Esileht Koolilaps Täid – lootusetu võitlus?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Täid – lootusetu võitlus?

Postitas:

Leidsin sellise õpetuse ,kas toimib ei tea ,aga proovida tasub.Home Remedy for Head Lice

Make sure and SHARE this so you can have the Recipe Saved on your TIMELINE

I hope you never have to use this, however, rather than turning to harsh chemicals this is a great alternative

Mix equal parts of Coconut oil + apple cider vinegar to treat head lice. Coconut oil dissolves the lice’s outer skeletal shell instantly. So once you put it on someone’s head you can have them shower and rinse it off right away and all the lice will be killed and gone! Plus there are no chemicals!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täi pidavat tulema/jääma mures inimesele … Ega enne lahti ei saanudki kui loobusin täidega mässamast (olin teinud kõike võimalikku ja võimatut) …
Ma polnud elu sees täisid näinud, kui koolilaps need koju tõi … Väiksem sai kohe lahti (2 täid, 2 tingu); koolilaps pärast kahte tõrjet – s.o. 2 nädalat – u.20 täid ja tinge ka oli; kuid minu endaga oli raske – 1,5 kuud läks enne kui lahti sain (kuigi neid oli vähe, siis lahti neist ei saanud). Aitäh mehele, kes iga õhtu neid ükshaaval otsis …
Sain teada, et osadele inimestele lihtsalt ei mõju need rohud (või on täid nende suhtes immuunseks muutunud) … Sain soovituse petroolium segada mingi asjaga, kuid ma ei mäleta, mis see oli …
Olgu öeldud, et keegi ei leidnud lapsel peas täisid, kuigi ta kaebas, et sügeleb … Näitamas käis ta mulle, mehele, õpetajale, kooli arstile/õele … ja veel 2 korda … Panime lõpuks tavalist toiduõli pähe ja nii me nad leidsimegi ja jõudu tööle … Mingi täikammiga kammimine meid kedagi ei aidanud!!! Täikammiga kammides ei saanud me välja ühtegi täid (mitte kellelgi)?!

Kõige olulisem on mitte stressata (see kellel on täid) ja nagu ma aru sain üleliia mitte koristada – puhka!!

Edu ja kannatust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 klassi lapsel juukseid värvida kindlasti ei kavatseks, prooviks siiski midagi mahedamat. Olen kuulnud, et abiks õlid, näiteks: kookose ja oliiviõli.
Eetrlik lavendel ja teepuuõli, need ju ka ainsad eeterliku õlid, mida saab otse nahale tilgutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täimure meie peres alates neljapäevast. Leidsin tütre peast kolm täid ja endalt kaks, lisaks tinge. Mehelt ainult tinge ja poiss tundus puhas olevat. Apteegist sain Paranit shampooni, mida õpetuse järgi kasutasin meie kolme pereliikme peal. Kõik kammisime korralikult pead ära ja pesumasin huugas mitu päeva järjest. Tütrele tegin igaksjuhuks ka vahvlilokid järgmisel päeval suures hirmus (kl juh soovitus).

Olen teisi kontrollinud ja tunduvad puhtad, kuid mees on pime (esimene kord ütles ta mulle, et olen samuti puhas, kuigi hiljem leidsin ise peast kaks täid!) ja seega kammin end ise pea alaspidi vanni kohal mitu korda päevas. Uurin, et kas minu puhul selline asi on piisav? Mul ei ole kedagi võtta, kes mu enda pead kontrolliks ja tinge nopiks. Või on OK pöörduda eelpool nimetatud variandi – pereõde – külastamise poole??

Siiani olen oma pead iga päev isegi 4-5 korda kamminud täikammiga vannitoas. Tinge rohkem ei ole peast suutnud välja kammida, kuid täna – just veidi aega tagasi uuesti kammides – nägin vanni põhjas pisikesi nagu punakaid ca 0,5 mm täpikesi vms. Võtsin ühe küüne peale ja käisin ereda lambi all uurimas, ei suuda aru saada mis see on 🙁 Ei tea isegi kas hirmus, paanikas või päriselt on neid pisikesed jalakesed nagu all ?! Kas need võisidki need nö nümfid olla? Ja kui need on nümfid siis kas on OK juba jälle selle Paranit shampooniga pead pesta (kirjas oli, et uuesti tuleb pesta 7 p möödudes)?
Lugesin ka netist, et nümfid paljuneda ei saa, et seda saavat teha ainult täiskasvanud täid. Kuid mida rohkem ma täide peale mõtlen seda hullemini tunnen \”rallit\” peas (tegelikkuses ma ei tea kas seda üldse on või ei).. 🙁

Kõige hullem on see, et mu enda pea ei sügelenudki ja täide leidmine oli täielik shokk :([/tsitaat]
Kas poisile ei teinudki ¨ampooniga tõrjet? KÕIK pereliikmed peavad üheaegselt tegema. Võib-olla jäi just see ainuke täi sealt juustest leidmata ja kõik hakkab teil jälle otsast peale.
Teise Paraniti korra teed 7p peale esimest ja vahepeal lihtsalt kammid ja otsid. Kui pole kedagi kes otsiks, siis lihtsalt kammid. Ma endal värvisin ka juukseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla oli siis shampooni müünud apteeker umbmäärane aga sain aru, et kuur tuleb teha neile, kel on tuvastatud täid. Takkajärgi olen ka ise mõelnud, et igaksjuhuks oleks pidanud poisi pea ka ära pesema, kuigi käisin ta juuksed läbi (lühike blond juus ja peanahk oli samuti hästi näha).

