Esileht Koolilaps Täid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Täid

Postitas:

Kuidas teistes koolides? Meil on igal aastal see probleem (vähemalt 5 aastat järjest) ja päris ausalt hakkab üle viskama. Kolm last käivad samas koolis ja see on tõeliselt jube väljaminek kuust kuusse, kui nad nendega sealt koju tulevad. Hea meelega paluks karantiini panna kooli ja tehku oma tõrjed kodus kõik korraga ära.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 14:04; 16.09 14:37; 16.09 14:54; 18.09 09:59; 18.09 14:23; 24.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti kolm last ja esimene täilaine juba üle ka käinud koolis.
Meil elektriline täikamm – soodsam, mugavam ja saab ka profülaktika mõttes aeg-ajalt pead üle lasta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka täikamm olemas kodus, lastel pikad ja paksud juuksed. Väiksem nutab iga kord, kui see kontroll pihta kodus hakkab ja kammi läbi vean. Õppeaasta alguses lasen lõigata võimalikult palju lühemaks just selle täi hirmu pärast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 14:04; 16.09 14:37; 16.09 14:54; 18.09 09:59; 18.09 14:23; 24.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et see igal pool ühtemoodi, ei pääse nendest sügisestest lainetest ükski kool. kulukas on tõesti, täikamm on üks odavam lahendus, aga pikkade ja paksude juuste puhul ikka üsna mahukas töö.

mis see karantiin ikka aitaks, keegi ei suuda ju koolis neid sajaprotsendilise kindlusega kontrollida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks see vaid sügisene probleem, meie koolis kestab see terve õppeaasta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 14:04; 16.09 14:37; 16.09 14:54; 18.09 09:59; 18.09 14:23; 24.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last juba täiskasvanud, kaks veel põhikoolis. Täid on meie majas olnud vaid ühel lapsel, kõigi nende aastate jooksul. Kui teine laps (erivajadusega) internaatkoolis mõnda aega õppis, siis paar korda sai täid. See oli siis ka mõistetav, sest seal õppisid mitmed vanemliku hoolitsuseta lapsed, kes olid suunatud internaati asotsiaalsetest peredest. Koju said vaid koolivaheaegadel, mitte igal nädalavahetusel ja eks pikemalt kodusolekult tõid oma “koduloomad” kaasa. Tavakoolides pole meil küll seda probleemi siiani olnud.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 09:23; 19.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 9.klassis ja täid olid eelmisel aastal 1.korda.
Meil õnneks ei ole probleeme olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hektel kuuendas klassis ja pole kordagi elus veel täisid olnud. Teine laps sai eelmisel aastal, kui poes ühte mütsi pähe proovis, aga saime vist üsna ruttu jälile, teistele pereliikmetele ei levinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 13:19; 18.09 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kirjutasin, et igasügisene teema, aga ma ei mõelnud sellega, et minu lastel just igal sügisel täid oleks, vaid et koolis on igal sügisel täid – vanematele tuleb meil, et kontrollige lastel päid, koolis on leitud täisid. iga kord pole need koju siiski jõudnud. õnneks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavakoolides pole meil küll seda probleemi siiani olnud

Mul lapsed juba gümnaasiumi ja põhikooli lõpus, iga paari aasta tagant oli algklassides täide probleem, mõlema lapse klassis olid paaril lapsel. Kõige laiemalt levisidki siis, kui noorem alles 1.klassis oli, siis öeldi, et üks algklassidest on selle probleemiga juba mitu kuud maadelnud. Minu meelest oleks kohe pidanud kõiki klasse informeerima et päid kontrollitaks. Viimati sain vist seitsmendas noorema lapse klassijuhatajalt kirja, et kontrollige oma laste päid. Kas neil tookord ka keegi täidega oli või lihtsalt laiendati kontrollitavate ringi ei oska öelda. Tegemist Tallinna kesklinna kooliga, asotsiaalseid peresid pole, aga kusagilt need täid ikka kooli levivad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt arvad, et täid on a-sotsiaalide teema? Kust tulevad sellised eksiarvanused? 🙁
Selle pärast ei julgegi osa vanemaid kooli teatada, sest äkki keegi “tark” vanem arvab, et äkki nad on mustad asotsiaalsete kalduvustega vaesurid. Täi ei küsi su palganumbrit, päriselt ka.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täi ei küsi su palganumbrit, päriselt ka.

