Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahan lihtsalt kurta kinnisvaraturu ja -hindade üle…

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 185 )

Teema: Tahan lihtsalt kurta kinnisvaraturu ja -hindade üle…

Postitas:
Kägu

Sest ostujõuline klientuur saab otsa! Arendaja võib muidugi oma hinna kosmosesse ajada, aga kes see ostab?

Kükametsas on väga okeid hinnad. Kui sa ei jõua Tallinnasse osta, pole siinne kinnisvara ilmselgelt sinu rahakotile sobiv.

Kes seal Talinas üldse elada tahab? Venelased ja narkomaanid igal pool. Õhk autode tossu täis.

Okei ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes seal Talinas üldse elada tahab? Venelased ja narkomaanid igal pool. Õhk autode tossu täis.

Mine nüüd tagasi sinna tuhat eurot maksvasse paneelikasse.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa peaksid üldse jaksama Tallinnasse osta? Londonisse sa ju ei jaksa.

Miks peaks Tallinnas olema Londoni hinnad, kui linnal pole midagi võrdväärset elukeskkona osas pakkuda? Tööturg Londonis vs Tallinnas, kultuurielu Londonis vs Tallinnas, elukvartalite arhitektuur Londonis vs Tallinnas… Vähemalt Londonis on selge, mille eest makstakse.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks Tallinnas olema Londoni hinnad, kui linnal pole midagi võrdväärset elukeskkona osas pakkuda? Tööturg Londonis vs Tallinnas, kultuurielu Londonis vs Tallinnas, elukvartalite arhitektuur Londonis vs Tallinnas… Vähemalt Londonis on selge, mille eest makstakse.

Tallinnas elamine pole mingi inimõigus. Hind määrab ära, kes siin elab. See on igal pool maailmas nii.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Senikaua rõõmustad oma eliitrajooni üle, kuni maksudega sind kui vaene eesti rott sealt välja süüakse. Googelda gentrification ja mõtle veidi, kelle jaoks on kasulik, kui eestlane omal maal enam endale mujale elukohta hankida ei jõua, kui kuskile pärapõrgusse.

Mis paneb sind arvama, et ma vaene Eesti rott olen?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prognoos: kinnisvara müügihinnad lähevad alla, sest hulk inimesi on juba alustanud ettevalmistusi müügiks, et emigreeruda kuskile kaugemale Venemaast. Tean vähemalt 3 peret ja nende väitel on neid ikka veel mitmeid. Ja see on ühe päeva skoor ainult minu heade tuttavate seas.

Üürihinnad lähevad üles, sest Ukraina põgenikke on ju tarvis majutada ning siin hakkavad juba maksma abiorganisatsioonid.

Ja see postitus sai puhtad 11 miinust pärast sõja algust. Ja vaadake üüriturgu nüüd! Mõned inimesed lausa elavad oma roosas mullis ja arvavad, et mida nad ei soovija kardavad, see ei teostu. Piisab ainut mitte uskuda. Naljakad roosaprilli-inimesed.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kelle jaoks on kasulik, kui eestlane omal maal enam endale mujale elukohta hankida ei jõua, kui kuskile pärapõrgusse.

Terve Eesti jaoks on kasulik, kui elanikkond jaotub ühtlasemalt, muide.

Meile kõigile on parem, kui ka maal on tööpakkujaid ja töötegijaid. Juba näiteks põlumajandustootmine, aga praktiliselt iga muu asi ka. Kodukontorite aegu on kuidagi eriti raiskajalik “vajada” elukohta tingimata Tallinna linna ning lisaks omada veel mitut autot ja suvemaja. Loomulikult, ega rikkus pole häbiasi, aga miks peaks alam-keskklassi sissetulekutega inimene, kes töötab kodukontorist, tingimata VAJAMA elukohta Tallinnas, on küll arusaamatu. Pool tundi linna piirist autoga on kinnisvara hinnad hoopis teised ning ka koole- lasteaedu jagub. Isegi bussid käivad, tõsi, teinekord peab 15 min jalutama ja iga hetk bussile ei saa. See-eest pole maal külas parkimismuret ja väike lehtsalat on ka võimaik kasvama panna ning lapsed õue mängima lasta.

