Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahan olla keegi enamat, kui lihtsalt tavaline klienditeenindaja.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Tahan olla keegi enamat, kui lihtsalt tavaline klienditeenindaja.

Postitas:

Töötan klienditeenindajana väikeses aksessuaaride poes. Töö kui selline mulle isegi meeldib. Rahulik töö, kliente väga massiliselt ei käi, tööd ulmeliselt palju ei ole. Kuid väike palk on, mistõttu hakkasin mõtlema uue ameti omandamise peale.Ausalt öeldes häbenen teistele öelda, et olen lihtne klienditeenindaja. Olen loomult selline “hall hiireke”, kes meelsamini töötakski omaette midagi nokitsedes. Haridus on mul vaid keskharidus. Peale keskkooli ei läinud kohe edasi õppima, sest ei teadnud täpselt, mida ma teha tahan. Nüüd aga mõtlen, et peaks ikkagi omandama endale eriala, kus saaks enamvähem eesti keskmist palka. Ma olen mitu päeva uurinud erinevaid ameteid ja cv keskuses olevaid tööpakkumisi. Ükski amet ei pannud mind tundma, et oh seda võikski õppida. Palju huvitavaid ameteid leidsin küll, aga milline see õige siis ikkagi oleks, ma ei tea. Soovitatakse ju tuleviku kindlustamiseks just majandus-finants valdkonda õppida. Ma omaarust ei ole nii intelligente ja arukas, et nii rasket valdkonda õppida. Kuigi kujutasin ette küll ennast kuskil suures firmas tähtsa ja aruka juhina 😛
Kahjuks ei ole mul silmaring ka lai, ma pole kunagi reisinud, töökogemus on väike ja erilisi oskusi mul ka ei ole. Koolis olen alati olnud omaette ja vaikne, pigem nõustun teiste ideedega kui lendan oma ideedega peale. Täiesti tavaline ja lihtne maa inimene, kes nüüd on üksi suures linnas.
Niiet mul on valida, kas minna õppima ülikooli ( kuhu ma üldse minna ei tahaks, kardan, et ei saa seal hakkama, seal on palju iseseisat tööd, peab ikka natuke nupp ka nokkima, kardan neid lõputöid ja kaitsmisi, keska ajal mul tekkis stress lausa sellest), kutsekas oleks vähe lihtsam vist, seal saab ka kohe praktiseerida oma oskusi ja kodutöid ka vist nii palju ei jäeta? Aga milline amet siis vaiksele ja häbelikule inimesele võib sobida? Enamus töökohti nõuavad head suhtlusoskust, inglise-vene keelt, mida mul ka ei ole. Jäängi elu lõpuni tavaliseks klienditeenindajaks, sest mul ei ole oskusi ega julgust ?

+14
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 18:14; 01.05 23:39; 01.05 23:45; 01.05 23:51; 02.05 19:21; 02.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetseid soovitusi on selle info põhjal raske anda, aga kui klienditeenindajana hakkama saad ja ennast hästi tunned, siis ei tohiks suhtlusoskus ja vaikne iseloom küll suureks takistuseks olla. Muidugi on ka palju ameteid, mis sellest kõrgemal tasemel suhtlemisoskust nõuavad, aga kui neid mingile skaalale jagama hakata, siis ma ütleks, et klienditeenindaja hakkab pigem kuskile skaala keskosale lähenema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule karjäärinõustamisele, ausalt. On päris palju võimalusi, et sinu jaoks sobivaim variant välja raalida ja kõik võimalused läbi kaaluda.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:52; 02.05 02:20; 02.05 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtegi võõrkeelt ei oska? Koolis ka ei õpetatud? Soovitaks mõne võõrkeele ära õppida. Minu arvates inglise keel on kõige kasulikum teada võõrkeeltest. Ei kujutaks elu ilma selleta ette, kuigi vene keelt oskan ka.
Karjäärinõustamist soovitan kindlasti ka. Ise ei ole käinud, aga tundub hea mõte.
Infotehnoloogia teadmised on alati väga nõutud ja hästi makstud ning saab ka ise õppida internetist. http://www.startit.ee
Kindlasti ole julge ja ära sea endale liigseid piire. Arvad, et oled vaikne ja häbelik, aga äkki sa pole lihtsalt piisavalt uusi asju katsetanud ja enda võimeid proovinud?
http://ametid.rajaleidja.ee/

