Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud asperger abikaasana

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Täiskasvanud asperger abikaasana

Postitas:

Tere!
Kas keegi on kokku puutunud täiskasvanud aspergerite teemaga, täpsemalt asperger partnerina? Kas kuskil on mingeid tugigruppe vms?
Oodatud arutelu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 00:57; 30.05 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk täpsustaksid, kirjeldaksid? Kuna räägid mitmuses, pole ilmselt tegu su oma partneriga? Kuidas see suhe väljapoole paistab ja mida räägib aspergeri neurotüüpiline partner ise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 00:57; 30.05 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul abikaasa tõenäoliselt asperger. Diagnoositud pole, aga kuna lapsel hetke diagnoosimisel, siis analüüsides on ka abikaasal sama teema. Suhe kestnud juba 16 aastat.
Meil on suurepärane suhe ja tegemist ilmselt kerge vormiga. On teemasid, kuid selliseid, mida saan pidada tema omapäraks ja mis elu otseselt ei sega, vaid ajavad vaid mind hulluks 😀 Ilmselt on tema sees asju, mis tal endal ilmselt elu rohkem häirivad, kuid mida ta väga välja paista ei lase tüüpiliselt kinnisele mehele (kerged sundkäitumised, tundlikkus teatud häältele).
Kokkuvõttes siis on tegemist fantastilise abikaasa ja isaga- väga hooliv, hea analüüsija, perekeskne. Ebatüüpiline on tema puhul suur suhtlemisvajadus ja -oskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul kodus täiskasvanud aspergerinooruk. Kui aus olla, siis hetkel küll ei kujuta ette milline see naine olla võiks kes suudab temaga koos elada.:-)
Aga täiskasvanud aspergeride tugigrupp käib koos nt Astangu kutse- ja rehabilitatsiooni keskuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 12:21; 31.05 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis nad teevad siis?[/tsitaat]
Aga helista sinna ja küsi. ma pole kahjuks kursis mida nad täpselt seal teevad vaid tean, et selline grupp on olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 12:21; 31.05 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus on. Diagnoositud pole, sest ainuke arst, keda ta tunnistab ja \”armastab\” on hambaarst.
Toiduteema: toiduga oma eripärad. Tavalised kodutoidud talle kaua aega järjest ei meeldi. Vahele peab saama valmistoite (kaubanduses tehtud kulinaarialeti toite), eelistab tegelikult neid viimaseid kodus valmistatuile (ja asi pole minu toidutegemise oskuses). Armastab \”keemiat\”.
Hästi korralik, aga mitte oma välimuse suhtes. Kõik asjad, tegemised, paberid, elu üldse on sekundi pealt tehtud ja korras, välja arvatud enda pesemine, riided.
Elukorralduselt perfektsionist, teeb kohe kõik vajaliku ära, ei eksisteeri sellist olekut nagu: \”ei viitsi, ma pärast teen\”. Ütleb ise, et kui ta juba millegagi tegeleb, siis viimase põhjani, et edasi minna poleks enam võimalik.
Teeb ainult neid asju, mida ise tahab, kohustusi pole eriti võimeline täitma (need nõuavad suurt pingutust).
Ärritub ülikiiresti, enamasti loetu-kuuldu üle, inimestega muidu hea klapp.
Ei räägi kunagi, mida tunneb, ei oska seda isegi mõttes sõnastada.
Vihastab inimeste lolluse peale.
Ei talu tavaolukordi (pikad poeskäigud, autoga sõitmine, kontserdil käimine, sünnipäevalauas istumine).
Aspergere on minu arvates nii erinevaid (kõigil avalduvad just konkreetselt neile iseloomulikud omadused). Nende kaaslaseks, oleks hea, kui satuks väga arusaaja ja tolerantne inimene, kes laseb aspergeril oma mulli sees eksisteerida (teisiti tegelikult polegi võimalik).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttava mees on ilmselt mingil määral asperger. tüüpiline on sallimatus, monotoonne inisev toon, jutuvool, mida pole võimalik peatada, samas küllaltki lai sõnavara ja teoreetilised teadmised kõnelemisel, kõigutamatud eelarvamused teiste inimeste suhtes, isikliku hügieeni puudumine, võimetus arvestada teiste inimeste vajadusega, raevuhood, kui tõepoolest on möödapääsmatu teha midagi, mida ta ei taha teha. kuna hiljuti lubas ta endal avalduda ka käperdamismaanial, ja ahistab nüüdsest valimatult kõiki naistuttavaid, ei pea ma enam selle perekonnaga lävimist võimalikuks.
vastik iseloom, ühesõnaga, veab tal, et ta naine nii mõistev on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 19:31; 01.06 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiis.
Kui sa peaksid ajakirjas üheainsagi nime, pseudonüümi või äratuntava asukoha mainima, kaeban su kohtusse, selge? Seksuaalse ahistamise eest, muide.
Võin ka politseisse sinu narkopidudest teatada, koos varustajate nimedega loomulikult.
Muid vahuta, nagu süda lustib. Keegi su paska niikuinii ei usu. Kui nimed välja jätad, võin ka mina veel jätkuvalt mõne asja enda teada jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 19:31; 01.06 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline mees , aga mis sind täpsemalt huvitab? Tal seda diagnoositud ei ole, aga raudselt on 🙂
Ma olen tema eripäradega harjunud ja vist isegi ei märka enam kõike..
Tundlik oma kehale (köik mis on tervisega ja oma keha funktsioneerimisega seotud), häältele, lõhnadele, toitudele… Meeldivad rohkem asjad kui inimesed. Minu ta on võtnud siis oma sellesse ringi, mida ta nö vajab, samuti ema, lapsed…
aga muidu ta eelistab olla üksi ja \”kohutavad rahvamassid- tema enda väljendus\” – näiteks 5 inimest, ajavad ta täitsa endast välja. Suhtlemisel on ikka probleemid, ei vaata silma jne. Hääletoon on ka teistsugune (monotoonne, laulev). Osades asjades väga jäik ja punktuaalne, osades (mis puudutavad mitteasju, st sootsiumi) kummaline. Raskused tööl, kuigi on töökas. Praegu on selline toetav kollektiiv, kus on täpsed tööülesanded ja kontoris vaid mõned inimesed. Armastan teda väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis jama te ajate. diagnoosi ei ole nagu kellegil, aga on kindlasti mehel see. kõik olete tohtrid või. internetist ja naabrinaise käest võib igasugust infot saada, aga enne kui arstid on kindla diagnoosi pannud ei maksa oletada, veel vähem kindlalt seletada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud asperger abikaasana

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.