Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanu ristimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Täiskasvanu ristimine

Postitas:
Kägu

Minu vanemad on lapsena ristitud kuid mind on ristimata jäetud mingil põhjusel. Aja möödudes on see mind häirima hakanud ja olen mõelnud, et kas täiskasvanuid ka ristitakse?Kas täiskasvanuid ristitakse? Kuidas see välja näeb? Kas peavad olema mingid eeltingimused täidetud selleks?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Minu vanemad on lapsena ristitud kuid mind on ristimata jäetud mingil põhjusel. Aja möödudes on see mind häirima hakanud ja olen mõelnud, et kas täiskasvanuid ka ristitakse?Kas täiskasvanuid ristitakse? Kuidas see välja näeb? Kas peavad olema mingid eeltingimused täidetud selleks?

    Ikka.vali kogudus välja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas täiskasvanuid ristitakse? Kuidas see välja näeb? Kas peavad olema mingid eeltingimused täidetud selleks?

Olen ristitud täiskasvanuna. Samal ajal lastega (võüraste), keda samal korral ristiti. Vahe ainult, et ristivanemaid ei pea olema.
Ei ole tingimusi, need on leeri puhul. Ja tänapäeval üsna palju ristitakse ilmselt täiskasvanuna, kuna mitmetes kohtades on see leeritamise eeltingimuseks, mida soovitakse laulatuse vm eesmärgil teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah muidugi saab ka täiskasvanuna ristida. Luteri kirkus pead selleks leeri minema. See siis on selline kaks ühes pakett, et saad nii ristitud kui ka leeritatud. Ära muretse, seal on igas vanuses inimesi, keegi imelikult ei vaata. Mind hakkas ka mingil hetkel häirima, et ma pole ristitud. Valisin omale asukoha mõttes sobivaima koguduse välja,  vaatasin kodulehelt leerikursuse infot, registreerusin ja läksingi. See oli nii tore, elu parim kursus! Päriselt ka! Ristimine oli paar nädalat enne leeriõnnistamist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks läksin leeri. Leeritunnid toimuvad a la korra nädalas õhtuti või mõnes koguduses nädalvahetusti. Käid seal mitu kuud. Eeltingimusi ei ole. Kõik leerikursuse ristimata lambukesed võeti ühel pühapäeval peale tavapärast jumalateenistust altari juurde ritta ja läks ristimiseks. Paar nädalat hiljem toimus leeriõnnistamine, mida tehti siis juba jumalateenistuse osana. Pärast teenistust jagati leeritunnistused.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda vaja on? Minu vanemad õnneks ei ristinud meid ja mina oma lapsi ka ei lase ristida. Täisealisena tehku mis tahavad.

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks seda vaja on? Minu vanemad õnneks ei ristinud meid ja mina oma lapsi ka ei lase ristida. Täisealisena tehku mis tahavad.

Mis kommenteerid, kui see pole sinu teema? Keda huvitab, et sind ei ristitud. Keegi ei küsinud selle kohta.

+8
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult saab. Aga kui juba täiskasvanu oled, siis täieõiguslikuks koguduse liikmeks saab koos leeritamisega. Ristimine on sündinud lastele, kes nagunii veel usust ei tea ega seda valida ei saa. Leeriõpetusega võtad vastu oma usu juba teadlikult. Kui läbid leeri, siis ristitakse ja leeritatakse juba ühekorraga (siis luteri usus, eks kogudustel ole ka veidi erinevad praktikad)- Kui soovid oma lapsi ristida, siis ka selleks peaks vähemalt üks vanem ja ristivanem(ad) leeritatud olema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ristit nii, et leppisin kiriku sekretäriga aja kokku, täpselt ei mäleta – aga minu ristimisel osales vaid sekretär, kirikuõpetaja ja minu pere. Selline tugev sisetunne tekkis, et peaks laskma ennast ristida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda vaja on? Minu vanemad õnneks ei ristinud meid ja mina oma lapsi ka ei lase ristida. Täisealisena tehku mis tahavad.

Mis kommenteerid, kui see pole sinu teema? Keda huvitab, et sind ei ristitud. Keegi ei küsinud selle kohta.

Kas teid ei häiri see mõte, mida need kirikuõpetajad/nunnad on teinud noorte poistega? Üksikemadega?

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda vaja on? Minu vanemad õnneks ei ristinud meid ja mina oma lapsi ka ei lase ristida. Täisealisena tehku mis tahavad.

Mis kommenteerid, kui see pole sinu teema? Keda huvitab, et sind ei ristitud. Keegi ei küsinud selle kohta.

Kas teid ei häiri see mõte, mida need kirikuõpetajad/nunnad on teinud noorte poistega? Üksikemadega?

ja minda on need nunnad üksikemadega siis teinud?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanemad on lapsena ristitud kuid mind on ristimata jäetud mingil põhjusel. Aja möödudes on see mind häirima hakanud ja olen mõelnud, et kas täiskasvanuid ka ristitakse?Kas täiskasvanuid ristitakse? Kuidas see välja näeb? Kas peavad olema mingid eeltingimused täidetud selleks?

Põhiline eeltingimus täiskasvanuna on see, et usud jumalat. Laps jumalat uskuma ei pea, aga tema vanemad tavaliselt teevad seda ja siis soovivad, et laps kasvaks ka usus.

Luterlikus tavas on küll see, et kes teadlikult juba jumalat usub ja tahab kirikuga seotud olla, see käib ka leeris ära (ja protsessi käigus ristitakse nagu siin juba kirjeldatud). Leerile eelneb leerikool ja seda saad “oma” kiriku/koguduse juures uurida, et millal algab jne. Pärast leeri saad ka koguduse liikmeks (ja peaksid liikmemaksu maksma hakkama).