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, soovitaks ka karjäärinõustamist.
eneseusku sul ei paista olevat, pingetaluvus tundub ka väike. kas sulle oma kätega meeldib midagi teha või pigem mitte? kas sulle meeldiks kellegi eest hoolitseda?
kui su palk oleks kõrge, kas oleksid samas ametis hea meelega väga pikalt?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:04; 02.05 22:41; 02.05 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see teema koolilapsesse puutub? Et ei läinud peale kooli edasi õppima? Et koolilapsed ikka läheksid edasi õppima?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule karjäärinõustamisele, ausalt. On päris palju võimalusi, et sinu jaoks sobivaim variant välja raalida ja kõik võimalused läbi kaaluda.

Kuidas või mismoodi suudab karjäärinõustaja leida mulle selle ameti, mis mulle sobiks ?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 18:14; 01.05 23:39; 01.05 23:45; 01.05 23:51; 02.05 19:21; 02.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtegi võõrkeelt ei oska? Koolis ka ei õpetatud? Soovitaks mõne võõrkeele ära õppida. Minu arvates inglise keel on kõige kasulikum teada võõrkeeltest. Ei kujutaks elu ilma selleta ette, kuigi vene keelt oskan ka.

Karjäärinõustamist soovitan kindlasti ka. Ise ei ole käinud, aga tundub hea mõte.

Infotehnoloogia teadmised on alati väga nõutud ja hästi makstud ning saab ka ise õppida internetist. http://www.startit.ee

Kindlasti ole julge ja ära sea endale liigseid piire. Arvad, et oled vaikne ja häbelik, aga äkki sa pole lihtsalt piisavalt uusi asju katsetanud ja enda võimeid proovinud?

http://ametid.rajaleidja.ee/

Koolis ikka õpetati võõrkeeli, aga suure õppimise tulemusena ma ikkagi ei oska. Algtasemel oskan ja midagi saan aru ka, mida räägitakse aga ise suhelda ei oska. Proovisin alles hiljuti iseseisvalt inglise keelt õppida, aga tüdinesin ruttu ära ja lõpuks ei tulnudki sellest midagi välja. Arvan, et kui ma pole siiani keelt selgeks saanud, siis ega ma enam ei saa ka. See iseõppimise variant mulle hästi ei istu, ma annan ruttu alla. Ma pigem peaks käima õppimas kuskil seda, kus õpetatakse.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 18:14; 01.05 23:39; 01.05 23:45; 01.05 23:51; 02.05 19:21; 02.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, soovitaks ka karjäärinõustamist.

eneseusku sul ei paista olevat, pingetaluvus tundub ka väike. kas sulle oma kätega meeldib midagi teha või pigem mitte? kas sulle meeldiks kellegi eest hoolitseda?

kui su palk oleks kõrge, kas oleksid samas ametis hea meelega väga pikalt?

Kardan ise ka, et ma alahindan end liiga palju. Võib-olla tõesti olen palju rohkemaks suuteline.
Loominguline inimene ma väga ei ole, et peaks uusi asju välja mõtlema pidevalt vms. Teisi mulle aidata meeldib küll.
Ma siin veel mõtlesin ja mulle meeldib hästi palju arvutis aega veeta ja toimetada. Aga neid ameteid on ka väga palju, kus peab arvutiga töötama.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 18:14; 01.05 23:39; 01.05 23:45; 01.05 23:51; 02.05 19:21; 02.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule karjäärinõustamisele, ausalt. On päris palju võimalusi, et sinu jaoks sobivaim variant välja raalida ja kõik võimalused läbi kaaluda.