Aga saan aru, et vahet ei ole kummaga tõrjet teha – Paranit vs Nyda? Viimase infolehest lugesin välja, et tapab 100% täid, tingud, munad aga kas Paranit mõikab ka ikka tingudele? Ja kui lokitangide või sirgendajaga juukseid töödelda suurel kuumusel, see ju kõrvetab ikka ka surnuks need elukad? No et äkki jäi midagi kahesilma vahele..

Osa asjad, mida pesta ei saanud, panin kilekotti ja tõstsin välja rõdule (väljas ikka üle -10 C stabiilselt). Kas keegi teab kui ruttu selline külm need elukad ära hävitab? Lastse õueriiete pidev pesemine ei ole võimalik lihtsalt..

Vabandan, kui tundub, et jahun ja küsin lolle küsimusi, kuid mul ei ole senise 30 eluaasta jooksul täidega kokkupuudet olnud..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:21; 27.01 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see k2gu, kes yhe lapse peast m6ned t2id okt l6pus leidis. Tegin Nydaga koigil, kuigi t2isid polnud. Koik tingud otsisin lapse peast 2ra. Pluss hull koristus. Ausalt 8eldes l2ks minu laps juba j2rgmisel p2eval kollektiivi jne. Nii et v6in 8elda, et Nyda m6jus nii nagu pakend lubab. Yhe korraga oli mure murtud. Endal lasin pead kontrollida vanemal lapsel ja t88 juures kolleegil – ma t88tan haiglas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 12:52; 04.11 13:13; 04.11 13:15; 05.11 10:14; 19.01 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas ka Nyda. Pikad ja paksud juuksed, igaks juhuks tegin 2 päeva järjest, hoidsime üleöö. Hävitas tingud ka korralikult, sest kõiki ma sealt juustest küll üles ei leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 19:12; 21.01 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teistel koolis on täid- siis on mõttetu võitlus-lapsed ikka mängivad panevad päid kokku ja riided loobivad ühte hunnikusse ja üldse nii nad levivadki.
Räägi koolis sellest õpetajatega- mina räägiks kohe karmilt ka teiste laste vanematega.
Kõikpeaks midagi ette võtma kodus. ja koolis ka muidugi. Nii ei saa et ainult sina tegeled sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas ma olen ainuke, kellele ema dihlofossi pähe lasi, kui täid avastas:D Ma arvan, et olin nii vanuses 10+, juuksed olid ikka pikemat sorti. Dihlofossi pihustas pähe, siis rätik pea ümber ja nii ma siis istusin (kaua, ei mäleta). Lõpuks kammisime täikammiga kõik täid/tingud paberile. Tuli kohe robinal. Protseduuri korrata polnud vaja, kõigist saime ühekorraga lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paranit aitas meil kohe esimese korraga. Peas hoidsime 20 minutit, pesime pea ära, kammisime täikammiga juuuksed läbi ja oligi kõik. Nädala pärast kordasime protseduuri ja enam pole täid kimbutanud. Teavitasime ka klassijuhtajat, et annaks vanematele tea da, et kontrolliksid lasted pead üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis see Kägu, kelle peres viimati täid olid. Tegime Paranit kuuri, kõik asjad käidid pesus ja osa suuremad olid ca nädala rõdul külma käes. Arvasin, et tütar on puhas putukatest, kuid igal õhtul juukseid kontrollides leian ikka paar kuivanud tingu (ilmselt seetõttu, et mingil kombel jäid eelnevatel kordadel avastamata?). Kontrollin pereliikmeid regulaarselt korra-paar päevas, kõik on OK. Aga ise pidin natuke aega tagasi shoki saama, kui end kammides täi-nümfi kammilt leidsin. Palja silmaga ei suutnud aru saada, kas tegelane on elus või surnud, kuid veri kere tagaosas oli ilus punane.

Kas on tõesti võimalik, et kuigi tegin Paranit kuuri vastavalt juhenditele ära, jääb mõni täi(alge)ikkagi ellu? Kõik asjad käisid pesus, olin oma meelest väga-väga hoolikas. Sõbranna vaatas ka juuksed üle paar päeva tagasi ja leidis ainult kolm kuivanud tingu ja nüüd see kuramuse avastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:21; 27.01 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, kas ma olen ainuke, kellele ema dihlofossi pähe lasi, kui täid avastas:D Ma arvan, et olin nii vanuses 10+, juuksed olid ikka pikemat sorti. Dihlofossi pihustas pähe, siis rätik pea ümber ja nii ma siis istusin (kaua, ei mäleta). Lõpuks kammisime täikammiga kõik täid/tingud paberile. Tuli kohe robinal. Protseduuri korrata polnud vaja, kõigist saime ühekorraga lahti. [/tsitaat]

See oli vene ajal jah kindel viis täidest vabaneda, ma sain sellest kord ilge peavalu kui Tartus Ülikooli ühikas täidega võitlesime. uuema aja asjadest kiidan Paraniti, võib vabalt igaks juhuks ka kauem peas hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps Täid – lootusetu võitlus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.