Aga kirikus jumalateenistustel ja muudel üritustel võivad reeglina käia kõik – ristitud, leeritatud või ei kumbagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ristitud täiskasvanuna. Otsi kogudus, räägi õpetajaga, läbi leerikursus ja palun.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristimiseks ei pea läbima leerikursust. Leer ja ristimine on kaks ise asja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristimiseks ei pea läbima leerikursust. Leer ja ristimine on kaks ise asja.

Eksisin tõesti. Kuna mina tegin need ühel päeval, siis tundus see nii olevat. Ei pea ristimiseks leeritama, aga leeriks on vaja olla ristitud. Minu viga!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristimiseks ei pea läbima leerikursust. Leer ja ristimine on kaks ise asja.

Üldiselt ei olda nõus täiskasvanut ilma leeripaketita ristima. Eks konfessiooniti ole ka asjad erinevad. Baptistid ristivadki ainult täiskasvanuid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda vaja on? Minu vanemad õnneks ei ristinud meid ja mina oma lapsi ka ei lase ristida. Täisealisena tehku mis tahavad.

Mis kommenteerid, kui see pole sinu teema? Keda huvitab, et sind ei ristitud. Keegi ei küsinud selle kohta.

Kas teid ei häiri see mõte, mida need kirikuõpetajad/nunnad on teinud noorte poistega? Üksikemadega?

Mida nad siis siin Eestis teinud on? Too näiteid. Ja mis need katoliku preestrid ja nunnad kusagil võõral maal minusse puutuvad. Ma olen luterlane.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on leeri ja ristimise läbi teinud – kas see on mõjutanud ka kuidagi teie igapäevaelu? Ehk on midagi mida te enam varasemaga võrreldes ei tee või miski muu?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on leeri ja ristimise läbi teinud – kas see on mõjutanud ka kuidagi teie igapäevaelu? Ehk on midagi mida te enam varasemaga võrreldes ei tee või miski muu?

Hmm huvitav küsimus. Igapäevatasandil raske vastata. Laiemat maailmapilti mõjutanud. Mõistan paremini religioone, misiganes religiooni praktiseerivaid inimesi. Annab hingerahu, aga selle pikemaks hoidmiseks jääb ainult ristimisest ja leerist väheseks, peab kogu aeg end teemas hoidma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on leeri ja ristimise läbi teinud – kas see on mõjutanud ka kuidagi teie igapäevaelu? Ehk on midagi mida te enam varasemaga võrreldes ei tee või miski muu?

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.
See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.
Lapsed mul ei ole ristitud, jätan selle samamoodi neile otsustada nagu minu vanemad mulle jätsid. Lugusid olen neile lugenud ja öelnudki, et need on jutustused väga vanst ajast, mille kohta me täpselt ei tea, mis ja kuidas juhtus. Aga seal on niivõrd palju õpetlikku, et kulub igaühele ära.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Baptistid ristivadki ainult täiskasvanuid.

Jah, aga baptistid ristivad üksnes usku pöördunuid ehk siis tõsiusklikke. Ei ole nii, et astud baptistikirikusse sisse ja tahad lihtsalt ristitud saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.
See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Jah, ja siis veel abiellumine ka. Eriti lamp on kui minnakse leeri selleks, et saaks abielluda.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast

Kas ristimine on popp? Ei teadnudki.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Kes sa oled, et sinu tähendus ristimisest õigem on kui minu oma?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast

Kas ristimine on popp? Ei teadnudki.

“Moepärast” tähendab “vormi täiteks”, mitte seda, et see ilmtingimata moes oleks. Ehkki 90ndatel oli, tõsi küll, ka moes end ristida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Kes sa oled, et sinu tähendus ristimisest õigem on kui minu oma?

Kui sa kirjutad, et isegi ei usu jumalat, siis piibli järgi su arusaam ristimisest tõesti õige ei ole. Minu tähendus ei puutugi asjasse.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ka kummaline see, et keegi laseb end ristida täiskasvanuna, aga ise väidab, et jumalasse ei usugi. Mingi karja kuulumise vajadus?

Samas ma ise olen selline, kes ristimise ja leeri teismelisena läbi tegi. Käisin keskkooli ajal pa igal pühapäeval kirikus ja olin muul viisil ka aktiivne noorliige. Aga nüüd, 20 aastat hiljem, ma enam üldse jumalasse ei usu. Kirikut pean parajaks kultuuriliseks tralliks oma iganenud sakramentidega ja ajupesuga, mis on “õïge” ja “vale”. Nii must-valge maailm seal. Teismelisele minule oli ehk vaja seda musta ja valget, aga nüüd tean, et elu on ikka hoopis huvitavam ja mingit juhtivat suuremat võimu (isegi konspiratsiooni) pole vaja pimesi uskuda.

Mul on ausalt öeldes väga hea meel, et ma sellest välja kasvasin.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi karja kuulumise vajadus?

Mis see religioon siis muud olema peaks?
Aga vaevalt siin vastajad keskealise või pensionärina end ristinud on. Ikka noorena, lihtsalt mitte alaealisena enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Jah, ja siis veel abiellumine ka. Eriti lamp on kui minnakse leeri selleks, et saaks abielluda.

Miks seda miinustatud on? Väga õige tähelepanek. Muidu nagu Jumalat ei usu, aga kirikus tahaks ikka abielluda?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanu ristimine