Esileht Ajaviite- ja muud jutud täisealine laps kohe söögilt ja seebilt maha?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 171 )

Teema: täisealine laps kohe söögilt ja seebilt maha?

Postitas:
Kägu

Hmm. Küsinud ei ole ei minu ema ega meie lastelt. Ise andsin (annavad). Juba kasvõi seepärast, et eluase on ju valve all, kui meid pole kodus. Lastel ju samamoodi. Kõigile lastele, vanematele, õdedele seda koodi anda…kuulge. Te ei anna ju ka oma pangakoode kõigile, ükskõik kui väga te neid armastate ( juhuks kui neil pesumasin katki läheb).

Uksekella oskavad lasta, kõik saab enne kokku leppida. Mis pagana õudne häda saaks olla minu 36-aastasel pojal, et ta peaks saama oma võtmega ruttu emmele koju?

Ja siin rõhutan, et hädaabi võti on neil kamba peale kättesaadav.

Meie kodu ja ema kodu valve all tõesti ei ole, sest me ei ole nii sageli ja nii pikalt kodust ära, et see vajalik oleks. Suvekodu käib küll valve alla ja selle koodi teavad kõik, kellel võti on. Tean ema ja vanaema pangakaardi pin-koodi, nemad teavad minu pin-koodi. Lapsed ja mees teavad ka mu pin-koodi. Mina tean mehe pin-koodi.
Häda-abi võti on teil kuskil lillepoti või kivi all?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et ma maksan lapse kooli lõpetamiseni tema eest arveid ja ta võib ilma küsimata kodus käia

Täpselt. Ja me ka vajadusel aasta edasi, kuni töökohal sisse seab jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tean ema ja vanaema pangakaardi pin-koodi, nemad teavad minu pin-koodi. Lapsed ja mees teavad ka mu pin-koodi. Mina tean mehe pin-koodi.

See pin-koodi osa vist on lausa pangareeglite vastane. Sinu PIN koodi teab min 5 inimest peale sinu. Vanaemal on see ilmselt paberile kirjutatud. Ära tee nii.

Hädaabi võtmeid on lausa kaks. Üks on tõesti nö “kivi all” ehk maja juures meie 70-74 kilose Kaukaasia lambakoera aedikus tema põhumadratsi all (rohkem ei soovi täpsustada), kustkohast seda ei leia niisama lihtsalt ja püssita inimene ka ei saa seda sealt lihtsalt kätte, va meie enda lapsed. Teine võti on ühe konkreetse naabri käes. Pole mingit vajadust, et 10+ inimest (ämmad-äiad-õed-vennad-pojad-tütred) omaksid HÄDAjuhtude võtit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu võti on vanematel ja õel. Vanemad elavad teises linnas ja kui peaks tekkima vajadus suurde linna tulla, siis saavad iga kell sisse. Õe käes on puht hädajuhtumi kindlustuse eesmärgil, kui ma enda võtma ära peaks kaotama. Korra on seda ka juhtunud. Vanematekoju oleme alati oodatud, ka ilma ette teatamata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Okei. Meil nii ei ole, ei minu peres, mehe peres ega meie ühises peres. Meie täiskasvanud lapsed ei tuleks selle pealegi, et niisama meile sisse trampida, on ju olemas telefonid ja e-postkastid. Mis peaks olema nii urgent, et täismees, pereisa, peaks saama meile mehega sisse sadada keset meie seksi näiteks või siis, kui ma vannis vedelen, vannitoa uks lahti, et elutoa telekat vaadata?

Viisakus, see pärandub. Meil helistatakse ette.

Võtmete olemasolu ei välista viisakust ja ettehelistamist.

Mul on mu vanemate kodu (mis on ka mu lapsepõlve kodu) võtmed. Mul on mu poja tudengikorteri (minu ostetud korter talle tudengipõlveks, aga mina seal kunagi ealnud ei ole) võtmed. Mu täisealistel poaegadel on minu kodu (nende lapsepõlve kodu) võtmed. Mitte iial ei jaluta me üksteise juurde suvaliselt sisse!