Lisaks on hajutatus kasulik linnade liiklusmüra, liikluskoormuse, tolmu jms vähendamiseks. Seega jah, KÕIGI jaoks on kasulik, kui elu on ka linnadest eemal.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kelle jaoks on kasulik, kui eestlane omal maal enam endale mujale elukohta hankida ei jõua, kui kuskile pärapõrgusse.

Terve Eesti jaoks on kasulik, kui elanikkond jaotub ühtlasemalt, muide.

Meile kõigile on parem, kui ka maal on tööpakkujaid ja töötegijaid. Juba näiteks põlumajandustootmine, aga praktiliselt iga muu asi ka. Kodukontorite aegu on kuidagi eriti raiskajalik “vajada” elukohta tingimata Tallinna linna ning lisaks omada veel mitut autot ja suvemaja. Loomulikult, ega rikkus pole häbiasi, aga miks peaks alam-keskklassi sissetulekutega inimene, kes töötab kodukontorist, tingimata VAJAMA elukohta Tallinnas, on küll arusaamatu. Pool tundi linna piirist autoga on kinnisvara hinnad hoopis teised ning ka koole- lasteaedu jagub. Isegi bussid käivad, tõsi, teinekord peab 15 min jalutama ja iga hetk bussile ei saa. See-eest pole maal külas parkimismuret ja väike lehtsalat on ka võimaik kasvama panna ning lapsed õue mängima lasta.

Lisaks on hajutatus kasulik linnade liiklusmüra, liikluskoormuse, tolmu jms vähendamiseks. Seega jah, KÕIGI jaoks on kasulik, kui elu on ka linnadest eemal.

Ja kuhu see inimene peaks siis minema, kes Tallinnas töötab ja ei tee seda kodukontoris?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kelle jaoks on kasulik, kui eestlane omal maal enam endale mujale elukohta hankida ei jõua, kui kuskile pärapõrgusse.

Terve Eesti jaoks on kasulik, kui elanikkond jaotub ühtlasemalt, muide.

Meile kõigile on parem, kui ka maal on tööpakkujaid ja töötegijaid. Juba näiteks põlumajandustootmine, aga praktiliselt iga muu asi ka. Kodukontorite aegu on kuidagi eriti raiskajalik “vajada” elukohta tingimata Tallinna linna ning lisaks omada veel mitut autot ja suvemaja. Loomulikult, ega rikkus pole häbiasi, aga miks peaks alam-keskklassi sissetulekutega inimene, kes töötab kodukontorist, tingimata VAJAMA elukohta Tallinnas, on küll arusaamatu. Pool tundi linna piirist autoga on kinnisvara hinnad hoopis teised ning ka koole- lasteaedu jagub. Isegi bussid käivad, tõsi, teinekord peab 15 min jalutama ja iga hetk bussile ei saa. See-eest pole maal külas parkimismuret ja väike lehtsalat on ka võimaik kasvama panna ning lapsed õue mängima lasta.

Lisaks on hajutatus kasulik linnade liiklusmüra, liikluskoormuse, tolmu jms vähendamiseks. Seega jah, KÕIGI jaoks on kasulik, kui elu on ka linnadest eemal.

Ja kuhu see inimene peaks siis minema, kes Tallinnas töötab ja ei tee seda kodukontoris?

Ma pole sõnagi öelnud, et keegi peab kuhugi minema. Vastasin väitele, nagu oleks haja-asustatus kuidagi eestimaale halb. Ei maksa turtsuda.

Aga vastata võin ka, sinu küsimusele. Mis küll minu postitusega kuidagi ei haakunud, aga las olla.

Seesama Tallinna inimene, kes töötab asutuses kohapeal, võib (aga ei PEA) kolida samuti linnast välja. Ka tema saab eluaseme odavamalt ja sõltuvalt töökoha asukohast, võib isegi ajas võita. Se’s mõttes, et elades näiteks 30-40 km mööda Tartu maanteed väljas ja kui töökoht on näiteks Ülemistel, siis ta jõuab sinna kiiremini kui enne oma Õismäe korterist.

