Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanu ristimine

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Täiskasvanu ristimine

Postitas:
Kägu

Mingit jumalat ei ole olemas, seda ikka teate?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegi olemasolu ja millessegi mitteuskumine/uskumine ei pruugi olla omavahel seotud, seda tead?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Jah, ja siis veel abiellumine ka. Eriti lamp on kui minnakse leeri selleks, et saaks abielluda.

Hapud viinamarjad. Mis sirtsud siin nii agaralt usuteemades. Ju ikka pitsitab see teema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Jah, ja siis veel abiellumine ka. Eriti lamp on kui minnakse leeri selleks, et saaks abielluda.

Miks seda miinustatud on? Väga õige tähelepanek. Muidu nagu Jumalat ei usu, aga kirikus tahaks ikka abielluda?

Kuidas sina seda teise inimese uskumise suurust mõõdad? Soovi abielluda kirikus ei tule ikka ka niisama ja lambist. See ei ole meil levinud, et saaks öelda, et keegi teeb seda moe pärast ja sellepärast, et kõik teised ju ka. Keskmine eestlane ei abiellu kirikus. Ateistlikus Eestis lihtsalt on paraku pigem parem vait olla oma uskumiste suhtes või teeselda ükskõiksust, et ei peaks vastama napakatele küsimustele või kõõritavatele pilkudele. Nõukaaja pärandita vabas maailmas on asi vastupidine. Keegi ei tule sult suu ammuli küsima, et miks sa ennast või last ristisid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda vaja on? Minu vanemad õnneks ei ristinud meid ja mina oma lapsi ka ei lase ristida. Täisealisena tehku mis tahavad.

Mis kommenteerid, kui see pole sinu teema? Keda huvitab, et sind ei ristitud. Keegi ei küsinud selle kohta.

Miks ei või inimene küsida, kas kultuurse arutelu tekitamine on keelatud?

Pole sinu poolt tsiteeritav, aga miks ta ei tohtinud küsida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei või inimene küsida, kas kultuurse arutelu tekitamine on keelatud? Pole sinu poolt tsiteeritav, aga miks ta ei tohtinud küsida?

Kultuurselt küsida võib, “keda huvitab!” plärtsumine ei ole kultuurne ega arutelu tekitamine ammugi mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Jah, ja siis veel abiellumine ka. Eriti lamp on kui minnakse leeri selleks, et saaks abielluda.

Hapud viinamarjad. Mis sirtsud siin nii agaralt usuteemades. Ju ikka pitsitab see teema.

Mis mul siin need hapud peaksid olema? Ja ma panin ainult ühe kommentaari. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Jah, ja siis veel abiellumine ka. Eriti lamp on kui minnakse leeri selleks, et saaks abielluda.

Miks seda miinustatud on? Väga õige tähelepanek. Muidu nagu Jumalat ei usu, aga kirikus tahaks ikka abielluda?

Kuidas sina seda teise inimese uskumise suurust mõõdad? Soovi abielluda kirikus ei tule ikka ka niisama ja lambist. See ei ole meil levinud, et saaks öelda, et keegi teeb seda moe pärast ja sellepärast, et kõik teised ju ka. Keskmine eestlane ei abiellu kirikus. Ateistlikus Eestis lihtsalt on paraku pigem parem vait olla oma uskumiste suhtes või teeselda ükskõiksust, et ei peaks vastama napakatele küsimustele või kõõritavatele pilkudele. Nõukaaja pärandita vabas maailmas on asi vastupidine. Keegi ei tule sult suu ammuli küsima, et miks sa ennast või last ristisid.

Puhas naiivsus, muidugi teeb suur osa seda lihtsalt moe pärast. Olen isiklikult nende inimestega kohtunud.
Aa tead kust saab hea ülevaate? Facebooki pulmagrupis, neid teemasid on seal ikka ohtralt.
Olin ka aastaid ühes suuremas Luteri kirikus ja ka seal sai neid paarikesi näha.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ristit nii, et leppisin kiriku sekretäriga aja kokku, täpselt ei mäleta – aga minu ristimisel osales vaid sekretär, kirikuõpetaja ja minu pere. Selline tugev sisetunne tekkis, et peaks laskma ennast ristida.

