Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tähtede lava, ETV

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: Tähtede lava, ETV

Postitas:
Kägu

Kes siin regioonipoliitikat ajab, siis juba saatesse pääsemisel soositakse talina lapsi rohkem
Harjumaa (va Tallinn) – 3;Hiiumaa – 1; Narva linn – 1; Ida-Virumaa – 1; Jõgevamaa – 1; Järvamaa – 1; Läänemaa – 1; Lääne-Virumaa – 2; Põlvamaa – 1; Pärnu linn ja Pärnumaa – 3; Raplamaa – 1;
Saaremaa – 1; Tallinn – 7; Tartu linn 2; Tartumaa– 2; Valgamaa – 1;Viljandimaa – 2; Võrumaa–1.
Nii oli see vähemalt mõned hooajad tagasi. Võib olla oli sel aastal valik teine. Ei ole kursis.
Mind üllatab žürii koosseis, Kadak? Jennifer? Sissi? Inimestel puudub lauluõpetaja kogemus. See, et ma ainult kuulen ja näen, sellest ei piisa.
Ja see, et saate võidab ainult üks!!! see ei ole päris aus. 3 aastane ja 13 aastane ei saa samadel alustel võistelda. See ei ole loogiline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes siin regioonipoliitikat ajab, siis juba saatesse pääsemisel soositakse talina lapsi rohkem

Harjumaa (va Tallinn) – 3;Hiiumaa – 1; Narva linn – 1; Ida-Virumaa – 1; Jõgevamaa – 1; Järvamaa – 1; Läänemaa – 1; Lääne-Virumaa – 2; Põlvamaa – 1; Pärnu linn ja Pärnumaa – 3; Raplamaa – 1;

Saaremaa – 1; Tallinn – 7; Tartu linn 2; Tartumaa– 2; Valgamaa – 1;Viljandimaa – 2; Võrumaa–1.

Nii oli see vähemalt mõned hooajad tagasi. Võib olla oli sel aastal valik teine. Ei ole kursis.

Mind üllatab žürii koosseis, Kadak? Jennifer? Sissi? Inimestel puudub lauluõpetaja kogemus. See, et ma ainult kuulen ja näen, sellest ei piisa.

Ja see, et saate võidab ainult üks!!! see ei ole päris aus. 3 aastane ja 13 aastane ei saa samadel alustel võistelda. See ei ole loogiline.

Täpselt selline arv lapsi valiti saatesse, eelvoorude kaudu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veel kriitikat:…

Tegelikult juba aitas senisest.

Arusaadav, et sul on mingi eriline okas selle saatega (ei arvestatud ilmselt sinu ettepanekuid või jäid saatega seotud personalikonkursist välja vm),

Kas ETV teeb tõesti personalikonkursse peale ilmatüdrukute ja – poiste? Miks siis ekraanil ja selle taga juba aastakümneid ikka kellegi abikaasad, sugulased või sõbrad on? Osadel pole vist erialast haridustki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et sul on mingi eriline okas selle saatega (ei arvestatud ilmselt sinu ettepanekuid või jäid saatega seotud personalikonkursist välja vm), aga pole üdini halb ja paha, et ka ETV proovib uuendusi sisse tuua aeg-ajalt.

Eelvoorude puhul on arusaadav, et kõiki laule täispikkuses ei näidata ja lastele oli kindlasti osalemine ja kogu üritus tähtsam kui see, kas nad olid telekas 20 või 30 sekundit. Ammugi vanematele (kes siin mainis, et *vanemad* ootasid lapsi telekast..)

Vot ei aita mulle, jätkan vaatamata sinu keelitustele siin. Mul on õigus kritiseerida, kuna ilma ettehoiatamata tehti tõeliselt ebaõnnestunud teos valmis. Jah ma olen ka olnud ETV töötaja, kuid selle saatega vahetult pole seotud ja pole ka sinna kutsutud tegijaks. Küll aga on teletegemisest olemas igast nüansist (pilt, režii, heli, saateväljastus) vahetud praktilised kogemused. Laulukarusselli olen aastaid jälginud just telekriitiku vaatenurgast ja olen ka eelmiste aastate osas üht kui teist kritiseerinud. Kuid üldplaanis pole sel saatesarjal varem suurt viga olnud. See mis on ka esinenud, on olnud siis väiksemad nüansid, spetsiifilisemad puudujäägid.

