust ja kuumust. Jumal tänatud, et meil vihma ka tuleb ja temperatuur laseb hingata. Ei mina mõista neid, kes lubavad soojale maale elama mina. Sinna musta tossu sisse?

+14
-14
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Mina olen küll vastupidist kuulnud. Mu oma kontoriski konditsioneer ei tööta, juba mitu nädalat mõõdetakse ja üritatakse parandada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
martsijanes11

Kus teil see 15 kraadi koht on? Ikka rohkem on päevasel ajal kogu aeg olnud. Täiesti normaalne ilm, mis laseb aktiivselt looduses matkata, rattaga sõita, ujuda ja kõike teha, mitte ainult pikali maas lõõtsutada. S

[/quote]
No ma ei tea, Tartus ei ole viimase nädala jooksul olnud ühtegi päeva, kui poleks sadanud paduvihma, jah, mitte terve päev, aga see-eest väga tugevalt. Täna paar tundi tagasi näitas termomeeter akna taga +13.

Vesi võib ju veel enam – vähem olla, aga kui õhk on 16, üks vihmapilv läheb, teine tuleb ning tuul puhub pea pikali, siis mis rõõmu sellest ujumisest ? Normaalse ilmaga läheks terveks päevaks kuhugi järve äärde, võtaks sup-lauad või vesijalgratta, vbl jääks telkimagi, aga kui ööseks lubab napilt +10 , siis tõesti ei igatse märjas külmas metsas kükitamist.

+13
-8
Please wait...

Postitas:
troll

Noh, Raplamaal viskas täna korraks isegi maa valgeks.
Kus need külmanautijad on? Pilet 10€ terveks päevaks. Panen tooli ja annan kohvitassi ka.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kiira

Kus teil see 15 kraadi koht on? Ikka rohkem on päevasel ajal kogu aeg olnud. Täiesti normaalne ilm, mis laseb aktiivselt looduses matkata, rattaga sõita, ujuda ja kõike teha, mitte ainult pikali maas lõõtsutada. S

No ma ei tea, Tartus ei ole viimase nädala jooksul olnud ühtegi päeva, kui poleks sadanud paduvihma, jah, mitte terve päev, aga see-eest väga tugevalt. Täna paar tundi tagasi näitas termomeeter akna taga +13.

Vesi võib ju veel enam – vähem olla, aga kui õhk on 16, üks vihmapilv läheb, teine tuleb ning tuul puhub pea pikali, siis mis rõõmu sellest ujumisest ? Normaalse ilmaga läheks terveks päevaks kuhugi järve äärde, võtaks sup-lauad või vesijalgratta, vbl jääks telkimagi, aga kui ööseks lubab napilt +10 , siis tõesti ei igatse märjas külmas metsas kükitamist.

[/quote]
Jõudsin just koju mitmepäevaselt matkalt, nii mõnus oli.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Hull-lehm

Mulle selline 15-20 kraadi sobib. Rannas peesitaja ma pole, ujuda ei oska, kuumust ei talu. Ainult kui vigiseda natuke, siis on see, et sajab iga öö ja vahel ka päeval, tahaks metsa maasikale minna, aga vihkan märjas rohus käimist.  Kuid selline temperatuur on ideaalne minu jaoks!

+11
-5
Please wait...

Postitas:
taivopalm

30-kraadiga hommikul ühistranspordiga tööle tulles oled juba enne tööle jõudmist higikoll valmis ja siis konditsioneer peale.

Selle vastu Salme aitab see, et ostad endale normaalse pereauto, millel on peal automaatne kliimaseade. Sätid autos nupust numbri paika (näiteks 21) ja siis auto juba toimetab ise. Hommikul kodus istud maja ees autosse ja töö juures autost kohe kontorisse, kus on omakorda kliimaseade. Ei mingit higistamist!

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Miks need si-ta ilma armastajad kodus istuvad? Tänaval liigub ainult mõni harv kössis kuju (enamasti koeraga) kapuuts silmini veetud?

