Esileht Ilu ja tervis Täikasvanu eas kaped või breketid?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Täikasvanu eas kaped või breketid?

Postitas:

Tere,

Kes on pannud täiskasvanu eas breketeid või kapesid vanus 35+
Olete te rahule jäänud.Käisin ühe ortodondi juures, aga sooviks veel teiste arvamusi.Mis hinnaks on olnud ja kus oleks parem koht?Soovitage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:55; 30.06 12:08; 30.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa käisid selle Perfect Smile välismaalase juures? Tema pakub kapesid ja teiseks teistele on juba esimese konsultatsiooniaja saamine nagu aastate projekt.
Kaarlist ja mujalt on ära läinud mitu ortodonti, kes tegid oma kliiniku Smile ID Stockmanni kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ma ei käinud Perfect Smile juures.On ka mujale võimalik saada ja järjekord polnud midagi väga pikk

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:55; 30.06 12:08; 30.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa käisid selle Perfect Smile välismaalase juures? Tema pakub kapesid ja teiseks teistele on aja saamine nagu aastate projekt.

Aga kapede/breketite panek ongi ju aastate projekt. Arvestades seda, kui palju eeltööd tuleb teha – kas on vaja mingi hammas välja tõmmata või kroon ajutiselt eemaldada või hambakivist vabaneda näiteks. Samuti tuleb selleks “projektiks” valmistuda ja raha pikka aega kõrvale panna. Ei saagi ju kõike kohe ja korraga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lähedasel olid, pani vist ka 35a. Kiirelt toimis ning oli väga rahul, aga lõppmaksumus kujunes oluliselt kallimaks, kuna oli päris palju kapesid juurde vaja. Aga see oli nö perfektseks timmimine, tegelikult hea tulemus oli ikka kiiremini käes, aga seda ei saa nii täpselt prognoosida, et kui sirgeks saavad. Nii et lisakulutustega peaks arvestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tohib küsida, kus käisid kapede konsultatsioonis ja millal saanuks raviga alustada? Mina panin ennast enda hambakliiniku ortodontia järjekorda, mis on 2 aastat :/ Hea meelega pöörduks kuhugi, kus saaks raviga kiiremini pihta hakata. Aitäh.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sa käisid selle Perfect Smile välismaalase juures? Tema pakub kapesid ja teiseks teistele on aja saamine nagu aastate projekt.

Aga kapede/breketite panek ongi ju aastate projekt. Arvestades seda, kui palju eeltööd tuleb teha – kas on vaja mingi hammas välja tõmmata või kroon ajutiselt eemaldada või hambakivist vabaneda näiteks. Samuti tuleb selleks “projektiks” valmistuda ja raha pikka aega kõrvale panna. Ei saagi ju kõike kohe ja korraga.

AJA SAAMINE on aastate projekt. Alles siis saad oma eeltööga alustada, kui aja oled saanud ja raviplaan tehtud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohe 35. Loodan, et võin vastata.
Mulle pandi Unimed kliinikus alumisele 8 hambale breketid, kuna olid risti-rästi. Ülemine rida enam-vähem sirge, sinna polnud vaja.
Kandsin täpselt 9 kuud, kokku koos röntgeni ja 3D piltidega läks umbes 800€ maksma. Nüüd on jäädav traat alumiste hammaste taga.
Olen väga rahul, et selle lõpuks ära tegin

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:13; 03.07 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin Klinden hambakliinikus ja sain ka juba vastuse.Tallinnas siis
Saan kaped panna, aga see on päris kallis.Sellepärast uurin ka teisi hambakliinikuid.
Kindlasti hinnavahet erilist ei ole.Kaped ongi kallimad, kui breketid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:55; 30.06 12:08; 30.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid breketid ülemistel hammastel parodontoosi tõttu kohalt liikunud hamba tõttu. Kasutasin Kaarli hambapolikliiniku teenuseid. Jäin väga rahule. Ei olnud pikka järjekorda paar aastat tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40. Eelmisel suvel alustasin ortodontilise raviga. Kõigepealt tõmmati välja ülemised tarkusehambad. Siis, kui nende haavad olid paranenud, pandi kummidega süsteem, mis nihutas mõlemal pool üleval purihambaid tahapoole, et teha eesmistele hammastele ruumi juurde. Nüüd kevadel pandi kõigepealt ülemistele ja siis mõne aja pärast alumistele hammastele breketid. Praeguseks on kokku läinud ca 1500€.