Mu ema on üle 75 aasta vana ja ta ise soovib, et meil oleks võti, saaksime sisse, kui temaga midagi juhtuma peab. Siiani ei ole õnneks selle pärast seda kunagi vaja läinud. Kasutanud olen korra, kui mu vanas kodulinnas oli mu klassi kokkutulek. Olin emal külas, siis läksin klassikokkutulekule ja leppisime emaga kokku, et ta ei jää mind ootama, läheb magama ära. Saan ise sisse ja lähen magama, kui kokkutulekult tulen.

Mu lapsed tulevad vahel nädalavahetuseks koju, alati etteteatamsiega. Siis on hea, kui neil on võti juhuks, kui nad jõuavad enne, kui mina reedel töölt koju jõuan. Kasutanud on seda võtit eelneval kokkuleppel üks mu lastest ühe korra. Tal oli vaja perearstilt tõendit KV jaoks, perearst veel meie kodukohas. Arsti aja sai sellise reede hommikuks, kus mina olin tööreisil ja kodus ei ööbinud. Eeleneval kokkuleppel läks ta oma lapsepõlve koju ööbima eelmisel õhtul. Mina jõudsisin koju reede õhtul ning siis olime veel nv koos.

Lapse kodu võtit olen ka kasutanud, ikka ja jälle kokkuleppel. Sõitsin nende kodulinna ja mul oli talle ka paar asja viia. Lapsel muutus ajakava ning ta ei saanud minu kohalejõudmise ajal kodus olla. Leppisime telefonis kokku ja viisin asjad ta koju. Kohtusime hlijem, kui mõlema muud asjaaajamsied olid aetud.

Mitte iial ei läheks keegi meist kellegi juurde ootamatult ette teatamata. Aga hea on, et vajadusel ja eelneval kokkuleppel on võimalus minna ka siis, kui teist ei ole kodus. Minu jaoks näitaks võtme ära võtmine usalduse puudumist. Et kardan, et kui võti on poja või ema käes, siis poeg või ema hakkaskidki suvalt sisse marssima? No ei hakka, ikka lepitakse eelnevalt kokku. Jah, viisakus pärandub meie pere näitel. Ilmselt usaldamatus ka, et on vaja selle viisakuse järgimiseks tingimata võtmed ära võtta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, viisakus pärandub meie pere näitel. Ilmselt usadlamatus ka, et on vaja selle viisakuse järgimiseks tingimata võtmed ära võtta?

Ma ju kirjutasin, et keegi ei võta ära, kõik annavad ise. Eriti, kui ema ja isa ei ela enam laste lapsepõlvekodus.

Asi pole usaldamatuses. Asi on viisakuses. Kuni mu ema elas, ma mitte kunagi ei sadanud sinna niisama sisse, olles ise juba teises linnas ja oma elu peal. Alati saab kokku leppida. Vanematel peab olema privaatsust ka, mitte et nad parasjagu seksivad köögilaual, kuna pärast laste lahkumist saavad nad teineteist täiega nautida ja selle asemel, et kella lasta, saabub vanuses 30+ laps keset korterit? Kas te ise tahaksite, et teie ema või ämm nii teeks?

Hädaabi võti peaks muidugi olema, aga sellest on eespool juba palju juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanematel peab olema privaatsust ka, mitte et nad parasjagu seksivad köögilaual,

ei, ma ei tahaks omale selliseid vanemaid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, viisakus pärandub meie pere näitel. Ilmselt usadlamatus ka, et on vaja selle viisakuse järgimiseks tingimata võtmed ära võtta?

Ma ju kirjutasin, et keegi ei võta ära, kõik annavad ise. Eriti, kui ema ja isa ei ela enam laste lapsepõlvekodus.

Asi pole usaldamatuses. Asi on viisakuses. Kuni mu ema elas, ma mitte kunagi ei sadanud sinna niisama sisse, olles ise juba teises linnas ja oma elu peal. Alati saab kokku leppida. Vanematel peab olema privaatsust ka, mitte et nad parasjagu seksivad köögilaual, kuna pärast laste lahkumist saavad nad teineteist täiega nautida ja selle asemel, et kella lasta, saabub vanuses 30+ laps keset korterit? Kas te ise tahaksite, et teie ema või ämm nii teeks?

