Esileht Ajaviite- ja muud jutud täisealine laps kohe söögilt ja seebilt maha?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 171 )

Teema: täisealine laps kohe söögilt ja seebilt maha?

Postitas:
Kägu

Kui lapsed on tehtud suvaliste kollidega, siis nende vastu sooje tundeid ei ole ehk jah.

Sul on nii? Minul pole suvalist kolli, soojad suhted lastega täitsa olemas. Me pole kunagi elanud üksteise kukil, vajame kõik omaette kohta ja aega, tänu sellele ongi suhted head, et arvestame teiste isiklikku olemist. Kui elatakse terve elu nagu mustlaslaagris, siis tõesti vist ei adu, et teistega on viisakas ja mõistlik arvestada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siis olen 20 minuti pärast kohal. Ette helistama ei hakka. Pole ju vahet. Ei tule selle peale, et keegi võib köögilaual keppida.
Mõnikord mõtlen hommikul, et lähen, aga ei jõua. Seetõttu ei meeldi ette helistada. Siis hakka uuesti teatama, et ikka plaan muutus. Mulle ei meeldi kohustused. Kui midagi luban teha, siis see on kohustus. Ma ei vaja muidugi mingeid teevee keetmisi. Pirukaid ka ei sööks. Ei vihka end.

No selge. Sina teed, mis sina tahad ja teistega ei arvesta. No laske edasi, kui teile nii sobib. Kõik teised on muidugi sinu tahtmise pärast kohustatud selle 20 minuti pärast, mil sa kohale jõuad kodus olema ja soovima sinuga suhelda? Sest sina ju tahad just nüüd ja praegu. A mis sa siis teed, kui ei ole kedagi kodus? Istud lihtsalt mõne aja oma vanemate/laste kodus ihuüksinda ja mingil hetkel lähed oma koju tagasi? No edu siis, kui nii tore on. Elage oma elu, kuidas teile sobib.

Aga ärge eeldage, et üksteisega arvestavad pered üksteisest ei hooli. Hoolitakse vägagi. Nähakse oma lähedasi iseseisvate isiksustena ja arvestatakse nendega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui lapsed on tehtud suvaliste kollidega, siis nende vastu sooje tundeid ei ole ehk jah.

Sul on nii?

Tundsidki kohe ennast ära, et kiunuma pistsid. Ja veel niiii rumalalt, lasteaia tasemel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundsidki kohe ennast ära, et kiunuma pistsid. Ja veel niiii rumalalt, lasteaia tasemel.

Joo suhkruvett ja mine koju, oled täitsa endast väljas ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma alati olen imestanud, kui siin kirjutatakse, et emaga on suhted jahedad ja kokku saadakse harva. Nüüd loen, milliseid emasid on olemas ega imesta enam millegi üle. Laps võib koju tulla ainult siis, kui ema seda lubab. Kui ema on välja maganud, heas tujus ega söö parajasti hõrgutisi või tegele seksiga. Küllap on see nimekiri pikemgi, mil lapsed pole oodatud. Ja siis kiunuvad need emad vanana, et keegi ei taha nende hooldekoduarveid maksta. Kae imet!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma alati olen imestanud, kui siin kirjutatakse, et emaga on suhted jahedad ja kokku saadakse harva. Nüüd loen, milliseid emasid on olemas ega imesta enam millegi üle. Laps võib koju tulla ainult siis, kui ema seda lubab. Kui ema on välja maganud, heas tujus ega söö parajasti hõrgutisi või tegele seksiga. Küllap on see nimekiri pikemgi, mil lapsed pole oodatud.

Haha. Nii ongi. Need samad, kes teistes teemades oma ema ja sugulasi jälestavad, hoiavad ka oma lapsi võimalikult kaugel. Äkki laps tahab veel midagi? Ema abi vaja või midagi? Teine leibkond!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma alati olen imestanud, kui siin kirjutatakse, et emaga on suhted jahedad ja kokku saadakse harva. Nüüd loen, milliseid emasid on olemas ega imesta enam millegi üle. Laps võib koju tulla ainult siis, kui ema seda lubab. Kui ema on välja maganud, heas tujus ega söö parajasti hõrgutisi või tegele seksiga. Küllap on see nimekiri pikemgi, mil lapsed pole oodatud.

