Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täiendava maksuvaba tulu deklareerimise eesõigus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Täiendava maksuvaba tulu deklareerimise eesõigus

Postitas:

No nüüd siis meie riigis sedasi lood…Mul on 2 alaealist last (1 nendest eelmisest abielust). Kunagi sai eksmehega tehtud kokkulepe, et las see igakuine lapsetoetus läheb tema kontole. Nii see kuidagi jäi. Arvasin, et las ta siis olla, summa ka ei tea mis suur ja laps on korda mööda meie mõlema juures. Nüüd olen deklaratsioonis näidanud, et mul on 2 last, eksmees meie ühist last deklaratsioonis ei näidanud. Vaatamata sellele tuli mulle teade, et eksil on eesõigus, kuna tema kontole laekub toetus. MTAs öeldi mulle, et see, kui eksmees meie ühist last deklaratsioonis ei näidanud, ei tähenda veel nõusolekut, et mina teda näitan. Nüüd on olukord päris tobe. Eksmees nagu kiusu pärast ei taha teha mulle kirjalikku nõusolekut, samas temal lapse näitamine ei anna ju mitte midagi, sest raha arvestatakse ju alates teisest lapsest. Ehk siis põhimõte, et kui eks ei saa, siis ärgu mina ka saagu. Miks eelist üldse antakse lähtuvalt igakuisest lapsetoetusest, mitte sellest, et mina lapseemana seda last sünnitasin ja kasvatan? Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:39; 28.02 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ongi ühene. Eeldatakse, et last kasvatav isik on peretoetuste saaja ja 99,9% see nii ongi-toetusi saab see vanem, kes last kasvatab. Kuna teil saab peretoetused(lastetoetuse) lapse isa, tähendab see, et tema on last kasvatav isik, kellel on eelisõigus last oma tuludeklaris kajastada.

Mida teha?

Oodata.

Kui deklarite esitamise tähtaeg on kukkunud, siis kontrollitakse: kui lapse isa pole last oma tuludeklarisse märkinud või pole üldse deklarit esitanud ja ema(sina) on, saab ema arvestada täiendava tulumaksuvabastusega lapse eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan, Kohalik. Lapseisa pole last oma deklaratsioonis näidanud, seda ma juba kontrollisin MAs.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:39; 28.02 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tulebki sinul esitada deklar kus mõlemad lapsed sees ja lihtsalt oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksmehel ka laps praegusest kooselust. Ja mitu aastat juba teeme nii, et ma kustutan lapse endalt ära ning tema lisab meie ühise ja ka teise lapse (teise lapse ema kustutab ka nende lapse ära). Mina saan meie ühise pealt peretoetust,samuti saab peretoetusi see teine naine. Aga… Kordagi pole küsitud mingit kirjalikku nõusolekut. Alati on piisanud sellets, et meie olene ära kustutanud lapsed enda deklaratsioonidest. Raha on eksmehele alati kantud esimesel päeval. Raha teeme ausalt pooleks, pool nende lapsele, pool meie ühisele:)

Mina arvan, et sa võiks Maksuametist mõne pädeva spetsialist käest küsida, millest on viivitus tingitud, kuna juba see peaks olema nõusoleku näitaja, kui mees on endalt lapse andmed kustutanud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täiendava maksuvaba tulu deklareerimise eesõigus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.