Esileht Beebi ja mitmikud Tähelepanekuid beebigrupist

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Tähelepanekuid beebigrupist

Postitas:
Kägu

Need on ainult minu tähelepanekud ja tekitavad hämmingut, tundub, et paljude jaoks on see kõik väga normaalne.

* Suur osa tüdruk-beebidest on emade poolt nimetatud printsessideks. Kas emad on kursis, et paljude printsesside elu on traagiline ja õnnetu? Ka muinasjutuprintsessidel pole kuigi hästi läinud alati. Ja miks maast madalast lapsele selgeks teha, et ta on mingi printsess?

*Rasedana muretseti, et mida ise süüa tohib ja teha tohib, et loodet võimalikult hoida. Kui laps on aga juba olemas, hakatakse teda toitma tortide ja suhkrut täis mahladega (meie grupi beebid on praegu 10kuused). Jäätis on igapäevane, samuti küpsised ja krõpsud. Jah, muidugi mitte kõigil, aga väga paljudel sellised pildid ja arutelu selle ümber, et niikuinii hakkab ju magusat sööma. Mis siis, et väga palju räägitakse, et juba enne kooli on lapsed ülekaalulised ja rasvunud (just jälle tuli uus uuring).

* Beebid vaatavad telerit, arvutit, telefoni. No nii palju on räägitud ekraanide mõjust ülikiirelt arenevale ajule, aga printsesside vanemad sellest vist ei tea või ei hooli.

Ühest küljest tahetakse lapsele parimat (ülistades printsessiks, nunnutatakse, teiseks uuritakse ja puuritakse lõputult, milline on see maailma kõige turvalisem turvatool) ja teisest küljest alustatakse tema tervise rikkumist toidu ja ekraanidega juba enne esimest eluaastat.

+20
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toitumine ja ekraanide vaatamine ongi lihtsalt tänapäeval nii käest ära ehk vanemad ise teevad sama, seega nad ei saa tõesti aru, et sellega liialdatakse.
Printsid-printsessid – eks see on lihtsalt selline väljendusviis ülimaks hellituseks ja imetluseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega selle teema tegemine siin ka kuidagi maailma paremaks ei muuda. Kui tahad muutust, siis ütle neile vanematele seda otse, et Sind see ja too häirib. Aga võin juba etteruttavalt öelda, et suurw tõenäosusega saad vaid pahameele osaliseks ja lõpuks kasvatab ikka igaüks oma lapsi nii nagu parimaks peab. Mõnikord ongi täitsa hirmus kõrvalt vaadata kuidas sõbranna aastane põnn vahib tundide viisi telefonist jaburaid videoid või sugulased nuumavad oma ülekaalulist last limonaadide ja krõpsudega. Ega keegi meist pole perfektne, et ta lapsekasvatuses ühtegi viga ei teeks.
Aga las teised kutsuvad oma lapsi sellise hüüdnimega nagu soovivad, see ei tohiks küll Sind rivist välja lüüa.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selles kontekstis mõelnud, et kas väide “iga ema  teab, mis on tema lapsele parim” ikka kehtib.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa mõttetu on kulutada oma energiat ja aega sellele, et teisi hinnata. Las nad ise tegelevad ja saavad oma lastega hakkama nii nagu õigeks peavad. Sina ju ei pea neid kasvatama. Või milles täpsemalt siin probleem seisneb..? Kuidas see sinu elu hetkel segab, kuidas teised oma lapsi kasvatavad?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa mõttetu on kulutada oma energiat ja aega sellele, et teisi hinnata. Las nad ise tegelevad ja saavad oma lastega hakkama nii nagu õigeks peavad. Sina ju ei pea neid kasvatama. Või milles täpsemalt siin probleem seisneb..? Kuidas see sinu elu hetkel segab, kuidas teised oma lapsi kasvatavad?

Mind näiteks häirib see, et kui suur osa toitub krõpsudest, see tähendab, et külla minnes on ka selline toidulaud, laste seltskonnas viibides samuti sellised harjumused. Ja vahitakse koos ekraane.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei mõista, milleks üldse mingeid välimusele/staatusele/käitumisele jne viitavaid kommentaare lapsele teha, neid selle kaudu defineerida, silte külge kleepida…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind näiteks häirib see, et kui suur osa toitub krõpsudest, see tähendab, et külla minnes on ka selline toidulaud, laste seltskonnas viibides samuti sellised harjumused. Ja vahitakse koos ekraane.