Kas  sellest võimalusest võiks lähemalt rääkida? Mina soovin lasta ennast ristida, aga ma ei taha käia leerikoolis ega leeris. Ühes koguduses, mida ma teistele eelistan, on samuti võimalik ristida, aga siis peab eelnevalt käima ristimiskoolis.

Mul on juba lapsest saadik olnud soov saada ristitud, aga ma ei suuda sellega kaasnevaid tseremooniaid läbi teha. Kõik need pidulikud valged kleidid ja koguduse ees seismine… ma ei suuda. Mõnes kirikus lisandub sellele veel üleni vee alla sukeldumine.

Ma sooviksin saada ristitud võimalikult tagasihoidlikult ja ilma pealtvaatajateta ning  ideaalne oleks just nii, et kohal on ainult kirikuõpetaja, sekretär ja lähemad pereliikmed. Kahjuks ma ei ole leidnud ühtegi kogudust, kes nõustuks mind sellisel viisil ristima. Kui keegi teab, siis palun andke vihje.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ristit nii, et leppisin kiriku sekretäriga aja kokku, täpselt ei mäleta – aga minu ristimisel osales vaid sekretär, kirikuõpetaja ja minu pere. Selline tugev sisetunne tekkis, et peaks laskma ennast ristida.

Kas sellest võimalusest võiks lähemalt rääkida? Mina soovin lasta ennast ristida, aga ma ei taha käia leerikoolis ega leeris. Ühes koguduses, mida ma teistele eelistan, on samuti võimalik ristida, aga siis peab eelnevalt käima ristimiskoolis.

Mul on juba lapsest saadik olnud soov saada ristitud, aga ma ei suuda sellega kaasnevaid tseremooniaid läbi teha. Kõik need pidulikud valged kleidid ja koguduse ees seismine… ma ei suuda. Mõnes kirikus lisandub sellele veel üleni vee alla sukeldumine.

Ma sooviksin saada ristitud võimalikult tagasihoidlikult ja ilma pealtvaatajateta ning ideaalne oleks just nii, et kohal on ainult kirikuõpetaja, sekretär ja lähemad pereliikmed. Kahjuks ma ei ole leidnud ühtegi kogudust, kes nõustuks mind sellisel viisil ristima. Kui keegi teab, siis palun andke vihje.

Ma arvan, et pead lihtsalt kirikuõpetajada isiklikult rääkima. Kuigi ristimine, nagu iga sakrament on ikka koguduse vastu võtmisega seotud (selline sotsiaalne värk), siis mõni kirikuõpetaja kindlasti nõustub ja võib sind ristida ka “ainult jumala ees”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhas naiivsus, muidugi teeb suur osa seda lihtsalt moe pärast.

See “moe pärast” on sul mingi lemmikväljend? Rahune maha, las siis mõned ristivad moe pärast. Miskipärast arvan, et kui õpetaja on sellega nõustunud, siis temal on ikkagi neist inimestest hea meel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas  sellest võimalusest võiks lähemalt rääkida? Mina soovin lasta ennast ristida, aga ma ei taha käia leerikoolis ega leeris. Ühes koguduses, mida ma teistele eelistan, on samuti võimalik ristida, aga siis peab eelnevalt käima ristimiskoolis.

Pisut õppima siiski peab. Lastel on ristivanemad, kelle kohustuseks pannakse last teadmistega usut varustada. Täiskasvanu ristimisel ristivanemaid ei kaasata, aga kloogiline eeldus ongi, et inimene ise viib siis kurssi, mida see tähendab. Ristimine ei ole lihtsalt see ühekordne vee pähe panemise sündmus.
Mis puudutab “publikut” siis kindlasti saab lasta omaette ristida. Paljud pered lasevad lapsi ristida ainult pereringis, see pole midagi erilist. Sellest peab tõesti õpetajaga rääkima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhas naiivsus, muidugi teeb suur osa seda lihtsalt moe pärast.

