Esileht Koolilaps Täid

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Täid

Postitas:

Meil tuleb neid teatest nii aiast kui koolist. Väga oluline ja lihtne nipp on laste juuksed väga korralikult patsi panna. Soovitatavalt punutised, et salgud võimalikult vähe lahti oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa saad aru millest sa plämad? ???? kas tõesti arvad, et kõik tingud kooruvad minuti pealt? päeva pealt, tunni pealt? ei ole ju nii, kui sina arvad, et teed järelkontrolli 10 päeva pärast, siis selle aja jooksul on seal juba eee, päris palju uusi tinge, eri vanuses. saad aru? ja siis ongi jälle epideemiad ja jutud jälle laiali, et täisid levitavad asotsiaalsed. no palju õnne !!!

aga mida ka mina tean …..

järelkontroll tähendab ju seda, et esimene kontroll ja tõrje on tehtud ehk täisid enam peas ei ole. kui täisid peas ei ole, siis kuskohast need uued tingud peaksid küll tulema?

tingudest tulevad täid, üllatus üllatus 😛
ega ravi siis tinge tapa. tingud kasvavad ikka omasoodu. õigel ajal kooruvad välja. seda küll, et nad pole kohe sugukõpsed.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 11:36; 19.09 14:00; 19.09 14:47; 20.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tingudest tulevad täid, üllatus üllatus ????
ega ravi siis tinge tapa. tingud kasvavad ikka omasoodu. õigel ajal kooruvad välja. seda küll, et nad pole kohe sugukõpsed.

oijah, hakkame siis jälle algusest pihta. kasutage vahendeid, mis tapavad ka tingud. päriselt, sellised on olemas, nt nyda.

nyda infolehelt: NYDA sisaldab silikoonõli dimetikooni, mis hävitab täi kõik kolm arenguastet – tingu, noortäi ja täi. Juustesse pihustatud dimetikoon tungib tänu oma füüsikalistele omadustele täi hingamissüsteemi, tõrjub sealt välja õhu ja lämmatab täi. Ühtlasi blokeerib dimetikoon ka tingude ehk täimunade hingeavad, takistades seeläbi muna koorumist ja arenemist peatäiks. Tänu sellisele toimemehhanismile ei ole ohtu, et täid NYDA-ga kohaneksid ja ei hukkuks.

peale nyda peaks olema ka teisi vahendeid, mis tapavad tingud, kuid ma ise ei ole muud kasutanud. kolme lapse peale on aastate jooksul neid kordi ikka olnud, kui lastel on täid, kuid mitte ühelgi korral ei ole ma pärast ravi enam kedagi leidnud. kümmekond aastat tagasi olid tõesti paljud täitõrjevahendid närvimürgid, millele täid muutusid resistentseks, kuid ajad on muutunud, praegu peaks kui mitte kõik siis suurem osa vahenditest olema füüsikaliselt toimivad ja piisab ühekordsest kasutamisest.

miks inimesed elavad ise oma elu keeruliseks? mis veel hullem, arvustavad oma teadmatuse pinnalt teisi inimesi, kes on end teemaga kurssi viinud. mida kuradit, tahaksin ma selle peale öelda… keegi, kes ei ole kursis, tuleb enesekindlalt rääkima, kuidas ühe või teise lapse vanem ei oska täidega võidelda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.09 14:43; 17.09 14:09; 17.09 15:21; 18.09 11:44; 18.09 23:13; 19.09 12:41; 19.09 14:26; 19.09 17:10; 20.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peatäidele JA tingudele on Nyda: https://www.apotheka.ee/nyda-lahus-peataidele-ja-tingudele-50ml-pmm0087385ee
Ka Paraniti sampoon hävitab nii täid kui tingud: https://www.apotheka.ee/paranit-shampoon-200ml-pmm0100010ee
tänapäeval on head vahendid, ei pea palsami ja kammiga jamama igal õhtul ja tinge krõpsutama!
Meil on igal aastal sügisel hoiatused väljas Euroopa ühes eliitkoolis– asotsiaalsed jahhh.

On ka olemas elektrilised täikammid, aga nendega peab olema väga hoolikas kammija ja rohkem kui 1 kord. Aitab ka juuste värvimine ja väga kuum saun.

Täishampoone ja -ravimeid peab kasutama täpselt infolehte lugedes. Peale ravi/juuksepesu peab vägahoolikalt näiteks vanni kohal (on turvalisem) juuksed pea alaspidi kammima täikammiga, kuhu külge jäävad siis need surnud või poolsurnud täid, osad täid kukuvad kohe vanni. Pärast vannivooluga alla lasta.
Ja ravi peab tegema mitu korda. Peale ravi peab olema üle korteri kõik puhas, uued puhtad riided selga, puhta rätikuga kuivatama, ühesõnaga kõik väljavahetatud tekstiil. Ja kõik voodi katted, kõik padjapüürid-tekid-linad, kõik riided, mis seljas, tuleb pesta üle 60 kraadi perumasinas (soovitatav 90 kraadi).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tütrel kunagi olid, šampoon pähe, kammisin veel läbi ja siis tegin salk haaval sirgendajaga üle. Salk mis tehtud, panin lõksuga kinni ja nii kogu pea. Nädala pärast veel kordasin ja kõik läinud, kuid tõsi teised peavad ka korralikult tegema täitõrjet. Linad, voodipesu, mütsid pesema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ntx ei tea, et meie koolis oleks asotsiaalseid peresid (no vähemalt oma laste klassides mitte). Ühel aastal, kui saime täisid koolist pm.iga kahe nädala tagant. Lõpuks helistasin ma ühele lapsevanemale kelle kohta teadsin, et tal need on ja korralikult tõrjet lihtsalt ei tehta. Laps ise rääkis koolis, et ema pani eelmisel õhtul rohu pähe ja hommikul saatis kooli. Kontroll tegemata jne. Kui minu laps järjekordselt koju nende putukatega tuli siis helistasingi. Proua ütles, et tema ei kavatsegi last selle pärast koju jätta päevaks/paariks. Väga paljuski on asi kinni vanemates ja nende suhtumises.

kui lapsel on kahe nädala tagant kontrollides uuesti täid peas, siis ei ole see uus nakkus, vaid nendest pole lahti saadudki. su laps oli ise see levitaja.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kontrollisin oma lastel igal õhtul päid peale esimest tõrjet ja ka peale teist tõrjet! Ei ole reaalne, et peas jookseb ringi täiskasvanud täi, kui eelnevalt on kõik ära kontrollitud. Kontrolli tegi peale igat koolipäeva. Peale minu oli koolis päris mitu vanemat kellega sel teemal suhtlesin ja nemad samuti olid väga hädas. Omalt poolt teed kõik ja mõni teine käitub hoolimatult oma laste ning teise suhtes. Kogu seda puhastust teha nii kodus (tekstiilmööbel, voodipesu, tekid, padjad jne) ning järjepidevalt laste päid kontrollida ei olnud mingi nauding.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 14:04; 16.09 14:37; 16.09 14:54; 18.09 09:59; 18.09 14:23; 24.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Täid