Siis:
1) Ärge käige külas nendel, kelle kodus pakutakse krõpse ja istutakse ekraanides.
2) Kutsuge ise sõbrad külla ja pakkuge teie perele sobivat toitu ning meelelahutust.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise olen tähele pannud hoopis seda, et väga kergelt loobutakse rinnaga toitmisest. Ja kui päris aus olla, siis minu tutvusringkonnas ei ole ükski ema oma last lõpuni rinnaga toitnud. Ma siis ei mõtle mitte 3 aastat rinnaga toitmist, mis on minu jaoks veidi veider ja teine äärmus, vaid vähemalt aasta toitmist. Vot see teeb mind natuke kurvaks, aga ma ei hakka kellelegi etteheiteid tegema. On kindlasti emasid, kes võtava rohtusid ja ei saa last toita rinnaga. Aga siis tuleb veel kahtlaselt palju emasid, kellel piima ei ole või ei jätku. Tegelikult selliseid emasid peaks mõni üksik olema. Kohe haaratakse pudeli järele. Ja ma tean nii mõndagi, kes on haaranud pudeli järele, et ise saaks rahumeeli suitsu teha ja alkot tarbida. Tegu pole muidugi joodikutega. Ja muidugi see, et saaks rahus igal pool käia üksi või tööle minna. Ma saan aru, kui selleks on tõsine vajadus, aga osade puhul ei näe ma mingit vajadus. Ma ise olen ka pudeli peal üles kasvanud. Emal oli ikka kohe vaja hakata suitsu tõmbama ja kiiresti läks tööle. Mina jäin vanaemaga. Ja siis räägivad need RPA andjad, kuidas laps hakkas kohe öösel rahulikult magama. Loomulikult magab RPA laps öösel rahulikult. RPA lihtsalt seedib aeglasemalt. Aga see kõik on mu sisemine arvamus asjast. Samas ma saan aru, et igaüks kasvatabki oma lapsi nii nagu õigeks peab ja ka RPA lapsed on terved ja tublid. Ma pole vahet näinud.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ka millegipärast see printsessitamine veidi häirib. Peamiselt kardan, et sellistest lastest, keda on sünnist saadik printsessiks nimetatud ja jubedalt hellitatud, saavad minu lapsele koolis mitte just kõige paremad kaaslased. Oma kooliaega meenutades tulevad kohe silme ette need upsakad lapsed, kes arvasid endast jube hästi ja käitusid teistega halvasti. Saan aru, et see on veider hirm ja ei pruugi realiseeruda, st kiusajateks võivad saada ka need lapsed, keda pole printsessideks nimetatud, aga jah, kuidagi mõtlen oma lapsele armastust, hoolivust kuidagi teistmoodi näidata, kui printsessiks kutsuda ja printsessina ka kohelda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Printsessitamine häirib mind ka. Miks üldse peaks oma last mingi tiitliga nimetama? Äkki siis hoopis peaministriks või kardinaliks?

Enda lapse baabigrupis oli ka emasid, kelle jaoks oli normaalne 7-kuusele mitu korda päevas nt Emma kohupiimakreemi anda. Aga et toit mitmekesisem oleks siis nii vanilje-, šokolaadi- kui banaanimaitselist…

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on väga kummaline, et tänapäeval keegi veel paneb oma lapse käimistooli või hüppekiiku ja kui sõbralikult kirjutatakse, et see ei ole lapsele hea, hakkab üks õigustamine pihta, et juba 4-s laps seal käimistoolis ja pole teistel viga midagi.

Rinnaga toitmisest loobumine oma mugavusest häirib mind ka. Ise plaanin anda (ja olen eelnevalt andnud) 1 aastani. Selle peale mul sõbranna pööritas silmi, et issand miks nii kaua.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna on auru välja laskmise teema, siis ütlen, et mind häirib printsessidele (printse olen vähem kuulnud) lisaks preilitamine ja härratamine. Ja olen siin nendega nõus, et ei peagi ju miski sellise tiitliga lapsest rääkima. Või, noh, laske käia, aga ma ise alati sisimas ohkan siis.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rinnaga toitmisest loobumine ei pruugi üldse olla nii kergekäeline otsus kui tundub. Lihtsalt kuidas sa tuttavatele ütled, et liiga valus oli või lapse kaal kuidagi kasvada ei tahtnud ja kuidas ärevus juba rasedusjärgseks depressiooniks hakkas kasvama. Ikka teed ju nalja, et ahh… ma ei viitsi enam ja õhtuti isutab ka veini järgi ning öösel on nüüd parem uni kõigil. Kõik pole alati nii kuid teile näib. 😉

Tean, minul läks õnneks, et ma suutsin selle lõputu valu (kaks kuud), mis pidi kestma vaid paar nädalat üle. Aitäh imetamisnõustaja, kes sa soovitasid, et äkki nibukaitsmega on veits vähem valus. See aitas.

