Esileht Pereelu ja suhted Tahan ka rääkida.

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Tahan ka rääkida.

Postitas:

Mul on 2 töökaaslast. Neile meeldib ainult rääkida. Kuidas sellistega käituda? Tahaks ka mõnikord juttu ajada aga kedagi ei huvita. Mitte sellepärast, et ei huvitaks jutt, vaid sellepärast, et ise tahavad nii väga rääkida. Ma ei jõua enam ainult kuulaja rollis olla. Mitte ühtegi pausi sisse ei tule, et saaks oma juttu vahele torgata. Ja kui on vaikus ja ma mõtlen, et nüüd siis saan midagi rääkida, siis kohe kaaperdatakse teema ära ja ikkagi olen kuulaja rollis. Viimasel ajal olen tabanud end mõttelt, et pole mõtet isegi seda ja seda rääkida, sest ma niikuinii ei saa lõpuni rääkida. Lisaks on probleemiks kordused, sama juttu suudetakse 1 nädala jooksul 3 korda rääkida ja ei aita kui ütlen, et olen seda juba kuulnud. Nad ei kuula ka üksteist, räägivad samal ajal, teise juttu kuulamata, reaalselt. Tööl veedetud aeg on nii suur osa päevast, et mul tõesti on vaja abi. Kuidas saan ka midagi rääkida?

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:04; 01.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On mitu võimalust:
kärata
ütled, et töö ajal ei räägita
küsid irooniliselt, et kas nende meelest on suhtlemine monoloog

aga tegelikult ei aita sellistega mitte miski.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:10; 01.07 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..sest rääkimine on võimu omamine, tegemist on võimumängudega.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:10; 01.07 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei kuula ka üksteist, räägivad samal ajal, teise juttu kuulamata, reaalselt. Tööl veedetud aeg on nii suur osa päevast, et mul tõesti on vaja abi. Kuidas saan ka midagi rääkida?

Vaheta töökoht sellise vastu,, kus rohkem mõistust vaja on.
Kus poleks aegagi päev otsa rääkida.

Mis krdi töökoht see üldse selline on, kus kolm naist lähevad kohale ja hakkavad võistlema, kes rohkem räägib?
Kas samal ajal heegeldate midagi, et keegi selle jama eest üldse midagi maksma on?

+23
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:16; 01.07 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka rohkem kuulan. Mis vahet on kas raadio või naised. 🙂
Usun, et teemaalgataja siin ka liialdab kuna töö ei sujuks või kvaliteet kannataks. Inimesed räägivad ajaviideks, toetuseks vmp.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma tahaksin ka teada, mis tööd teete, et terve päev saab lihtsalt rääkida ja rääkida ja rääkida?
Äkki nende tööülesannete hulka kuulubki nonstop rääkimine – mingi mölaraadio? Vaata oma töölepingut, sul ilmselt pole seda kirjas. Ja üldse, mida sina teed kui nemad räägivad? Või töötate mingi liini taga, et vahet pole mida käed teevad, suu käib kogu aeg. Iluteenindajad te vist olla ei saa – selline möla peletaks iga kunde minema.

Soovitan – osta suured kõrvaklapid, pane need pähe ja räägi ise ka. Keegi ju niikuinii ei kuula.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või töötate mingi liini taga, et vahet pole mida käed teevad, suu käib kogu aeg.

Mul tuli kah pilt silme ette, kuidas naised Ericssoni telefone liini peal kokku panevad. Ja seal loomulikult suu võib käia nagu jõuab, kasvõi 8h continuous play.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:16; 01.07 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane kõrvatropid ja ela oma elu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

..sest rääkimine on võimu omamine, tegemist on võimumängudega.