Jeerum küll, kui sageli need kaks pensionieelikut siis seksivad, et täiskasvanud lapsed muudkui peale satuvad! Ja veel KÖÖGILAUA peal! Iseseisvalt maha ikka saate sealt või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siit on ka lugeda saanud kuidas memme suurim rõõm on lapsed võimalikult vara kodust välja saata. Arusaamatuks on ainult jäänud, et milleks lapsed üldse tehti kui nad nii tülikad on.

Lapsed tehakse mõnes peres selleks, et see on sissetulek, vanemahüvitis (nagu Kodutunde saates paljudes peredes). Kui lapsed on piisavalt suured, öeldakse, et saa ise hakkama. Tunnen nendele lastele kaasa, nad pole oma peret saanud ise valida. Vanemate tugi ei pea olema igavene, aga õppiv noor on tubli ja seni on vanemate kohus teda toetada, kuni hakkab ise teenima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni postitus tagasi ju kirjutasin, et minul on ema kodu võtmed ja temal meie kodu võtmed. Ikka helistab ette ja võtit ei ole vaja siis kasutada, kui me kodus oleme. Võti ikka selle jaoks, kui meid kodus ei ole ja meil ema kodu võtmed selleks puhuks, kui teda kodus ei ole.

Aga miks teil on vaja pidevalt minna vanemate või laste koju, kui neid kodus pole. See on ju selge, et kui vaja meil või mõnel lapsel reisile minna ja kassi toita, lilli kasta, antakse kellelegi ka võtmed. Aga milleks neid pidevalt vaja on?

Issand. Juba turvalisuse huvides on oluline et lastel oleks vanemate ja vanematel laste kodude võtmed. Mina nt avastasin oma ema insuldiga diivanilt, poleks mul võtit olnud, poleks mitte kuidagi sisse saanud, sest ema ei saanud sel hetkel telefonigi kasutada, rääkimata ukse avamisest. Mitte keegi ei tea, millal kellegagi võib midagi juhtuda.
Sellised küsimused, miks lastele antakse vanemate kodu võtmed, saab tekkida ainult inimestel, kellel puuduvad lähisugulastega soojad suhted. Meie peres on see elementaarne. Ka mu mehel on oma vanemate kodu võtmed ja ta võib sinna ka ette teatamata sisse marssida, nagu mina võisin oma vanemate koju. Ja minu lapsed võivad tulevikus alati käia ilma igasuguse ette teatamiseta iga kell meie ehk nende endi lapsepõlvekodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum küll, kui sageli need kaks pensionieelikut siis seksivad, et täiskasvanud lapsed muudkui peale satuvad! Ja veel KÖÖGILAUA peal! Iseseisvalt maha ikka saate sealt või?

Oh taevas, sa ei saa isegi kujundlikust kõnest aru. Samas…miks ema ja isa ei või köögilaual seksida 🙂

Võibolla ema on just duši alt tulnud, alati ja lõikab elutoas varbaküüsi, kui täiskasvanud poeg sajab võtmega etteteatamata sisse. Võibolla on nad just teinud kahele kaks head maheveise fileetükki ja neid tükke on täpselt kaks ja nad just katsid laua, et hakata sööma. Äkki on ema läinud sel päeval kel 20 magama. Äkki on emal ja isal külalised ja nad mängivad bridge’. Äkki on emal sõbranna külas ja nad sooviksid omavahel südamest südamesse vestelda, kui sina sajad etteteatamata ja oma võtmega sisse, sest sa tahad pesu pesta.
Phhh…

Kui on ette teatatud, siis on ju hoopis teised lood, saab uksele vastu tulla või enne võtmeid vahetada vms.

