Esileht Pereelu ja suhted Tahtmise saamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Tahtmise saamine

Postitas:

Kui paljude jaoks teist on tähtis saada oma tahtmine ükskõik mis hinnaga, kui vaja siis kasvõi üle laipade? Ja kas te peate vajalikuks kasvatada ka oma lapsi selles vaimus?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 12:18; 13.03 17:03; 13.03 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pereelus? Või mis mõttes?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 12:27; 15.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumal üldistav küsimus, sellele ei saa vastata. Mina näiteks iialgi ei võistleks mehe pärast, sest kui tema pärast juba on vaja võistelda mõne teise naisega, siis kaotab ta minu jaoks väärtuse. Ka ei lähe ma üle laipade tööl, ma ei ole eriti karjäärihuviline. Kui aga mu lapsega juhtus välismaal õnnetus, tegin kõik, mis suutsin, välisministeeriumini ja ise kohalesõitmiseni välja. Ja kui ma otsisin endale kassipoega ja surfasin kuulutusi ja nägin ühel hetkel TEDA, pisikese punnis kõhuga nummikut, teadsin ma samal hetkel, et lähen kasvõi läbi müüri, aga ta saab minu omaks.
Lapsed vaatavad ise, mis oma eluga teevad.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii uduse asja peale mis vastuseid sa ootad?
Mida tähtsam see asi/idee/õigus jms minu jaoks onm seda suuremat jõupingutust ma oma tahtmise saamiseks teen. Üle laipade pole mul tulnud siiamaani (40a) minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja, kui keegi on tõepoolest selline, kes oma tahtmise nimel üle laipade läheb, kas sa usud tõsimeeli, et ta siia seda tunnistama tuleb või iseendalegi tunnistab?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see üle laipade minek tähendab siis oma eesmärgikindlust teiste tunnete ja sõpruse hinnaga.
ma ei tea… on igasugu tarkusi ka selle poolt. nt et elu lõpus kahetsevad inimesed kõige rohkem seda, mida nad jätsid tegemata, mitte seda mida nad tegid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõde ja õigus just on kinos, tasub täitsa vaadata. Oma tõe ja õiguse ja tahtmise tagaajamine pole alati ei mõistlik ega tark. Elu on meeldivam ja lihtsam, kui osades, isegi paljudes, asjades järgi anda. Paljudel läheb lihtsalt suurem osa elust sellest arusaamiseks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed elavad koos vanematega, kes peavad alati oma tahtmist saama ükskõik missuguse hinnaga (tihti ka end kahjustades), siis väga suure tõenäosusega jääb neilegi selline käitumine külge.

Mina olen proua sitamagnet, keda on väga palju ära kasutatud oma eesmärkide saavutamiseks, haiget tehtud ja iga kord ma ikka üllatun milleks inimesed võimelised on. Aga minu elus on olnud veel rohkem toredaid inimesi. See tasakaalustab kogetud õudused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 16:55; 13.03 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin küll heideti ette üldist aga küsimus oligi üldine. Kes tunnistab, kes mitte. Laste kaitsmine on elementaarne. Aga näiteks karjääriredelil kellegi jalgealust tuliseks teha et tema koht endale saada või et abielluda oma isikliku varalise seisu parandamise eesmärgil, planeerides sellesse nii lapsed kui ka ilmtingimata lahutuse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 12:18; 13.03 17:03; 13.03 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin küll heideti ette üldist aga küsimus oligi üldine. Kes tunnistab, kes mitte. Laste kaitsmine on elementaarne. Aga näiteks karjääriredelil kellegi jalgealust tuliseks teha et tema koht endale saada või et abielluda oma isikliku varalise seisu parandamise eesmärgil, planeerides sellesse nii lapsed kui ka ilmtingimata lahutuse.

Mnjaa, abiellunud olen küll teadlikult mehega, kes on rikas. Enda abielu oli sisuliselt lõppenud ja vaatasin teadlikult ringi rikka mehe järgi. Kedagi maha ei tampinud, mees oli vallaline aga eksnaine suhtus meie abiellumisse väga halvasti. Lapse saamine oli ka planeeritud, lahutus ei ole planeeritud, see ei parandaks varalist seisu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna tähtis. Ja loomulikult õpetan ma seda ka lastele stiilis, et kui sa ise enda heaolu nimel ei võitle, siis keegi teine seda sinu eest ei tee, vaid vastupidi, teised võitlevad enda heaolu eest, kus sina võid kaotajaks jääda. Lapsed saavad ju aru, et looduse poolt kaasa antud olelusvõitluse aspekt pole ka tänapäeval kuhugi kadunud ja mängib elus suurt rolli.
Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõde ja õigus just on kinos, tasub täitsa vaadata. Oma tõe ja õiguse ja tahtmise tagaajamine pole alati ei mõistlik ega tark. Elu on meeldivam ja lihtsam, kui osades, isegi paljudes, asjades järgi anda. Paljudel läheb lihtsalt suurem osa elust sellest arusaamiseks.

