Esileht Ilu ja tervis Täiesti hulluks ajab – pidev lima kurgus!

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Täiesti hulluks ajab – pidev lima kurgus!

Postitas:
Kägu

Juba paar aastat olen hädas ebameeldiva probleemiga: kuskil nina ja kurgu vahel on pidevalt justkui sitke lima. See ei liigu mingit pidi – ei vaju kurku ega tule nuusates välja, aga pidevalt on tunne, et seal on midagi. Korduvalt käidud LOR-arstil, kes uuris korralikult ninaneelu väikese kaameraga – midagi seal takistamas ei ole. Õige pisut olevat limaskest turses, aga sedagi mitte palju. Ninahingamine ega neelamine häiritud ei ole. Turset seostas arst sellega, et ma olen allergik. Nüüd olen tema soovitusel kasutanud üht kangemat ninapreid, aga olukord on ikka endine. Ükski varasemalt proovitud allergiatablett (antihistamiin) samuti seda olukorda leevendanud ei ole.

See on nii häiriv probleem, kogu aeg tahaks justkui neelatada, et see lika liikuma saada, aga ei midagi. Ma ei usu, et see ka kuidagi psühholoogiline probleem oleks, sest see pn piinanud mind juba mitu aastat ja ajaga üha süvenenud.

Milles ometi asi võib olla?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et maoga on kõik korras, refluksis asi ei ole. Ja see limatunne on pigem nina pool, mitte kurgus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda kaebust seostatakse eeskätt allergiaga, soovitan pöörduda allergoloogi vastuvõtule.

https://en.wikipedia.org/wiki/Post-nasal_drip

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul oli sarnane asi, kuna sellest limast lahtisaamiseks lisaks pidevalt köhatasin, siis käisin kopsuarsti juures. tehti kopsuuuringud ja hunnik analüüse. nüüd juba üle 2a kasutan üht inhaleeritavat astmarohtu (milfonide, sisaldab budesoniidi). algul pidin võtma ca aasta jutti, nüüd kasutan kuuridena. kui uuesti sama probleem tekib, siis ca kuu aga võtan, siis saab vahepealkuu ilma rohuta ja ilma limata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopsuarstil olen ka hiljuti käinud, tehtud on muuhulgas ka kopsuröntgen ja kopsufunktsiooni uuring, kopsudega on kõik korras. Ilmselt järgmine samm on nüüd tõesti allergoloogi juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks piimatooted välja menüüst 100% paariks nädalaks, kuuks ja vaataks, kas muutub midagi. Minul on lima tekkimine seotud väga tugevalt piimatoodetega. Nii pea kui tarbima hakkan, on pmst koguaeg nohu.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks piimatooted välja menüüst 100% paariks nädalaks, kuuks ja vaataks, kas muutub midagi. Minul on lima tekkimine seotud väga tugevalt piimatoodetega. Nii pea kui tarbima hakkan, on pmst koguaeg nohu.

Mul on ühel lapsel sama mure, pidev nohu ja lima kurgus – piimatooteid ei söö ta praktiliselt üldse (vaid hapukoort toidu peal/sees).

Ei LOR ega allergoloog ei osanud põhjust leida, tuvastati vaid sünnipäraselt kitsad kanalid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib öösel klimp kuhugi nina/kurgu piirkonda, välja seda ei saa, aga päeval ei tunne ka.

Arstide juures ei ole käinud, nagunii nad midagi aidata ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks piimatooted välja menüüst 100% paariks nädalaks, kuuks ja vaataks, kas muutub midagi. Minul on lima tekkimine seotud väga tugevalt piimatoodetega. Nii pea kui tarbima hakkan, on pmst koguaeg nohu.

Mul on ühel lapsel sama mure, pidev nohu ja lima kurgus – piimatooteid ei söö ta praktiliselt üldse (vaid hapukoort toidu peal/sees).

Ei LOR ega allergoloog ei osanud põhjust leida, tuvastati vaid sünnipäraselt kitsad kanalid.

oeh..ma ei taha kuulda “praktiliselt üldse ei söö ja ikka on nohu!”. saage aru – null piimatooted. jälgid ka peidetud piima valmistoodetese jne. ei pane seda hapukoort kuhugi sisse jne jne. täiskasvanud on pidevalt selle kommentaariga – ma üldse piimatooteid ei tarbi, aga ainult kohvi peale panen. tuletaevasappi.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks piimatooted välja menüüst 100% paariks nädalaks, kuuks ja vaataks, kas muutub midagi. Minul on lima tekkimine seotud väga tugevalt piimatoodetega. Nii pea kui tarbima hakkan, on pmst koguaeg nohu.

Mul on ühel lapsel sama mure, pidev nohu ja lima kurgus – piimatooteid ei söö ta praktiliselt üldse (vaid hapukoort toidu peal/sees).