See “moe pärast” on sul mingi lemmikväljend? Rahune maha, las siis mõned ristivad moe pärast. Miskipärast arvan, et kui õpetaja on sellega nõustunud, siis temal on ikkagi neist inimestest hea meel.

Ma kasutasin seda väljendit kaks korda, aga juba lemmik.
Kiriku õpetajal On muidugi hea meel, sest raha tuleb. Aga no eks see ühekordne suts on, sest nii kui abiellutud, ei ole neil paaridel enam kirikusse asja.

Ahjaa, risted on ka ka, noo see on nii odav abiellumise kõrval, oli vist ainult 40€.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaelu ilmselt mitte. Miski muu … meil oli väga hea õpetaja, väga hea jutuga, tema jutustused ja lood (leerikoolis) aitasid paremini kristlust ja usklikke tundma ja mõistma õppida.

See ristimine minu jaoks on nagu.. kindlustus pigem. Ma ei tea, kas ma otseselt usun Jumalat, aga hea ja uhke tunne on näiteks osata kaasa lugeda Meie Isa palvet (nt nüüd vabariigi aastapäeva aegu), lausuda neid universaalseid ja igavesi häid soove, mida inimkonnal ajast aega vaja. Piiblilugude üdini uskumisest tähtsam ongi minu meelest põhimõtted, mida need sümboliseerivad.

Justnimelt! Paljud ristivadki end lihtsalt moepärast, omamata vähematki arusaamist, mis ristimise tegelik tähendus on. Minu jaoks arusaamatu – mis mõte sellisel pelgal riitusel on?

Olin umbes 21-22 ja mind tabasid kogu aeg õnnetused. Poole aasta jooksul murdsin kaks korda jala erinevatest kohtadest. Mitu korda torkasin endale hambaharjaga silma. Libisesin ei-tea-millel keset suve ja kukkusin kaks hammast välja. Kuival asfaldil. Kaotasin täiesti hääle, õhtul oli, hommikul polnud. Unustasin akna lahti ja kassipoeg sai kukkudes väga raskelt viga. Kaks korda varastati tühjaks mu korter. Korra sain tänaval peksa. Kord astus hobune mu jala peale ja murdis 3 varvast kildudeks. Korra kukkus tolleaegne suurim rahatäht kuivkäimlasse tagataskust ja avastasin siis, kui mitu inimest olid seal juba käinud. Taskulambiga vaadates paberraha ots veel paistis, aga meist polnud kellestki üürisuvila kuivkäimla laialilõhkujat ega ülesehitajat. 6 neiu seltskond. Proovisime tangide labidaga, ei saanud. Siis pillasin maha koti selle nädala tudengisöögiga ja kott maandus tagurdava auto rataste ette ja oli 2 sekundi pärast plöga. Samasuguseid asju veel ja veel ja veel. Õppejõud siis ütles, et teie, Kägu, võiksite end küll ristida lasta. Lasin.

Õnnetusi jäi vähemaks. Käivad seni ja mitmekaupa, aga mitte nii lollakaid ja pidevalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu korda torkasin endale hambaharjaga silma

???

Selle kohta vist käibki väljend “Loll saab kirikus ka peksa”.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca. 18 aastat tagasi, kui olime oma last ristimas, siis teise ristitava lapse isa ristiti vahetult enne lapse ristimist. St. toona pidi ristimisel olema lapsevanem vähemalt ristitud. 8 aastat tagasi nõuti juba mõlema vanema ja kõikide ristivanemate leeritatust. Olen osalenud ka täiskasvanu ristimisel, mis toimus peale tavalise jumalateenistuse lõppu – antud inimene oli südames endale jumala leidnud ja soovis seda ka sellega kinnitada. Ristimine ristimise pärast täiskasvanuna? Nõustun varasemate kommentaaridega: kui sa jumalat ei usu, siis miks on see vajalik? Ristimine sulle teadmiseid ega eristaatust ei taga. Seega alusta piibli lugemisest (sh. Eenoki raamat on ka soovituslik leida ja lugeda, saad kristlusest ehk paremagi pildi ette kogu selle pühaduses ja teotuses) ning pöördu lähimasse kirikusse (luteri, katoliku, babtistid, moslemid, …) õpetaja jutule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristimine ristimise pärast täiskasvanuna? Nõustun varasemate kommentaaridega: kui sa jumalat ei usu, siis miks on see vajalik? Ristimine sulle teadmiseid ega eristaatust ei taga. Seega alusta piibli lugemisest (sh. Eenoki raamat on ka soovituslik leida ja lugeda, saad kristlusest ehk paremagi pildi ette kogu selle pühaduses ja teotuses) ning pöördu lähimasse kirikusse (luteri, katoliku, babtistid, moslemid, …) õpetaja jutule