Mina saan aru, et antud juhul ei käi ju jutt üldse tõest ja õigustest, vaid vastupidi, skeemitamisest, et mitte öelda alatute võtete kasutamisest, et enda heaolu garanteerida. Ja seda õpetas kõnealune film suurepäraselt, kui nt mõelda stseenile, kus Andres purjus Pearu koos hobuvankriga oma rukkipõllule talutas, saades kohtuotsusega selle eest kopsaka rahasumma.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete kasutanud ka mis tahes kaliibriga valesid või muid küsitavaid võtteid, et saada endale näiteks mingeid õigusi või privileege või mis tagaks parema või maksimaalse võimaliku materiaalse kindlustatuse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 12:18; 13.03 17:03; 13.03 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna tähtis. Ja loomulikult õpetan ma seda ka lastele stiilis, et kui sa ise enda heaolu nimel ei võitle, siis keegi teine seda sinu eest ei tee, vaid vastupidi, teised võitlevad enda heaolu eest, kus sina võid kaotajaks jääda. Lapsed saavad ju aru, et looduse poolt kaasa antud olelusvõitluse aspekt pole ka tänapäeval kuhugi kadunud ja mängib elus suurt rolli.

Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

Issand! See mehe võitlemise jutt ajas küll judinad peale. Mehel endal sõnaõigust polnud? Tal suva, kes, peaasi, et keegi?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 16:55; 13.03 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

Mismoodi see teise naisega mehe pärast võitlemine välja näeb? Täiesti siiralt küsin, sest mulle kangastus vaimusilmas kohe mingi Cameron Diaziga komöödiafilmilaadne asi, aga kas päriselt ka mingi jant käis või mismoodi see siis käib päriselus….
Ja milles see jackpot seisnes? Suur riist ja palju raha? Armastus, nagu ma aru saan, asjasse segatud polnud?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhas egoism. Ei kiida heaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin küll heideti ette üldist aga küsimus oligi üldine. Kes tunnistab, kes mitte. Laste kaitsmine on elementaarne. Aga näiteks karjääriredelil kellegi jalgealust tuliseks teha et tema koht endale saada või et abielluda oma isikliku varalise seisu parandamise eesmärgil, planeerides sellesse nii lapsed kui ka ilmtingimata lahutuse.

See, kes juba märkab, et üle laipade pole sobiv, ega see enam ei teegi. See üle laipade eesmärgi poole on ikka nende omadus, kes oma käitumise tulemust ei näe. Nemad näevad, et neil on ÕIGUS ja kogu lugu. Ehk siis vägivaldne inimene ei tunnista, et teeb teistele haiget. Ikka on teised süüdi, mis nad siis on ees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks iialgi ei võistleks mehe pärast, sest kui tema pärast juba on vaja võistelda mõne teise naisega, siis kaotab ta minu jaoks väärtuse.

Olnud just selles olukorras ja olen sinuga 100% nõus. Olin meeletult armunud (enda arvates), ja kolinal kukkus kõik kokku hetkel kui sain teada, et ma “võistlen” mehe eks-elukaaslasega. Ealeski ei laskuks sellisteks alandusteks, ükskõik kui suur eluarmastus mängus. Enese hindamine ja austamine on minu jaoks väärtus. Seega lõppes see olukord hetkega.

Ilmselt on see ka muus nii. Kui palju sa väärtustad ennast, ning kui palju võimalust saavutada oma tahtmist (ohverdades eneseväärikust).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, lapsekasvatamisel on ju ikka vastupidi: tuleb talle õpetada, et alati ei saa oma tahtmist, ja eriti mitte ei saa oma tahtmist jonnimise ja karjumise abil.
Ja huvitav: kui nüüd on inimene, kellele on tähtis saada iga hinna eest oma tahtmist, ja ta soovib sellist suhtumist ka oma lapsele õpetada, siis mida ta teeb olukorras, kus tema ja ta lapse tahtmised kokku ei lange? Tema tahab viia lapse lasteaeda ja ise tööle minna, laps aga röögib ja tahab temaga koju jääda. Tema tahab, et laps läheks ülikooli juurat õppima, laps aga tahab õppida autoremondilukksepaks. Kumma tahtmise saamine siis olulisem on?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 10:11; 15.03 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, lapsekasvatamisel on ju ikka vastupidi: tuleb talle õpetada, et alati ei saa oma tahtmist, ja eriti mitte ei saa oma tahtmist jonnimise ja karjumise abil.