Ei LOR ega allergoloog ei osanud põhjust leida, tuvastati vaid sünnipäraselt kitsad kanalid.

oeh..ma ei taha kuulda “praktiliselt üldse ei söö ja ikka on nohu!”. saage aru – null piimatooted. jälgid ka peidetud piima valmistoodetese jne. ei pane seda hapukoort kuhugi sisse jne jne. täiskasvanud on pidevalt selle kommentaariga – ma üldse piimatooteid ei tarbi, aga ainult kohvi peale panen. tuletaevasappi.

+1

piimatoode on pimatoode. kui menüü sisaldab piima, kodujuustu, juustu, kohupiima, jäätist, vadakuvalku, piimašokolaadi jne, siis tarbitakse piimatooteid.

soovitan ka ära jätta. minul kulus kaks nädalat piimavaba dieeti kuni hakkasin tulemust nägema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et see ka kuidagi psühholoogiline probleem oleks, sest see pn piinanud mind juba mitu aastat ja ajaga üha süvenenud.

Miks sa psühholoogilise probleemi välistad, kui nina-kurk-neel on kõik uuritud ja korras olevaks tunnistatud?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et see ka kuidagi psühholoogiline probleem oleks, sest see pn piinanud mind juba mitu aastat ja ajaga üha süvenenud.

Miks sa psühholoogilise probleemi välistad, kui nina-kurk-neel on kõik uuritud ja korras olevaks tunnistatud?

Sest see ei ole meeldiv diagnoos. Mina arvan ka, et probleem asub mitte kurgus, vaid kahe kõrva vahel. Aga kes seda ikka nii väga tunnistada tahab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

saage aru – null piimatooted. jälgid ka peidetud piima valmistoodetese jne. ei pane seda hapukoort kuhugi sisse jne jne.

Mis see on siis piimas, mis väidetavalt lima tekitab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjuseks on piim, kuidas siis suvel seda klimpi kurku ei teki? Piima joon ühtmoodi aasta ringi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kaa. Aga ma enda põhjust arvatavalt tean. Mul on see olnud  7 aastat. Kui sain diagnoosiks krooniline põskkoobaste põletik. Krooniline peaks tähendama siis, et vahepeal ägeneb, vahepeal vaibub, aga olemas on. Kas päris ära kaob, seda ei teagi. Aga krooniliseks läks vist sellepärast, et mul polnud ainugi, et mul see põletik on, sest mingeid märke polnud, peale kumiseva ninahääle, mis oli ka suvel, ja arvasin, et jahedas autos olemisest.
Vajalikud uuringud ja ravid tegin siis ära, aga see räga-lima asi tuli tagasi ja jäigi. Hakkasin norskama ja see ka häiris. Siis püüdsin korralilkult puhtaks hommikuti või muul ajal rögastada, aga jätsin selle ka ära ,sest kurgu limastekst sai sellega niipalju kannatada, et hakkas veristesma. Arvasin, et see pole ka hea teha.
Nüüd elangi nii. Jama on, aga harjub ja loodan, et äkki siis muu elu on parem muus osas..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul oli sarnane asi, kuna sellest limast lahtisaamiseks lisaks pidevalt köhatasin, siis käisin kopsuarsti juures. tehti kopsuuuringud ja hunnik analüüse. nüüd juba üle 2a kasutan üht inhaleeritavat astmarohtu (milfonide, sisaldab budesoniidi).

minul tekitas budesoniid (astma pärast määrati) tugeva kaariese 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et see ka kuidagi psühholoogiline probleem oleks, sest see pn piinanud mind juba mitu aastat ja ajaga üha süvenenud.

Miks sa psühholoogilise probleemi välistad, kui nina-kurk-neel on kõik uuritud ja korras olevaks tunnistatud?

Sest see ei ole meeldiv diagnoos. Mina arvan ka, et probleem asub mitte kurgus, vaid kahe kõrva vahel. Aga kes seda ikka nii väga tunnistada tahab.

Kurk ongi kõrvade vahel.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka sama probleem, sitke lima, mis vahel valgub kurku ja on äärmiselt ebameeldiv. Mul on ka operatsioon kunagi tehtud ja kuiv sitke lima pidi olema üks selle tulemusi lisaks muudele põhjustele, mis sitket lima võivad põhjustada. Allergia on kindlasti üks variant ja eks see on ka individuaalne – mina näiteks talun piima kohvi peal, aga rohkem mitte. Kohupiima ei saa süüa, nina järgmisel päeval kohe kinni. Kohupiimas on palju piimavalku, kaseiini, see ongi see kurja juur. Suvel on minul ka parem, sest päike aitab allergianähte leevendada. Kui päris hulluks asi läheb, teen jälle Avamys´e ninaspreiga kuuri, siis saan jälle mõnda aega elada, suvel enamasti on niikuinii parem ja rohtu vaja pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et see ka kuidagi psühholoogiline probleem oleks, sest see pn piinanud mind juba mitu aastat ja ajaga üha süvenenud.