Haha. Nii ongi. Need samad, kes teistes teemades oma ema ja sugulasi jälestavad, hoiavad ka oma lapsi võimalikult kaugel. Äkki laps tahab veel midagi? Ema abi vaja või midagi? Teine leibkond!

Tegelikult mitte. Mina sain ka oma sünnikodust kiirelt “suusa”, niipea, kui keskkool oli läbi. Aga oma lapsi küll kodust enne välja ei peksa, kui neil jalad all.
Pigem olen üritanud oma lastega suhtelda risti vastupidiselt, kui minu sünnikodus omal ajal lastega käituti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma alati olen imestanud, kui siin kirjutatakse, et emaga on suhted jahedad ja kokku saadakse harva. Nüüd loen, milliseid emasid on olemas ega imesta enam millegi üle. Laps võib koju tulla ainult siis, kui ema seda lubab. Kui ema on välja maganud, heas tujus ega söö parajasti hõrgutisi või tegele seksiga. Küllap on see nimekiri pikemgi, mil lapsed pole oodatud. Ja siis kiunuvad need emad vanana, et keegi ei taha nende hooldekoduarveid maksta. Kae imet!

Klassikaline näide funktsionaalse lugemisoskuse puudumisest.
Jutt käib sellest, et täiskasvanud inimesed võiksid omada/peaksid omama mingitki elementaarset taktitunnet ja teistega arvestamise oskust, sõltumata sellest, kas tegemist on lapsevanema-lapse suhtega või mitte.
Ehk siis jutt ei ole mitte veisefileest ega võtmetest ega alasti olemisest ega suvalisel ajal üksteise poole sisse vajumisest, vaid sellest on normaalne arvestada ka teise poole soovide, vajaduste vm iganes. Isegi, kui ta on su laps. Või ema.

Aga muidugi kui igapäevaelus lahtiste silmadega ringi käia, siis ongi selge, et teistega arvestamise oskus ja võime hakkab vaikselt kaduma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps võib koju tulla ainult siis, kui ema seda lubab.

Kokkuleppimine ja lubamine ei ole sünonüümid. Mina pole mitte ükski kord öelnud oma lastele, et ei sa ei või koju tulla. Küll on olnud juhus, kus ma ütlesin, et kahjuks ma sel neljapäeva õhtul ei ole kodus. Aga sina mine, ööbi ja kohtume reede õhtul.
Ma arvan, et mu lapsel oli siiski hea ette teada, et mind ei olegi kodus teda ootamas, kui ta tuleb.

Veelkord, mu lapsed võivad tulla igal ajal. Aga kuna nad on teistega arvestavad inimesed, siis nad alati teatavad ette, kui tulevad. Lisaks muidugi teavad nad ka seda, et nende ema ei ole alati kodus ootel, ka seepärast on neil mõistlik ikka enne teatada oma tulekust. Loomulikult, kui nad vajavad minu juures öömaja, tulevad nad ka siis, kui mind kodus ei ole. Aga kui nad tulevad selleks, et minuga koos aega veeta, oleks üsna toobe seda teha, kui mina sel ajal nt 1000km kaugusel olen.