Kuskil pole ju öeldud, mispärast TA ennast ristida tahab lasta. Mina tahan näiteks sellepärast, et olen eluaeg uskunud, aga võimalust ristimiseks ei ole kunagi tekkinud. Lapsena ma ei saanud ju ise kirikusse minna ega paluda ennast ristida. Kui sain teismeliseks, siis ei pakutud muud võimalust ristimiseks, kui kogu see leerijama koos valgete kleitide, lillesülemite ja itsitavate plikadega. Mingit pilti või süvateadmisi kristlusest see teismelistele korraldatud leerikool küll ei andnud ja juba siis tekitas see minus vastumeelsust.

Täiskasvanute puhul pakutakse samuti tungivalt ristimist koos leeritamisega, mille rõhuasetus on tugevalt välisel küljel. Mõnedes kogudustes, näiteks baptistidel nõutakse kogu koguduse ees tunnistuse andmist. Ma ei taha kõiki neid tseremooniaid ja näitemänge teha. Ma tahan lasta ennast ristida, et olla kristlane ja kiriku liige. Kas see on tõesti nii võimatu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahan lasta ennast ristida, et olla kristlane ja kiriku liige. Kas see on tõesti nii võimatu?

“Kiriku liige” – mida see tähendab? Koguduse “ametlikuks” liikmeks saadki ikka leeris käimisel. Kristlane olla ja kirikus pühapäeviti jumalateenistusel võid niisama käia, mis sind takistab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristimine ristimise pärast täiskasvanuna? Nõustun varasemate kommentaaridega: kui sa jumalat ei usu, siis miks on see vajalik? Ristimine sulle teadmiseid ega eristaatust ei taga. Seega alusta piibli lugemisest (sh. Eenoki raamat on ka soovituslik leida ja lugeda, saad kristlusest ehk paremagi pildi ette kogu selle pühaduses ja teotuses) ning pöördu lähimasse kirikusse (luteri, katoliku, babtistid, moslemid, …) õpetaja jutule

Kuskil pole ju öeldud, mispärast TA ennast ristida tahab lasta. Mina tahan näiteks sellepärast, et olen eluaeg uskunud, aga võimalust ristimiseks ei ole kunagi tekkinud. Lapsena ma ei saanud ju ise kirikusse minna ega paluda ennast ristida. Kui sain teismeliseks, siis ei pakutud muud võimalust ristimiseks, kui kogu see leerijama koos valgete kleitide, lillesülemite ja itsitavate plikadega. Mingit pilti või süvateadmisi kristlusest see teismelistele korraldatud leerikool küll ei andnud ja juba siis tekitas see minus vastumeelsust.

Täiskasvanute puhul pakutakse samuti tungivalt ristimist koos leeritamisega, mille rõhuasetus on tugevalt välisel küljel. Mõnedes kogudustes, näiteks baptistidel nõutakse kogu koguduse ees tunnistuse andmist. Ma ei taha kõiki neid tseremooniaid ja näitemänge teha. Ma tahan lasta ennast ristida, et olla kristlane ja kiriku liige. Kas see on tõesti nii võimatu?