Ja huvitav: kui nüüd on inimene, kellele on tähtis saada iga hinna eest oma tahtmist, ja ta soovib sellist suhtumist ka oma lapsele õpetada, siis mida ta teeb olukorras, kus tema ja ta lapse tahtmised kokku ei lange? Tema tahab viia lapse lasteaeda ja ise tööle minna, laps aga röögib ja tahab temaga koju jääda. Tema tahab, et laps läheks ülikooli juurat õppima, laps aga tahab õppida autoremondilukksepaks. Kumma tahtmise saamine siis olulisem on?

Esimesel juhul võetaxe röökiv nots lihtsalt kaenlasse & toimetataxe lasteaeda. Esitex on kisa & trampimine väga vale viis oma tahet peale suruda & teisex, ega vanem ka tingimata ei taha sinna tööle minna, aga peab ju.

Teisel juhul võib vanem ju survestada või keelitada lapse ülikooli minema, aga yldjuhul lykkub automehhaaniku eriala õppimine sellega lihtsalt aasta-paar edasi. Siinkohal pole oma tahte nui neljax läbisurumisest tolku yhel ega teisel poolel, aeg & ajumaht panevad ise asjad paika. & pole ka välistatud, et reibas noor mehhaanik mõne aja pärast ise kõrgkooli yles otsib, kui vanem pole oma otsatu käiamisega seda talle vastikux muutnud.

1) Iga hinna eest oma tahte läbi surumine kipub lõppema tõdemusega, et hind osutus häbemata kallix.

2) See, et ma just nyyd & praegu tahan banaani, ei tähenda, et ma tahaxin banaani ka tunni aja pärast. Tahtmised muutuvad, asjaolud muutuvad, me ise muutume. Millest tuleneb

3) Kui piisavalt kaua oodata, muutuvad eesmärgid & tahtmised lähevad kenasti yle. Misasja ma peaxin tõmblema millegi pärast, mis siis, kui ma selle saavutan, on mulle juba täiesti tähtsusetu?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete kasutanud ka mis tahes kaliibriga valesid või muid küsitavaid võtteid, et saada endale näiteks mingeid õigusi või privileege või mis tagaks parema või maksimaalse võimaliku materiaalse kindlustatuse?

Muidugi. Igal tööintervjuul olen ma teinud end oluliseks paremaks, kui tegelikult olen ja ilmselt tänu sellele ka konkursi korras väga hästi tasustatud töökohad saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna tähtis. Ja loomulikult õpetan ma seda ka lastele stiilis, et kui sa ise enda heaolu nimel ei võitle, siis keegi teine seda sinu eest ei tee, vaid vastupidi, teised võitlevad enda heaolu eest, kus sina võid kaotajaks jääda. Lapsed saavad ju aru, et looduse poolt kaasa antud olelusvõitluse aspekt pole ka tänapäeval kuhugi kadunud ja mängib elus suurt rolli.

Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

Issand! See mehe võitlemise jutt ajas küll judinad peale. Mehel endal sõnaõigust polnud? Tal suva, kes, peaasi, et keegi?

Muidugi oli mehel lõplik sõnaõigus. Mees tegigi valiku selle järgi, kes talle parem tundus ehk nimelt lahutas oma abikaasast ja alustas uut elu minuga. Sa oled ikka äärmiselt naiivne, kui siiani usud, et (paari)suhetes enese “müümise” oskus mingit rolli ei mängi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, lapsekasvatamisel on ju ikka vastupidi: tuleb talle õpetada, et alati ei saa oma tahtmist, ja eriti mitte ei saa oma tahtmist jonnimise ja karjumise abil.