ei küsi jah, meie perre sattusid täid esimest korda siis, kui tütar itaalias turul kübaraid proovis…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täile meeldib just puhas juus ja peanahk. Soovitan hommikuti teepuuõli panna juuksepiirile,kõrva taha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli sõnul on linnas probleemne kodu, kust neid satikaid levitatakse, selles osas on õigus – see on asotsiaalide probleem. Normaalse hügeeniga pere ei levita neid, vaid on ohvrid – saame täidest lahti, peseme, ravime jne – aga sealt tuleb uus posu peale.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hispaanias on erakoolis pidevalt täid – see, et see oleks ainult asotsiaalide teema, on müüt. Aga samas muidugi on oma tõepõhi sees – asotsiaalid ei ravi ja seetõttu täid muudkui levivad uuesti. Apteegis peaks olema ka profülaktikaks shampoon täide vastu – kasutage siis seda koguaeg.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 13:19; 18.09 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ntx ei tea, et meie koolis oleks asotsiaalseid peresid (no vähemalt oma laste klassides mitte). Ühel aastal, kui saime täisid koolist pm.iga kahe nädala tagant. Lõpuks helistasin ma ühele lapsevanemale kelle kohta teadsin, et tal need on ja korralikult tõrjet lihtsalt ei tehta. Laps ise rääkis koolis, et ema pani eelmisel õhtul rohu pähe ja hommikul saatis kooli. Kontroll tegemata jne. Kui minu laps järjekordselt koju nende putukatega tuli siis helistasingi. Proua ütles, et tema ei kavatsegi last selle pärast koju jätta päevaks/paariks. Väga paljuski on asi kinni vanemates ja nende suhtumises.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 14:04; 16.09 14:37; 16.09 14:54; 18.09 09:59; 18.09 14:23; 24.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hispaanias on erakoolis pidevalt täid – see, et see oleks ainult asotsiaalide teema, on müüt. Aga samas muidugi on oma tõepõhi sees – asotsiaalid ei ravi ja seetõttu täid muudkui levivad uuesti. Apteegis peaks olema ka profülaktikaks shampoon täide vastu – kasutage siis seda koguaeg.

Mis šampoon see on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks helistasin ma ühele lapsevanemale kelle kohta teadsin, et tal need on ja korralikult tõrjet lihtsalt ei tehta. Laps ise rääkis koolis, et ema pani eelmisel õhtul rohu pähe ja hommikul saatis kooli. Kontroll tegemata jne. Kui minu laps järjekordselt koju nende putukatega tuli siis helistasingi. Proua ütles, et tema ei kavatsegi last selle pärast koju jätta päevaks/paariks. Väga paljuski on asi kinni vanemates ja nende suhtumises.

sa oled ikka väga ennasttäis suhtumisega – sina otsustasid, et see laps levitab täisid ja nii ongi!?

see, et sina ei tea vahenditest, mis hävitavad täid JA tingud ühe korraga ja mõne tunni jooksul, ei tähenda, et selliseid vahendeid olemas ei oleks. rohi pähe ja järgmisel hommikul kooli ongi nõuetekohane törje, KUI sa kasutad rohtu, mis on selliseks kasutamiseks mõeldud. ja sul jätkus veel jultumust helistada…

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen endine õpetaja. Olen nõus, et täide algpõhjuseks on asotsiaalsed pered, kes neid parasiite hävitada ei viitsi. Ise helistasin ja kirjutasin ühele sellise pere emale 10x – tolku ei miskit. Neiuke lehvitas oma tingudes lahtisi juukseid aina koolis edasi.
Mina tulin koolist töölt ära – jube on tunde anda ja iga minut mõelda, et kuskilt võid täid saada.
See on kaasav haridus, kallid vanemad. Ikka kõik karvased ja sulelised ühte kooli. Ja tulemus on käes: olematu haridus ja kahjulikud harjumused ning vohavad parasiidid.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa oled ikka väga ennasttäis suhtumisega – sina otsustasid, et see laps levitab täisid ja nii ongi!?

see, et sina ei tea vahenditest, mis hävitavad täid JA tingud ühe korraga ja mõne tunni jooksul, ei tähenda, et selliseid vahendeid olemas ei oleks. rohi pähe ja järgmisel hommikul kooli ongi nõuetekohane törje, KUI sa kasutad rohtu, mis on selliseks kasutamiseks mõeldud. ja sul jätkus veel jultumust helistada…