Ütlen veelkord, et võtsin sõna vastamaks AINULT sellele küsimusele “mõelge, kelle jaoks on kasulik, kui eestlane omal maal enam endale mujale elukohta hankida ei jõua, kui kuskile pärapõrgusse”. Ja mu vastus oli, et see, kui piisavalt inimesi elab “pärapõrgus” kas materiaalsetel vms kaalutlustel, on kasulik meile kõigile.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks Tallinnas olema Londoni hinnad, kui linnal pole midagi võrdväärset elukeskkona osas pakkuda? Tööturg Londonis vs Tallinnas, kultuurielu Londonis vs Tallinnas, elukvartalite arhitektuur Londonis vs Tallinnas… Vähemalt Londonis on selge, mille eest makstakse.

no Londoni hinnad on ikka oluliselt kõrgemad kui Tallinnas, ja kuigi Londonis on väga palju teha ja vaadata, on elamiseks Tallinn hoopis parem. Paraja suurusega, kõik on olemas, logistika kiire ja lihtne, palju rohelust. Tallinna kesklinnas ja selle ümbruses on vägagi mõnusa elukeskkonnaga asumeid.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Senikaua rõõmustad oma eliitrajooni üle, kuni maksudega sind kui vaene eesti rott sealt välja süüakse.

Ma ei ole ju vaene, kui nii kallist maja aan endale lubada 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin ka üle tüki aja Tallinna korterite hindu ja ei saa aru miks tikutoosid (10-15 m2) nii kallid on, ei ole hinnal suurt vahet 40+ruudulistega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prognoos: kinnisvara müügihinnad lähevad alla, sest hulk inimesi on juba alustanud ettevalmistusi müügiks, et emigreeruda kuskile kaugemale Venemaast. Tean vähemalt 3 peret ja nende väitel on neid ikka veel mitmeid. Ja see on ühe päeva skoor ainult minu heade tuttavate seas.

Üürihinnad lähevad üles, sest Ukraina põgenikke on ju tarvis majutada ning siin hakkavad juba maksma abiorganisatsioonid.

Oi kullake, Kka müuükide hinnad lähevad ikka ainult üles. Rendihinnad niikuinii.

Inimesed ostavad Lõuna-Euroopasse või Aasiasse või Ameerikasse elamispindu nii, et siinset kinnisvara ei müü. Siinne läheb rendile otse loomulikult.

 

 

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prognoos: kinnisvara müügihinnad lähevad alla, sest hulk inimesi on juba alustanud ettevalmistusi müügiks, et emigreeruda kuskile kaugemale Venemaast. Tean vähemalt 3 peret ja nende väitel on neid ikka veel mitmeid. Ja see on ühe päeva skoor ainult minu heade tuttavate seas.

Üürihinnad lähevad üles, sest Ukraina põgenikke on ju tarvis majutada ning siin hakkavad juba maksma abiorganisatsioonid.

Ja see postitus sai puhtad 11 miinust pärast sõja algust. Ja vaadake üüriturgu nüüd! Mõned inimesed lausa elavad oma roosas mullis ja arvavad, et mida nad ei soovija kardavad, see ei teostu. Piisab ainut mitte uskuda. Naljakad roosaprilli-inimesed.

Miks sa arvad, et miinustati seda, mida sa üürituru kohta ütlesid?

Müügihindade osas sinu ennustus ju kuidagi täide ei läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügihindade osas sinu ennustus ju kuidagi täide ei läinud.

Kohe läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügihindade osas sinu ennustus ju kuidagi täide ei läinud.

Kohe läheb.

Juba ju lähebki. Esialgu vaikses, aga üha kiirenevas tempos. Näiteks. Nagu ühe teise vaatleja kommentaaris öeldi, hinnatõusu tekitamiseks on maakleritel/arendajatel pool vara nö kapis peidus. Nüüd aga kaua sa seda ikka peidad raha on vaja. Mul töökaaslane otsib kolmetoalist Viimsisse, teatud piirkonda ja korrusele. Kui veebruari lõpul oli tema sõnul pakkumisi 6, siis rääkisime nädal tagasi ja ta ütles, et on 14.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka uut teemat tegema. Kas keegi oskab öelda, kas on mõtet osta arendust nn paberil-mida ehitatakse või proovida osta juba valmis 4-5 aastast uusehitist? Kumb on odavam?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka uut teemat tegema. Kas keegi oskab öelda, kas on mõtet osta arendust nn paberil-mida ehitatakse või proovida osta juba valmis 4-5 aastast uusehitist? Kumb on odavam?