Miks sa psühholoogilise probleemi välistad, kui nina-kurk-neel on kõik uuritud ja korras olevaks tunnistatud?

Sest see ei ole meeldiv diagnoos. Mina arvan ka, et probleem asub mitte kurgus, vaid kahe kõrva vahel. Aga kes seda ikka nii väga tunnistada tahab.

Kurk ongi kõrvade vahel.

On või? Vaata anatoomiaõpikust järele, kas ikka on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kaa. Aga ma enda põhjust arvatavalt tean. Mul on see olnud 7 aastat. Kui sain diagnoosiks krooniline põskkoobaste põletik. Krooniline peaks tähendama siis, et vahepeal ägeneb, vahepeal vaibub, aga olemas on. Kas päris ära kaob, seda ei teagi. Aga krooniliseks läks vist sellepärast, et mul polnud ainugi, et mul see põletik on, sest mingeid märke polnud, peale kumiseva ninahääle, mis oli ka suvel, ja arvasin, et jahedas autos olemisest.

Vajalikud uuringud ja ravid tegin siis ära, aga see räga-lima asi tuli tagasi ja jäigi. Hakkasin norskama ja see ka häiris. Siis püüdsin korralilkult puhtaks hommikuti või muul ajal rögastada, aga jätsin selle ka ära ,sest kurgu limastekst sai sellega niipalju kannatada, et hakkas veristesma. Arvasin, et see pole ka hea teha.

Nüüd elangi nii. Jama on, aga harjub ja loodan, et äkki siis muu elu on parem muus osas..

Loodetavasti saad ikka aru, et krooniline haigus pole põhjus, vaid tagajärg.

Lisaks piimatoodetele tasub ära jätta ka gluteeni sisaldavad tooted ja vaadata, kas on vahe. Mul tekitab nt kaer lima kurku. Nädalavahetusel tegi abikaasa üle aasta vist kringlit, sõime seda muidugi palju, kohe vahe tunda.

Tuleb lihtsalt välistamise teel jälgida, mis sobib, mis mitte ja mis tekitab muutuseid. Muidugi võiks konkreetset toitu või gruppi vältida rohkem kui päeva, minimaalselt kaks nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka sama probleem, sitke lima, mis vahel valgub kurku ja on äärmiselt ebameeldiv. Mul on ka operatsioon kunagi tehtud ja kuiv sitke lima pidi olema üks selle tulemusi lisaks muudele põhjustele, mis sitket lima võivad põhjustada. Allergia on kindlasti üks variant ja eks see on ka individuaalne – mina näiteks talun piima kohvi peal, aga rohkem mitte. Kohupiima ei saa süüa, nina järgmisel päeval kohe kinni. Kohupiimas on palju piimavalku, kaseiini, see ongi see kurja juur. Suvel on minul ka parem, sest päike aitab allergianähte leevendada. Kui päris hulluks asi läheb, teen jälle Avamys´e ninaspreiga kuuri, siis saan jälle mõnda aega elada, suvel enamasti on niikuinii parem ja rohtu vaja pole.

Ma kirjutasin  siin, et mul on ka see limateema ehk röga vms. Ma ei teadnud seda näiteks, et selle teke on või võib olla põhjustatud ninaopist.(selline suuremahuline Mul on ka see tehtud, ja peale seda see hakkas ja jäigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka sama probleem, sitke lima, mis vahel valgub kurku ja on äärmiselt ebameeldiv. Mul on ka operatsioon kunagi tehtud ja kuiv sitke lima pidi olema üks selle tulemusi lisaks muudele põhjustele, mis sitket lima võivad põhjustada. Allergia on kindlasti üks variant ja eks see on ka individuaalne – mina näiteks talun piima kohvi peal, aga rohkem mitte. Kohupiima ei saa süüa, nina järgmisel päeval kohe kinni. Kohupiimas on palju piimavalku, kaseiini, see ongi see kurja juur. Suvel on minul ka parem, sest päike aitab allergianähte leevendada. Kui päris hulluks asi läheb, teen jälle Avamys´e ninaspreiga kuuri, siis saan jälle mõnda aega elada, suvel enamasti on niikuinii parem ja rohtu vaja pole.

Ma kirjutasin siin, et mul on ka see limateema ehk röga vms. Ma ei teadnud seda näiteks, et selle teke on või võib olla põhjustatud ninaopist.(selline suuremahuline Mul on ka see tehtud, ja peale seda see hakkas ja jäigi.

Ei no hea teada, lor-kirurgid soovitasid vaheseina oppi limaprobleemi lahendusena…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Täiesti hulluks ajab – pidev lima kurgus!