Kas keegi vastab mu küsimusele ka, mida teete teie oma ema juurde ettehoiatamata minnes, kui ema kodus ei ole? Või mida teevad teie lapsed, kui teid kodus ei ole? Ootavad natuke ja lähevad minema? Kas oma ajast ei ole kahju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnel käol on soovmõtlemine, et need emad just sellised on, aga võta näpust- ei ole tegelikult, keegi neist pole oma lapsi kodust välja visanud ega toetamata jätnud, lihtsalt arvestatakse üksteisega. Kui muidu saab suheldud iga päev, kas siis on raske märku anda oma tulekust.Tänapäeval? Räägite nagu oleks ainuke suhtlusvõimalus telegramm ja telefon külanõukogus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma vanemate kodu võtit ei oma. aga külla minekust teatan ette maks 20minutit- seda selleks, et hullult kraamima ja sööki tegema ei hakataks. lähen külla lobisema, võtan oma söögi ja joogi kaasa ja koristan ka ise ära. ps. uksekella annan ka.
oma laps õpib ülikoolis teises eesti otsas. koju tulekust tahan teadlik olla, sest ma ei oska arvestada söögi ostmisel muidu 2 lisa suuga (laps tuleb tavaliselt silmarõõmuga). ette teatamata koju tulek, kui aus olla väga häirib mind. elab nagu hotellis 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või mida teevad teie lapsed, kui teid kodus ei ole? Ootavad natuke ja lähevad minema? Kas oma ajast ei ole kahju?

Teevad täpselt seda, mis pähe tuleb. Söövad, vaatavad mõnd filmi või loevad, kes teeb oma koolitööd (magistri lõpp käsil), kes parandab teiste koolitöid (õpetaja), läpakad on ju alati kaasas. Tahavad, kütavad sauna või teevad pannkooke. Päevitavad või vedelevad niisama. Mida kodus ikka tehakse? Seda teevadki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Või mida teevad teie lapsed, kui teid kodus ei ole? Ootavad natuke ja lähevad minema? Kas oma ajast ei ole kahju?

Tunnevad ennast koduselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teevad täpselt seda, mis pähe tuleb. Söövad, vaatavad mõnd filmi või loevad, kes teeb oma koolitööd (magistri lõpp käsil), kes parandab teiste koolitöid (õpetaja), läpakad on ju alati kaasas. Tahavad, kütavad sauna või teevad pannkooke. Päevitavad või vedelevad niisama. Mida kodus ikka tehakse? Seda teevadki.

Okey. Mina eelistan selliseida asju teha oma kodus. Oma ema juurde lähen ikka emaga suhtlemiseks, mitte selleks, et seal telekat vaadata või koolitöid teha. Milleks võtta ette teekond ema juurde, kui ema seal ei ole ja teen seal samu asju, mis samal ajal kodus teeksin ning lahkuda ema nägemata? Mida see kohaleminek mulle annab?

Jah, koos emaga suheldes võib ka seal näiteks pannkooke teha või sauna kütta. Aga kui ema seal üldse sel päeval kodus ei ole ja ei tule, siis miks ma peaksin oma aega sinna kohaleminekuga üldse raiskama? Sõidu peale kuluvat aega võiks kuidagi mõnusamalt kasutada sel juhul. Ja mul lapsevanemana on jälle kahju, kui lapsed käivad ja ma ei näegi neid. Ma ju tahan oma lastega kohtuda. Sa ei taha? Piisab sellest, kui nad su kodus vahel pannkooke teevad ja õpivad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui ema seal üldse sel päeval kodus ei ole ja ei tule, siis miks ma peaksin oma aega sinna kohaleminekuga üldse raiskama? Sõidu peale kuluvat aega võiks kuidagi mõnusamalt kasutada sel juhl.

Sest nad armastavad seda kohta. See on pikka aega nende kodu olnud. Vahel võtavad oma koerad kaasa ja käivad koos meie omadega (või noh, ikka nende omadega ka) metsatiirul. Ja tundub, et ka nende partneritele meeldib siin. Käivad lõõgastumas.
Sõitmisele kulub alla poole tunni, ju nad ei pea seda paljuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest nad armastavad seda kohta. See on pikka aega nende kodu olnud. Vahel võtavad oma koerad kaasa ja käivad koos meie omadega (või noh, ikka nende omadega ka) metsatiirul. Ja tundub, et ka nende partneritele meeldib siin. Käivad lõõgastumas.