Pigem on tegemist latataradega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei laterda päev otsa. Vahepeal on kiire aeg ja vahepeal vabam, umbes nagu kohvikus. Ja nendel vabadel hetkedel suhtleks hea meelega. Kõrvaklappe ei saa kanda. Kuna meid on ainult kolm, siis ei tahaks raksu ka minna. Siis pole üldse kellegiga suhelda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:04; 01.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on probleem, et sinu juttu ei kuulata või sul on kopp ees teiste jutust. Viimase puhul otsi endale puhkehetkel oma tegevus – loe raamatut/lehte, lahenda ristsõnu vms. Kui aga soovid, et sind kuuldavaks tehakse – siis ütled, et palun ära räägi vahele, mul on jutt pooleli.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad su teema kaaperdavad, siis tõsta häält ja räägi edasi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on jah sellist tüüpi inimesi, kes lihtsalt vatravad, kuulamata, süvenemata ja kordustega.
mul pole mingi probleem sellistega samastuda ja samuti oma jutt sinna vahele mahutada. olengi nö kaameleoni tüüp, eks suudab muutuda vastaspooleks ja samastuda olukorraga.
ise naudin muidugi normaalse suhtlusega inimesi, kellega on võimalik sügavamat dialoogi arendada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad su teema kaaperdavad, siis tõsta häält ja räägi edasi.

Lollus. Nii teevad need kõige vastikumad latatarad.

Kui sul on õnnestunud midagi hakata rääkima ja keegi sulle oma jutuga sisse sõidab, siis jää poole hääliku pealt vait, ei ära ütle sõna ka lõpuni, mida äkilisemalt vait jääd, seda paremini töötab. Pane suu kinni, vaata sekkujale otsa ja kergita naeratades veidi kulmu. Kui töö lubab, võid ka tõusta ja väljuda, aga rahulikult, ilma uksepauguta, võimalikult ükskõikselt.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 10:16; 02.07 13:42; 03.07 13:13; 03.07 15:57; 07.07 10:24; 08.07 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahakski sellistega suhelda, paneks klapid pähe ja eiraks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 12:35; 08.07 09:44; 08.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad su teema kaaperdavad, siis tõsta häält ja räägi edasi.

Lollus. Nii teevad need kõige vastikumad latatarad.

Kui sul on õnnestunud midagi hakata rääkima ja keegi sulle oma jutuga sisse sõidab, siis jää poole hääliku pealt vait, ei ära ütle sõna ka lõpuni, mida äkilisemalt vait jääd, seda paremini töötab. Pane suu kinni, vaata sekkujale otsa ja kergita naeratades veidi kulmu. Kui töö lubab, võid ka tõusta ja väljuda, aga rahulikult, ilma uksepauguta, võimalikult ükskõikselt.

See ei tööta. Nad on oma jutuga hoos ja jätkavad silmagi pilgutamata. Lõpuks jõuab jutt X kohta välja ja sa ei tahagi enam oma mõtet välja öelda.
Äkki kahekesi olles saad ise ka sõna sekka öelda?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 12:46; 02.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei tööta. Nad on oma jutuga hoos ja jätkavad silmagi pilgutamata.

See töötab väga hästi, aga see võtab veidi aega ja püsivust. See ei tööta siis, kui püüda siiski lause või sõna lõpetada. Siin tuleb olla ülikonkreetne.

See töötab siis, kui sa katkestad rääkimise poolelt häälikult ja võimalusel teed kohe mingi märgatava ja sinu jaoks ebatavalise liigutuse. Kas tõused ootamatult keset lauset püsti, keerad selja ja hakkad puusaringe tegema, lased tooliseljatoe alla, võtad kinga jalast ja vaatad seda 🙂 vms. Aga rahulikult. Ebaharilik tegevus tekitab tähelepanu. Vaikselt aga kindlalt jõuab nendeni signaal, et “ta tõusis poole lause peaalt ja läks välja, pagan, ma sõitsin talle ilmselt oma jutuga sisse”. See on laias laastus nagu koera treenimine.