Eelvoorude laule on seni mitu aastakümmet ALATI näidatud täispikkuses. See ei ole üldse mingi väljavabandatav mõttekoht praegu. Kui nad ka seekord niikuinii juba täispikkuses ka ära salvestati (ja selle salvestuse eest maksti stuudioaja, muusikute ja kogu personali eest samapalju nagu varemgi ikka), siis saateväljastuse arvelt koonerdamine on täiesti arusaamatu. Jah, saateväljastuse tund maksab ka, aga kogu ettevalmistusprotsessi kogukulude kõrval on see vaid mõni protsent. ETV kanalid ei ole ka nii üle koormatud, et uutele omatoodangu saadetele üldse vaba aega ei leiaks. Olgu kasvõi ETV2 kanalil, kui muidu ei saa.

Ma näen praegu ikkagi läbi, et see hakkimine oli uute režiitegijate tahtmine eelkõige. Eriti markantne näide, et isegi mõne esineja kokku 10-sekundine esitus oli lahti lõigatud kaheks 5-sekundiseks jupiks, mille vahele oli monteeritud saatejuhi suvaline jutufraas. Kellegil on olnud kinnisidee toota videomontaažiga putru, mida sellise tempoga pole kuidagi võimalik esmakordselt vaatajal korralikult tajuda. Tegijad ise on materjali enne muidugi juba mitu korda näinud, nad ei taju esmavaataja olukorda.

Mingite superstaarisaadete stiili jäljendamine pole selle sarja jaoks kohane. See mis on teismeliste ja vanema auditooriumi jaoks, see ei sobi väiksematele lastele, kelle taju on vahetum ja kes vajavad süvenemiseks rohkem ka aega. Kui on ikkagi laulusaade (lauluvõistlus), siis ei saa keegi ka seda õigustada, et laulud jäetakse muu möla suhtes tugevasse vähemusse.

Miks senine Laulukarussellide ülesehituse põhimõte nüüd enam ei kõlvanud ühtäkki? Seal oli kõik väga loogiline ja selge. Kuna laulud esitati puhtalt algusest lõpuni, siis polnud ka mul selle vastu midagi, et nende vahel olid ka eriilmelised vaheklipid, eelvõtted, tagatoaintervjuud. Kõik oli ikkagi tasakaalus, laulud domineerisid, nii nagu pidigi.

Kuidas aga praegu saab vaataja saate ajal enne žürii otsust ise hinnata neid eelvooru esitusi? Ei saagi kuidagi, sest kui mõnel kostab vaid üks fraas laulu salmist, teisel fraas laulu refräänist, no mismoodi sedasi hääleulatust ja laulutaju sa hindad, kui suurem osa laulust pole kuuldav. Ja siis lastakse žüriil mõnuga omad eelistused välja hüüda. Aga kas ma oleksin žüriiga nõus või mitte? Kuidas ma seda nüüd arvata saan? Ma pole suvaline karukõrvaga lammas, vaid ka muusikaga tegelenu (ilma selleta helimeheks tööle ei võetagi), kes suudaks ka ise oma kõrvaga hinnata. Varasematel aastatel olen leinud mitmeid vigu ka žüriitöös (näiteks mõni viisipidamatu laps on edasi lastud ja samas mõni igati korralik välja praagitud – tavaliselt on sedalaadi praaki tehtud ca 20% ulatuses igas LK hooajas).

Nüüd jah lubati, et laulud pannakse varsti ka üles kuhugi veebi. No ootame loodame. Aga kas sedasi on ikka enam õige saatesari? Teemegi siis kõige selle asemel hoopis veebihääletuse või? Aga mis oli ikkagi praeguse saatetunni mõte üldse? See puder ja kapsad ei pakkunud üheski nüansis õieti mitte midagi… Ainult režissöör-monteerija enda suur ego sai rahuldatud, umbes nii et “vaadake mille ma suutsin ära teha”!

Ma kindlasti jätkan varsti veel. Vajadusel võin ka kaadritaguseid saatetegmise nüansse selgitada. On ju ka selgesti siingi näha, et enamusele kommenteerijatele selline uus saatestiil peale ei läinud. Kelle jaoks seda niimoodi tehti?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et sul on mingi eriline okas selle saatega (ei arvestatud ilmselt sinu ettepanekuid või jäid saatega seotud personalikonkursist välja vm),

Kas ETV teeb tõesti personalikonkursse peale ilmatüdrukute ja – poiste? Miks siis ekraanil ja selle taga juba aastakümneid ikka kellegi abikaasad, sugulased või sõbrad on? Osadel pole vist erialast haridustki.

See jutt läheb küll teemast juba veidi välja, aga lühidalt korraks öeldes võin seda viimast vihjet täiesti kinnitada. Enamus tulebki tutvustega. Lisaks, nüüd aga juba mitmeid viimaseid aastaid on lisandunud veel uue põlvkonna (seejuures miskipärast just hipsterite kogukonnast) nahaalne sissetrügimine. Nahaalne selles mõttes, et niipea kui sisse saadakse, siis püütakse kõigi meetoditega vanu olijaid välja tõrjuda, ise üha tähtsamatele kohtadele ennnast surudes. Paraku aga, selle h-kogukonna teadmised ja kogemused on vääääga kasinad ja kiivas (enamasti valdavalt; on vaid üksikuid positiivseid eksemplare).

