Esileht Pereelu ja suhted Täisealiste laste kodus elamisest

Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )

Teema: Täisealiste laste kodus elamisest

Postitas:
Kägu

Ja kui nüüd teistpidi mõelda – kui paljude täiskasvanud noorte (ja vanemate) naiste eest maksab poissõber/abikaasa/isa? Alates kas või sellest, et noore naise auto kütusepaaki organiseerib kütuse meespool? Jms. Kuidas siis seda nimetada?

See ongi sama kummaline. Kuidas nimetada? Ei teagi, õpitud/harjutatud abituseks ehk.

Mina nimetaks töödejaotuseks. Kuna meie oleme abielus, kogu vara on ühine ja teenime enam-vähem võrdselt, siis raha mõttes ei ole üldse vahet, kes autoremondi eest maksab või kes koju uue diivani ostab. Samas on aja jooksul kujunenud kummalegi omad “tööd”, näiteks mõlema auto rehvivahetused laseb teha mees, autoremondid-hooldused lepib kokku mees ja viib ise auto kohale ning toob ära (olgu siis minu või tema oma). Samas toidupoes käin ainult mina ja kokkan ainult mina, lastele valin riided mina, lapsehoidja valisin mina, kodusisustuse olen suures osas mina valinud, samuti kõik värvid-toonid. Samas kodus tehtavad remonditööd on organiseerinud mees.

Omavahel räägime muidugi asjad läbi, aga kummalgi on nö oma vastutusvaldkond.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas toidupoes käin ainult mina ja kokkan ainult mina, lastele valin riided mina, lapsehoidja valisin mina, kodusisustuse olen suures osas mina valinud, samuti kõik värvid-toonid. Samas kodus tehtavad remonditööd on organiseerinud mees.

Hakkab pihta jah see tööjaotuse jutt ka siin teemas ja väga “äge”, et just näidetega, kuidas naise jagu on küik igapäevane ja mehe etteaste paar korda aastas.
Enne aga oli jutt üldse kütuse eest maksjast, kuidas see valemisse sobitub?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas meie oleme siis ainukesed imelikud vanemad, kes arvavad, et täisealised, töötavad lapsed peaksid siiski kodukuludesse panustama? Andma oma osa toidurahast, elektri ja internetiarvest oma osa maksma? Osalema talvepuude ostusumma klappimises jne

Meil elab praegu kaks täisealist poega meiega koos ja mõlemad annavad iga kuu kindla summa toidu -ja kodukuludeks. Nende võrra kulub ju toitu, vett ja elektrit rohkem, ka nemad tahavad talvel sooja tuba.. Loomulikult jagame kulud neljaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas meie oleme siis ainukesed imelikud vanemad, kes arvavad, et täisealised, töötavad lapsed peaksid siiski kodukuludesse panustama? Andma oma osa toidurahast, elektri ja internetiarvest oma osa maksma? Osalema talvepuude ostusumma klappimises jne

Meil elab praegu kaks täisealist poega meiega koos ja mõlemad annavad iga kuu kindla summa toidu -ja kodukuludeks. Nende võrra kulub ju toitu, vett ja elektrit rohkem, ka nemad tahavad talvel sooja tuba.. Loomulikult jagame kulud neljaks.

Hull lugu, kui 2 täisealist poega kodus elavad 😀

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas meie oleme siis ainukesed imelikud vanemad, kes arvavad, et täisealised, töötavad lapsed peaksid siiski kodukuludesse panustama? Andma oma osa toidurahast, elektri ja internetiarvest oma osa maksma? Osalema talvepuude ostusumma klappimises jne

Meil elab praegu kaks täisealist poega meiega koos ja mõlemad annavad iga kuu kindla summa toidu -ja kodukuludeks. Nende võrra kulub ju toitu, vett ja elektrit rohkem, ka nemad tahavad talvel sooja tuba.. Loomulikult jagame kulud neljaks.

Kindlasti ei ole te ainukesed. Mina arvan ka, et täiskasvanud ja täiskoormusega töötav inimene peab ikka ise oma ülalpidamisse panustama. Imelik, kui vanemad ka siis veel täismeest, kui last kohtlevad ja kõik ette-taha ära teevad. Söögitegemine ning pesu pesemine kipub niikuinii suuresti emade kaelas olema, normaalne oleks ju siis vähemalt rahaliseltki mingi panus anda. Mina tegelikult ei saa nendest peredest aru, kus ka 40-aastane kodus elav mees on täielikult ülalpeetav ja ema koorib isegi lõunaks muna või apelsini ära, et “lapsel” oleks vähem vaeva.

Mina soovin, et minu lapsed oleksid ikka võimalikult iseseisvad ning ise hästi hakkama saavad. Tore küll, kui nad veidi kauem koju tahavad jääda, kuid kui see veidi juba aastateks kujuneb, siis ei tundu see mulle emana enam normaalne. Iseasi, kui majapidamine suur ja noorpere võtab selle eest hoolitsemise mingil hetkel üle, kuid see pole see, mida hetkel silmas pidasin.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kunagi. Kuidas see bensu orgunnimine käib, et issi tuleb paari 10 l kanistriga kohale?

Sa ei leia autos bensuluuki üles?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Täisealiste laste kodus elamisest