Veelkord. Kas sinu ämml on teie korteri võtmed, et ta saaks ette teatamata ja kella laskmata sisse tulla? Teeb ta seda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa ei usalda, et su lapsed või sa ise oleksid viisakad, kui võti on käes? Nagu ma ütlesin, siis meie oleme viisakad vaatamata sellele, et kõigil on kõikide võtmed. Vahel lihtsalt jooksevad asjad nii kokku, et on lihtsam kasutada oma võtit (aga alati eelneval kokkuleppel). Aga mitte keegi ei kuritarvita seda võimalust. Ausalt öeldes oleks mul ebameeldiv, kui mu laps ka lukus ukse taha kella laskma tuleks siis, kui ma mehega parajasti sekspesus mööda maja ringi jooksen. Aga nad ei tee seda, nad lepivad tulekud ALATI ette kokku. Sina ilmselt oled korduvalt ennast kiirkorras riidesse pannud, sest võtme puudumine ei sega ju ukse taha kella helistama suvalisel ajal tulla. Nt siis, kui sa parajasti seksid.

Minu omad ei tule, ei võtmega ega võtmeta. Võti ei sunni neid ebaviisakaks. Ja võtme puudumine ei sunni sinu lapsi viisakaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mõnikord imestanud, et miks kargu/kepiga käijaid nii palju on, kust nad ometi kukuvad. Nüüd selge!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veelkord. Kas sinu ämml on teie korteri võtmed, et ta saaks ette teatamata ja kella laskmata sisse tulla? Teeb ta seda?

Sinu peres on inimesed nagu loomad, et kui karjaaia värav lahti, siis kohe jooksevad ka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh taevas, sa ei saa isegi kujundlikust kõnest aru. Samas…miks ema ja isa ei või köögilaual seksida 🙂

Võibolla ema on just duši alt tulnud, alati ja lõikab elutoas varbaküüsi, kui täiskasvanud poeg sajab võtmega etteteatamata sisse. Võibolla on nad just teinud kahele kaks head maheveise fileetükki ja neid tükke on täpselt kaks ja nad just katsid laua, et hakata sööma. Äkki on ema läinud sel päeval kel 20 magama. Äkki on emal ja isal külalised ja nad mängivad bridge’. Äkki on emal sõbranna külas ja nad sooviksid omavahel südamest südamesse vestelda, kui sina sajad etteteatamata ja oma võtmega sisse, sest sa tahad pesu pesta.

Phhh…

Kui on ette teatatud, siis on ju hoopis teised lood, saab uksele vastu tulla või enne võtmeid vahetada vms.

Absoluutselt arusaamatu jutt. Kuidas oma võtmega vanemate koju tulevad lapsed peaksid kõike ülal mainitut segama? Ema võib rahulikult sõbrannaga südameasju arutada, arukas laps ei istu matsti nende kõrvale ega kuula pealt. Ja kui külla saabunud laps on parajasti näljane, siis otse loomulikult poolitab lapsevanem sellest maheveise tükist poole lapsele.
Mingi arengupeetus kumab sellest kommentaarist. Kas siis kõike seda ei tehta, kui lapsed veel vanemate juures elavad või mida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit on ka lugeda saanud kuidas memme suurim rõõm on lapsed võimalikult vara kodust välja saata. Arusaamatuks on ainult jäänud, et milleks lapsed üldse tehti kui nad nii tülikad on.

Siin on olnud erinevaid olukordi. Näiteks selliseid, kus laps ei õpi, on lasknud ennast koolist välja visata, toob oma intiimpartneri ka vanematekoju ja lisaks veel viriseb vanemate kallal. Kas sellise lapse tingimusteta ülalpidamine on kuidagi tegelikult lapse enda huvides?
On ka vahepealseid variante, nt et laps küll õpib – siis sa loomulikult toetad teda – aga toob oma partneri vanematekoju ja viriseb vanemate vähese panuse kallal, ka siis tekib tegelikult küsimus, et miks peaks lapse partnerit toitma ja katma ja oma kodus ennast lapsevanem ka võõraste pärast mugavalt tunda ei saa.

