Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tahan oma kolmandat doosi.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tahan oma kolmandat doosi.

Postitas:

Teema oli tehtud teemaalgataja suutmatuse tõttu kirjalikust tekstist Covid vaksiini kehtivuse kohta õigesti aru saada. Nimelt lugesin kuskilt välja, et tõendid kehtivad kuus kuud. Allpool talle selgitati, kuidas asi tegelikult on. Kuna teemat kustutada ei saa, siis püüan siin selgitada, miks sellise teema tegin – et mitte endasuguste tuutude hulgas paanikat külvata. (Kolmandat doosi tahaks ikka.)

+2
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis tõend sul nüüd kehtivuse kaotab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstiga ei taha ühendust võtta ja tema käest küsida, kuidas saaks nii, et 28. oktoobrist pass jätkuks?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mul plaanis on jah, aga samas olukorras on ju karjade kaupa inimesi, kelle passid täna homme aeguvad või on juba aegunud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No, õnneks ei ole nad kõik sinu perearsti arvel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab teise doosi saamisest 6 kuud täis 28.okt. Olen alla 65. Loen, et kuna mul on madal nakatumisrisk, siis võin uue doosi saada alles 8 kuu pärast. Samas kaotab minu tõend kehtivuse 28.okt. Ehk siis kaks kuud (või vähemalt mõnda aega, kuni oma doosi kätte saan) ei lasta mind ei kohvikusse, teatrisse ega  – mis minu jaoks peamine – lennukisse? Ehk siis ma tahan vaktsiini, et normaalselt elada, aga ei saa seda?

Mismõttes tõend aegub? Kas sul on seal aegumiskuupäev? Minul sai 6 kuud täis suvel reisil olles, tagasiteel küll keegi lennujaamades ei õelnud, et mu tõend ei kehti. Olen seda sügisel ka eestisiseselt kasutanud, viimati oktoobris kui kohe 8 kuud täis saamas oli, ikka sobis (kasutasin  suvel salvestatut).

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte aasta aega ei kehti nüüd see vaktsiinipass?

Läbipõdemise tõend kehtib 6 kuud.

Mingi tehnilise soperduse tõttu on need vaktsiinitõendid ka 6 kuud kehtima märgitud (QR-kood näitab valesti), aga pidi lihtsalt uue tõendi alla laadama ja kõik ok jälle. Paar päeva tagasi tuli see välja. Mitte ei mäleta, kust ma lugesin. Geenius.ee äkki?

Parandage, kui eksin.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab teise doosi saamisest 6 kuud täis 28.okt. Olen alla 65. Loen, et kuna mul on madal nakatumisrisk, siis võin uue doosi saada alles 8 kuu pärast. Samas kaotab minu tõend kehtivuse 28.okt. Ehk siis kaks kuud (või vähemalt mõnda aega, kuni oma doosi kätte saan) ei lasta mind ei kohvikusse, teatrisse ega – mis minu jaoks peamine – lennukisse? Ehk siis ma tahan vaktsiini, et normaalselt elada, aga ei saa seda?

Miks tahad reisides viirust levitada? Saad ju normaalselt elada – ela kodus.

Loe https://tervis.postimees.ee/7369068/teadlane-vaktsiinid-viirust-valja-ei-sureta-kuid-hoiavad-ara-raske-haigestumise#_ga=2.54711522.871995454.1634120212-646016540.1634120211

<span style=”font-family: Roboto, Arial, sans-serif; word-spacing: 1px;”>2. Praegu leviva Delta tüve puhul vaktsiinid viirust välja ei sureta ja nakkuse edasikandumist ei takista. Varem või hiljem saavad ilmselt kõik viirusega pihta. Siiski, vaktsineeritud levitavad viirust aeglasemas tempos (väiksemad kogused ja väiksem levitamisaken) kui vaktsineerimata inimesed.</span>

Reisides vead viirust lihtsalt teistele edasi ja nakatad ka neid kes seda ei soovi. Ausalt, istu kodus ja ära nakata teisi kuna sina ei suuda jne titetsemine