Ei vasta tõele. Minu leerikursusel (luterlased) polnud vist keegi üleni valges. Minu arvates isegi liiga tavalistes kampsikutes ja teksades on paljud. Lillesülemeid ka ei näinud.  Täiskasvanute leeri tulijad nii väga ei kuuluta suguvõsas ega kuskil, et nad seal käivad.  Ristimine oli peale pühapäevast missat ja seal oli  vähestel mõni pereliige pealtvaatamas. Leer tähendabki koguduse liikmeks saamist, sellega sa kinnitad oma soovi. See ei ole tseremoonia ega näitemäng, et usku peab kõva häälega kinnitama. Mida siin karta? Meil öeldi seda kõik kooris korraga, mitte igaüks üksi.

Natuke veider, et tahad liige olla, aga ei ole nõus midagi selleks tegema. Ristimine võiks toimuma öösel salaja teki all ja edaspidi istud tagumisel pingil musta burka sees. Hallo, need on sinu koguduse liikmed, mida sa häbened. Leerikursusel sa ju tutvud oma õpetajaga, religiooniga jne ja õpetaja on  alati on lahkelt valmis sulle ka rohkem lahti seletama. Sel juhul on ka kogu jumalateenistus sinu jaoks näitemäng ja tseremoonia? Selleks ongi vaja leerikurust, kus seletatakse milleks midagi vaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks leia siis mõni maakogudus, kui teisi inimesi nii väga kardad. Tean, et mu kodulinnas ongi nii, et õpetaja leeritab ja ristib soovijaid ka ühe kaupa, kui rohkem huvilisi ei kogune. Küll aga on ka kogudus väike ja loomulikult kõik liikmed tunnevad üksteist nimepidi ja pärast teenistust joovad koos kohvi. Suuremas linnas ja suuremas koguduses rohkem rahvast, aga samas võid nende hulgas rahus anonüümne liige olla ja keegi torkima ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis itsitamine? Kuna minu koguduses toimuvad leeriõnnistamised pühapäevase missa sees, siis olen neid juba omajagu pealt näinud. Kordagi pole kedagi itsitamas näinud. Ka minu enda leerikursuse tundides kuulati hiirvaikselt või toimus asjalik arutelu. Leeri missa ajal ei itsita ammugi keegi. Ojaa, pärast ühispildi ajal oli tõesti veits itsitamist ja nalja, sest õpetaja pole suu peale kukkunud ja oskab enda üle naerda. NB! Pildile minek pole kohustuslik. Võid kohe peale lõppu tuhatnelja kodu poole joosta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaarli kirikust üle tee Hambapolikliiniku kõrval on kiriku kantselei. Lähed sinna ja räägid sekretärile oma soovid ära – ta oskab nõu anda mis ja kuidas. Väikeses maakirikus võib otse õpetaja poole pöörduda (kasvõi helistada).

Usalda kindlasti oma sisetunnet ja lase end ristida – parem hilja, kui mitte kunagi. Saad vähemalt ristiinimesena teise ilma.
Ma ise olen juba beebina ristitud ja tol ajal tuli õpetaja koju ja ristimine toimuski pereringis. Minu elus on Jumala kohalolu olnud väga loomulik. Kui olin 10-aastane, juhtus emaga raske asi ja siis hakkasin instinktiivselt palvetama.

Ei kujuta üldse ette, kuidas on võimalik elada ilma Jumalata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristimine ristimise pärast täiskasvanuna? Nõustun varasemate kommentaaridega: kui sa jumalat ei usu, siis miks on see vajalik? Ristimine sulle teadmiseid ega eristaatust ei taga. Seega alusta piibli lugemisest (sh. Eenoki raamat on ka soovituslik leida ja lugeda, saad kristlusest ehk paremagi pildi ette kogu selle pühaduses ja teotuses) ning pöördu lähimasse kirikusse (luteri, katoliku, babtistid, moslemid, …) õpetaja jutule

Kuskil pole ju öeldud, mispärast TA ennast ristida tahab lasta. Mina tahan näiteks sellepärast, et olen eluaeg uskunud, aga võimalust ristimiseks ei ole kunagi tekkinud. Lapsena ma ei saanud ju ise kirikusse minna ega paluda ennast ristida. Kui sain teismeliseks, siis ei pakutud muud võimalust ristimiseks, kui kogu see leerijama koos valgete kleitide, lillesülemite ja itsitavate plikadega. Mingit pilti või süvateadmisi kristlusest see teismelistele korraldatud leerikool küll ei andnud ja juba siis tekitas see minus vastumeelsust.