Selge. Armastatakse kohta. Perega kohtumine on teisejärguline. Minu lapsed armastavad nii kohta kui mind, soovivad ikka mind ka näha. Muidugi vahemaa ka teine, üle 2 tunni sõitu, aga ma ei usu, et nad ka poole tunnise sõiduga sooviksid ainult koha pärast tulla, kui mind ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mul lapsevanemana on jälle kahju, kui lapsed käivad ja ma ei näegi neid. Ma ju tahan oma lastega kohtuda. Sa ei taha? Piisab sellest, kui nad su kodus vahel pannkooke teevad ja õpivad?

Laps võib vabalt tulla selleks, et meenutada oma lapsepõlveaegu. Ta ei pea tingimata sinu hüsteeriat soovimagi taluda. Tahabki rahu ja asjade üle järele mõelda. Aga see vist liiga keeruline mõnele prouale. Et võib tahta oma lapsepõlvekodus aega veeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest nad armastavad seda kohta. See on pikka aega nende kodu olnud

Siin on mitmedki öelnud, et praegune vanemate kodu pole laste lapsepõlvekodu olnud, paljud paarid kolivad väiksemale pinnale, kui lapsed oma elu peal. Või kolivad hoopis maale metsade vahele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okey. Mina eelistan selliseida asju teha oma kodus.

Kas keegi keelab või miks siin nii fanaatiliselt võitled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okey. Mina eelistan selliseida asju teha oma kodus. Oma ema juurde lähen ikka emaga suhtlemiseks, mitte selleks, et seal telekat vaadata või koolitöid teha. Milleks võtta ette teekond ema juurde, kui ema seal ei ole ja teen seal samu asju, mis samal ajal kodus teeksin ning lahkuda ema nägemata? Mida see kohaleminek mulle annab?

Jah, koos emaga suheldes võib ka seal näiteks pannkooke teha või sauna kütta. Aga kui ema seal üldse sel päeval kodus ei ole ja ei tule, siis miks ma peaksin oma aega sinna kohaleminekuga üldse raiskama? Sõidu peale kuluvat aega võiks kuidagi mõnusamalt kasutada sel juhul. Ja mul lapsevanemana on jälle kahju, kui lapsed käivad ja ma ei näegi neid. Ma ju tahan oma lastega kohtuda. Sa ei taha? Piisab sellest, kui nad su kodus vahel pannkooke teevad ja õpivad?

Mina käin seal koristamas. Võib olla mu ema vihkab seda, aga talle ei ole tõesti koristamissoont antud. Ja minul on naabrite ja kiirabitöötajate ees kergelt piinlik, kui isegi tolm on 8 kuud pühkimata, muust rääkimata.
Ta ei ole muidu asotsiaal ega invaliid. Tal ongi ükskõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okey. Mina eelistan selliseida asju teha oma kodus.

Kas keegi keelab või miks siin nii fanaatiliselt võitled?

Ei, ei keela. Aga siin kirjutan, sest mul on täna siia kirjutamise tuju. Ja on üsna rumal lugeda väidet, et peres, kus üksteisega arvestatakse ja oma tulekuid enne teada antakse on osade arvates armastuse puudus. Näed, minu arvates on hoopis vastupidi, peredes, kus üksteisega arvestatakse, on armastust rohkem. Ei olda ainult mina-tahan peal väljas, aga hoolitakse ka sellest, et teisel oleks hea. Ja seda mõlemit pidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olda ainult mina-tahan peal väljas, aga hoolitakse ka sellest, et teisel oleks hea. Ja seda mõlemit pidi.

Kallis inimene, sellist küsimust, et vanem ei taha oma last näha, ei ole. Vanem tahab alati last näha ja temaga suhelda. Keegi siin turtsus, et kas minuga soovitakse siis suhelda, kui ilma etteteatamata lähen. Vastus on – muidugi soovitakse. See on mõeldamatu, et oma last näha ei taha. Et oma lapsega suhelda ei taha. Võimalik vaid perekoolis. Ja selle veiseliha serveeriks ka lapsele. See on armastus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

õimalik vaid perekoolis. Ja selle veiseliha serveeriks ka lapsele.