Teemasse ka. Mind häirivad need kombe-peab-olema-meriino ja müts-Breden ning Pepco-H&M-Lindex-on-saast-emmed. Tihtilugu on nemad need, kes neidsamu riideid “uueväärsetena” edasi müüvad. Mõnikord on lihtsalt Ted Bakeri sukapüksi peal pisike plekk ja hind on “vaid” 5€. Paneb veits kulmu kergitama vahel. Ma pole kade, ka minu lapsed kannavad osaliselt nn  premium brad’e, aga ma ei anna hinnaguid rõivastele, mida ma pole kandnud või ise lastele selga pannud.

Teised on need, kes nõu annavad resoluutsel toonil nagu lahendusi oleks alati vaid üks ja miks-sa-nii-loll-oled-toonil. Eriti igasugu une ja söömiste teemalised arutelud.

 

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui tore lugeda. Ise ei ole mingites beebi sünnikuupäevaga seotud gruppides, aga on muid kust sarnaseid kommentaare läbi käib.

Ise panen alati korralikud asjad soodsalt müüki ja olen isegi kohati liiga aus. Mõnikord annan sisuliselt tasuta ja iga kord inimesed imestavad, et nii normaalne hind, miks nii?! Titt pole äri. Kui jäi järgi, siis tore kui keegi teine ka rõõmu tunneb.

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind häirib jälle väga see imetamisnõustajate reklaamimine ja imetamise ülistamine iga imetamisega seotud postituse ette ja tahab. Räägitakse kuidas enam imetada enam ei soovita ja tahetakse nõu kuidas lõpetada ja siis tuleb mitu inimest, kes hakkavad rääkima kuidas ikka peaks edasi imetama ja imetamisnõustajaga rääkima, et ta soovitab nippe, miks mitte lõpetada. Kui ikka ei soovi imetada siis see pole tänapäeval kohustuslik, on olemas väga head asendused rinnapiimale.
Ja teine grupp on tõesti meriino-breden-guggu jne kallid brändid ja kõik muu on jama ja julge vaid midagi muud soovitada mõnes beebigrupis.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei olnud nt teadlik imetamisnõustajate olemasolust ja oli palju probleeme (eelkõige enesekindlusega) imetamise tõttu ja sain abi. Kui aga keegi päriselt tahab loobuda, siis on teine asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kutsusin endale koju imetamisnõustaja, kuna oli selline keerulisem periood mingi aeg. Haiglast saati imetasin nibukaitsmega, mida muideks enamus maha teevad ja ei soovita, lisaks hirmutatakse igasugu juttudega. Ja see naine, kes koju tuli, oli nii-nii tore, ütles, et vahet pole, kuidas sa oma beebit toidad, peaasi, et tal kõht täis on!  Ka haiglas üks lastearst ütles, et ära muretse, tema tütar imetas mingi aasta aega kaitsmega. Seega minu kogemused arstide/nõustajatega on positiivsed. Pigem nendes gruppides on emad, kes suruvad enda tõekspidamisi peale, selle asemel, et teisi emasid kiita ja toetada. Sorry, aga enamus googeldavad endale sobilikku informatsiooni ja siis peavad seda ainuõigeks, sest nemad tegid nii, neile see sobis ja arvavad, et kõik peavad nii tegema. Emad peaksid üksteist toetama, mitte parastama, halvustama, moraali pidama jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab beebigruppides ja muudes aruteludes see, kui õelad ja empaatiavõimetud võivad olla väikelaste emad teiste omasuguste suhtes. See on veider just selles võtmes, et teine väikelapse vanem peaks väga hästi tajuma, kui keeruline see roll on. Erilised lemmikud on need passiiv-agressiivsed emmed. Näiteks on arutelu all vaktsineerimine ja kui enamus kirjeldavad rahulikult, kas nad teevad mingi vaktsiini või mitte ja miks nad ühe või teise otsuse on teinud, siis leidub nt ka selline, kes reageerib umbes nii “ma võiks hetkel nii palju öelda, aga ma ei viitsi ????????‍♀️“ või siis “millal inimesed ometi oma laste tervisest hoolima hakkavad” jne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan lasteaias, paraku on lapsed tõesti kehvas vormis. Kolmandik ei jõua ringkäigule minnes lasteaia hoovist kaugemale kõndida, puudub igasugune jalutamise harjumus, räägin 4-6-aastastest. Nad ei ole kunagi jalutamas isegi käinud, kõikjale minnakse ainult autoga. Lastel pole kogemusi õues viibimisega, nad ei tea, mis on mets, jne. Söömine on veel täiesti omaette ooper, kommid-krõpsud salaja kaasas, kodune toit makaronid ja friikartulid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan lasteaias, paraku on lapsed tõesti kehvas vormis. Kolmandik ei jõua ringkäigule minnes lasteaia hoovist kaugemale kõndida, puudub igasugune jalutamise harjumus, räägin 4-6-aastastest. Nad ei ole kunagi jalutamas isegi käinud, kõikjale minnakse ainult autoga. Lastel pole kogemusi õues viibimisega, nad ei tea, mis on mets, jne. Söömine on veel täiesti omaette ooper, kommid-krõpsud salaja kaasas, kodune toit makaronid ja friikartulid.