Kuidas või mismoodi suudab karjäärinõustaja leida mulle selle ameti, mis mulle sobiks ?

Hm. Karjäärinõustaja ei paku kandikul nõu – ta aitab sul enese võimeid, soove ja võimalusi analüüsida ja kaardistada. Oma elu elad ikka ise ????

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:52; 02.05 02:20; 02.05 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karjäärinõustajast minul küll mitte muhvigi abi polnud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikoolis tänapäeval ilma keelteta on üliraske hakkama saada. Julgelt pool või üle poole õppematerjalidest on muukeelsed (tavaliselt inglise keeles). Sõltub ilmselt ka erialast. Kui su teadmised kehvakesed, ei saa sa ülikooli sissegi.
Pigem tõesti kutsekas. On lihtsam ja saab kiiremini tehtud ka. Eriala osas nüüd veidi keerulisem. Äkki midagi aiandusega seotut – selline omaette nokitsemine. Ainult et selles valdkonnas pole palk kindlasti oluliselt parem.
Soovitan võtta kõikide kutsekate õppekavad ette ja vaadata, kas leiad miskit sobivat.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 08:47; 06.05 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karjäärinõustajast minul küll mitte muhvigi abi polnud.

See ongi sinu kogemus. Sattusid algaja või mitte väga pühendunud töötaja juurde? Konstruktiivset tagasisidet andsid ikka?Proovinud veel kedagi teist. Või läksidki mõttega, et tema annab sulle lahenduse kätte, ise aga midagi tegema ei pea.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:52; 02.05 02:20; 02.05 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriala osas nüüd veidi keerulisem. Äkki midagi aiandusega seotut – selline omaette nokitsemine. Ainult et selles valdkonnas pole palk kindlasti oluliselt parem.

Töölise tasand aianduses ja põllumajanduses on tõesti madalapalgaline. Aga erialaharidusega spetsialisti tasemel (agronoom või loomakasvatusspetsialist põllumajandus- või aiandusettevõttes) Eesti keskmist või paremat teenida on täiesti realistlik. Kuigi päris üksi nokitsemine see pole ja päris suhtlemisvõimetu (kes käib ainult mööda seinaääri ja väldib inimkontakte) olla ei saa, siis süvenemist on nendes töödes ka palju. Töölevõtmisel on superstaarina säramisest olulisem ikkagi see, millised erialateadmised, huvi valdkonna vastu ja asjalikkus inimesel on. Esimest töökohta võib keerulisem saada olla kogemuste puuduse tõttu – aga samas, kui noorest inimesest on näha, et ta on asjalik, siis varem-hiljem saab kuskil jala ukse vahele ja sealt edasi (kui saab öelda, et on kogemus) on juba lihtsam. Või näiteks meditsiinis ei ole ju ainult õed-arstid, vaid ka tehnikud/laboritötajad – jällegi, päris seinaääri mööda käia ei saa, aga teisalt, karismaatilise superstaarina säramise tööd need ka ei ole – määravam on teadmised, oskused, kohusetundlikkus, asjalikkus.

Kuigi kujutasin ette küll ennast kuskil suures firmas tähtsa ja aruka juhina ????

Kui sa endas “juhigeeni” ei tunne, siis “suureks juhiks” (vähemasti karjääri alguses) pürgida ei tasugi. Võta sihiks SPETSIALISTI tase – õppida mingi ala heaks ja asjalikuks spetsialistiks ning saada spetsialistina tööle. Neid spetsialisti ametikohti leidub igas valdkonnas. Edasi on võimalikud variandid: kas inimene jääbki elu lõpuni spetsialistiks või siis vahel läheb ka nii, et tööelu alguses häbelik ja tagasihoidlik tüüp olnu jõuab endalegi üllatuseks keskealisena juhtiva kohani välja. Aga sellele ei pea liiga palju ette mõtlema.

inglise-vene keelt, mida mul ka ei ole. Jäängi elu lõpuni tavaliseks klienditeenindajaks, sest mul ei ole oskusi ega julgust ?