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Kas ma sain asjast valesti aru? (Võib olla küll, ma suht juhm aga alati valmis Perekooli teema tegema.)

https://trip.ee/uudised/reisid-vaelisriiki-uuenda-immuniseerimistoendit?fbclid=IwAR3voXibK5C74-jz-bo2oBhxPXc9ftGY0A6N5GyxtKof5gzPW-j05gWgxvE

Kas piisab, kui ma oma tõendit uuendan ja saan siiski edasi reisida ka ilma kolmanda doosita?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab teise doosi saamisest 6 kuud täis 28.okt. Olen alla 65. Loen, et kuna mul on madal nakatumisrisk, siis võin uue doosi saada alles 8 kuu pärast. Samas kaotab minu tõend kehtivuse 28.okt. Ehk siis kaks kuud (või vähemalt mõnda aega, kuni oma doosi kätte saan) ei lasta mind ei kohvikusse, teatrisse ega – mis minu jaoks peamine – lennukisse? Ehk siis ma tahan vaktsiini, et normaalselt elada, aga ei saa seda?

Mille alusel väidad, et su tõend kehtivuse kaotab? Kaks doosi on lõpetatud vakstsineerimiskuur, see tõend kehtib aasta. Jah, kaitse väheneb ja soovitatakse tõhususdoosi, kuid see ei muuda su senist tõendit kehtetuks. Saad oma doosi, saad ka uue tõendi seni kehtib see, mis sul on.

TÕENDI UUENDAMINE (mida soovitatakse enne reisi siiski teha) tähendab terviseinfosüsteemis lihtsalt uue tõendi loomist ja enda seadmesse salvestamist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi mõistlik ja hooliv on muidugi pandeemia kõrghetkel karjadena mööda maailma ringi rändama hakata.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.err.ee/1608379022/valisriiki-reisimiseks-peab-uuendama-immuniseerimistoendit

Uuendamine tähendab seda, et lähed lood uue tõendi. Kolmandat doosi ei pea saama.

Aadressil kontroll.digilugu.ee saad kontrollida, kas su tõend kehtib ka selles riigis, kuhu reisida soovid.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisida mul plaani pole, aga heameelega võtaks ühe astrazeneka doosi naha vahele, enne kui need 1500doosi 30.11 aeguvad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AItäh teile, kes te selgitasite!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte aasta aega ei kehti nüüd see vaktsiinipass?

Läbipõdemise tõend kehtib 6 kuud.

Mingi tehnilise soperduse tõttu on need vaktsiinitõendid ka 6 kuud kehtima märgitud (QR-kood näitab valesti), aga pidi lihtsalt uue tõendi alla laadama ja kõik ok jälle. Paar päeva tagasi tuli see välja. Mitte ei mäleta, kust ma lugesin. Geenius.ee äkki?

Parandage, kui eksin.

No geenius loeb kriis.ee lehelt määruseid ja korraldusi.

Mul 3. doos käes ja uues passis pole mingit “kehtivusaega” (täpselt nii nagu vanaski polnud). EV territooriumil kehtib pass igal juhul, probleeme võib (!) reisimisel tulla (aga ei pruugi).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisida mul plaani pole, aga heameelega võtaks ühe astrazeneka doosi naha vahele, enne kui need 1500doosi 30.11 aeguvad.

Mis häda Sul on selle “nahavahele” võtmisega? Juba mitmes teema kus täpselt sama juttu ajad. Kui hullult vaja on, võta arstiga ühendust ja uuri, kus tehakse. Või loodad, et keegi siit sulle uksetaha tuleb ja suraka ära teeb?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolmas doos tehtud, genereerisin ka uue tõendi, aga samas kontrollimisel see eelmine kahe doosi tõend ka jätkuvalt kehtib.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kolmas doos tehtud, genereerisin ka uue tõendi, aga samas kontrollimisel see eelmine kahe doosi tõend ka jätkuvalt kehtib.

Polegi ju keegi öelnud, et ei kehti – esimesed tõendid hakkavad aeguma alles 6. detsembril.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta kohe 37 doosi. Kui nii kaua muidugi vastu enam pead.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tahan oma kolmandat doosi.