Jalutamisest – mu 5a ei viitsi jalutada, sest tahab rattaga sõita ????

Mind häirib igasugune läbi lillede halvustav suhtumine. Nt uuritakse, kas kellelgi kogemus beebi teises toas magamisega ja siis kommentaar, kuidas ainult kaisus saab piisavalt lähedust. Või jutt öise toitmise lõpetamisest ja jälle keegi räägib turvatundest…üleüldse nö superema mängimine, suhtumine, et emal ei või vajadusi olla (nt une järele), oma soove jne. Et kui siis veel kurta, et ei saa sõbrannadega paar tundi rahus olla, sest beebi ei võta pudelit, tuleb jälle jutt, et noh, tegelikult sellise sooviga oledki rongaema ????

Aga “tiitlid” mind ei häiri. Ma ise preilitan, sest mulle ei meeldi öelda beebi – nt “minu beebi on 6k”  aga nimepidi on ka totter võõrastele rääkida, et kust nad teavad, kes see Kati on…. Kodus pole meil ühtki preilit, on tupsununnud ja rõümurullid…

Natuke imelik ka, kui üldse ei nunnuta oma lapsega – on siis selleks printsess või tibuke

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps sündis 4 kuud tagasi ja kuidagi kujunes nii, et ühegi beebigrupiga ei liitunud. Vahel olen mõlenud, et järsku ikka oleks pidanud, kuid neid kommentaare siin (ja ka mujal) lugedes jääb mulje, et ega seda sapisust ja asjatute kõrgete standardite seadmist pole nii väga vaja ka. Kui võrd ma millestki ilma olen jäänud? Kas beebigrupid pakuvad midagi olulist või teistsugust kui üldine interneti maailm? Küsimus on siirast huvist, et kas teise lapse aegu peaks mõne grupiga liituma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps sündis 4 kuud tagasi ja kuidagi kujunes nii, et ühegi beebigrupiga ei liitunud. Vahel olen mõlenud, et järsku ikka oleks pidanud, kuid neid kommentaare siin (ja ka mujal) lugedes jääb mulje, et ega seda sapisust ja asjatute kõrgete standardite seadmist pole nii väga vaja ka. Kui võrd ma millestki ilma olen jäänud? Kas beebigrupid pakuvad midagi olulist või teistsugust kui üldine interneti maailm? Küsimus on siirast huvist, et kas teise lapse aegu peaks mõne grupiga liituma.

Soovitan hoopis liituda grupiga nimega Küsi külalt – seal on hoopis mõistlikum keskkond, ei eputata ega õiendata, antakse praktilist nõu. Jagatakse muret. Mingeid printsesside pilte ka ei jagata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik lastega seotud grupid ei ole tõesti saatanast. Küsi külalt on hea grupp ja kui laps suuremaks saab, siis asjalikku nõu on grupis Positiivne ja rahumeelne vanemlus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See positiivne ja rahumeelne vanemlus läks väga mürgiseks ja teiseks tekkisid sinna mingid essential oils tsikid kes lubasid privaatsõnumites inimesi aidata. Lahkusin ka sealt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebigrupis toimuv peegeldab hästi päris elu, kus nn keskmine inimene ongi suht rumal, ei tea ta, et beebidele ei tohiks anda suhkrut tema enda tervise nimel, et teler ei peaks mängima beebi nähes beebi tervise nimel, et telefon ja tahvelarvuti ei peaks olema beebile jne.
See näitab kodus toimuvat – süüakse kräppi ja viibitakse ekraani taga.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul küll juba 5a kodus aga pole printsessiks kutsunud teda. Ta vahest mängib ja ütleb ise, et on printsess. Ma teda alati plikaks kutsunud või siis neiu. Aga suurem osa ajast kui on temast jutt siis kas nimepidi või plika.