Jah. Kui laps tõesti tuleks ootamatult, saaks ta mu veiseliha, kui just seda valmistama peaksin. Aga parem oleks ette teada, et veiseliha tehes kohe ka lapsega arvestada. Meile mõlemale parem. Seega teatame oma tulekust natuke ette, nii on mugavam.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hahaa, ma küll vanemate juures ei oskaks ennast nii koduselt tunda. Ma ei oska nende pliitigi käivitada (eks ta ole, kui endal on puupliit), telerit ei oska samuti käima panna ega sauna kütta (ei tea, kus nendel siibrid asuvad jne – endalgi ununeb vahel siiber lahti teha, siis kõik suitsu täis). Mida ma seal niisama passin kui vanemad tööl? Nende kodu ei ole minu lapsepõlvekodu, mingeid helgeid mälestusi pole selle majaga seotud. Maja võti on mul täiesti olemas – iseenesest võiksin iga kell sisse sadada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

24sena peale ülikooli olin paar a töötu ja elasin vanematekodus. Koristasin maja, tegin süüa, vanemad käisid tööl. Kõpitsesin aeda jne. Kui tööle sain, siis kolisin varsti ära, aga häbenesin miskipärast väga emale öelda, et lähen minema, jätan maha nad oma koduste töödega omapäi. Ema muidugi ei pahandanud 😀 Nüüd mõtlen, et äkki ta lausa rõõmustas… Kodus käies (hmm, ikka ütlen kodu) näen, et tahaks jälle käed külge lüüa ning kodutöid teha…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas küll siis külla mindi kui moblasid/internetti veel ei olnud ja lauatelefone oli küla/tänava peale üksainus? Kas paluti kirjaga luba?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas küll siis külla mindi kui moblasid/internetti veel ei olnud ja lauatelefone oli küla/tänava peale üksainus? Kas paluti kirjaga luba?

Nii nagu mu ämm – läheb kohale, laseb uksekella/koputab. Kui kedagi kodus pole, siis läheb lihtsalt ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks mindi ukse taha. Kunagi polnud ka nt duširuume ja wc-sid. Pesti ennast kaevu ääres ja hädasid tehti põlluservas. Nüüd on igasugused mugavused olemas ja neid ka kasutatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selge. Armastatakse kohta. Perega kohtumine on teisejärguline. Minu lapsed armastavad nii kohta kui mind, soovivad ikka mind ka näha. Muidugi vahemaa ka teine, üle 2 tunni sõitu, aga ma ei usu, et nad ka poole tunnise sõiduga sooviksid ainult koha pärast tulla, kui mind ei ole.

Selle asemel, et õiendada, võiksid õnne tänada, et selle postitaja vanemad ei ole oma laste lastepõlvekodu näiteks sulle maha müünud. Muidu käiksid ju need oma-lapsepõlvekodu-armastajad samamoodi nüüdses sinu kodus lõõgastumas, sauna tegemas, päevitamas, koeri jalutamas. See on siiski pikka aega nende kodu olnud ja see, kas nende vanemad ka seal on, ei ole nii oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui ema seal üldse sel päeval kodus ei ole ja ei tule, siis miks ma peaksin oma aega sinna kohaleminekuga üldse raiskama? Sõidu peale kuluvat aega võiks kuidagi mõnusamalt kasutada sel juhl.

Minu lapsepõlvekodu on siiski alles – ei ole seda maha müüdud. Aga seal elavad üürnikud. Huvitav, mis näo nad teeksid kui sinna sisse sajaksin? Seal on minibasseini-mõõtu vann (minu enda kodus pole, vanemate omas samuti mitte) – naudiksin hea meelega vannimõnusid (nii nagu varem sai tehtud) 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 171 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud täisealine laps kohe söögilt ja seebilt maha?