Esileht Kodunurk taimed surevad v2lja kodus.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: taimed surevad v2lja kodus.

Postitas:

K6igepealt vabandan ,et puuduvad t2pit2hed:)

Minu mure siis ,et k6ik taimed mida ma koju ei too surevad 2ra.
Kasvatan ja hooldan neid nii nagu olen lugenud internetist ,saanud infot oma emalt ja lillepoe myyjalt.
Minu ema kastavas aastaid draakoni puid kodus ja sealt on ka minu suur draakoni puude kasvatamise tarkus tulnud aga siis t6in ema juurest paar draakoni puud koju endale ja nad lihtsalt surid maha mul.Ema juures olid taimekesed eluj6us.
Isegi kaktus tõmbas ennast kollaseks.
Yhe taime suutsin p22sta.Hakkas lehti maha ajama ja l2ks koledaks k2tte ja viisin ema juurde taimekese ja seal taim nagu 2rkas ellu.
Isegi maitsetaimed surevad potis 2ra:(
Kas mu kodus on t6esti siis mingi halb energia ,et mu taimed ei taha siin kasvada?

Mu mure v6ib olla uskumatu ja imelik aga kysin siit n6u ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 14:44; 09.02 16:04; 10.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emal ahiküte, sinul keskküte või elektriküte?
Sel juhul asi õhuniiskuses.

Või on suur temperatuuride erinevus? St sul on kodus soe, üle 20 talvel enamus taimi ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emal on samamoodi keskkyte nagu minul kodus.
Ja talvel nii6elda panen taimed talvituma(tean,et m6nda taime lehti tuleb isegi k2rpida …).
Olen k6iki n6uandeid j2rginud ,kysinud isegi tuttava taimeteadlase k2est n6u ,et kuidas ja mismoodi…
Aga ikka nad lihtsalt surevad mul maha kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 14:44; 09.02 16:04; 10.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun—liiga pime korter

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidugi ei tea, kuidas sa neid hoiad, aga mul sõbranna ka alati ahastas, et tal ükski lill ei kasva ja pole mõtet talle kinkida, niikuinii surevad ära. No ja siis selguski, et ta pani neid ikka väga imelikesse kohtadesse-nt ilma aknata vannituppa (sobis kenasti ühte tühja nurka), toas kapi taga nurgas oli üks rootsik jne. Võimalik, et tahavad rohkem valgust, eriti talvel see jama, et tuba kipub olema soe, aga valgust vähe. Ehk kastad liigselt, talvel pole palju vaja. Mingid kahjurid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanaisa armastas salaja lillepotti kusta ja lilled surid muudkui välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu taimed on kenasti hoolatatud ja hoitud.
Taimed vaatan juba poes yle kui ostan ,et kahjureid poleks.
Talvel taimed talvituvad seal ,kus pole liiga soe ja pole liiga pime(seega temp. ja valgus on normis).
Ei kasta neid yle(iga taim saab niipalju vett ja valgust ja toitained nagu tema vajab.Seega uurin ennem iga taime ostu p6hjalikult selle taime tausta ja kysin teistelt tarkadelt n6u).
Vannituppa ma ka taimi ei pane ,sest ma pole vastavat taime leidnud ,kes nii palju niiskust ,pimedat…v2lja kannataks.
M6istus on otsas:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 14:44; 09.02 16:04; 10.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu taimed on kenasti hoolatatud ja hoitud.
Taimed vaatan juba poes yle kui ostan ,et kahjureid poleks.
Talvel taimed talvituvad seal ,kus pole liiga soe ja pole liiga pime(seega temp. ja valgus on normis).
Ei kasta neid yle(iga taim saab niipalju vett ja valgust ja toitained nagu tema vajab.Seega uurin ennem iga taime ostu p6hjalikult selle taime tausta ja kysin teistelt tarkadelt n6u).
Vannituppa ma ka taimi ei pane ,sest ma pole vastavat taime leidnud ,kes nii palju niiskust ,pimedat…v2lja kannataks.
M6istus on otsas:([/tsitaat]
Sa kasvatad taimi raamatu järgi, aga nad tahavad õiget tunnetust ka saada, ilmselgelt pole sul \”rohelisi sõrmi\”.
Mina sinu asemel jätaks pungestamise ja tooks aeg-ajalt ainult nö ajutisi taimi koju – näit mõne õitsva priimulapoti või niisama vaasitäie tulpe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka toalillede hirm, enamik viskab vedru välja. muld läheb lihtsalt nii kuivaks, et ei võta enam vett vastu, kõik jookseb läbi. Vahel on aidanud see, kui panen lille mingiks ajaks veekaussi, et ta end vett täis imeks, aga muld kuivab endiselt imeruttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nimelt, olen Repiga nõus, \”tunnetus\” on vajalik ja õppida seda (vist?) ei saa.
See \”tunnetus\” on selline omamoodi asi, pilk taimele ja kohe on \”tunne\”, et taim vajab midagi; sõrm külge ja asi selgem. No on muidugi ka taimi, kellega side ikkagi puudub ja kes hästi ei edene. Viimastest pikapeale loobungi.
Aga jah, võimaluseks on hooajalilled (alpikann, jõulutäht, juba mainitud priimula) või siis mõni \”lollikindel\” lill- nagu havisaba või tups-rohtliilia näiteks. Kaktused on ka enamasti siiski suhteliselt vastupidavad ju- no ma ka ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kui valgus ja soojus on ok, siis pakun ülehooldamist – just ülekastmist.

Minu keskküttega kodus piisab enamikule taimedest, kui kord 2 nädala järel uputan neid tundide viisi rohkes vees (ikka kogu pott vee all). Siis nõrutan, ja 2 nädalat muretu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk taimed surevad v2lja kodus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.