Ja huvitav: kui nüüd on inimene, kellele on tähtis saada iga hinna eest oma tahtmist, ja ta soovib sellist suhtumist ka oma lapsele õpetada, siis mida ta teeb olukorras, kus tema ja ta lapse tahtmised kokku ei lange? Tema tahab viia lapse lasteaeda ja ise tööle minna, laps aga röögib ja tahab temaga koju jääda. Tema tahab, et laps läheks ülikooli juurat õppima, laps aga tahab õppida autoremondilukksepaks. Kumma tahtmise saamine siis olulisem on?

Sorry, aga see on ikka väga aegunud arusaam, et lapse ajusid tuleb pidevalt pesta teadmisega, et oma tahtmist ei pea saama. Tark inimene suunab lapsed mõtlema selle üle, millised on tema valikud ja võimalused mõne tahtmise läbisurumisel ja millist kasu ta sellest saab. Kui lapsele pidevalt tampida, et inimene ei peagi oma tahtmist saama, siis temast kasvabki mõttetu nannipunn, kes loobub edasipürgimisest, kuna talle on lapsepõlves õpetatud, et kõike ei pea saama.
Ainult rumal lapsevanem ei oska lapsele seletada, miks üks või teine tahtmine pole mõistlik ja kui see selgitus ei aita, siis lasebki lapsel läbi tema enda valikute õppida, et ta aru saaks, kas tema valik oli õige või mitte. Minu elukogemus ütleb, et ka lapsevanemate valikud osutuvad üsna tihti valeks.
Sinu maailmapilt on üsna vildakas, kui sa räägid kooli lõpetanud noorest täiskasvanud inimestest kui lapsest, kelle eest peab valikuid tegema tema vanem. Sinu lastest on siiralt kahju, sest nagu näha, ei oska nad veel ka täiskasvanuna (õigeid) valikuid teha, sest nad on harjunud, et nende eest otsustavad vanemad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

Mismoodi see teise naisega mehe pärast võitlemine välja näeb? Täiesti siiralt küsin, sest mulle kangastus vaimusilmas kohe mingi Cameron Diaziga komöödiafilmilaadne asi, aga kas päriselt ka mingi jant käis või mismoodi see siis käib päriselus….

Ja milles see jackpot seisnes? Suur riist ja palju raha? Armastus, nagu ma aru saan, asjasse segatud polnud?

Miks sa eeldad, et armastus segatud polnud. Armusin mehesse, kes oli abielus. Samuti tema minusse. Tuli teha otsus, kas tahan seda meest alatiseks oma ellu või ei taha. Tegin taustauuringu ja selgitasin välja tema nõrgad ja tugevad küljed, otsus oli jah. Uurisin samuti tema eksi tausta ja seejärel oli minu ülesanne näidata end igati parema, väärtuslikuma ja armastavama naisena. See oligi võitlus, sest tema eks polnud sugugi huvitatud, et mees tema juurest lahkub. Samuti tuli enda “usku pöörata” tema vanemad ja muud lähisugulased. Seega mõtlevale inimesele mitte midagi keerulist.
Ahjaa, lisaks suurele riistale ja kopsakale rahakotile sain ma väga targa, oma töövaldkonnas hinnatud inimese ja suurepärase isa oma lastele, kelle jaoks lapsed olid prioriteet nii kaua, kuni nad olid väikesed. Need viimased olidki minu põhilised valikukriteeriumid. Tänaseks on üks meie laps igati edukas täiskasvanu, teine kohe täiskasvanuks saamas ja minu elu on olnud need 20 aastat lill, mida kõik mu sõbrannad on kadestanud. Me oleme koos olnud superteam, kelle (koos)elu on igati õnnestunud.
Aga esita julgelt küsimusi, kui sinu jaoks taoline stsenaarium ulme tundub.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üht tean, kes varem selline oli, aga nüüd on muutunud inimlikumaks ja enam nii julm õnneks ei ole. Tegemist on mu emaga. Ekstreemne järjekindlus. Nii päris ikka ei saa. Elus tuleb vahest oma ego alla ka suruda ja mõelda ka teistele. Tema emal ei olnud seda tore kuulda oma tütre kohta, töökaaslased rääkisid ja minu põhimõtetega on see ka tugevalt vastuolus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 15:49; 14.03 16:20; 15.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üht tean, kes varem selline oli, aga nüüd on muutunud inimlikumaks ja enam nii julm õnneks ei ole. Tegemist on mu emaga. Ekstreemne järjekindlus. Nii päris ikka ei saa. Elus tuleb vahest oma ego alla ka suruda ja mõelda ka teistele.