Täiskasvanute puhul pakutakse samuti tungivalt ristimist koos leeritamisega, mille rõhuasetus on tugevalt välisel küljel. Mõnedes kogudustes, näiteks baptistidel nõutakse kogu koguduse ees tunnistuse andmist. Ma ei taha kõiki neid tseremooniaid ja näitemänge teha. Ma tahan lasta ennast ristida, et olla kristlane ja kiriku liige. Kas see on tõesti nii võimatu?

Sinu motivatsioon ei pruugi olla teemaalgataja motivatsioon. Sinu puhul: alusta ikka kiriku valimisest! Kuhu su vanemad-vanavanemad kuulusid? Olid nad katoliiklased või luterlased (kaks vanemat lahendust) või millises kirkiuraamatus nende sünd kirjas on ja siit vaata edasi. Luteri kirikus on nt. hästi lihtne ja ilma suurema välise saginata – tõsi, leeritamisi nähes olen täheldanud ka ristimisi. Samas ei pea see olema alati seotud. Pöördugi sobivasse kirikusse ja lepi õpetajaga kohtumine kokku ja siit saab edasi vaadata! Rahulikult – juba täna on võimalik sellega alustada, kirikud ootavad uusi liikmeid – võimalusi on sul ka hästi palju!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vasta tõele. Minu leerikursusel (luterlased) polnud vist keegi üleni valges. Minu arvates isegi liiga tavalistes kampsikutes ja teksades on paljud. Lillesülemeid ka ei näinud.  Täiskasvanute leeri tulijad nii väga ei kuuluta suguvõsas ega kuskil, et nad seal käivad.  Ristimine oli peale pühapäevast missat ja seal oli  vähestel mõni pereliige pealtvaatamas.

Kui teil on luteri kogudus, siis kuidas teil jumalateenistust missaks kutsutakse? Missa on katoliiklastel. Luterlastel on jumalateenistus, no kui väga peenutseda, siis võib ju ka liturgia ütelda.

Natuke veider, et tahad liige olla, aga ei ole nõus midagi selleks tegema. Ristimine võiks toimuma öösel salaja teki all ja edaspidi istud tagumisel pingil musta burka sees. Hallo, need on sinu koguduse liikmed, mida sa häbened.

 

Jah, mina olengi veider. Mul on ärevushäire seoses avaliku esinemise ja sellega sarnanevate asjadega nagu saali ees seismine ja tähelepanu keskpunktis olemine.  Kas see tähendab, et mind ei tohigi ristida?

Huvitav, millist rõõmu võiks pakkuda koguduse liikmetele see, kui nad vahivad mind saali ees seismas ja teavad, et ma piinlen kogu tseremoonia ajal kohutavalt. Minu jaoks on avalikus kohas tähelepanu keskpunktis olemine piinav.  Mõni veel vahib ja arvustab, et näe, liiga tavaline kampsik ja teksad seljas tal või leiab midagi muud, mille kallal iriseda. Väga kahju, et leidub inimesi, kes sellest aru ei saa ja lisaks veel mõnitavad ka, et kanna siis burkat ja istu kodus teki all. Aitäh, väga toetav suhtumine ühelt kristlaselt.

Lihtsalt jumalateenistusel käimine, armulauast osa võtmine, koguduse liikmetega suhtlemine ja kohvi joomine ei ole piinavad, sest nende tegevuste ajal ma ei pea olema tähelepanu keskpunktis, vaid olen lihtsalt üks paljudest. No okei, see armulaud on ka natuke hirmutav, aga sellega ma olen juba harjunud.

Leerikursuse läbimine võib anda küll uusi teadmisi, aga ärevushäiret see ära ei võta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanu ristimine