Ravil käin Vagodentis ja siiani olen väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese hooga lugesin pealkirja “Täiskasvanu eas lapsed või breketid” ja jõudsin juba huvitava dilemma üle imestama hakata …
Aga teemasse – lasin breketid panna 37-aastaselt. Tulemus on päris hea, kuigi mitte väga püsiv, sest hoolimata püsivast reteinerist hammaste taga on need pisut siiski nihkunud. Pidi olema minu tollase ortodondi sõnul täiskasvanueas väga tavaline. Aga tulemus on siiski parem kui enne breketeid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 12:48; 03.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid mõned aastad tagasi breketid(olin siis 30+). Tulemusega rahul ja siiani kõik paigas. Nüüd teismelisel tütrel on kaped, temal väiksem probleem ja saab kapedega edukalt korda. Kapedega pesemine olululiselt lihtsam, hinna osas hetkel veel öelda ei oska, minu breketravi läks ligikaudu 4000 euri, prognoositav kaperavi lapsel peaks samasse hinnaklassi jääma.Aga eks aeg näitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen 46 ja käin praegu kapedega. Olen 9 kuud kandnud ja varsti saab ravi läbi. Mul polnud eelnevalt midagi vaja välja tõmmata ega nihutada, sain kohe kaped suhu. Aga mul ei olnud hambad ka kuigi puseriti, ainult pisut oli vaja hambakaart laiendada, et paar üksikut hammast ritta ära mahuks. Üllatavalt ruttu toimivad need kaped, arvasin, et minu eas on see protsess oluliselt vaeva- ja aeganõudvam. Põhjus, miks mulle hambaarstid kapesid soovitasid, oli peamiselt see, et mul on terved ja tugevas hambad, ent alumises hambareas olid need reast väljas olevad hambad valesti kuluma hakanud, sest kokkupuutepind ülahammastega polnud õige. Oleks olnud kahju, kui muidu terved hambad seetõttu katki oleks hakanud minema. Nüüd saan muidugi boonusena ka ilusama naeratuse.

Hindu ja hambaarste ei oska kommenteerida, sest ei ela Eestis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 19:23; 02.07 19:08; 02.07 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid 30+ vanuses breketid. Toimisid väga hästi. Kuigi alumise hambakaare taha jääb eluks ajaks traat ja ülemised on pisut paigast nihkunud, on asi siiski võrreldamatult parem kui enne ravi algust. Nüüdseks on möödas ligi 15 aastat nii et võin tagantjärele kokkuvõtteid teha küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 13:11; 02.07 21:19;
To report this post you need to login first.

Palun kommenteerige neid suhu jäävaid traate. Ega need ebamugavad pole? Kas nendega harjub nii ära, et unustad nende olemasolu täielikult? Ja mul on miskipärast väike hirm, et äkki tuleb see nii märkamatult lahti (nt öösel), et läheb kurku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 19:23; 02.07 19:08; 02.07 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Traadiga harjub tõesti kohe ära. Kinnitatud on ta kõigi hammaste külge, nii et kui üks kinnitus ka lahti tuleks, siis ülejäänud ju peaksid ikka, nii et kurku ei saa ta küll kuidagi minna.:)))

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 13:11; 02.07 21:19;
To report this post you need to login first.

Traadiga harjub tõesti kohe ära. Kinnitatud on ta kõigi hammaste külge, nii et kui üks kinnitus ka lahti tuleks, siis ülejäänud ju peaksid ikka, nii et kurku ei saa ta küll kuidagi minna.:)))

Aitäh selgituse eest. Arvasin miskipärast, et on vaid kahest otsast kinnitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 19:23; 02.07 19:08; 02.07 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel natuke harjumatu see hammaste tagune traat (6 alumise hamba taga), aga mul alles kuu aega tagasi pandi. Sealt vahelt korralikult puhastada on ka tüütu mässamine. Mis teha, ilu nimel tuleb kannatada 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:13; 03.07 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Traadiga harjub tõesti kohe ära. Kinnitatud on ta kõigi hammaste külge, nii et kui üks kinnitus ka lahti tuleks, siis ülejäänud ju peaksid ikka, nii et kurku ei saa ta küll kuidagi minna.:)))

Kuid aeg-ajalt tuleb kinnitus siiski näiteks ühest otsast lahti ja traadiots hakkab torkima. Siis tuleb minna seda uuesti kinnitama. Aga ära harjub, ei sega see traat üldiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 12:48; 03.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Täikasvanu eas kaped või breketid?