Please wait...
Postitas:
Kägu

1. Žürii koosseisust…

Olen nõus, et need meie üleshaibitud uued poplauljad ei ole kõige mõistlikum valik zürii rolli. Osa neist kipub isegi veidi mustalt laulma (ainult stuudiotehnika abil pannakse häälde), osa on veel liiga noored, vaid mõni aasta tagasi alles samas Laulukarussellis osalenud. Nii ruttu elukogemus ja eriti muusikaalased kogemused ning tajud üldiselt ei teki. Kui just erakordse imelapsega tegemist pole. Samas Hirvo osas pole mul midagi kritiseerida, mees igati õiges ja kompetentses rollis. Kuid jah, vot need teised… Mõnele neist läks seekord hoopiski esineja “nunnusus” rohkem korda kui laulmine. Sedasi ei ole professionaalne hinnang enam.

Mis puutub lauluõpetaja kogemusse, siis tore oleks, kuid reaalselt ei saa enamasti lauluõpetajaid sinna žüriisse eriti panna (kuigi on ikka olnud ka varem neidki žüriis). Nimelt Eesti on väike, enamusel on oma õpilased ka samal konkursil osalejad, seetõttu tekiks huvide konflikt. Maakondlikes eelvoorudes on see tegelikult igal aastal suureks probleemiks, see lauluõpetajate onupojapoliitika võitjate väljavalimisel.

2. Ühestainsast üldvõitjast…

Põhimõtteliselt õige kriitika. Kuigi finaalis on alati seni valitud ka iga vanuserühma võitjad lisaks, jääb lõpuks kogu meedialt saadav paiste ikkagi tõepoolest vaid tollele ühele ainsale üldvõitjale. Enamasti ongi selleks saanud vanema või keskmise vanuserühma esindaja, kuid on ka vähemalt paar erandit olnud, ka suhteliselt hiljuti alles. Aga see probleem jah jääb paraku üles…

Vanuserühmade osas veel, tegelikult oleks vaja praegune 3-7 grupp jagada kaheks grupiks (ehk siis kokku 4 vanusegruppi). Sest 3-4 aastased on ikkagi väga erinev tase 6-7 aastastega võrreldes. Samas praegused 2. ja 3. grupp võivad jääda nagu on, nende siseselt nii suuri kontraste üldiselt pole. Kuigi neid 3-4 aastasi on tavaliselt vähe osalejaid, vajaksid nad ikkagi omaette tähelepanu. Praeguses süsteemis jäävad nad alati teisejärgulisteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ABSOLUUTSELT NÕUS siin pikalt kommenteeriva asjatundliku kommenteerijaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uku Madis Vainu oli vist 8 aastane, kui ta 2012 võitis tollase Laulukarusselli.

Teine asi – sissesaajad. Ka Laulukarussellis oli laululapsi, kelle puhul pidi imestama, mis põhjusel tema edasi ei saanud.

Siinse padukritiseerija jutt on sama naljakas, kui Tiina Loki ülepingutatud kriitika Tanel Toomi pihta. Naeruväärne noh. Arusaadav, et oled proff, aga sinul ongi asjale teine pilk. Tavaline vaataja võib asja hoopis oma nurga alt vaadata. Tehakse ikka inimestele, kes niisama meelelahutust naudib, mitte oma ala fanattidele. Tee Postimehele arvustusartikkel, kui väga pakitseb. Siin paistavad pigem kibestumuse suured kõrvad välja. Ja teistel takkakiitjatel need kõrvad, mis räägivad vist mõne sugulase või tuttava konkursist väljajäämisest.

Mina igatahes suvatsen kuuluda sellesse leeri, kes ei mata saadet enne maha, kui sellest veel osi on ilmunud. Esimese saate ülesehitus ei häirinud. Saatejuhtide vestlused olid kohati väga lõbusad, eriti keskmise astme lastega (võrreldes noorema rühma pisikestega). Tore oli avastada, et Airi Liiva laule oli päris palju, ka meil on tema laulud peres lemmikuteks. Klipp suud maigutavate vanemate ja õpetajatega oli naljakas ja saade oli hoogne ning isegi, kui noorimatest üks minu lemmikuid edasi ei saanud, ma ei pettunud üldmuljes. Minu noorim laps vaatas saadet nagu võlutult, suuremad on nii vanad, et see neid lihtsalt enam ei kõneta, aga üks neist möödaminnes rõõmustas mõne tuttava laulu üle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nende laste vanematetega, kes kõik nn eelvoorudes olid sõlmiti leping Laulukarusselli saatesse. Ja Laulukarusselli saates said kõik lapsed terve lauluga eetrisse. Edasipääsejad oli poolfinaalis. Nii juhendajate kui ka lapsevanemate jaoks tulid muutused ootamatult detsembris.