Arvestades ehitusmaterjalide defitsiiti ja kõigi hindade tõusu, siis võib juhtuda, et see paberil ehitus ei saa sul mitte iial valmis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, seekord ajalugu ei kordu, majandustsüklid on ainult teooria ja majanduskriisi ei tule.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prognoos: kinnisvara müügihinnad lähevad alla, sest hulk inimesi on juba alustanud ettevalmistusi müügiks, et emigreeruda kuskile kaugemale Venemaast. Tean vähemalt 3 peret ja nende väitel on neid ikka veel mitmeid. Ja see on ühe päeva skoor ainult minu heade tuttavate seas.

Ma mingeid paranoiliseid inimesi õnneks ei tunne. Ri taha siit Eestist keegi ära minna. See, et elatakse pool aastat soojemas kliimas-seda küll.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hädaldasingi just selle ülikiire hinnatõusu tempo üle, mille tõttu varsti ei ole vist enam mitte midagi võimalik osta.

Me olemegi liikumas Lääneriikide suunas, kus kinnisvara omamine nn tavainimesel on suhteliselt ebareaalne. Osades riikides ei ole võimalik isegi üksi midagi üürida, rääkimata ostmisest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paranoiliseid inimesi õnneks ei tunne

Kui see, et Venemaa ründab naabreid ja soovib suur-venemaad, on sulle teadmata, siis muide nad praegu toimetavad Ukrainas ning ka Moldova ja Balti riikide suhtes on juba päris suuri ähvardusi tehtud. Lihtsalt infoks.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see, et Venemaa ründab naabreid ja soovib suur-venemaad, on sulle teadmata, siis muide nad praegu toimetavad Ukrainas ning ka Moldova ja Balti riikide suhtes on juba päris suuri ähvardusi tehtud. Lihtsalt infoks.

Tean ikka, olen igapäevaselt kursis. On sul ärevushäired või mis põhjusel kardad? Tegele endaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see, et Venemaa ründab naabreid ja soovib suur-venemaad, on sulle teadmata, siis muide nad praegu toimetavad Ukrainas ning ka Moldova ja Balti riikide suhtes on juba päris suuri ähvardusi tehtud. Lihtsalt infoks.

Tean ikka, olen igapäevaselt kursis. On sul ärevushäired või mis põhjusel kardad? Tegele endaga.

Sa oled kursis ja küsid, miks eestimaalased tuleviku pärast muretsevad? 🙂 ja mõnikord sooviksid lastele turvalisemat elukohta, kui agressori tõenäoliselt umbes ülejärgmises sihtriigis.

Mina ei koligi. Ega karda ka. Tuttavad mõned kolivad, kes väga tundlikud selles küsimuses, et kas nende eelkooliealistel lastel tuleb omal ajal venemaaga sõtta minna. Mina olen juba selleks liiga vana. Lapsed on öelnud, et nad lähevad kes rindele, kes medpersonalina tagalasse. Ega see ju tõenäoliselt juhtumata ei jää, ainult et millal.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled kursis ja küsid, miks eestimaalased tuleviku pärast muretsevad? ???? ja mõnikord sooviksid lastele turvalisemat elukohta, kui agressori tõenäoliselt umbes ülejärgmises sihtriigis. Mina ei koligi. Ega karda ka. Tuttavad mõned kolivad, kes väga tundlikud selles küsimuses, et kas nende eelkooliealistel lastel tuleb omal ajal venemaaga sõtta minna. Mina olen juba selleks liiga vana. Lapsed on öelnud, et nad lähevad kes rindele, kes medpersonalina tagalasse. Ega see ju tõenäoliselt juhtumata ei jää, ainult et millal.

Kolime siis, kui vaja peaks minema. Sinnamaani võiks päevakohasemate probleemidega tegeleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolime siis, kui vaja peaks minema. Sinnamaani võiks päevakohasemate probleemidega tegeleda.

Selge. Siis kolite, nagu praegu ukrainlased kahe kilekoti ja lastega, ilma lastekärutagi. Ja mees läheb sul sundmobilisatsiooni alla või vabatahtlikult rindele, nii et saad kiekottide ja lastega üksi sahmida. Mõistlik plaan. Mina näiteks ei kavatse ka siis kuhugi kolida, aga kui kavatseksin, nagu sina kavatsed, siis juba vaikselt otsiksin uut elukohta. Nii ka osad mu tuttavad. Üks pere on juba läinud Uus-Meremaa poole. Neli peret, keda ma tean, otsivad kohta ja realiseerivad siin vaikselt vara.