Ja on olnud juhuseid, kus memm ei taha üldse last vara kodunt välja saata, aga kurdab perekoolis, et laps ei õpi, ei tööta, ainult mängib arvutimänge ja memm lihtsalt ei jaksa või on lapse pärast mures. Siis on loogiline soovitada talle, et lasku lapsel elu tegelikke raskusi kogeda või esitagu ultimaatum – toidan ja katan täisealist last ainult siis, kui ta õpib. Sest et… muidu tekib minul ka küsimus, et milleks ma selle lapse õieti tegin – lemmikloomaks või? Ei, lapse kasvatamise lõppeesmärk on iseseisev täiskasvanu, kellel ei ole elule ebarealistlikke nõudmisi. Loodri tingimusteta potitamine selle eesmärgini lihtsalt ei vii.

Ja on olnud ka olukordi, kus lapsevanema rahalistest vahenditest lihtsalt enam ei piisa. Sest täisealise lapse jaoks ei maksta riigitoetusi ja täisealisele lapsele ei saa tema vanem enam elatist nõuda vaid eemal elavalt vanemalt peab see laps ise elatise välja nõudma – aga päris tihti nad ei taha seda teha, kes ikka tahaks kuri olla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja sa ei usalda, et su lapsed või sa ise oleksid viisakad, kui võti on käes? Nagu ma ütlesin, siis meie oleme viisakad vaatmata sellele, et kõigil on kõikide võtmed. Vahel lihtsalt jooksevad asjad nii kokku, et on lihtsam kasutada oma võtit (aga alöati eelneval kokkuleppel). Aga mitte keegi ei kuritarvita seda võimalust. Ausalt öeldes oleks mul ebameeldiv, kui mu laps ka lukus ukse taha kella laskma tuleks siis, kui ma mehega parajasti sekspesus mööda maja ringi jooksen. Aga nad ei tee seda, nad lepivad tulekud ALATI ette kokku. Sina ilmselt oled korduvalt ennast kiirkorras riidesse pannud, sest võtme puudumine ei sega ju ukse taha kella helistama suvalisel akjal tulla. Nt siis, kui sa parajasti seksid.

Minu omad ei tule, ei võtmega ega võtmeta. Võti ei sunni neid ebaiiviakaks. Ja võtme puudumine ei sunni sinu lapsi viisakaks.

Just. Sinuga 100% nõus, lapsed lepivad alati enne kokku. Siis ma saan avada ukse või nad saavad “hädaabivõtme” võtta, kui ma tõesti olen näiteks liiklusummikusse jäänud ja pole ka saanud lapsele helistada.

Olgem omavahel ikka üksteisest lugupidavad, nagu sina. Teatame ette ja ongi ju kõik korras 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võibolla on nad just teinud kahele kaks head maheveise fileetükki ja neid tükke on täpselt kaks ja nad just katsid laua, et hakata sööma.

Ja jah, nii kallist asja peab küll salaja sööma! Kirjuta veel naljakat.

Sellele mahedale kulus viimane raha ära ja midagi muud söödavat ei olegi kodus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise olen ka selline 18.a. pesast välja heidetu. Üle 10a. läks enne kui jalad alla sain. Küll oli neid raha puudusel eksiteele sattumisi, raha pärast vägivaldse ja petjaga suhtes püsimisi jmt. Kuid tagasiteed ju polnud, kodu uks oli ju suletud, sest vanematel (ja ka minul) polnud aimugi perekonnaseadusest, ammugi sellest, et last võiks alati armastada ja temast hoolida, mitte einult kuni 18 täis kukub. 🙁

See on muidugi teine äärmus. Ükski äärmus pole õige. Samas, kui su vanematel oleks reaalselt olnud rahaliselt väga vilets olukord, isegi vaid hädavaevu toime tuldud, kas sa siis suhtuksid samamoodi?
—–
Issand, jätke see võtmete ümber jauramine… Võti on üksnes väline tunnus. Olulised on suhted lapsevanema ja lapse vahel. Meil on lapsega mõlemal vastastikku teineteise võtmed, ometi olen mina talle ka kunagi pidanud ütlema, et kui ta supist ja seebist midagi enamat tahab täisealisena, siis peab ses suhtes ise midagi ette võtma ja et ülal pidama olen ma kohustatud vaid õppivat või invaliidistunud täisealist last. Üks kord ütlesin, sellest aitas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean ema ja vanaema pangakaardi pin-koodi, nemad teavad minu pin-koodi. Lapsed ja mees teavad ka mu pin-koodi. Mina tean mehe pin-koodi.