Huvitav oleks teada, kas praeguse saate puhul vanematega sõlmitud lepingutes oli sees punkt, et saate tegijad (ERR) võivad konkursil osalevate laste (võistlus)laulu põhiesitusi omal äranägemisel tükeldada, kärpida või muul moel modifitseerida? Kunagi ammu sai Eve Viilupiga sel teemal ka muuhulgas (küll hoopis teise asja raames) räägitud ja tema ütles, et seda ei tohi juhtuda, sest nii saaks mõnel esitusel tahtlikult välja valida parema koha, mõnel halvema ja sedasi moonutada esineja tegelikku (esitus)ilmet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka Laulukarussellis oli laululapsi, kelle puhul pidi imestama, mis põhjusel tema edasi ei saanud.

Muidugi oli. Nagu juba mainisin, minu hinnangul oli Laulukarussellis selliseid mõnel juhul kuni 20%. Neid kes ülekohtuselt miskipärast edasi ei saanud või vastupidi, põhjendamatult edasi lasti. Näiteks oli selgesti tajuda, et poisse suruti igal võimalusel edasi poolfinaali. Isegi kui ta väga arusaadavalt mustalt laulis. Nende arvelt jäi nii mõnigi tüdruk ülekohtuselt välja. Vähemalt paaril korral saadi poolfinaalidesse või isegi finaali igas vanusegrupis poisse ja tüdrukuid täpselt võrdselt. No see on liiga ilus juhus justnagu. Sest samas eelvoorudes oli tohutu tüdrukute üleküllus. Selge see, et mingi sahkerdamine selles osas toimus. Kas see juhtus siis aga toimetajate tahtel või žürii omaloominguna, seda muidugi keegi ei avalda. Küll aga jäi väga kummaline mulje, et žürii (kus oli rohkem autoriteetseid muusikainimesi kui seekord) ei märganud otseselt mustalt või konarlikult lauljaid…

Lisaks jäi veel silma, et mitmel aastal veeti kindlasti üks Narva või Sillamäe venekeelne laulja finaali välja. Ei need ei olnud halvad lauljad, nad täiesti väärisid ka seda kohta, aga siiski kuidagi jäi see poliitkorrektne täppis-regulaarsus kummitama.

Aga need nüansid ei puuduta praeguse tänavuse saate kriitika põhiteemat, esituslugude väga peaaegu olematuks ärakärpimist režii-montaaži poolt.

Tehakse ikka inimestele, kes niisama meelelahutust naudib, mitte oma ala fanattidele.

Ma ei nõustu selle väitega, kahel põhjusel. Esiteks, tegemist oleks nagu ikka lauluvõistlusega, kus lapsed tulevad tõsimeeli ja väga suure pingutuse ja püüdlusega midagi saavutama. Tehes sellest nüüd kergemeelse show-palagani, teeme me nende laste otsese äranarritamisega (nende püüdlike esituste suvalise ärahakkisega) suure karuteene Eesti muusika tuleviku arengutele. Sedasi võtame ju paljudelt ära entusiasmi ja tõsise suhtumise muusikasse. Neid kergemeelseid showsid võib samas eraldi veel lisaks teha, kus ongi juba ette teada ürituse vabam lähenemissuund. Laulukarussell (mille järglane see uus formaat ikkagi on, sest alternatiivi ju pole) võiks jääda ikka rohkem akadeemilisemaks väljundiks…

Ja teiseks, jah ma tean, et tänapäeval kipuvad inimesed pealiskaudsemaks muutuma. Aga see ei tähenda, et meedia peaks selle primitiivistumisega kaasa minema ja seda veelgi võimendama ning suurendama. Vastupidi, seda tendentsi tuleks ära hoida, niipalju kui võimalik ümber pöörata püüda. Vastasel juhul me jõuame ühiskonnaga üldse kuhugi ürg-mutta tagasi.

Saatejuhtide vestlused olid kohati väga lõbusad, eriti keskmise astme lastega (võrreldes noorema rühma pisikestega).

See ongi juba maitseküsimus. Minu jaoks jäid need vestlused liiga sisututeks ja pealiskaudseteks ning kohati pingutatult naljakateks (mis pole enam naljakas). Tõsi, ka Laulukarusselli ajal olid need samamoodi ligadi-logadi, aga kuna seal oli saate põhifookus ikkagi lauluesitustel, siis see lisand niipalju ei hakanud domineerima.