Ning enamus ajast kui selgub, et laps tahab toidu kõrvale juua, näiteks külas olles siis alati pakuvad kõik talle mahla/piima/limpsi aga mitte kunagi vett. Tema enda vastus alati on, et ta tahab vett ja siis tehakse suured silmad ja vaadatakse mulle otsa, et mis mõttes? Suurem osa ongi tal vesi, Coca-Colat sai väiksena proovida kogemata kui sugulane talle andis aga selle sülitas ta ka kohe välja. Gaasilised joogid ei lähe talle üldse peale. Samas näen neid alla 3a kellele antakse cocat ja öeldakse aga mis see üks tass teeb. Ning siis mõni aeg hiljem ei jõua emmed imestada miks lapsel juba hambad katki on.

 

Jällegi meil peres mängib telekas üsna palju ja vahest ka taustaks ja seda on juba tema imiku east saadik. Olen teadlik, et ei peaks aga samas on see minu loll harjumus. Tahvlit vaatab ta ka ise ja üritan piirata seda aega kuigi ma ise veedan ka palju aega oma telefonis ja ta siis küsib, et miks mina võin olla ja tema ei või. Seletades, et ta on alles laps ja ma suur ei rahulda teda väga ja tänu sellel üritan ka ise vähem oma telefoni näppida ja kui olen talle öelnud, et nüüd peab tahvli ära panem siis ka ise proovin oma telefonist eemale hoida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa mõttetu on kulutada oma energiat ja aega sellele, et teisi hinnata. Las nad ise tegelevad ja saavad oma lastega hakkama nii nagu õigeks peavad. Sina ju ei pea neid kasvatama. Või milles täpsemalt siin probleem seisneb..? Kuidas see sinu elu hetkel segab, kuidas teised oma lapsi kasvatavad?

Ma ei saa täielikult nõustuda. Kui mu lapsed näevad ebaõiglust a la kuidas paljudel lastel pole ekraaniaja piiranguid või neile ostetakse uus iPhone või mingid muud vidinad, nad küsivad, et kas nemad on halvad lapsed või me ei armasta neid nii palju. Karm värk tänapäeval. Me saaks oma lastele kõike lubada, aga reaalselt hoolime neist ja pingutame. 10aastasel ei ole TikTok ja Insta lubatud, sest nende äppide vanusepiirang on 13. Mul on raske mõista, miks paksudel lastel lubatakse kräppi mugida ja ekraanides logeleda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen jälle märganud sellist tendentsi, et mida kirjaoskamatum/harimatum emme, seda printsessim/preilim tema tütar on (mitte beebigrupi pinnalt, vaid omaenda tutvusringkonnast).

Võtke või jätke, aga kui vähegi kirjaoskavam ema paneb ehk kord mitme kuu jooksul tõesti ilusa ja ilmselgelt mitte suvalise pildi pealkirjaga a la “Mari esimesed jõulud”, siis märksa kirjaoskamatum/väheharitum emme “kostitab” oma jälgijaskonda vähemalt 1-2 korda nädalas suvalise mobiiliklõpsuga a la “Meie kõige ilusam printsessike lasteaias” , “Meie preili juba kolme kuune”.

 

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen jälle märganud sellist tendentsi, et mida kirjaoskamatum/harimatum emme, seda printsessim/preilim tema tütar on (mitte beebigrupi pinnalt, vaid omaenda tutvusringkonnast).

Võtke või jätke, aga kui vähegi kirjaoskavam ema paneb ehk kord mitme kuu jooksul tõesti ilusa ja ilmselgelt mitte suvalise pildi pealkirjaga a la “Mari esimesed jõulud”, siis märksa kirjaoskamatum/väheharitum emme “kostitab” oma jälgijaskonda vähemalt 1-2 korda nädalas suvalise mobiiliklõpsuga a la “Meie kõige ilusam printsessike lasteaias” , “Meie preili juba kolme kuune”.

Nõus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Beebi ja mitmikud Tähelepanekuid beebigrupist