See pin-koodi osa vist on lausa pangareeglite vastane. Sinu PIN koodi teab min 5 inimest peale sinu. Vanaemal on see ilmselt paberile kirjutatud. Ära tee nii.

Hädaabi võtmeid on lausa kaks. Üks on tõesti nö “kivi all” ehk maja juures meie 70-74 kilose Kaukaasia lambakoera aedikus tema põhumadratsi all (rohkem ei soovi täpsustada), kustkohast seda ei leia niisama lihtsalt ja püssita inimene ka ei saa seda sealt lihtsalt kätte, va meie enda lapsed. Teine võti on ühe konkreetse naabri käes. Pole mingit vajadust, et 10+ inimest (ämmad-äiad-õed-vennad-pojad-tütred) omaksid HÄDAjuhtude võtit.

Lahe inimene tundud. Ära anna jah oma lastele oma kodu võtmeid, anna parem koerale ja naabrile. Sest naaber on ju väga usaldusväärne isik, mitte nagu oma lapsed. Ja koera pesa on ka üks kindel koht võtme jaoks, sest näiteks varas ei tule selle pealegi, et kora pesas olev võti avaks selle maja ukse, mille juures koera pesa on.
Aga, noh, peaasi, et lastel võtmeid pole. Mine neid ebaviisakaid nuuskureid tea. Seisavad äkki köögis ja vaatavad ema ja isa köögilaual seksimas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lahe inimene tundud. Ära anna jah oma lastele oma kodu võtmeid, anna parem koerale ja naabrile. Sest naaber on ju väga usaldusväärne isik, mitte nagu oma lapsed. Ja koera pesa on ka üks kindel koht võtme jaoks, sest näiteks varas ei tule selle pealegi, et kora pesas olev võti avaks selle maja ukse, mille juures koera pesa on.

Aga, noh, peaasi, et lastel võtmeid pole. Mine neid ebaviisakaid nuuskureid tea. Seisavad äkki köögis ja vaatavad ema ja isa köögilaual seksimas.

Lapsed ei ole neid võtmeid soovinud, peale hädavõtme. Milleks mulle mu ema maja võti. Mida ma seal teen? (Ok, minu ema pole elus, aga näitena). Koera alt saab iga pereliige vajadusel võtme võtta ja võõras ei saa, kui tal püssi pole.

Mu meelest selgelt enne kirjutasin. Ise ka emale külla ei läinud ette teatamata. Ema tuli uksele.

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Võibolla on nad just teinud kahele kaks head maheveise fileetükki ja neid tükke on täpselt kaks ja nad just katsid laua, et hakata sööma.

Kas mõnda MAHEDAT muna ei ole pannile lüüa?
Oled meie tuntud fantaasiakägu?
See, kes kunagi laste kaalud/mõõdud kõik üles luges teemas, et 5 euroga saab nädal aega 5 last+vanemad ära toidetud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just. Sinuga 100% nõus, lapsed lepivad alati enne kokku. Siis ma saan avada ukse või nad saavad “hädaabivõtme” võtta, kui ma tõesti olen näiteks liiklusummikusse jäänud ja pole ka saanud lapsele helistada.

Hädaabi võti teeb olukorra ebamugavamaks. Mugavam on, kui igal on oma võti. Mul endal küll saaks tõesti oma maja juurde hädaabivõtme ära peita, aga poja korter on kortermajas ja ei soovi seda hädaabivõtit naabritele and ega mati alla peita. Seega mugavam on, kui kõigil on oma võtmed. Viisakust see ei välista. Me usaldame üksteist piisvaalt, et keegi ei trügi ootamatult sisse, kui kodus seksitakse. Kahju, et sinu lapsed seda teevad ja peab võtmed ära võtma, et nad nii ei teeks. Nad siis tammuvad seal kella laskmise järel jalalt jalale kuniks sa ennast riidesse saad ja seks jääb ikka pooleli. Kahju sinust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ei ole neid võtmeid soovinud, peale hädavõtme. Milleks mulle mu ema maja võti. Mida ma seal teen? (Ok, minu ema pole elus, aga näitena). Koera alt saab iga pereliige vajadusel võtme võtta ja võõras ei saa, kui tal püssi pole.