Tore oli avastada, et Airi Liiva laule oli päris palju, ka meil on tema laulud peres lemmikuteks.

Airi Liiva laule lauldaksegi viimastel aastatel väga palju. Eks need valmisprodutseeritud muusikapõhjade plaadid ka aitavad selles. Igatahes tean veel mitut laulustuudiot, kes peaaegu ainult neid Airi laule laulavadki. On head laulud tõesti, pole midagi kritiseerida. Kritiseeriks ainult seda, et neid esitades ei peaks kõik matkima alati ühte ja sama algusest lõpuni korduvat kehaliikumise stiili. Airi enda laulustuudio jaoks on see võib-olla nagu oma firmamärk, aga sedasama on miskipärast ka kõik teised tema laulude lauljad hakanud täpselt imiteerima. Ei teagi keda selles nüüd otseselt süüdistada…

Klipp suud maigutavate vanemate ja õpetajatega oli naljakas

See on ju täiesti tavaline ja üldlevinud nähtus laste lauluvõistlustel! Naljaks see nüüd küll pole, pigem vedi nukravõitu kaasnev nähtus, aga noh kui ikka muidu ei saa, siis tuleb sellise “dopinguga” leppida.

ja saade oli hoogne

Niivõrd, et ma pidin (laulude esitustest mingilgi moel aimu saamiseks) seda saadet järelvaatamisest mitu korda veel jupiti üle vaatama, sest etteantud tempoga ei olnud võimalik esinejatest oma hindetabelit kokku seada. Kahjuks aga enne järelvaatamisele asumist olin juba žürii otsused ära näinud ja see häiris enda erapooletu arvamuse kujundamist tugevalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm

Mõni laps ei oleks isegi eelvooru pidanud jõudma

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei ole muusikat iial õppinud, aga saade mulle pigem meeldis. Lapsed liitusid vaatamisega poole peale ja neile ka meeldis. Olen seda meelt, et eelmine saateformaat oli igal juhul oma aja ära elanud. Ja kuna tõepoolest esimesed saated näitab vaid eelvoore ja nö pärissaade algab kolmandast osast, siis on ikka väga raske aru saada isikust, kes siia 8 eriti halvustavat kommentaari on jätnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuna tõepoolest esimesed saated näitab vaid eelvoore ja nö pärissaade algab kolmandast osast, siis on ikka väga raske aru saada isikust, kes siia 8 eriti halvustavat kommentaari on jätnud.

Katsu nüüd vähe teemasse süveneda.Lapsevanemad ja juhendajad lähtusid juhendist, mis oli “Laulukarusseli” oma. Paraku poole hooaja pealt muudeti saate formaati. Lepingud olid kõik varasemalt allkirjastatud ja “Tähtede lavast” ei olnud seal juttugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähemalt paaril korral saadi poolfinaalidesse või isegi finaali igas vanusegrupis poisse ja tüdrukuid täpselt võrdselt.

Ka nüüd sai ju nooremast vanuserühmast edasi 5 poissi ja 5 tüdrukut, ehkki lava oli tüdrukuid täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka täiesti tavaline inimene, aga mulle see saade tõesti ei meeldinud.
Praegusel juhul on saade justkui vahvate laste üle irvitamine ja midagi vahvat, naljakat ja ägedat siin tõepoolest ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei ole muusikat iial õppinud, aga saade mulle pigem meeldis. Lapsed liitusid vaatamisega poole peale ja neile ka meeldis. Olen seda meelt, et eelmine saateformaat oli igal juhul oma aja ära elanud.

Aga ütle nüüd ausalt, kui mitu selles esimeses ülepeatormamise saates esitatud laulu ja laululast sulle üleüldse pärast saadet või praeguseks meelde jäid? (Ilma nüüd praegu vahetult uuesti kordusest ülevaatamiseta)???

Varasemalt 12 lauluga saadetes oli vähemalt minul päris optimaalne neid laule ja esitajate eripärasid nädal aega meenutada ja mõttes edasi võrrelda. Isegi nädal hiljem järgmist saadet vaatama alustades oli enamvähem meeles eelmise saate nii laululine kui ka hääleline materjal, isegi esinejate nimed (enamasti). Praegu nüüd aga, ei suuda enam sellist süsteemi luua, sest need juhuslikud katked lihtsalt ei fikseeru mälus. Rääkimata esinejanimede virrvarrist, mida ühekorraga ligi poolsada ette söödeti. Kas tõesti on tekkinud mingi uus põlvkond vaatajaid, kes suudavad sellist infomassi endasse nii kiirelt talletada nüüd?