Neist, kes oma ego pidevalt alla suruvad, ei saa iial juhte, eriti riigijuhte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 13.03 17:45; 13.03 17:56; 14.03 11:05; 14.03 11:09; 14.03 11:19; 14.03 11:39; 14.03 15:54; 15.03 10:06; 15.03 10:08; 15.03 11:56; 15.03 12:14; 15.03 12:50; 15.03 13:32; 15.03 13:35; 15.03 14:25; 15.03 15:54; 15.03 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neist, kes oma ego pidevalt alla suruvad, ei saa iial juhte, eriti riigijuhte.

Kõik ei tahagi juhid olla. Ilma üle laipade minemiseta olen väikeste kollektiivide juht siiski olnud, aga ei taha ka seda enam. Vaikust, rahu ja omaette nokitsemist tahaks nüüd hoopis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 15:49; 14.03 16:20; 15.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

Mismoodi see teise naisega mehe pärast võitlemine välja näeb? Täiesti siiralt küsin, sest mulle kangastus vaimusilmas kohe mingi Cameron Diaziga komöödiafilmilaadne asi, aga kas päriselt ka mingi jant käis või mismoodi see siis käib päriselus….

Ja milles see jackpot seisnes? Suur riist ja palju raha? Armastus, nagu ma aru saan, asjasse segatud polnud?

Miks sa eeldad, et armastus segatud polnud. Armusin mehesse, kes oli abielus. Samuti tema minusse. Tuli teha otsus, kas tahan seda meest alatiseks oma ellu või ei taha. Tegin taustauuringu ja selgitasin välja tema nõrgad ja tugevad küljed, otsus oli jah. Uurisin samuti tema eksi tausta ja seejärel oli minu ülesanne näidata end igati parema, väärtuslikuma ja armastavama naisena. See oligi võitlus, sest tema eks polnud sugugi huvitatud, et mees tema juurest lahkub. Samuti tuli enda “usku pöörata” tema vanemad ja muud lähisugulased. Seega mõtlevale inimesele mitte midagi keerulist.

Ahjaa, lisaks suurele riistale ja kopsakale rahakotile sain ma väga targa, oma töövaldkonnas hinnatud inimese ja suurepärase isa oma lastele, kelle jaoks lapsed olid prioriteet nii kaua, kuni nad olid väikesed. Need viimased olidki minu põhilised valikukriteeriumid. Tänaseks on üks meie laps igati edukas täiskasvanu, teine kohe täiskasvanuks saamas ja minu elu on olnud need 20 aastat lill, mida kõik mu sõbrannad on kadestanud. Me oleme koos olnud superteam, kelle (koos)elu on igati õnnestunud.

Aga esita julgelt küsimusi, kui sinu jaoks taoline stsenaarium ulme tundub.

Ilus väljamõeldis küll. Kõik ideaalne nagu muinasjutus. Küllap mõtlesid sekka argimuredele väikese toreda unistuste loo välja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võidelnud teise naisega ka mehe pärast, sest oli, kelle pärast võidelda ehk ma teadsin, et saada oli jackpot. Selle võitluse võitsin õnneks mina, mida ma pole kordagi kahetsenud, vastupidi, ma ei jõua neid müstilisi jõude tänada, kes õigel hetkel vajalikud kaardid mulle kätte mängisid.

Mismoodi see teise naisega mehe pärast võitlemine välja näeb? Täiesti siiralt küsin, sest mulle kangastus vaimusilmas kohe mingi Cameron Diaziga komöödiafilmilaadne asi, aga kas päriselt ka mingi jant käis või mismoodi see siis käib päriselus….

Ja milles see jackpot seisnes? Suur riist ja palju raha? Armastus, nagu ma aru saan, asjasse segatud polnud?

Miks sa eeldad, et armastus segatud polnud. Armusin mehesse, kes oli abielus. Samuti tema minusse. Tuli teha otsus, kas tahan seda meest alatiseks oma ellu või ei taha. Tegin taustauuringu ja selgitasin välja tema nõrgad ja tugevad küljed, otsus oli jah. Uurisin samuti tema eksi tausta ja seejärel oli minu ülesanne näidata end igati parema, väärtuslikuma ja armastavama naisena. See oligi võitlus, sest tema eks polnud sugugi huvitatud, et mees tema juurest lahkub. Samuti tuli enda “usku pöörata” tema vanemad ja muud lähisugulased. Seega mõtlevale inimesele mitte midagi keerulist.