Erialaoskused/teadmised omandatakse õppimise käigus – kellelegi ei ole neid sünnipäraselt, selleks õppima minnaksegi. Inglise ja vene keele puhul ei haliseta: “Ma ei oska ju seda!” – vaid võetakse kätte ja õpitakse see keel niipalju, kui tööks vajalik, ära. Kirjalikke tekste mõistma hakata võimaldab erialatekstide lugemine. Alguses kasvõi sõnaraamatuga ja üliaeglaselt, järjekindlalt lugedes varem või hiljem tuleb see hetk, mil avastad, et ohoo, loengi võõrkeeles ja saangi aru. Suhtluskeele omandamiseks võib võtta kursusi, kus sul eesti keeles rääkida ei lasta, vaid oled sunnitud alguses kasvõi ülikohmakate “määä…muuu…” lausetega ennast väljendama, aja jooksul läheb eneseväljendus kabedamaks.

eal on palju iseseisvat tööd, peab ikka natuke nupp ka nokkima, kardan neid lõputöid ja kaitsmisi, keska ajal mul tekkis stress lausa sellest)

Muidugi peab eriala enam-vähemgi inimese tugevaid ja nõrku külgi – nii, et näit. väga nõrga tehnilise taibuga inimene läheb talle absoluutselt ebasobivat tehnilist eriala punnima, tõesti ei tasu. Väiksemad “tõrvatilgad” erialas (kui õpitav eriala üldiselt sobib, aga lihtsalt mingi osa on raskem) ületatakse aga töökuse ja sihikindlusega. Kui “natuke peab nupp ka nokkima”- siis keskendutakse ja sunnitakse ennast ajusid liigutama. Kui kardetakse kaitsmisi – siis töötatakse oma hirmude kallal ja ületatakse need. Ega päris “trullalaa, kõik on nii kerge ja lõbus” stiilis midagi õppida ei saagi, jah.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehh, sul, teemaalgataja, on iga ettepaneku peale ving ja ving.

Keeleõpe ja õpe kõrgkoolis ongi pingutus, selliseid, kes lihtsalt kõigest läbi jalutavad ja kõik suvalt külge jääb, on vähe. Enamik peab ikka pingutama, punnitama, end motiveerima jmt. Kaitsmisi kardavad ka tudengid. Sa oled ette nii neg meelestatud kõigi võimalike lahenduste osas. Alusta kas või sellest karjäärinõustamisest, tutvu võimalike erialadega, erinevate keeleõppe võimalustega jne.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervishoiukõrgkoolist midagi ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui kaua sa klienditeenindajana oled töötanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 18:50; 03.05 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui kaua sa klienditeenindajana oled töötanud?

3 aastat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 18:14; 01.05 23:39; 01.05 23:45; 01.05 23:51; 02.05 19:21; 02.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on teemaalgataja aus nii meiega kui endaga, mitte vinguv, nagu siin keegi mainis. Küll aga on eneseusku ja -kindlust vähe. Tead, mis? Need viimased tulevadki kogemustega. Mina läheks kindlasti ülikooli, ega need tehnikumid ka mingid trullallaa lihtsad ei ole – õppima pead igal pool. Inglise keele kursused oleks prioriteet nr 1.
TTÜ sobib, kui end reaalainetes kindlalt tunned, sest esimesel aastal on reaal ikka valdav. TLÜ-st leiad midagi?
Kui ma hetkel peaksin ise valima, läheksin arstiks õppima. Töö ei saa iial otsa ja palk on ka ok. Praegu olen ma selleks liiga vana.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ega inimesed ei jagune juhtideks ja klienditeenindajateks. Ülikoolis saab õppida sadu erinevaid erialasid ning nõudmised on samuti väga erinevad. Mine töö kõrvalt kaugõppesse, nt TÜ-s saab kaugõppes õppida alusharidust või kogukonnaharidust ja huvitegevust või sotsiaaltööd jne. Õppimine on 2 x kuus nädalavahetustel ja tasuta. Uuri koolide kodukaid, võimalusi on väga palju. Ja ära karda, vähemalt pooled on sama arad kui sina. Ja enamik on alguses neid kaitsmisi ja asju kartnud. Sa hakka otsast pihta ja siis näed, et tegelikult saad kõigega hakkama, kui natuke kogemusi juures. Edu!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see mode, kes selle teema koolilaste teemasse tõstis – ehk läheks kooli tagasi ja õpiks lugema?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:04; 02.05 22:41; 02.05 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see mode, kes selle teema koolilaste teemasse tõstis – ehk läheks kooli tagasi ja õpiks lugema?