Miks see oluline on – Kuna tegemist on enamvähem ainsa üle-eestilise laste lauluvõistlusega (paralleelsete kommertskanalite paar laste laulude-tantsudega võistlemise sarja olid igal juhul sihiliku showsuunitlusega juba, seega need siinkohal ei konkureeri), siis on see Laulukarusselli järglane-saade ka lauluõpetajate ja laulustuudiote jaoks väga oluline omavahelise võrdlusmomendi ja tasemehinnagu saamiseks. Mida aga nüüdne ärahakitud ühepajatoit enam ei suuda pakkuda.

Need eelvoorudesse jõudnud lapsed on enne seda juba pika tee läbi käinud koolide, laulustuudiote ja seejärel maakondlikes eelvoorudes, Tallinna puhul veelgi suuremas konkurentsis. Palju aega ja vaeva kulutatud (ka lapsevanemate kiirest ajast) ja siis lõpuks ainult mõneks sekundiks nähtavale saada seal saates kuhu kogu eelneva pingutusega niiväga saada taheti. Mul pole küll seekord ühtegi vahetut tuttavat selles võistluses (kuigi mingit kaudu mulle tuttavaid nimesid oli hulganisti, näiteks varasemate karussellilaste õdesid-vendi või tuntud muusikute järeltulijaid), aga ma olen suhteliselt kindel, et kui nüüd küsida nende osalenud laste endi käest, et kas selline saade meeldis, siis enamus neist oleks tegelikult tahtnud ikkagi näha enda tervikesinemist.

Kui nüüd poolfinaalides ja finaalis lõpuks ka minnakse üle terviklugude formaadile, siis paraku on ikkagi juba üle 2/3 esinejaid kõrvale praagitud ja nende jaoks see pole enam lahendus.

Mõte… Võib-olla peaks hoopis laulustuudiod ja lauluõpetajad (kaasates ka kõik asjast huvitatud üksikud isetegijad) kamba peale kokku hakkama seda üleriigilist lauluvõistlust korraldama ja organiseerima? Mitte nagu praegusel moel vagurate lambakestena alandlikult nõustuma kõige sellega mida ETV saatetoimetus enda tahtmise järgi ette kirjutab? Ühiselt asja tehes ei oleks ka ürituse kulude katmine midagi võimatut. Saaks pühenduda rohkem muusikale, sellise programmi tootmine tuleb isegi odavam veel. Ürituse saab ka loomulikult salvestada, poolprofi video/heli tehnika kvaliteet on tänapäeval vägagi hea. Ning siis juba vaadata kus kanalis või mis meedias seda laiemalt esitleda. Isetehtud-hästitehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pisut teemaväline küsimus

Ma seda kõnealust saadet ei vaata, aga mul juba mõnda aega kripeldab ühe teise ERR saatesarja osas, tahaks neile väikese, aga minu arvates igati õigustatud ja konstruktiivse tagasiside saata. Samas üldse ei tea, kuhu või kelle poole pöörduda, et info ikka õigesse kohta jõuaks. Keegi oskab soovitada, mis see kõige parem kontakt või infokanal oleks?
Täiendatud: leidsin kodulehelt konkreetse saate produtsendi kontakti. Kõige mõttekam olekski vist talle kirjutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma seda kõnealust saadet ei vaata, aga mul juba mõnda aega kripeldab ühe teise ERR saatesarja osas, tahaks neile väikese, aga minu arvates igati õigustatud ja konstruktiivse tagasiside saata. Samas üldse ei tea, kuhu või kelle poole pöörduda, et info ikka õigesse kohta jõuaks. Keegi oskab soovitada, mis see kõige parem kontakt või infokanal oleks?

Täiendatud: leidsin kodulehelt konkreetse saate produtsendi kontakti. Kõige mõttekam olekski vist talle kirjutada?[/quote

Kirjuta parem siia, ei usu, et keegi mingite lugejakirjade alusel midagi muuta viitsib. Siit aga nopib keegi ajakirjanik vähemalt üles ja mõju suurem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjuta parem siia, ei usu, et keegi mingite lugejakirjade alusel midagi muuta viitsib. Siit aga nopib keegi ajakirjanik vähemalt üles ja mõju suurem.

See võib tõsi olla küll. Aga ma nüüd võtsin kätte ja saatsin oma tagasiside juba sinna ära. Kui ma mingit vastust ei saa, eks ma siis võtan siin teema üles 🙂. Peaksin sel juhul nagunii uue teema algatama, et see kuidagi välja paistaks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende laste vanematetega, kes kõik nn eelvoorudes olid sõlmiti leping Laulukarusselli saatesse. Ja Laulukarusselli saates said kõik lapsed terve lauluga eetrisse. Edasipääsejad oli poolfinaalis. Nii juhendajate kui ka lapsevanemate jaoks tulid muutused ootamatult detsembris.