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Mulle selline 15-20 kraadi sobib. Rannas peesitaja ma pole, ujuda ei oska, kuumust ei talu. Ainult kui vigiseda natuke, siis on see, et sajab iga öö ja vahel ka päeval, tahaks metsa maasikale minna, aga vihkan märjas rohus käimist.  Kuid selline temperatuur on ideaalne minu jaoks!

Viha rikub tervist, parem osta kummikud. Nüüd ju pandi suurem laev Aegnale käima ja sul ikka viu-viu

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Nustik

Miks need si-ta ilma armastajad kodus istuvad? Tänaval liigub ainult mõni harv kössis kuju (enamasti koeraga) kapuuts silmini veetud?

Nad on kõik rannas ujumas. Mõmisevad mõnust nagu hülged. Täiuslikust õnnest on ainult jääpank puudu, millel ennast vahepeal jahutada.

+20
-5
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Miks peaks keegi tahtma oma vaba aega tänaval veeta? Mere ääres ja metsas on üliäge.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Väljas on 12 kraadi sooja?! JUULI KESKEL?! Kas kellegi arvates on selline asi tõesti normaalne?? Normaalne oleks 26-27 kraadi.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

30-kraadiga hommikul ühistranspordiga tööle tulles oled juba enne tööle jõudmist higikoll valmis ja siis konditsioneer peale.

Selle vastu Salme aitab see, et ostad endale normaalse pereauto, millel on peal automaatne kliimaseade. Sätid autos nupust numbri paika (näiteks 21) ja siis auto juba toimetab ise. Hommikul kodus istud maja ees autosse ja töö juures autost kohe kontorisse, kus on omakorda kliimaseade. Ei mingit higistamist!

Ei, aitäh. See tähendab, et soojendan omakorda kliimat, hingan terve päev torudest läbi käinud  jahutatud õhku ja liigutan end minimaalselt. Milleks ma seda kuuma siis tahtma peaks? Kuumaga on kokkuvõttes nagu talvel – istud enamuse ajast siseruumides ja parem aknad ka kinni hoida.

Ahahh, kellegi jaoks on täna juba nii hirmus külm, et ei saa õuegi minna? Aa ok mõistan, kelle jaoks tähendab õues käimine õues pikutamist, siis saan aru, et ei tahtnud minna. Soovitan soojemalt riidesse panna ja saab ka siis võrkkiiges taevast vahtida.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
malle1

Millist osa sa sellest kuumast ilmast naudid siis, kui liigud ainult ühest konditsioneeritud ruumist teise?

Kui oled puhkusel basseini või mere ääres ja toas on konditsioneer, siis on soe ilm tõesti mõnus. Eestis ei ole elamufond aga kuumaks ilmaks loodud. Hiljuti öeldi uudistes, et eestis on kliimaseade umbes 10% kodudest. Nendel kellel ka on kliimaseade, ei ole see tavaliselt ju igas toas. Mu sõpradel on kliimaseade elutoas, aga magamistoad on suure kuumusega ikka palavad. Eestis keskendutakse ehitamisel peamiselt majade soojapidavusele, mitte sellele, et kuuma eemale hoida, ei ole päikesekatteid, kuumust peegeldavaid kilesid akendel jms. Mis nautimisest me siin räägime, kui kodus on täielik leitsak ja ei saa normaalselt magadagi?

See on fakt, et suur kuumus hakkab tervisele ja võtab elusid. Külma vastu saad vähemalt jope selga panna.

Kokkuvõttes muidugi mõttetu vaidlus, on see ilm, mis on ja tuleb üle elada

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Alfa

Olen sama meelt. Mis ühistransport, milleks küll?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Te enam rohepöörde üle ei muretsegi?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kaegu324

Miks peaks keegi tahtma oma vaba aega tänaval veeta? Mere ääres ja metsas on üliäge.

Pole seal mere ääres ka kedagi. Kui oli +30, siis polnud ruumi astuda ega istuda. Nüüd pole seal kedagi. Käin Stromka rannas ja metsas jooksmas (iga ilmaga)- kuuma ilmaga paksult rahvast, nüüd mõni üksik inimene.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Millist osa sa sellest kuumast ilmast naudid siis, kui liigud ainult ühest konditsioneeritud ruumist teise?