Mu meelest selgelt enne kirjutasin. Ise ka emale külla ei läinud ette teatamata. Ema tuli uksele.

Ja kuidas koer aru saab, et laps on pereliige, kui lastel pole luba pidevalt kodus käia? Eriti siis, kui koer on hiljem soetatud, kui lapsed “pesast välja lendasid”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanemate kodus on meil kõigil lastel endiselt oma tuba ja asjad, kus laager lahti lüüa. Seega ei ole mingit probleemi ka ette teatamata minna. Vastupidisel juhul, kus vanem mulle külla tuleb, on vaja teha ettevalmistusi, sest mul on vähe ruumi ja seega annavad nad alati ette teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ammu pole siin nii ilmset kullafondi potentsiaaliga teemat olnud kui see!
Kujutan ette perekonda, kus laps ülikooli lõpuaktusel emale-iale pidulikult koduvõtme ulatab, samal ajal kui vanemad juba kilavate silmadega köögilaua poole piiluvad.
Hea, et on nii viisakaid peresid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke teemasse ka. Mina ise pole kodust mingit toetust saanud. Olin suisa 17, kui ülikooli läksin, aga olid ka väga vaesed ajad. Emal polnud endalgi midagi. Oma last kavatsen toetada seni kuni õpib.
Olen 44 ja mul on oma ema koduvõtmed ja mul on ka oma vanaema kodu võtmed. Minu kodu võtmed on mu emal, ämmal, eksil. Keegi niisama sisse küll kuskile ei saja. Võtmete jagamine on pigem ikkagi turvalisuse pärast. Kui midagi juhtub. Või kui on küllaminek kokku lepitud, aga perenaine on ummikus ja pole ise jõudnud vms. Eksil ja ämmal on seepärast, et äkki laps kaotab võtme ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu juurde on oodatud kõik – lapsed, mehe lapsed, sõbrad, sugulased. Lastel on võtmed ja ei pea etteteatama, mehe lapsed samuti – nad teavad, kus on võti, tulevad sisse ja tunnevad hästi. Võtme asukoht on teada ka minu vennale – et vahest tuleb midagi laenama ja meid ei ole kodus – helistab ja võtab ise. Sõbrad/sugulased helistavad ette – kuna oleme tihti maakodus.
Koolitasime mehe lapsed ülikooli lõpuni + sai aidatud ka korteri soetamisel, vanem laps õpib Tartu meie kulude ja kirjadega. Ka minu vanemad toetasid minu õpinguid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ammu pole siin nii ilmset kullafondi potentsiaaliga teemat olnud kui see!
Kujutan ette perekonda, kus laps ülikooli lõpuaktusel emale-iale pidulikult koduvõtme ulatab, samal ajal kui vanemad juba kilavate silmadega köögilaua poole piiluvad.
Hea, et on nii viisakaid peresid 🙂

Mis ülikooli, ikka 18 saades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võibolla on nad just teinud kahele kaks head maheveise fileetükki ja neid tükke on täpselt kaks ja nad just katsid laua, et hakata sööma. Äkki on ema läinud sel päeval kel 20 magama. Äkki on emal ja isal külalised ja nad mängivad bridge’. Äkki on emal sõbranna külas ja nad sooviksid omavahel südamest südamesse vestelda, kui sina sajad etteteatamata ja oma võtmega sisse, sest sa tahad pesu pesta.

Laste eest lukustatud ukse taga “hea maheveise filee” söömine on küll tase omaette. Nii napakat ema polegi siin vist enne kohanud. Mis su lastel viga on, et sa toitu varjad ja lapsi külaliste ees häbened?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 171 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud täisealine laps kohe söögilt ja seebilt maha?