Esileht Hobinurk Taimelamp

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Taimelamp

Postitas:
Kägu

Ei viitsi veebruarini oodata, töö tahab tegemist. Plaan panna ca 2 kuud mõtlevad/idanevad asjad juba mulda, aga tahavad taimevalgust (jah, ma olen neid taimed varasemalt kasvatanud muul perioodil).
Algajale on netis valik suur, millest hoiduda? Vaja saada taimevalgus ca 1m läbimõõduga/pikkusele alale. Muu olemas. Tulised tšillid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul selline suvalise lambi sisse keeratuna https://www.prismamarket.ee/entry/led-taimelamp-6w-e14-420lm-4000k/6435200235299

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just selliste suvaliste LED osas hoiatati, et ega need taimedele ei pruugi meeldida/sobida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige odavam on taimedele mõeldud led riba kuhugi külge liimida. Raskeks teeb asjaolu, et lambi kaugust taimedest peaks muutma vastavalt taimede kasvule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellest on abi kui ööseks lihtsalt laetuli põlema jätta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellest on abi kui ööseks lihtsalt laetuli põlema jätta?

ei

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4089370:
Kas sellest on abi kui ööseks lihtsalt laetuli põlema jätta?

ei

miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks?

Sest sinu laetuled ei anna piisavalt taimedele omastatavas spektrivahemikus valgust. Ja pealegi ega taimed siis 24/7 valgust ei vaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sinu laetuled ei anna piisavalt taimedele omastatavas spektrivahemikus valgust. Ja pealegi ega taimed siis 24/7 valgust ei vaja.

Miks siis kasvuhoonetes ööpäev läbi tuled põlevad? Kas nõukaajal mingi erilise valgusega lampe üldse olemas oli, ometi kasvatati ka siis.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis kasvuhoonetes ööpäev läbi tuled põlevad? Kas nõukaajal mingi erilise valgusega lampe üldse olemas oli, ometi kasvatati ka siis.

Kui kuskil kasvuhoones põlevad ööpäev läbi, siis tõesti ei tea, miks. Näiteks kurgid vajavad valgust 13-14 tundi ööpäevas. Nõukaajal kasvuhoonetes kasutati ikkagi külmema valgusega lampe, vist luminofoorlampe. Tänapäeva spetsiaalsed valgustid on tõhusamad ja ennekõike säästlikumad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.
Arvestades juba ol.ol. seemnete kogust(jah, kunagi olin tubli) siis ostan mingi jublaka ära ja vaatan, mis saab.
Talviseks pimedaks ajan asja sellepärast, et valgemal ja soojemal ajal olen kas kodust/maakodust/Eestist ära ja mingit automaatset surve all kastmissüsteemi ei soovi jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nõukaajal mingi erilise valgusega lampe üldse olemas oli,

Loomulikult oli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just selliste suvaliste LED osas hoiatati, et ega need taimedele ei pruugi meeldida/sobida.

Ta ju ei kirjuta, et tal on suvaline LED valgus. Ikka taimele sobiv led, mis on lihtsalt suvalise lambi sisse keeratud.

Ma tellisin kunagi ALIst ledid. Mees ehitas nendest lambid nii, et ledid jäid pika ribana taimede kohale ja kummaski otsas olid lambitoed, mis olid nö reguleeritavad. Ehk siis vastavalt taime kasvule sai neid kõrgemale tõsta.

Kahjuks erilist efekti ei näinud, sest ilmselt ei olnud ned ledid ikka õige spektriga, ehkki toote kirjeldus seda lubas. Hiina värk nh.

Olen näinud Horteses neid lampe müügil. Seal on ilmselt ikka kontrollitud kraam, aga ilmselgelt oli ühe lambi hind nii üüratu, et a la 50-le taimele neid osta oleks lihtsalt mõeldamatu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talviseks pimedaks ajan asja sellepärast, et valgemal ja soojemal ajal olen kas kodust/maakodust/Eestist ära ja mingit automaatset surve all kastmissüsteemi ei soovi jätta.

Pole küll minu asi, aga… Et kui veebruaris-märtsis oled kodust ära, ajatad oma tšillitaimed tärkama novembris-detsembris – võtad nad siis välismaale kaasa pärast või? Või sain ma valesti aru, taimed on juba suured ja kavatsed neilt saagi kätte saada, enne kui kodust minema lähed?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kavatse veel veebr-märts kodust ära olla. Aga kuna vist hakkan nö juba hiljaks jääma siis pole mõtet vast enam jamada: ma teist ja kolmandat saaki ei soovi ja vast ka juba esimene suurim ei saa piisavalt valmis.
Muideks: kui tšillitaimi vahepeal nö piinata (lasta janus lehed longu korduvalt jne) siis võib saada õite teravad kaunad. Aga ettevaatust, mõne sordi puhul võib sellise kauna kasvõi paari millimeetri tarbimine olla alates “mõni tund töövõimetu”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Hobinurk Taimelamp