Esileht Kodunurk Taimetee

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Taimetee

Postitas:

Olen harjunud õhtuti teed jooma. Praegu maal ja mitu päeva juba aiast korjatud piparmündist teed joonud. Enam ei taha. Pakiteed maal pole. Millest ma veel teed võiksin teha? Vaarikavartest olen kuulnud et tehakse, et lähen lammutan ühe varre maha ja keev vesi peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 20:03; 01.06 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaarikas peaks olema vanemat sorti, eelmise aasta võrse. Veel saab teed teha melissist, nõgesest(kehva vere korral), paiselehest(kõha vastu), kibuvitsamarjadest(kui linnud pole kurja teinud). Neid kapsaid on veelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurmenukuõied näiteks praegu.

Peenramaalt naistenõges.

Vaarikavars keeda läbi, 2-3 minutit, ainult kuum vesi peale ei anna eriti maitset (lase keema ja hoia kuumas vees paraja temperatuurini. Samuti saad teha mustsõstraoksast(lehed võta ära).
Nõges.

Muud oleks eelmise aasta kuivatatud kraam(pärnaõied, kibuvitsamarjad, raudrohuõisikud, kummeliõisikud jne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pärn peaks kohe-kohe õitsema minema. Isegi kui veel lahti ei ole, saab nendest ka teed teha.

Ja kombineerides. Näiteks vaarikavars-pärnaõis-õunapuulehed, piparmünt-mustsõstraoks jmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raudrohi, teelehed, maasikalehed, igasugused puulehed (kask, õunapuu jne), nurmenuku lehed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna võtsin teleka taha õhtuks suure klaasi paljast vett, ei osanud õuest midagi kindlat võtta, mis ka joodav oleks. Homme katsetan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 20:03; 01.06 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaarikas peaks olema vanemat sorti, eelmise aasta võrse. [/tsitaat]Ja metsvaarikas peab olema, kultuurvaarikas ei kõlba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole sel kultuurvaarikalgi häda midagi. Lisaks saab mustsõstralehtedest oluliselt väiksema ajakuluga kui mustsõstravartest väga maitsva tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 23:39; 02.06 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teete värsketest lehtedest ja vartest teed? Olen kuunlud, et tuleb kuivatada enne ära ja siis alles tehakse teed. Ise oma aiast kasutan piparmünti, eelmise aasta kuivatatud nurmenukud, põdrakanep, naistepuna (siis kui päevad on on hea, võtab mensukrape vähemaks), meliss, kummel, saialill, pärnaõied on suur lemmik jne. Loomulikult see aasta plaanin jälle kuivatada ette. Vaarikateed teen siis kui olen haige ja proovisin kord, kui käisin ellujäämislaagris teha ka männiokka teed, pidi hirmus tervislik olema, aga jube vastiku maitsega oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka värsketest, niikaua, kui neid saada on. Talveks kuivatan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 23:39; 02.06 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eixd, kõigest sellest tehakse ikka ka värskena teed. Praegu küll ei näe mõtet kasutada kuivatatud piparmünti, kui aias vohab see kui mets. Ainult nurmenukust nt tuleb kuivatatuna ilusam tee, kollasem (või panen ma seda lihtsalt rohkem kui värsket).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurmenukk ja mustsõstar on lemmikud, praegu saadaval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustsõstra lehtedest tee on minu lemmik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin ka, mulle meeldib mustsõstravarrest rohkem aga lehtedest on ka ok.

Proovi ka vaarikalehte või õunapuulehte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib väga metsvaarika varre tee. Mulle vaarikalehtedest tee ei meeldi, sest see tundub muru maitsega. Maitse asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka roosikroonlehtedest saab ka teed – http://raamatupidamise-abc.ee/tee-oma-raamatupidamine-ise/ . Täna sain maitsta, väga huvitav maitse oli ja otsustasin see aasta ka proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Taimetee

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.