Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähenenud töövime max summa ja neto palk

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tähenenud töövime max summa ja neto palk

Postitas:

Tere,

Mulle määrati vähenenud töövõime toetus, aga kontole kanti väiksem summa 219 eur. Tekkis küsimus, kas see 254,62 eur ei olegi max summa, mis üle kantakse vaid sealt peetakse mingi maks kinni? Palk peaks mul küll klappima, ei tohiks suurem olla. Neto palk on 1100 eur (2. Sammas ka).

Kui palju on teie neto palk, kes te saate max toetuse?

Tänud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:21; 05.08 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövõimetoetuse määramine käib siiski brutopalga järgi.
https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toovoimetoetuse-suurus-ja-uleminekuaeg
bruto ja netopalga erinevustest aitab aru saada
https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peeta sellest mingit maksu kinni. Oleneb kuu pikkusest, sest see on ju päevaraha arvestusega. Sul äkki ei tulnud lihtsalt tervet kuud täis ja sellep said vähem. Sel kuul oli summa suurem, sest juuli oli pikk kuu.
Tööl käies brutopalk 1200 ja üle oli, siis vist maksti midagi vähem, aga kui 1600 on palk ja rohkem, ei maksta osalise töövõimetoetust. Varem oli nii, äkki nüüd on muutunud, pole vaadanud. Arvestatakse brutopalka, mitte netopalka. Kui sul neto on 1100, siis bruto ületab ju seda 1200 ja peaksidki vähem saama. Ime, et sa sellise summagi said sel juhul. Pool vist antakse muidu sellise palgaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja. Bruto ei tohi ületada 1340,1, aga mul oli veidi üle 1400 ja sain nüüd ka arvutisest aru ja kõik klapib

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:21; 05.08 21:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähenenud töövime max summa ja neto palk