Ühest korrast piisas juba, aitab ehk ?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.05 18:14; 01.05 23:39; 01.05 23:45; 01.05 23:51; 02.05 19:21; 02.05 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:04; 02.05 22:41; 02.05 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki teeks selle teema õigesse alafoorumisse ja saaks seal võib-olla vastuseid ka inimestelt,kes ei ole koolilaste vanemad, vaid ise samas olukorras.

Aga teemaalgatajale niipalju, et ei maksa otsida mingeid ameteid, mis just häbelikule ja vaiksele sobivad. Kui oled 3 aastat suutnud teha müüja tööd, siis ju nii üliväga häbelik sa ka ei ole. Alustama peaks ikka sellest, mis sind ennast huvitab. Kui sulle meeldib su praegune töö, siis teegi seda uhkusega. Muide, mida sa praegusel karantiiniajal teinud oled? Väikesed poed on ju kinni olnud.
Kas ülikooli sissesaamine on üldse reaalne? Võta ette ülikoolide ja kutsekoolide kodulehed, vaata, mis neis õpetatakse ja mis sind huvitaks ja kas sul oleks võimalik oma elu niimoodi korraldada, et seal õppida saaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 18:50; 03.05 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead nende kaitmiste ja esinemistega on nii, et ühel hetkel lihtsalt harjud ära sellega. Esinemishirmu vastu aitab kõige paremini see, kui oled äkki olukorras, kus peadki iga natukese aja tagant esinema. Räägin omast kogemusest – alguses on hull närv sees, lõpuks ei viitsi enam pabistada. Õppimisega on ka nii, et kui otsast peale hakkad, siis ületadki kõik takistused ükshaaval, mitte ei muretse juba bakat alustades ette magistrikaitsmise pärast 🙂 Eks muidugi tuleb oma võimeid adekvaatselt hinnata – kui gümnaasium sai lõpetatud suure vaevaga, siis vast see ongi su lagi ja ülikooli ei tasu pürgida – kuid kutsekool võiks ju siiski jõukohane olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtegi võõrkeelt ei oska? Koolis ka ei õpetatud? Soovitaks mõne võõrkeele ära õppida. Minu arvates inglise keel on kõige kasulikum teada võõrkeeltest. Ei kujutaks elu ilma selleta ette, kuigi vene keelt oskan ka.

Karjäärinõustamist soovitan kindlasti ka. Ise ei ole käinud, aga tundub hea mõte.

Infotehnoloogia teadmised on alati väga nõutud ja hästi makstud ning saab ka ise õppida internetist. http://www.startit.ee

Kindlasti ole julge ja ära sea endale liigseid piire. Arvad, et oled vaikne ja häbelik, aga äkki sa pole lihtsalt piisavalt uusi asju katsetanud ja enda võimeid proovinud?

http://ametid.rajaleidja.ee/

Koolis ikka õpetati võõrkeeli, aga suure õppimise tulemusena ma ikkagi ei oska. Algtasemel oskan ja midagi saan aru ka, mida räägitakse aga ise suhelda ei oska. Proovisin alles hiljuti iseseisvalt inglise keelt õppida, aga tüdinesin ruttu ära ja lõpuks ei tulnudki sellest midagi välja. Arvan, et kui ma pole siiani keelt selgeks saanud, siis ega ma enam ei saa ka. See iseõppimise variant mulle hästi ei istu, ma annan ruttu alla. Ma pigem peaks käima õppimas kuskil seda, kus õpetatakse.