Ahjaa, lisaks suurele riistale ja kopsakale rahakotile sain ma väga targa, oma töövaldkonnas hinnatud inimese ja suurepärase isa oma lastele, kelle jaoks lapsed olid prioriteet nii kaua, kuni nad olid väikesed. Need viimased olidki minu põhilised valikukriteeriumid. Tänaseks on üks meie laps igati edukas täiskasvanu, teine kohe täiskasvanuks saamas ja minu elu on olnud need 20 aastat lill, mida kõik mu sõbrannad on kadestanud. Me oleme koos olnud superteam, kelle (koos)elu on igati õnnestunud.

Aga esita julgelt küsimusi, kui sinu jaoks taoline stsenaarium ulme tundub.

Ilus väljamõeldis küll. Kõik ideaalne nagu muinasjutus. Küllap mõtlesid sekka argimuredele väikese toreda unistuste loo välja.

Ei usu, selliseid kürsaleasid on päris elus ka olemas küll ja küll. Kui tema lugu ongi välja mõeldud, siis leidub igatahes selliseid lugusid. Muidugi on ta vastik inimene ja mees paneb ilmselt kõrvalt, kui ta just täielik tuhvel ei ole. Sõpru ta ei vajagi, talle piisab iseendast ja halva suhtumise endasse paneb ta kadeduse arvele, ja see ei kõiguta teda vähimatki. Sellised külmi jõhkardeid tuleb lihtsalt taluda ja nad endast eemal hoida, mingit “relva” nende vastu ei ole. Kes lähemalt läbi käia soovib, saab paratamatult nina veriseks varem või hiljem, kuid tank jätkab kõigutamatult oma teekonda, laibarida taga.
Seega – lihtsalt hoiduda sellistest, see on ainus enesekaitse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 08:07; 15.03 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry, aga see on ikka väga aegunud arusaam, et lapse ajusid tuleb pidevalt pesta teadmisega, et oma tahtmist ei pea saama. Tark inimene suunab lapsed mõtlema selle üle, millised on tema valikud ja võimalused mõne tahtmise läbisurumisel ja millist kasu ta sellest saab. Kui lapsele pidevalt tampida, et inimene ei peagi oma tahtmist saama, siis temast kasvabki mõttetu nannipunn, kes loobub edasipürgimisest, kuna talle on lapsepõlves õpetatud, et kõike ei pea saama.
Ainult rumal lapsevanem ei oska lapsele seletada, miks üks või teine tahtmine pole mõistlik ja kui see selgitus ei aita, siis lasebki lapsel läbi tema enda valikute õppida, et ta aru saaks, kas tema valik oli õige või mitte. Minu elukogemus ütleb, et ka lapsevanemate valikud osutuvad üsna tihti valeks.
Sinu maailmapilt on üsna vildakas, kui sa räägid kooli lõpetanud noorest täiskasvanud inimestest kui lapsest, kelle eest peab valikuid tegema tema vanem. Sinu lastest on siiralt kahju, sest nagu näha, ei oska nad veel ka täiskasvanuna (õigeid) valikuid teha, sest nad on harjunud, et nende eest otsustavad vanemad.

Mina, kägu 14.03.2019 10:11, olen sinuga, kägu, kirjutanud teemasse 7 korda, lastekasvatamise põhimõtete osas täiesti ühel nõul – mis puutub oma valikute ja võimaluste kaalumisse, enda kogemusest õppimisse, mingis vanuses oma otsuste tegemisel iseseisvumisse.
Niisiis ma ei saa aru, miks sa minu maailmapilti ja minu lapsi niimoodi halvustad.
Kui ma kirjutan “laps peab mõistma, et ALATI ei saa oma tahtmist”, kas see siis tähendab, nagu sina oled tõlgendanud, “inimene ei peagi oma tahtmist saama”?
Ja kui ma kirjutan “kui nüüd on inimene, kellele on tähtis saada iga hinna eest oma tahtmist”, siis kust sa loed välja, et mina olengi see inimene? Appikene, vastupidi, asi on ju selles, et ma ei mõista neid inimesi ja ma tahaks teada, kuidas on võimalik niisuguse suhtumisega seda ühtlasi oma lastele edasi anda. Paraku on ju enamasti nii, et kui inimene peab iga hinna eest oma tahtmist saama, painutab ta ka oma lapsed selle enda tahtmise alla, ja sageli mitte ainult väikelapseeas, vaid ka siis, kui need juba täiskasvanud on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 10:11; 15.03 10:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Tahtmise saamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.