Esileht Ilu ja tervis Täiskasvanu ATH – kust abi saada?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Täiskasvanu ATH – kust abi saada?

Postitas:

Tere!

Ma kahtlustan endal aktiivsus- ja tähelepanuhäiret. Kas nt PERH ja ITK psühhiaatrid üldse suhtuvad täiskasvanute ATH-sse tõsiselt? Või peaksin pöörduma tasulise psühhiaatri juurde (nt Sensusesse või Confidosse)?

Kas oleks ka selline asi võimalik, et algul käin nt tasulise psühhiaatri juures ja siis otsin endale PERH-ist või ITK-st tasuta psühhiaatri, kes jätkaks alustatud ravi?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõu anda ei oska. Aga, kas sa võiksid palun kirjeldada, miks sa nii arvad. Ma aeg- ajalt tunnen, et olen ka suht püsimatu ja ei suuda keskenduda. Ise ajan selle oma halva iseloomu kaela.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi äkki saab oma kogemust jagada selles teemas?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi äkki saab oma kogemust jagada selles teemas?

uuri siit,

https://athliit.ee/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga hea kogemuslugu

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/96409615/ath-diagnoos-taiskasvanuna-sain-kahel-korral-depressiooni-diagnoosi-kord-kahtlustati-bipolaarset-hairet-ja-alles-siis-selgus-tode

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan Sensuses kliinilist psühholoogi Inga Grinbergi, kes on just täiskasvanute ATH-le spetsialiseerunud, suunab uuringutele, mis diagnoosida aitavad, nõustab ravi osas jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kumba tahad, aga püüa jõuda selge diagnoosini, on või ei ole. Sest mul just selgus, et ravimeid, millele nüüd on lõpuks soodustus, pean ostma täis hinnaga. Hakkasin siis vaatama ja selgus tõesti, et mul ei ole diagnoosi ka näiteks digiloos selgelt kirjas. Seni oli mul tegelikult diagnoosist ükskõik, nüüd on aga suur rahaline vahe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ühineda FB grupiga ATH ja Spektri 16+ tugigrupp, kus on väga palju ATH-kaid ja vähem autiste. Seal on tohutult kogemusi ja infot kogu selle teema kohta. Samuti on seal läbivalt samad mured, et kust leida pädevat arsti jms.
Kui raha on, siis Maiko Kangro Viimist on psühhiaater, kes on ATHga hästi kursis (paljud psühiaatrid kahjuks ei tea sellest midagi, võib endale ainult lisatrauma saada suhtumise töttu) ja kus ka diagnoosmine on kiire ja pädev.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kumba tahad, aga püüa jõuda selge diagnoosini, on või ei ole. Sest mul just selgus, et ravimeid, millele nüüd on lõpuks soodustus, pean ostma täis hinnaga. Hakkasin siis vaatama ja selgus tõesti, et mul ei ole diagnoosi ka näiteks digiloos selgelt kirjas. Seni oli mul tegelikult diagnoosist ükskõik, nüüd on aga suur rahaline vahe.

Aga mille alusel arst sulle need ravimid siis on välja kirjutanud kui diagnoosi pole? Nii suvaliselt see asi ei tohiks ju käia. Kas võib olla, et arst unustas ise soodustuse su retseptile kirjutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minul sai tuttav abi just Viimsi Psühhiaatriakliinikust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Täiskasvanu ATH – kust abi saada?