Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähtajaline tööleping ja lapsehoolduspuhkus…

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tähtajaline tööleping ja lapsehoolduspuhkus…

Postitas:
Kägu

Tere!
Olen lapsehoolduspuhkusel ja hetkel veel vanemahüvitisega puhkusel, seega kuidagi ei tahaks tööle minna. Paar kuud pärast vanemahüvitise lõppu peaks mul tähtajaline tööleping läbi saama, mida siiski tõenäoliselt pikendataks, kui ma tööl olen. Kuid mis saab sellisel juhul, kui ma plaaniksin veidi kauem olla lapsehoolduspuhkusel? Olengi töötu?
Aitäh, kui keegi oskab vastata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Tähtajaline tööleping ja lapsehoolduspuhkus…

Tõenäoliselt ei oska keegi siin prognoosida, kas sinu tööandja tahab, et just sina seda tööd jätkaksid või keegi teine või kas üldse on jätkuvalt antud ametikohal ettevõttes vajadust.

Tähtajaline tööleping lõpeb tähtaja saabumisel.
Kas lepingut pikendataks või mitte, sõltub ju tööandjast – kas tal on jätkuvalt vajadus antud ametikoha järgi, kas ta on sinu tehtud tööga rahul jne.

Mida teha? Eks ikka oma tööandjaga ühendust võtta ja asja arutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastusest on näha, et vastaja puhul pole tegemist siinse vastaja Kohalikuga, kes vastab tihti pidevalt samadele ja korduvatele küsimustele alati viisakalt ja põhjendatult… Aitäh vastajale, kohvipaksu pealt lugemisega saan isegi hakkama. Lihtsalt kõiki seadusepügalaid tundmata, mõtlesin, et ehk seadusega ettenähtud 3 aastat lapsepuhkust tekitab võib-olla tähtajalises lepingus justkui seisaku/peatamise. Kui ei, siis ei, seda, kas tööandja mu lepingut plaanib pikendada, ma tõesti siit küsima ei tule. Kuid aitäh siiski!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
zensus

Tähtajaline leping lõppeb ikka tähtaja möödumisel, ole sa tööl, haiguslehel, lapsehoolduspuhkusel vms.

Kas pikendatakse, ei oska arvata.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Ei, tähtajaline leping ei pikene põhjusel, et oled lhp-l. Lõpeb tähtajal. St sinu lhp ajal kui sa pole lhp enne lõpetanud. Edasi oled töötu, mitte lhp-l.

Kui naased tööle enne lepingu lõppu, lõpeb kas ikka tähtajal või pikendatakse, sõltub tööandjast.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähtajaline tööleping ja lapsehoolduspuhkus…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.