Vaata, kui sul püsivust ei ole ja annad kohe alla, kui natuke ära tüdined, siis kuidas sa üldse kavatsed mingit eriala omandada? Sinu jutust on selgelt näha, et sa tahad jõuda karjääris edasi ja midagi saavutada, kuna sul on siiski mingidki ambitsioonid, aga ometi sa pead ju aru saamata, et selle kõige nimel on ka vaja vaeva näha ja need saavutused ei tule iseenesest. Mõnedele inimestele tuleb tõesti kõik justkui lennates kätte, aga teised näevad eesmärkide nimel kordi rohkem vaeva.

Karjäärinõustaja võib sind aidata nii, et ta saab välja selgitada, millised ametid võiksid sulle kõige rohkem sobida vastavalt sinu huvidele, tugevustele, nõrkustele ja iseloomuomadustele jne.

Esiteks keeltest. Kuidas on võimalik, et mõne aasta eest gümnaasiumi lõpetanud inimene ei oska suhtlustasandil inglise keelt? Juba see asjaolu räägib sinu kahjuks, sest selliseid töökohti on piisavalt, kus kõrghariduseta inimene saab teenida vähemalt keskmist palka, nt mõne rahvusvahelise ettevõtte klienditoes. Ainus eeldus selle töö tegemiseks on inglise keele oskus. Sul seda ei ole ja sa jätad mulje, et sa ei viitsi end selles osas arendada.

Kui sul on enda sõnul kitsas silmaring, siis miks sa midagi selles osas ette ei võtta? Avarda oma maailmapilti ja sellega kaasneb enesekindlus, sest sa muutud nii teistele kui ka iseendale huvitavamaks ja enesekindlus peegeldub ka väljapoole.

Kui sa tahad kunagi ülikooli minna, siis selleks, et sa seal hakkama saaksid ja et sul oleks haridusest mingit kasu, pead sa inglise keele õpingute ajal siiski omandama. Selleks on ülikoolides keeltekursused. Niiet kui sul ambitsioone jagub, siis kõik on võimalik.

Kui sa aga tunned, et ülikool ei ole sinu teema, siis julgelt vaata kutsehariduse poole. Vaata läbi kõik koolid, mis sulle võiksid sobida, mis erialasid seal õpetatakse ja milline õppevorm võiks sulle sobida. Kui sa erialasid uurid, siis mõtle, kas sa võiksid end mõnes sellises ametis ette kujutada ja kuhu sa selles ametis tahaksid ja võiksid nt 5 aasta pärast jõuda.

Sa kirjutasid veel, et sa oled lugenud töökuulutuste kirjeldusi. Ma ei taha eriti uskuda, et kohe mitte ükski eriala sind üldse ei kõnetaks. Pigem on asi selles, et sa oled töötanud ainult ühel ja samal ametil ja kuigi sa tahad sealt edasi liikuda, ei ole sa selle nimel mitte midagi ette võtnud ja sul lihtsalt ei ole muudest ametitest realistlikku ettekujutust.

Mida sa siis praegu võiksid teha? Vaatad omale internetist inglise keele kursused leiad endale võimaluse seda igapäevaselt praktiseerida. Siis hakkad vaatama huvipakkuvaid ettevõtteid, kus sul oleks võimalik kandideerida klienditoe spetsialistiks. Jutt ei käi mingitest poodidest, vaid konkreetselt ettevõtetest, millel on klienditoe osakond, kus kliente võidakse teenindada nt mingis esinduses või telefoni/chati/emaili teel. Võid alustada sellises kohas, kus inglise keele oskus ei ole vajalik (mingi kohaliku Eesti firma klienditugi). Siis näed natuke teistsugust keskkonda ka ja saad rohkem palka kui poes. Ja kui inglise keel on suus, siis saad juba edasi liikuda mõne parema koha peale või siis tekib ehk juba mingi eriala õppimise vastu huvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 00:16; 06.05 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa siis praegu võiksid teha? Vaatad omale internetist inglise keele kursused leiad endale võimaluse seda igapäevaselt praktiseerida. Siis hakkad vaatama huvipakkuvaid ettevõtteid, kus sul oleks võimalik kandideerida klienditoe spetsialistiks. Jutt ei käi mingitest poodidest, vaid konkreetselt ettevõtetest, millel on klienditoe osakond, kus kliente võidakse teenindada nt mingis esinduses või telefoni/chati/emaili teel. Võid alustada sellises kohas, kus inglise keele oskus ei ole vajalik (mingi kohaliku Eesti firma klienditugi). Siis näed natuke teistsugust keskkonda ka ja saad rohkem palka kui poes. Ja kui inglise keel on suus, siis saad juba edasi liikuda mõne parema koha peale või siis tekib ehk juba mingi eriala õppimise vastu huvi.