Huvitav oleks teada, kas praeguse saate puhul vanematega sõlmitud lepingutes oli sees punkt, et saate tegijad (ERR) võivad konkursil osalevate laste (võistlus)laulu põhiesitusi omal äranägemisel tükeldada, kärpida või muul moel modifitseerida? Kunagi ammu sai Eve Viilupiga sel teemal ka muuhulgas (küll hoopis teise asja raames) räägitud ja tema ütles, et seda ei tohi juhtuda, sest nii saaks mõnel esitusel tahtlikult välja valida parema koha, mõnel halvema ja sedasi moonutada esineja tegelikku (esitus)ilmet.

Kas see tähendab, et kui laste lauluvõistlus-saadet tegema hakati, käis jutt Laulukarussell 2019 tegemisest? Ja poole protsessi pealt tuli “Tähtede lava” ning totaalselt uus kontseptsioon? See on küll alatus ja sellisel puhul olen ma nõus sellega, et osalejad on pettunud. Sest osalejad peavad ikkagi algusest peale teadma, millega nad end seovad. Mingid rahakärped või uue ülemuse uued ideed või lihtsalt uute ideede pealesurumine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled õigesti aru saanud.
Kõik sai alguse aprill 2018. eelvoor- valla lauluvõistlus, edasi mai 2018 maakondlik lauluvõistlus. Septembri lõpuks pidid kõik lapsevanemad sõlmima Laulukarussell 2019 lepingu/nõusoleku, saatma noodid ja sõnad jms. Detsembri keskel tuli meil, et uus nimi saatel ja lauluvõistluse ülesehitus ka teine….. ei sõnagi sellest, et esimene voor on nn eelvoor ja et lapse laulu tervena eetrisse ei lasta… sellest saime teada jaanuaris esimesel salvestusel.
Ja viinamarjad ei ole hapud, laps sai edasi:) Vaatamata sellele, tundus esimene saade kaootiline, hüplev ja raskesti jälgitav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie laps ootas Laulukarusselli saadet väga pikalt ning oli nähtu üle väga õnnetu. Ta küsis korduvalt, millal hakatakse laulma? Esitatud kümnesekundilised lõigud muu müra sees ei köitnud ega täitnud oma eesmärki. Enamiku saate lõikudest oleks võinud ühte teise noortesaatesse paigutada. Praegu näis olevat eesmärgiks müstilised vaatajanumbrid ning “uus” formaat unustades saate peamise eesmärgi ja põhjused, miks saade on oluline. See ei ole saade, kus tegijad peaksid enda imetluse ja geniaalsuse välja tooma, vaid peaksid suhtuma austusega lastesse, kes on selle saate peamine keskpunkt. Kurb on näha, et lõhuti toimiv kontseptsioon uut väärtust juurde andmata. Muutmine ei peaks olema eesmärk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes on see noor meesterahvas (muusik vast?), kes täna neid vanema vanuserühma lapsi hindab koos Surva ja Paiaga? Müts peas istub seal.

Selline kompu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mick Pedaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lubati, et panevad nüüd pärast teist saadet kõik laulud ka täispikkuses veebi üles. Vaatasin praegu, ainult 62 esitust on saadaval. Selle kõrval 30 edasipääsenu esitusi pole ikkagi täispikkuses võimalik näha. No ei lasta võrrelda kõiki omavahel ja nüüd justnagu karistatakse edasipääsenuid ehk siis tõenäolisemalt paremaid esinejaid-esitusi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli rohkem saatejuhtide soolo. Ma nägin lõppu ja hakkas see vilksutamine segama, siis panin algusest, et laule korralikult kuulata ja näha, ikka sama vilksutamine ja saatejuhtide etteasted, vahelood teistelt artistidelt – see moodustaski põhiosa. Kerisin aga edasi, et laule kuulda, ja saigi otsa jälle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli rohkem saatejuhtide soolo. Ma nägin lõppu ja hakkas see vilksutamine segama, siis panin algusest, et laule korralikult kuulata ja näha, ikka sama vilksutamine ja saatejuhtide etteasted, vahelood teistelt artistidelt – see moodustaski põhiosa. Kerisin aga edasi, et laule kuulda, ja saigi otsa jälle.

Tänases saates oli eriti rohkesti ühtede ja samade esituste niigi lühikeste lõikude keskele saatejuhi intervjuu sisselõikamisi, ehk siis mitmed kümnesekundised esitused tükeldati aga veelgi kaheks jupiks. Niigi juba saates on palju esitusi korraga ja siis tehakse see tahtlikult veelgi rohkemaks pudiks laiali.

