Esileht Kodunurk Taimede ettekasvatus (tomat ja paprika)

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Taimede ettekasvatus (tomat ja paprika)

Postitas:
Kägu

Olen senini ostnud igal aastal taimed aga sel aastal soetasin endale mõned erilisemad tomatisordid ja mõtlesin et kuna olen kodune ja aega on siis katsuks taimed ise kasvatada.
Külvamise aja olen suutnud välja rehkendada aga nüüd tekkis küsimus et kuidas oleks neid võimalikult vähe vaja ümber istutada? Või on ümberistutamine ikkagi arenguks vajalik? Ise mõtlesin algul külvata sinna minikasvuhoonesse (igasse topsi üks seeme) ja siis kui taimed suuremad on siis sellest topsist välja võtta ja koos sama mullapalliga suuremasse topsi panna. Kas toimiks? Või on tingimata vaja juuri alt ära näpistada?
Ootaks teie kogemusi just seoses ümberistutamistega. Häid soovitusi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Taimede ettekasvatus (tomat ja paprika)

paprika puhul toimib küll- neil on parem, mida vähem neid hiljem ringi istutada ja juuri lõhkuda. ainuke asi, et ühte topsikusse võiks panna paar seemet ja siis nõrgema hiljem ära näpistada.

tomat samas jälle pigem tahab ümber istutamist ja juurte kärpimist- mina olen külvanud neid lihtsalt karpi, peale tärkamist pikeerin suuremasse kasti ca 4cm vahedega ja paari pärislehega suuremasse potti, kuhu jääb siis kasvuhoonesse istutamiseni- sama meetodit kasutab kogenud taimekasvataja

Please wait...
Postitas:
kriimus

http://www.aialeht.ee/news/aialeht/varia/article.php?id=63996973
Näe, just vajalik artikkel.Ise kavatsen ka see aasta neid turbatablette kasutada,tunduvad hästi mugavad olevat.

Please wait...
Postitas:
Repi

Tomatile meeldib mitmekordne ümberistutamine, ära seda väldi. Paprika on õrnem ja teda võiks vähem näperdada.

Ülioluline on hea valgus ja pidev kastmine.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Kodunurk Taimede ettekasvatus (tomat ja paprika)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.