Kui oled puhkusel basseini või mere ääres ja toas on konditsioneer, siis on soe ilm tõesti mõnus. Eestis ei ole elamufond aga kuumaks ilmaks loodud. Hiljuti öeldi uudistes, et eestis on kliimaseade umbes 10% kodudest. Nendel kellel ka on kliimaseade, ei ole see tavaliselt ju igas toas. Mu sõpradel on kliimaseade elutoas, aga magamistoad on suure kuumusega ikka palavad. Eestis keskendutakse ehitamisel peamiselt majade soojapidavusele, mitte sellele, et kuuma eemale hoida, ei ole päikesekatteid, kuumust peegeldavaid kilesid akendel jms. Mis nautimisest me siin räägime, kui kodus on täielik leitsak ja ei saa normaalselt magadagi?

See on fakt, et suur kuumus hakkab tervisele ja võtab elusid. Külma vastu saad vähemalt jope selga panna.

Kokkuvõttes muidugi mõttetu vaidlus, on see ilm, mis on ja tuleb üle elada

No just, meil on vähesed elamud kuuma vastu kaitstud. Isegi uutes korrusmajades ei ehitata rõdudele päikesevarje, mida ma näiteks näen Norra lihtsatel korrusmajadel, mis ehitatud juba paarkümmend aastat tagasi. Vajutad nupule ja vari jookseb surinaga välja. Meil vaatad, kuidas udupeentes korterites  inimesed riputavad kardinaid ja matte rõdul, et seal klaaskuubikus vähegi olla saaks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
geisha

Täna on ikka väga külm,  väljas sügis, mitte südasuvi. Õnneks järgmine nädal läheb soojemaks.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Väljas on 12 kraadi sooja?! JUULI KESKEL?! Kas kellegi arvates on selline asi tõesti normaalne?? Normaalne oleks 26-27 kraadi.

Normaalne võib-olla pole, aga mõnus on küll.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
annikaa

Kurb on küll, et nii külm on. Meil juba nädala jagu vist napilt heal juhul 16-17-kraadi ja tuul. Külm on, isegi kui päike veidi paistab. Vaata, et pane juba küte järgi, sest ka toas läheb jahedaks. Tomat ja kurk ka aias ei valmi, rääkimata kuumaasikatest. Väga ootan uut nädalat ja sooja. 20-23 kraadi oleks juba väga hea.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Soovitan soojemalt riidesse panna ja saab ka siis võrkkiiges taevast vahtida.

Me topime ennast nagunii 12-kuust üheksal soojalt riidesse, tahaks vähemalt kolm kuudki mitte toppida. Leitsak on muidugi vastik, aga 22-27 võiks juulikuus küll olla.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
pildursokk

Me topime ennast nagunii 12-kuust üheksal soojalt riidesse, tahaks vähemalt kolm kuudki mitte toppida. Leitsak on muidugi vastik, aga 22-27 võiks juulikuus küll olla.

Sel aastal ikka tuleb vist rohkem toppida, paistab sedamoodi, kuigi on olemas ka need inimesed, kes veel oktoobriski plätude ja särgi väel ringi käivad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
K4gu

Te enam rohepöörde üle ei muretsegi?

See oli ju rohkem sinu mure.
Vaadates Euroopas praegu toimuvat, paistab mulle küll, et rohepöörde paratamatus jõuab nüüd ka kõige rumalamatesse peadesse. Sest kliimasoojenemine laastab majandust palju rängemalt kui ükski pööre.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
troll

Kolm kuud!?

Saaks ühe kuugi, nii et oleks mõnus soe õhtu, soe hommik.

Sel suvel mis meil siis oli … 2 ndl tuli sooja või vähemgi?

2 ndl norm sooja, ülejäänud 350 päeva topid ja planeerid kogu aeg. Kusagile lähed – üks kott peab olema erinevaid jopesid alati kaasas.

+7
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tahan jälle vinguda