Muidu olen nõus, aga see lõik on küll pisuke utoopia. Selleks, et hakata ise algajana keelt õppima ja “leida võimalus keelt igapäevaselt kasutada”, on vaja ikka hullu moodi motivatsiooni ja sebimist.
Sellisel tasemel keeleoskuse saavutamine, mida on vaja (rahvusvahelises) klienditoes töötamiseks, võtab aastaid. Kuna ise täpselt sellises kohas töötan, tuli mul isegi veidi naer peale. Keegi ei võta sinna tööle poolevinna-keeleoskusega inimest. Lisaks nõutakse tihti ka mitut keelt. Meil näiteks peab olema perfektne inglise keel nii kõnes kui kirjas, lisaks soome, saksa või rootsi keele oskus heal tasemel. Kui sama tööd teha Eesti klienditoes, lisandub väga hea vene keele nõue.
See, et mõni kuu iseõppinud kodanik sellisesse kohta tööle saaks…nojah, välistada ei saa, aga arvan, et lotovõit on tõenäolisem. Muidugi, kui just tõepoolest igapäevaselt tunde keeleõppesse ei panustada ja hakka vaid inglise keeles istuma, astuma ja mõtlema. Siis oleks ehk võimalik, aga see nõuab ikkagi oma senise elu ja kultuuriruumi muutmist. Teemaalgataja on tubli, aga ei tundu siiski päris nii võimekat tüüpi. Samas ei saa ka mina aru, kuidas saab olla, et tänapäevane noor inimene üldse ühtki keelt ei oska. Mis koolis tehti? Mingi keeletase peab ikka ju olema ja äkki selle baasilt saab ikkagi juurde õppida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 08:47; 06.05 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa siis praegu võiksid teha? Vaatad omale internetist inglise keele kursused leiad endale võimaluse seda igapäevaselt praktiseerida. Siis hakkad vaatama huvipakkuvaid ettevõtteid, kus sul oleks võimalik kandideerida klienditoe spetsialistiks. Jutt ei käi mingitest poodidest, vaid konkreetselt ettevõtetest, millel on klienditoe osakond, kus kliente võidakse teenindada nt mingis esinduses või telefoni/chati/emaili teel. Võid alustada sellises kohas, kus inglise keele oskus ei ole vajalik (mingi kohaliku Eesti firma klienditugi). Siis näed natuke teistsugust keskkonda ka ja saad rohkem palka kui poes. Ja kui inglise keel on suus, siis saad juba edasi liikuda mõne parema koha peale või siis tekib ehk juba mingi eriala õppimise vastu huvi.

Muidu olen nõus, aga see lõik on küll pisuke utoopia. Selleks, et hakata ise algajana keelt õppima ja “leida võimalus keelt igapäevaselt kasutada”, on vaja ikka hullu moodi motivatsiooni ja sebimist.