Näiteks…ma katsun eriti absurdse aga tõese näite tuua – kui sul koer meeletult klähvib sind nähes rõõmust ja sa tahad teda treenida vaiksem olema kui sa koju tuled, siis iga kord, kui ta klähvatab, sa keerad selja ja ei reageeri ei tema hüpetele, haukumisele, tervitustele. Reageerid alles siis, kui ta jääb vait. Esimesel korral ta võib 40 minutit ümber sinu karelda, aga sina keerad iga kord selja ja ignoreerid teda. Võtab paar nädalat trenni ja sul on koer, kes jääb iga kord vait juba siiski, kui sa keeeerrrrgelt ülakeha hakkad temast ära pöörama.
Ega inimeste ja koerte kasvatamine pole kuigi erinev.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 10:16; 02.07 13:42; 03.07 13:13; 03.07 15:57; 07.07 10:24; 08.07 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See töötab siis, kui sa katkestad rääkimise poolelt häälikult ja võimalusel teed kohe mingi märgatava ja sinu jaoks ebatavalise liigutuse. Kas tõused ootamatult keset lauset püsti, keerad selja ja hakkad puusaringe tegema, lased tooliseljatoe alla, võtad kinga jalast ja vaatad seda ???? vms. Aga rahulikult. Ebaharilik tegevus tekitab tähelepanu.

Miks ma peaksin sellist tsirkust hakkama tegema?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 12:46; 02.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See töötab siis, kui sa katkestad rääkimise poolelt häälikult ja võimalusel teed kohe mingi märgatava ja sinu jaoks ebatavalise liigutuse. Kas tõused ootamatult keset lauset püsti, keerad selja ja hakkad puusaringe tegema, lased tooliseljatoe alla, võtad kinga jalast ja vaatad seda ???? vms. Aga rahulikult. Ebaharilik tegevus tekitab tähelepanu.

Miks ma peaksin sellist tsirkust hakkama tegema?

Ega sa ei peagi. Kui sa ei taha seda olukorda lõpetada.

Nüüd lihtsaid suhtlemisvõtteid tsirkuseks nimetada on ka muidugi omaette nali. Me kõik ju teame, kuidas kohelda esmakohtumisel näiteks vanemat inimest, kes on su ülemus. Kuidas pöörduda võõra inimese poole. Kuidas varjata, kui oled kohutavalt närvis. Kuidas varjata, kui sul on kohutavalt igav (näiteks mõnel koosolek). Kuidas viia nutva lapse tähelepanu mujale. Neid tegevusi sa ei nimeta ehk tsirkuseks. Samamoodi pole mingi loll tsirkus ka oskus haarata endale tähelepanu, kui see soov ja vajadus on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 10:16; 02.07 13:42; 03.07 13:13; 03.07 15:57; 07.07 10:24; 08.07 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tavaliselt sõidan teiste jutusse sisse, kui mul on mingi oluline asjalik info öelda (1 lause) ja kellegi monoloog paistab lõputu ning aega on ka piiratult. Mind sel juhul ei huvitaks ei selle vakkajäänud tüübi kingakopsimised ega otsaette koputamised. Mõni lihtsalt heietab iga juttu nii kaua, kuni kuulajaid jätkub, tavaliselt on need kõige suuremad kirujad, et teised nende jutule sisse sõidavad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tavaliselt sõidan teiste jutusse sisse, kui mul on mingi oluline asjalik info öelda (1 lause)

Nojah, aga teema ongi ju see, et teised ei pane su üht nende lobisemise sekka poetatud lauset tähelegi ja sama hästi võiks selle ütlemata jätta või seinaga rääkida. Selline tegvus täidab eesmärki vaid juhul, kui eesmärk on tuua kuuldavale helisid ja mitte see, et öeldut ka tegelikult kuuldaks.

Teema ju ongi sellest, et kuidas saavutada oma käitumisega see, et lobisejad annaksid edaspidi ise sulle sõnajärje ja ka kuulaksid, mida sa ütled. Niisama omaette teiste jutu taustaks ja nii praktiliselt iseendaga rääkida, et keegi ei kuula, suudab ilmselt igaüks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 10:16; 02.07 13:42; 03.07 13:13; 03.07 15:57; 07.07 10:24; 08.07 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa tahad sellistele midagi rääkida? Sama hästi võid kodus omaette rääkida ju, mingit mõistlikku tagasisidet nagunii ei saa. Tööl pole muud varianti kui kanna kõrvaklappe ja kuula parem muusikat vm.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa tahad sellistele midagi rääkida? Sama hästi võid kodus omaette rääkida ju, mingit mõistlikku tagasisidet nagunii ei saa. Tööl pole muud varianti kui kanna kõrvaklappe ja kuula parem muusikat vm.

