Esileht Beebi ja mitmikud Täid ja imetamine jne Appi!

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Täid ja imetamine jne Appi!

Postitas:

Juhtus selline kole lugu. Jumal teab kust mu emal tekkisid täid! Ta ei teadnud ja ei saanud aru, käis perearstil, anti hoopis mingi rohi. Ja eile ta käis meie juures, meil on kodus 9 kuune laps ja ma imetan. Tal oli peas pearätik. Tihedat kontakti pea-pea vastu polnud. Poole tema siin viibimise peal ma pesin juukseid ja käisin rätikuga.

Ja siis täna hommikul ta ütles, et leidis mingi jooksva olendi kui kammis juukseid vanni kohal. No krt küll, pidi ta just eile meie juurde tulema. Aga no see selleks. Ta pesi nüüd pea spets.šhampooniga, nädala pärast kordus.

Küsimused-
1) Kas on võimalik, et me ei nakatunud ja et meie kodus neid siiski pole? Lugesin, et nad ei hüppa, peab olema otsene kontakt.
2) Kuna süptomite ilmenemine võib võtta nädalaid, siis kas oodata ära või koheselt profülaktiliselt töödelda pea ka?
Kuid kõik need preparaadid on mürgised ja imetamisel on nö oma riskil.

Mida teie teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 16:52; 19.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna vähetõenäoline, et te nakatusite, kui te just ei proovinud pähe ema mütsi/rätikut, ei pannud päid kokku, ei kamminud ühe ja sama kammiga. Täi hoiab juustest haardjalgadega kõvasti kinni ega lahku kergesti peremehest.

Kui peas ON täi, siis korralikult nn täikammiga salkhaaval kammides te selle ka üles leiate st pole vaja mingeid sümptomeid oodata.
Nn spetsšampooni asemel ma investeeriks nn elektrilisse täikammi, see tapab kindlalt, šampooniga nii ja naa- kindlasti hoida peas kordi kauem kui pakendil kirjas ning vannimüts/kilekott ka pähe ja hoolega jälgida juhendit(mõni tuleb määrida kuivadesse, mõni märgadesse juustesse jne) ning u 10p hiljem kordus.

Mis mina teeksin? Rahuneksin maha. Kammiksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus 2 koolitüdrukut ja neil on u kord aastas täid olnud. Mina pole neid kunagi saanud. Arvan, et kuna ma peale igat pesu föönitan ja tihti ka sirgendan. Viimane kord lastel ka kammisin täikammiga, pesime ära, föönisime kuuma õhuga, sirgendasime. Kordasime protseduuri paar korda nädalas kolme nädala jooksul ja lahti saime. Et siis isegi kui täi-oht on, siis keemia pole tingimata vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Teemaalgataja)
Mul on endal nii nii pikad ja tihedad juuksed, et ma vaevalt midagi üldse sealt välja kammin. Hetkel ei saa aru kas pea sügeleb või ma ajan ise endale hirmu naha vahele ja sellest sügelen. Aga no hea, et ütlete, et vaevalt, et nakatusime.

Leidsin ka leebe ja tõhusa preparaadi Nyda. Vajadusel kasutan selle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 16:52; 19.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on nüüd neli korda järjest täid olnud, kuna nii koolis kui trennis on täielik täiepideemia. Oleme proovinud väga paljusid erinevaid vahendeid (ka kõige kallemaid), kuid mitte ükski neist ei tapa tinge (tapab ainult elus täid). Oleme proovinud ka muid meetodeid -näiteks pead pesta äädikalahusega ja sirgendajaga neid ära kärsatada. Väiksed mikroskoopilised tingud jäävad ikka, täikamm ei tõmba neid ka kahjuks kaasa (pealegi on nad väga kõvasti juuksekarva küljes kinni. Ainus lahendus, mille olen leidnud, on ükshaaval need kõik välja nokkida, kuid see võtab mul vähemalt nädala.
Samas ei ole mulle endale need kordagi tulnud.
Sinu emast oli äärmiselt vastutustundetu külla tulla. Leian, et inimene, kellel on täid, ei peaks lahkuma kodust enne, kui on täiesti kindel, et tema peas ei leidu enam ühtegi täid ega tingu.
Ma ei oska sulle muud soovitada, kui seda, et jälgi oma pead igapäevaselt. Võta valge paber ja kammi selle kohal oma juukseid. Pärast vaata, mis paberile jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on nüüd neli korda järjest täid olnud, kuna nii koolis kui trennis on täielik täiepideemia. Oleme proovinud väga paljusid erinevaid vahendeid (ka kõige kallemaid), kuid mitte ükski neist ei tapa tinge (tapab ainult elus täid). Oleme proovinud ka muid meetodeid -näiteks pead pesta äädikalahusega ja sirgendajaga neid ära kärsatada. Väiksed mikroskoopilised tingud jäävad ikka, täikamm ei tõmba neid ka kahjuks kaasa (pealegi on nad väga kõvasti juuksekarva küljes kinni. Ainus lahendus, mille olen leidnud, on ükshaaval need kõik välja nokkida, kuid see võtab mul vähemalt nädala.
Samas ei ole mulle endale need kordagi tulnud.
Sinu emast oli äärmiselt vastutustundetu külla tulla. Leian, et inimene, kellel on täid, ei peaks lahkuma kodust enne, kui on täiesti kindel, et tema peas ei leidu enam ühtegi täid ega tingu.
Ma ei oska sulle muud soovitada, kui seda, et jälgi oma pead igapäevaselt. Võta valge paber ja kammi selle kohal oma juukseid. Pärast vaata, mis paberile jääb.

tal ema aei teadnud ju, et täid on, sai lihtsalt artilt mingit rohtu ja hiljem kodus leidis. Ei ole kohe vaja süüdistama hakata, pealegi ei ole täid mingid eluohtlikud tegelased, lihtsalt tüütud.

Tingud tulebki ükshaaval välja korjata ja lastel on mõistlik juukse dka lühikesek slõigata, kui ikka pidev epideemia. Tüdrukutel juuksed patsi PUNUTUD, kui ei raatsi lõigata. Kui lasp ei lase patsi panna, s iis lõigata juuksei djulgelt lühemaks – on hulgaliselt lühikesi soenguid tüdrukutele, mis ei ole poisipea. Poisil ma laseksin lihtsalt siiliks ja üldse ei põeks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Täid ja imetamine jne Appi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.