Monteerija töö oli täiesti hoolimatu, suvaline. Mõnedel esinejatel polnud isegi ühte laululauset/fraasi viitsitud korralikult lõpuni lasta, vaid tehti lõige täiesti suvalises kohas. Mitmel hoogsa refrääniga lool ei saanudki üldse kuulda häälenõudlikumat refrääniosa, selle asemel pakuti vaid jupike aeglasest lihtsast salmiosast. Eriline pärl oli üks esineja, kelle laulust oli ainsa osana alles jäetud vaid ühtlane monotoonne korduv “la-la-la” vms. vahe-leelotuse lõik.

Mõnesekundise lõigu väljavalimine laulust on vägagi head tunnetust ja tähelepanu nõudev töö, tuleb laulu korduvalt kuulata ja lõike välja valida, edasi-tagasi kerides. Tolle saate režissöör-monteerijal seda omadust ilmselgelt ei ole. Lapsed olid nii püüdlikud kõik, ja niipalju siis sellest nende esinemise vaevast…

Muud probleemid üldjoontes kordusid samamoodi nagu ka esimeses saates. Ei hakka neid kõiki siin uuesti üles loetlema. Välja arvatud paar asja, mis ikka väga häirisid… Esiteks see kaameraoperaator, kes käest võttes filmis punaka logoseina ees toimuvaid intervjuusid. Ma ei tea kas ta oli tõesti purjus või lihtsalt ülihooletu? Pole ju suvaline kodanik kellele esimest korda kaamera kätte antud, vaid elukutseline, 1KEUR kuupalka saav töötaja! Vingerdas ja vänderdas oma kaadriga igas suunas. Eriti hullusti veel armeenia poisi intervjuude ajal. No ja lisaks ikka see vahetult kaameraga vastu nägusid trügimine, mistõttu lainurkobektiiviga enamus lapsi olid näost laiaks venitatud neis intervjuukaadrites. Suure stuudio kaadrid olid korrektsed.

Ühte asja siiski kiidaksin ka… ETV FullHD pildi kvaliteet oli päris kena ja nauditav, koos igati optimaalselt väljaseatud valgustusega. Eriti just seal suures stuudios. Intervjuuseina ees esines samas ikkagi kohati ülevalgustumist ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommenteeriksin veel ka võistlusesituste sisulisest küljest, niipalju kui saate kiuslikust teostusest seda õnnestus läbi näha-kuulata…

Seekord jäi esialgu mulje, et vanema vanusegrupi esitustes oli päris mitmeid huvitavaid ja võimekaid esinejaid ja hästivalitud laule. Mitmetel eelmistel Laulukarussellidel on pigem hoopis keskmine vanusegrupp olnud kõike mitmekesisem ja üllatusterohkem. Vanemas grupis on olnud varemalt üleküllus ühelaadsetest bossanovadest, hääle osas mitteväljavedavatest rokkidest jms. Seekord tundus nagu olema rohkem täpsemat suutlikkust, särtsu ja isikupärasust. Vanema grupi edasisaadetud eristusid ka üpris selgelt, kuigi tegelikult oleks vaja neid kõiki veelkord korralikult üle kuulata (aga kust küll leida edasisaanute täispikki videoid?).

Võiksin ka kommenteerida muusikalis-detailselt eraldi iga esineja esitust, aga ma ei taha seda siin tegema hakata, sest igaühe juures oleks nii plusse kui ka miinuseid ja parem seda kõike siin avalikus kanalis mitte välja öelda, sest kriitikasse suhtumine on igaühel ettearvamatu. Pole ka mõistlik nimepidi publitseerida… Eks sedasama oli näha ka žüriiga (Hirvoga) tehtud intervjuudest, kes mitte midagi konkreetset ei öelnud, pigem olid kõik need žürii intervjuulõigud isennast juba kordavad ja oleksid võinud ka üldse olemata olla neis saadetes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lubati, et panevad nüüd pärast teist saadet kõik laulud ka täispikkuses veebi üles. Vaatasin praegu, ainult 62 esitust on saadaval. Selle kõrval 30 edasipääsenu esitusi pole ikkagi täispikkuses võimalik näha. No ei lasta võrrelda kõiki omavahel ja nüüd justnagu karistatakse edasipääsenuid ehk siis tõenäolisemalt paremaid esinejaid-esitusi…

Ilmselge, et ei saa panna neid väljajääjaid-edasipääsejaid kõrvuti vaatamiseks üles. Nii võib võrdlusmoment tekkida. Ega siis keegi ometi auväärses Züriis kahtle?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tähtede lava, ETV