Mina küll mõistan, miks tahaks omavahel lakkamatult lobisevate inimeste jutu vahele ka teinekord midagi öelda. Näiteks oli mul juhus olla mehe suguvõsa kokkutulekul, kus ma olin üks noorimaid. Terve see pikk laud, ca 12 naist ja 3 meest asusud ühel hetkel arutlema minu exabikaasa üle – ta oli ühiskondlikult tuntud tegelane. Ma ei saanud siis ka sõna vahele öeldud, kui muttidel oli juba selge, et see mees on alkohoolik, abielus naisterahvaga A ja talle on see viies abielu, aga lapsi ei ole. Ma ei saanudki vahele öelda, et ei, ta ei ole alkohoolik, ta on täiskarsklane terve elu, lapsepõlvest peale ja ta ei joo mitte seepärast, et ta oleks alkohoolik vaid seepärast, et ta lihtsalt ei joo. Ja ta ei ole abielus naisterahvaga A, ta on abielus naisterahvaga B ja vaadake, see poiss seal eemal, see on minu ja selle meesterahva poeg, kellest te juba 20 minutit innustunult rumalusi räägite.

Neid olukordi ju elus tuleb tõesti ette, kus sinu kuuldes arutatakse mingit asja, mille vastust sa tead ja tahad ka öelda, aga kui sinuga ei arvestata, siis sa vahele öeldud ei saa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 10:16; 02.07 13:42; 03.07 13:13; 03.07 15:57; 07.07 10:24; 08.07 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa võimendad üle. Pole võimalik, et ei teki võimalust omapoolseks ‘sissesõiduks’. Pigem kipun arvama, et võimaluse avanedes pole sul midagi erilist öelda. Ilmselt sa ei ole nende jaoks huvitav isiksus. Te lihtsalt ei sobi omavahel. Töökeskkonnas on see suhteliselt tavaline. Ma mõne kolleegiga vahetangi nädalas 3 sõna kuna ei taha nende varju ka näha, aga kui midagi öelda on leian selleks võimaluse vahendeid valimata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa võimendad üle. Pole võimalik, et ei teki võimalust omapoolseks ‘sissesõiduks’.

On võimalik.
Kõik lihtsalt pole sellised agressiivsed suhtlejad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 12:35; 08.07 09:44; 08.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja vaadake, see poiss seal eemal, see on minu ja selle meesterahva poeg, kellest te juba 20 minutit innustunult rumalusi räägite.

Jumal hoidku, kas sa tõesti oleksid soovinud, et see laterdavate muttide kamp oleks teada saanud, et nende tagaräägitava kuulsuse poeg istub sealsamas?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 12:35; 08.07 09:44; 08.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja vaadake, see poiss seal eemal, see on minu ja selle meesterahva poeg, kellest te juba 20 minutit innustunult rumalusi räägite.

Jumal hoidku, kas sa tõesti oleksid soovinud, et see laterdavate muttide kamp oleks teada saanud, et nende tagaräägitava kuulsuse poeg istub sealsamas?

Ei, ma tahtsin ennetada seda segadust, mis tekkis, kui poiss rõõmsalt eemalt hüüdis, et mida te mu issist seal kõik räägite?

“Kelle poiss see traksidega õige on?” küsis onu Tarmo näpuga näidates. Minu, piuksatasin mina. Ja siis läks lahti esmalt kahtllustused valetamises, siis kahtlustused lapsendamises, siis pinnimine, kas laps sündis abielust, siis mu mehe pinnimine, et kas tema ikka teadis, siis solvumine, et neile ei öeldud … Lõppedes sellega, et minust olnukd viisakas mitte lasta teistel ennast rumalaks teha ja tänapäeva noored (st mina) enam ei tea üldse, kui ebaviisakas on asetada teine inimene olukorda, kus ta teadmatusest bla-bla-bla..

Seega jah, ma oleksin soovinud seda ise öelda, viisakal toonil ja taustaselgitustega. Usun, et ka sina oleksid seda eelistanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 10:16; 02.07 13:42; 03.07 13:13; 03.07 15:57; 07.07 10:24; 08.07 10:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Tahan ka rääkida.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.