Esileht Kodunurk Taimed peenrapiirdeks

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Taimed peenrapiirdeks

Postitas:

Otsin oma peenrasse madalaid kellukese-tüüpi püsililli, millega katta peenra serv.
Kaalusin karpaadi kellukest, aga pole nagu see.

Kõige lemmikumad on sellises kohas üldse priimulad, aga need õitsevad ju nii lühidalt. Tahaks, et oleks enam-vähem suviläbi õiteilu, sellepärast karpaadi kelluke silma jäigi – kirjas, et tagasilõikamisel õitseb suve jooksul 2x. Aga äkki on veel midagi sarnast, aga mitte nii sinist? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 22:08; 02.05 22:52; 05.05 12:44; 06.05 09:41; 06.05 15:26; 06.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib nt äraunustamise lill (vist öeldakse nii eesti keeles)

http://thumbs.dreamstime.com/x/forget-me-not-flowers-pot-14259442.jpg

Selline mõnus \”umbrohi\” tegelt aga efektne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lobularia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle meeldib nt äraunustamise lill (vist öeldakse nii eesti keeles)

http://thumbs.dreamstime.com/x/forget-me-not-flowers-pot-14259442.jpg

Selline mõnus \”umbrohi\” tegelt aga efektne.[/tsitaat]

Meelespea? Oi, see läheb kohe umbrohuks! Ma lolli peaga jätsin eelmisel kevadel ÜHE taime peenrasse. Ma ei tea, mitu aastat ma seda nüüd sealt välja roogin, sest aastaga võttis ta terve peenra enda alla. Kuskil põõsa all aianurgas oleks aga väga armas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lobularia?[/tsitaat]

Kivikilbik eesti k? Kas see pole mitte üheaastane? Soovin püsikut. Väga ilus taim on küll muidu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 22:08; 02.05 22:52; 05.05 12:44; 06.05 09:41; 06.05 15:26; 06.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle meeldib nt äraunustamise lill (vist öeldakse nii eesti keeles)

http://thumbs.dreamstime.com/x/forget-me-not-flowers-pot-14259442.jpg

Selline mõnus \”umbrohi\” tegelt aga efektne.[/tsitaat]

see on ju meelespea, seda küll ei soovitaks, jube umbrohi ja ei saa enam lahti, vallutab terve peenra ära.
aga inimesed on erinevad, mu ämmale just umbrohud meeldivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurerehad, hanerohud, laialehine tarn (õiest pole asja), kevadfloks, naistenõges, villane nõianõges, kui varju ka, siis helmikpöörised, metspipar, brunnera sordid. Lähis-kirbutatar õitseb läbi suve-sügise, aga kevadel on kole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kivirikud õitsevad suht suvi läbi, on selline mõnus madal mätas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Padjandfloksid e leeklilled(roosa, lilla, valge jne), kadakkaer, erinevad kukeharjad, nurmnelk jt padjandnelgid, aubrieeta on minul

Sisesta padjandtaim ja saad ideid,
n pilte
http://www.google.ee/search?q=padjandtaimed&biw=1220&bih=764&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=hjNnU9epMejA7AaN-4HADQ&ved=0CEcQsAQ

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, ideid on palju. Taim samas ei tohiks olla üle 20 cm kõrge, seega mõned, nt kukeharjad, jäävad kindlasti välja.
Aubrieeta on ilus, aga õitseb ainult suve alguses.
Aga kust padjandfloksi saada võiks? Tavalisi flokse olen igal pool näinud, aga seda ei leia ka guugeldamise peale mujalt kui Bauhofist ja sealt ei kipu taimi ostma väga.
Praegu muidu sõelale jäänud roomav kipslill, kuid see madal floks tundub ka väga armas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 22:08; 02.05 22:52; 05.05 12:44; 06.05 09:41; 06.05 15:26; 06.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Padjandflokse on paljudes taimeaedades müügil.

Minu omad on Tartu lähedalt(seal mu ema kodu), Repsu taimetalust
oma 8 erinevat küll…

http://taimed.wordpress.com/lilled-pusikud/leeklilled-e-floksid-%E2%80%A2-%D1%84%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D1%81/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahaa, no sealt ju selgub ka, et õitseb vaid mai-juuni. Ma soovin midagi, mis õitseks terve suve, nagu eespool ka kirjutasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 22:08; 02.05 22:52; 05.05 12:44; 06.05 09:41; 06.05 15:26; 06.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis äkki hoopis dekoratiivse ja värvilise lehestikuga?
Igihali, selle kirjulehine vorm, ilunõgesed, punane kukehari…

Suvi läbi st maist septembrini õitsejaid padjandtaimi ei tule mulle küll ühtki meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu enne siin mainisin ka, siis ise olen leidnud karpaadi kelluka (vajab teistkordseks õitsemiseks tagasilõikamist pärast esimesi õisi) ja roomav kipslill, aga huvitas, kas on äkki veel valikut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 22:08; 02.05 22:52; 05.05 12:44; 06.05 09:41; 06.05 15:26; 06.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin seda roomava kipslille pilti. Mul on see taim olnud (ja on siiamaani). Väga armas, aga päris suve lõpuni ta ilus ei püsi. Mingi hetk ikkagi õied lähevad pruunikaks ja valmivad seemned hakkavad pudisema. Ja minu arust ei ole ta ka päriselt püsik, vaid annab isekülvi, nii et järgmisel aastal kasvavad mullale varisenud seemnetest uued taimed. Sealt ma siis harvendan ja pikeerin ja istutan neid sinna, kuhu vaja.

Aga väga armas on see kipslill küll, selline õrn ja õhuline. Aga igaks juhuks uuri ikkagi täpselt järele, kuipalju ta püsik on. Minu kogemus on selline, et kui neil isekülvatud seemnetel lihtsalt kasvada lasta, siis ei saa taimed täit ilu ja jõudu kätte, nad on lihtsalt liiga tihedalt koos. Iga aastaga on järelkasv järjest nirum, kui ise ei harvenda ja ei istuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kipslilli on erinevaid, on ikka päris püsikuid ka. Need, mis isekülviga üle aasta lähevad, ongi pigem suvelilled, mis koba peale paljunevad.

Aga kui keegi teaks, kust saaks valget karpaadi kellukat, võiks teema lukku panna 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 22:08; 02.05 22:52; 05.05 12:44; 06.05 09:41; 06.05 15:26; 06.05 18:55;
To report this post you need to login first.

Peenrapiirdeks on hea viljatu kurereha. Moodustab ilusa dekoratiivse ühtse äärise. Seda võib äärest ka muruniidukiga lõigata, ei tee talle midagi. Õied on roosad või valged, õitseb päris tublisti. Niisama rohelisena on ka kena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Taimed peenrapiirdeks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.