Mina ei otsustanud mitte midagi selle lapse osas! Täid ja tingud on väga resistentseks muutunud ja imerohtu nende vastu ei ole olemas. Ma ei hakka siin pikalt seletama kuidas ma teadsin, et tema neid järjepidevalt tagasi toob. Kui Sa oma lastele ühe õppeaasta jooksul 8 korda tõrjet pead tegema+ kordus tõrje ja päevast päeva laste peades sorima siis ehk saaksid aru millest räägin.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 14:04; 16.09 14:37; 16.09 14:54; 18.09 09:59; 18.09 14:23; 24.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes on ka igal aastal. Täid ja ussid.
Ma ei tea kas eestis on müügil, aga soomes on Rausch willow bark šampoon mis on täinakkuse ennetamiseks mõeldud ja õrnale ja kergelt ärrituvale peanahale. Sellise tõrvalõhnaga. Mina pesen laste päid sellega kui kooliaeg. Eile just toodi uus laar koju kätte, seekord ostsin ka palsami prooviks. Mu lastel tundlikud peanahad ja hakkasin sellepärast seda kasutama ja juhuslikult avastasin, et see ka täinakkuse ennetuseks mõeldud. Meeldiv lisaboonus lastega perele.
Soomlased ise kiidavad ka seda. Sellel firmal ka mingi sprei müügil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on ka mitu korda aastas e-koolis üleskutse: Koolis levivad täid, kontrollige laste päid.

Lasteaia viimastes rühmades oli ka pedikuloos probleemiks. Meie rühma lapsevanemad rääkisid sellest vabalt, mitte ei peetud seda mingiks a-sotsiaalide haiguseks. Koolis lapsevanemate koosolekul ütlesid kõik, et nende lastel pole täisid ja mitmete hoiak oligi, et meil on puhtad lapsed klassis. Isegi apteegis ütles tädi mulle, et “pesta tuleb pead, siis täi ei tule”. Mõni ime, et levib arvamus, et täi on räpakate inimeste külaline. Ma ostsin šampooni igaks juhuks mitu aastat tagasi ära, kui see esimene teade tuli, aga see on juba aegunud ja kasutada pole jõudnudki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei otsustanud mitte midagi selle lapse osas! Täid ja tingud on väga resistentseks muutunud ja imerohtu nende vastu ei ole olemas. Ma ei hakka siin pikalt seletama kuidas ma teadsin, et tema neid järjepidevalt tagasi toob. Kui Sa oma lastele ühe õppeaasta jooksul 8 korda tõrjet pead tegema+ kordus tõrje ja päevast päeva laste peades sorima siis ehk saaksid aru millest räägin.

milleks kasutada vahendeid, mille vastu täid resistentsed on? on olemas füüsikaliselt mõjuvad vahendid, mille vastu ei saa resistentsust tekkida. neid kasutades ei ole vaja ka mingit kordustõrjet teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt arvad, et täid on a-sotsiaalide teema? Kust tulevad sellised eksiarvanused? ????

Ei, ei arva, aga seal koolis said täiprobleemid korduvalt alguse just teatud kindlatest peredest. Kui emale on alkoholi ostmine tähtsam kui täitõrjele kuluv raha ja kodus puhtusest absoluutselt ei hoolita (on ju täidest lahtisaamiseks vaja ka suurpuhastust, voodipesud, mütsid läbi pesta jne) siis paraku probleem ei kao vaid jääbki korduma. Koolis hariti küll nende lastel pead puhtaks, aga kodu külastades magasid nad ju jälle samadel padjapüüridel, kasutasid kammi millega kodusedki pead kammisid…ja said kohe täid tagasi.

Meil olid kunagi üle tee naabrid. Ema jõi pidevalt erinevate meestega, kasuisa natuke vähem. Nende teismeline poeg oli väga tore ja tark laps, kes õppis hästi ja üritas igati end järjel hoida. Oma isiklikus toas tegi ise remondi ära, sai kelleltki tapeedi ja värvijääke, oma tuba koristas ja oma riideid pesi, aga…kui teistes tubade käivad prükkarid emaga joomas ja neid teisi ruume kunagi ei koristata, siis kirpudest kubises siiski terve nende korter. Kuna minu poeg sõbrustas selle poisiga ja mul oli lapsest kahju, ta veetis päris palju aega meie juures. Õppis meil koolitükke, söötsin tal kõhu täis jne. tal oli vähemalt soe tuba ja vaikne koht kus joodikute lällamisest eemal olla…aga see tähendas ka meile lõputut võitlust kirpudega, keda ta oma kodust kogu aeg kaasa tõi. Täisid neil õnneks ei olnud.
Hiljem, kui ta emal juba tõsised psüühhilised probleemid ja deliiriumid tekkisid, siiski lastekaitse sekkus ja ta määrati elama oma täiskasvanud õe juurde. ma ei teagi, miks varem midagi ette ei võetud kuigi kohalik lastekaitsetöötaja oli tema kodusest olukorrast juba aastaid teadlik..

