Esileht Hobinurk Täielik venemaa

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Täielik venemaa

Postitas:
Kägu

Otsin jupiterist midagi vaatamiseks ja ainult vene mögad on valikus. Krt, ma ei  taha enam ühtki venelast ega vene saadet näha!

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära aja segu Ukraina omadega, näiteks Öökull.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma imestan samamoodi, et nii palju vene filme näidatakse endiselt. Mul on samuti täielik vastumeelsus.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsin jupiterist midagi vaatamiseks ja ainult vene mögad on valikus.

Ma sellepärast vaatangi Netflixi ja Disney+. On palju rohkem vaadata.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rõõmustage, et teil on valikut … vaesed lapsed lähevad varsti kooli ja peavad endiselt vene keelt õppima. Oleks minu teha, ma koondaks kõik need vene keele õpsid ära ja asendaks tunnid eesti keele või matemaatikaga. Uus haridusminister võiks ikka piisavalt munadega mees olla ja selle jama üks kord ära lõpetada …

+10
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saaks aru kui mingi erajaam oleks veremaa fänn, aga see Jupiter on riigi värk. Kuidas küll on see venkude toetamine ja propageerimine võimalik?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaenlast on kasulik tunda ja tema keelt osata, eriti kui ta elutseb nii laiemas kui konkreetsemas mõttes täpselt sinu kõrval.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jube masendav! Elan Tallinnas ja tõsi on see, et avalikus linnaruumis enam eriti riigikeelt ei kuule:(

Kuulen vene keelt ühistranspordis, poes, rannas, töö teatud segmentides nii kolleegide kui klientide seas:(
Kui tv-s kasvõi uudistes tiblakeelt kuulen, vahetan kanalit. Lihtsalt ei suuda. Kodu võiks see üks koht olla, kus ebameeldivaid helisid pole.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt. Praegu on vastik vene keelt kuulda, ükskõik kus. Kaubanduskeskustes üürgab pidavalt mingi venekeelne teade, no oksele ajab. Nagu oleks meil kaks riigikeelt.  Televisioonis vene filmid, meie oma raha eest! Ka ingliskeelse filmi või sarja ajal venekeelsed teated, et pane endale venekeelsed subtiitrid, no kurat, kaua võib!

Ma ei taha praegu ühestki kuulsast venelasest ega nende kultuurist ega saavutustest midagi teada ega kuulda, ka mitte Puškinist või Lermontovist või ükskõik kellest. Kui ükskord see sõda venemaa lüüasaamisega lõpeb ja nad hakkavad Ukraina taastamise eest maksma, küll siis ajapikku hakkab ka vastumeelsus vähenema ja võib jälle Puškinit lugeda, aga palun jätke praegu meid rahule nende vene filmide, raamatute, kontsertide ja teadetega!

Pole see venelane ka nii loll, et kohe ühtki sõna eesti või inglise keeles selgeks ei saa, et aru ei saa, kuidas kaubanduskeskuses on tore šopata või kuidas ja kust subtiitreid saab.

Ma ei kujuta ette, kui Eesti oleks kellelegi kallale tunginud, mis ma teeksin, kindlasti ei julgeks eesti keelt kuskil rääkida ja häbeneksin silmad peast, tunneksin elu lõpuni kollektiivset süüd, mitte ei nõuaks, et saaks tanki kummardada ja punaseid nelke, vere värvi sümboleid, tassida vägistajate ja tapjate ausammastele!

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on vastik vene keelt kuulda, ükskõik kus.

Paljud nendest nö venelastest on Ukraina põgenikud. Neist olid paljud vene emakeelega, kes sõja jalgu jäid ja sealt ära tulid. Meile tahtis üks põgenik tööle tulla, minu suureks imestuseks ta ei oska peale vene keele mitte mingisugust keelt, ei ukraina, inglise, mitte midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ukrainlased tunneb ära selle järgi, et “tere” pursivad nad ikka öelda eesti keeles. Umbkeelsed tiblad ei vaevu silpigi eesti keeles ütlema.

+1
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Hobinurk Täielik venemaa