Ja nüüd teata uhkelt, et sinu mees rindele küll ei lähe ja sa kavatsed põgeneda kolme kilekotiga.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolime siis, kui vaja peaks minema. Sinnamaani võiks päevakohasemate probleemidega tegeleda.

Selge. Siis kolite, nagu praegu ukrainlased kahe kilekoti ja lastega, ilma lastekärutagi. Ja mees läheb sul sundmobilisatsiooni alla või vabatahtlikult rindele, nii et saad kiekottide ja lastega üksi sahmida. Mõistlik plaan. Mina näiteks ei kavatse ka siis kuhugi kolida, aga kui kavatseksin, nagu sina kavatsed, siis juba vaikselt otsiksin uut elukohta. Nii ka osad mu tuttavad. Üks pere on juba läinud Uus-Meremaa poole. Neli peret, keda ma tean, otsivad kohta ja realiseerivad siin vaikselt vara.

Ja nüüd teata uhkelt, et sinu mees rindele küll ei lähe ja sa kavatsed põgeneda kolme kilekotiga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Siis kolite, nagu praegu ukrainlased kahe kilekoti ja lastega, ilma lastekärutagi. Ja mees läheb sul sundmobilisatsiooni alla või vabatahtlikult rindele, nii et saad kiekottide ja lastega üksi sahmida. Mõistlik plaan. Mina näiteks ei kavatse ka siis kuhugi kolida, aga kui kavatseksin, nagu sina kavatsed, siis juba vaikselt otsiksin uut elukohta. Nii ka osad mu tuttavad. Üks pere on juba läinud Uus-Meremaa poole. Neli peret, keda ma tean, otsivad kohta ja realiseerivad siin vaikselt vara. Ja nüüd teata uhkelt, et sinu mees rindele küll ei lähe ja sa kavatsed põgeneda kolme kilekotiga.

Mina ei kavatse kuhugi kolida. Mul on siin palju kinnisvara, millega pean tegelema kuni maatasa pommitatakse. Lapsed ja lapselapsed vaatavad ise, mis teevad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Siis kolite, nagu praegu ukrainlased kahe kilekoti ja lastega, ilma lastekärutagi. Ja mees läheb sul sundmobilisatsiooni alla või vabatahtlikult rindele, nii et saad kiekottide ja lastega üksi sahmida. Mõistlik plaan. Mina näiteks ei kavatse ka siis kuhugi kolida, aga kui kavatseksin, nagu sina kavatsed, siis juba vaikselt otsiksin uut elukohta. Nii ka osad mu tuttavad. Üks pere on juba läinud Uus-Meremaa poole. Neli peret, keda ma tean, otsivad kohta ja realiseerivad siin vaikselt vara. Ja nüüd teata uhkelt, et sinu mees rindele küll ei lähe ja sa kavatsed põgeneda kolme kilekotiga.

Mina ei kavatse kuhugi kolida. Mul on siin palju kinnisvara, millega pean tegelema kuni maatasa pommitatakse. Lapsed ja lapselapsed vaatavad ise, mis teevad.

Ok, ma vastasin sellele Käole, kes vägagi kavatses kolida öeldes:

Kolime siis, kui vaja peaks minema. Sinnamaani võiks päevakohasemate probleemidega tegeleda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on siin palju kinnisvara, millega pean tegelema kuni maatasa pommitatakse.

Mismoodi see tegelemine sõja ja okupatsiooni tingmustes välja näeb? Käid lund lükkamas? Seisad ukse peal ees, käed puusas ja keelad riigistamast või püssimeestel vara röövimast? Püüad neid maju siis müüa? Kellele? Kas nendele, kes on põgenenud, nendele, kes on viimse piirini vaesunud, nendele, kes on Siberisse saadetud või nendele, kes muidu võtaks jõuga? Hakkad tapeete vahetama? Paned postkastidesse üürikviitungeid üürnikele, kes juba põgenenud on? Saadad võlaanõuetega e-kirju e-postidee, mille omanikud kuskil paremal juhul Poolas põgenikelaagris on? Või mis moodi sa kinnisvaraga sõja ajal mütesid “tegeleda”. Näiteks Mariupoli taolises linnas.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 185 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahan lihtsalt kurta kinnisvaraturu ja -hindade üle…