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 09:23; 19.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ps. tean konkreetselt kolme pere, kus olid täid. rääkides vanematega tuli välja, et mehaanilist puhastust nad laste peades tingudele ei teinud. arvati, et kui elektikammiga harjata, siis on kõik ok. tegu oli väga edukate, puhaste inimestega. olen kindel, et just nende laste pärast levisid ka täid uuesti ja uuesti.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 11:36; 19.09 14:00; 19.09 14:47; 20.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rääkides vanematega tuli välja, et mehaanilist puhastust nad laste peades tingudele ei teinud. arvati, et kui elektikammiga harjata, siis on kõik ok.

ühekordse kammimisega muidugi täidest lahti ei saa, aga kui seda teha kindla intervalliga, siis on see tõesti piisav. kui kaua läheb aega, et täi saaks suguküpseks? oli vist u 10 päeva? no ja kui sa ta nüüd enne 10 päeva möödumist peast kätte saad, siis ongi kõik, muneda ta ei jõua.

see tingude tagaajamine on natuke nagu pseudovärk. sa tegeled küll asjaga, oled omaarust jube tubli, aga kui sa mõtlema hakkad, siis ei ole ju reaalne, et iga viimase kui tingu üles leiad. kui palju on inimesel peas juuksekarvu?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rääkides vanematega tuli välja, et mehaanilist puhastust nad laste peades tingudele ei teinud. arvati, et kui elektikammiga harjata, siis on kõik ok.

ühekordse kammimisega muidugi täidest lahti ei saa, aga kui seda teha kindla intervalliga, siis on see tõesti piisav. kui kaua läheb aega, et täi saaks suguküpseks? oli vist u 10 päeva? no ja kui sa ta nüüd enne 10 päeva möödumist peast kätte saad, siis ongi kõik, muneda ta ei jõua.

see tingude tagaajamine on natuke nagu pseudovärk. sa tegeled küll asjaga, oled omaarust jube tubli, aga kui sa mõtlema hakkad, siis ei ole ju reaalne, et iga viimase kui tingu üles leiad. kui palju on inimesel peas juuksekarvu?

just nimelt, lisaks täidele tuleb ka tingud eemaldada. neid ei ole seal nii palju nagu juukseid. kui iga päev, või mitu korda päevas seda teha, on asi palju tõhusam.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 11:36; 19.09 14:00; 19.09 14:47; 20.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just nimelt, lisaks täidele tuleb ka tingud eemaldada. neid ei ole seal nii palju nagu juukseid. kui iga päev, või mitu korda päevas seda teha, on asi palju tõhusam.

neid ei ole igal juuksekarval, kuid läbi tuleb ikkagi vaadata kõik juuksekarvad. sa ei saa ju vaadata ainult neid, kus tingud on 😉 kuna see on realistlikult lähenedes võimatu, siis pigem tekib valeturvalisus. kindlam on teha järelkontroll siis, kui koorumise aeg möödas, siis jääb vähemalt piide vahele kinni see tegelane.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just nimelt, lisaks täidele tuleb ka tingud eemaldada. neid ei ole seal nii palju nagu juukseid. kui iga päev, või mitu korda päevas seda teha, on asi palju tõhusam.

neid ei ole igal juuksekarval, kuid läbi tuleb ikkagi vaadata kõik juuksekarvad. sa ei saa ju vaadata ainult neid, kus tingud on ???? kuna see on realistlikult lähenedes võimatu, siis pigem tekib valeturvalisus. kindlam on teha järelkontroll siis, kui koorumise aeg möödas, siis jääb vähemalt piide vahele kinni see tegelane.

sa saad aru millest sa plämad? 😀 kas tõesti arvad, et kõik tingud kooruvad minuti pealt? päeva pealt, tunni pealt? ei ole ju nii, kui sina arvad, et teed järelkontrolli 10 päeva pärast, siis selle aja jooksul on seal juba eee, päris palju uusi tinge, eri vanuses. saad aru? ja siis ongi jälle epideemiad ja jutud jälle laiali, et täisid levitavad asotsiaalsed. no palju õnne !!!
aga mida ka mina tean …..

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 11:36; 19.09 14:00; 19.09 14:47; 20.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa saad aru millest sa plämad? ???? kas tõesti arvad, et kõik tingud kooruvad minuti pealt? päeva pealt, tunni pealt? ei ole ju nii, kui sina arvad, et teed järelkontrolli 10 päeva pärast, siis selle aja jooksul on seal juba eee, päris palju uusi tinge, eri vanuses. saad aru? ja siis ongi jälle epideemiad ja jutud jälle laiali, et täisid levitavad asotsiaalsed. no palju õnne !!!
aga mida ka mina tean …..

järelkontroll tähendab ju seda, et esimene kontroll ja tõrje on tehtud ehk täisid enam peas ei ole. kui täisid peas ei ole, siis kuskohast need uued tingud peaksid küll tulema?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Täid