Sellisel tasemel keeleoskuse saavutamine, mida on vaja (rahvusvahelises) klienditoes töötamiseks, võtab aastaid. Kuna ise täpselt sellises kohas töötan, tuli mul isegi veidi naer peale. Keegi ei võta sinna tööle poolevinna-keeleoskusega inimest. Lisaks nõutakse tihti ka mitut keelt. Meil näiteks peab olema perfektne inglise keel nii kõnes kui kirjas, lisaks soome, saksa või rootsi keele oskus heal tasemel. Kui sama tööd teha Eesti klienditoes, lisandub väga hea vene keele nõue.

See, et mõni kuu iseõppinud kodanik sellisesse kohta tööle saaks…nojah, välistada ei saa, aga arvan, et lotovõit on tõenäolisem. Muidugi, kui just tõepoolest igapäevaselt tunde keeleõppesse ei panustada ja hakka vaid inglise keeles istuma, astuma ja mõtlema. Siis oleks ehk võimalik, aga see nõuab ikkagi oma senise elu ja kultuuriruumi muutmist. Teemaalgataja on tubli, aga ei tundu siiski päris nii võimekat tüüpi. Samas ei saa ka mina aru, kuidas saab olla, et tänapäevane noor inimene üldse ühtki keelt ei oska. Mis koolis tehti? Mingi keeletase peab ikka ju olema ja äkki selle baasilt saab ikkagi juurde õppida.

Nõus, aga jutu mõte oligi rohkem selles, et kui teemaalgataja tahab olla enamat kui tavaline klienditeenindaja, siis selle nimel on vaja ka vaeva näha ja mitte alla anda, kui ära tüdineb. Kui ta nt tõesti tahab keelt õppida, siis väga hästi aitab mingi suurema eesmärgi seadmine, isegi kui see tundub utoopiline. Ja ta ei peagi olema kuskil 100% ingliskeelses kõnekeskuses vms, sest ka see, kui ta omandab suhtlustasandil keeleoskuse, parandab oluliselt tema edasisi töövõimalusi ja on võimeline mingilgi määral võõrkeelsete inimestega suhtlema.

Teemaalgataja on maininud, et omal käel keeleõpe talle ei sobi ja see on mõistetav. Miks ei võiks siis tulla kõne alla mingi kursus? Mingi baas on ju siiski olemas, arvatavasti A2 tase ja selle pealt saab ikka edasi liikuda B1 ja B2 peale.

Ja miks ma üldse arvasin, et see võib võimalik olla? Mul on üks sõbranna, kes on minuga sama vana (30) ja ta suutis lõpetada eliitgümnaasiumi nii, et inglise keel oli väga kehv. Lihtsalt ei hakanud külge, aga keelte peale oli siiski annet, sest läks ühe teise keele filoloogiat õppima ja paari aastaga oli keel perfektselt suus. Samal ajal õppis inglise keelt ka edasi, hakkas suhtlema palju inglise keeles ja nüüd on see ka perfektselt omandatud. Ma ise õppisin ka ühe võõrkeele täiskasvanuna täiesti nullist ära. Niiet kui baas on olemas ja teemaalgataja siiski tahab end käsile võtta, siis ma ei ütleks, et see on võimatu. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 00:16; 06.05 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma näen ka siin tegeliku probleemina viitsimist. tahaks küll aga ei viitsi.
oletame, et punnitab mingi kooli diplomi ära aga ikka viitsimist pole, mis
sellest siis kasu on

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kooli ei taha minna, siis teine võimalus oleks lihtsalt vahetada töökohta, s.t. alustada kuskil teises firmas klienditeenindajana, aga valida pretensioonikam koht, kus saaks klienditeenindajast tõusta kõrgemale kohale. Kui rahalised võimalused/aeg seda lubad, siis kaalu ka vabatahtliku tööd või tööampse – vali paar firmat/ala mis kõige südamelähedasemad tunduvad ning uuri nende kodulehelt, Goworkabitist vms kas nad otsivad ajutisi abilisi – siis saad natuke praktilisema kogemuse, mis aitab edasiste valikute tegemisel (nt näed et vot selle ala kohta edasi uurida ning miks mitte ka õppima minna, samas tolle ala välistad jne).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tahan olla keegi enamat, kui lihtsalt tavaline klienditeenindaja.