Esileht Ilu ja tervis Taiskasvanud epileptikud

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Taiskasvanud epileptikud

Postitas:

Ma sooviksin teada kellel on epilepsia kuidas te hakkama saate. Kas te olete tundnud ebavordsust seoses epilepsiaga.
Minul on epilepsia olnud 8 aastat ja olen tundnud vaga paljude tooandjate poolt ebavordsust.
Ma ei ole kohe oelnud enda tooandjale et mul on epilepsia ja mu tookaaslane utles tooandjale et mul on epilepsia ja tooandja utles ainult et meil on ole sind rohkem vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis ütle, et sul on epilepsia. Lihtsalt ise peav valima töökohad, kus epilepsia sind kindlasti ei segaks.
Tänapäeval on epilepsia ju nii kenasti ravimitega kontrolli all hoitav.
Ainus mida ma ei tee on auto juhtimine ja ei kipu ka tööle mingite masinatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised tööandjad, kes su tervislikel põhjustel vallandavad, tuleb kiiremas korras Töövaidluskomisjoni ette saata, sest see on ilmselgelt keelatud tegevus juhul kui töö ei toimunud masinatega ega muul viisil epilepsiahoo ajal ohtlikuks kujuneda võivas olukorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Epilepsiaga on jah nii, et inimesed kardavad. Ega seda suurt hoogu on hirmus pealt vaadata küll. Eriti veel siis, kui pole varem näinud ja ei tea, mida ette võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 19:27; 14.05 18:01; 14.05 18:08; 14.05 18:14; 15.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa vist üldse ei tea, millest sa räägid. Epilepsia pole üldse kergesti ravitav haigus. Kõik oleneb sellest, mis aste sul on.
Minul on vedanud ja pole peale diagnoosi ühtegi hoogu olnud ja saan ka autoga sõita. [/tsitaat]
Loe enne kui postitad, inimene ütles, et seda saab ravimitega kontrolli all hoida ja nii see ongi. Jääb rohukord vahele on probleem, muidu mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa vist üldse ei tea, millest sa räägid. Epilepsia pole üldse kergesti ravitav haigus. Kõik oleneb sellest, mis aste sul on.
Minul on vedanud ja pole peale diagnoosi ühtegi hoogu olnud ja saan ka autoga sõita. [/tsitaat]

Appi, sa sõidad autoga!!!??? Palun ütle, kus kandis sa elad, siis tean seda piirkonda vältida. Järjekordne potentsiaalne mõrtsukas liikluses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 20:46; 14.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loe enne kui postitad, inimene ütles, et seda saab ravimitega kontrolli all hoida ja nii see ongi. Jääb rohukord vahele on probleem, muidu mitte.
[/tsitaat]
Püha lihtsameelsus! Sa oled õnnega koos, looda, et see nii jääbki. Paljudel siiski teatud aja möödudes ravimid enam ei aita. Vahetatakse rohte ja ikka hooge kontrolli alla ei saa.
Hoia autoroolist eemale, ohtlik oled! Kunagi ei tea, millal see ükskord just on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Appi, sa sõidad autoga!!!??? Palun ütle, kus kandis sa elad, siis tean seda piirkonda vältida. Järjekordne potentsiaalne mõrtsukas liikluses.[/tsitaat]
ma sooviks ka teada. aitäh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Appi, sa sõidad autoga!!!??? Palun ütle, kus kandis sa elad, siis tean seda piirkonda vältida. Järjekordne potentsiaalne mõrtsukas liikluses.[/tsitaat]

Närvihaige idioot oled!:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ilmselt kergemini läinud. Hood on olnud väga harva (aastate tagant, viimane 10 aastat tagasi, 2002) ja needki öösel omas voodis. Nii et minu igapäevaelu või tööelu epilepsia ei sega.

Ühelegi tööandjale pole ka öelnud, kuna hood nii harvad ja ma ei tunne kuidagi, et see minu elu mõjutaks. Ülikool lõpetatud, haridus käes, töötan õpitud erialal.

Juhilubade puudumine on ainuke asi, milles tunnen, et olen teistest kehvemas seisus. Olen lapsehoolduspuhkusel ja just nüüd lapsega tunnen juhilubadest suurt puudust, väga raske on oma käikudes teisest sõltuda. Minu arst aga arvas, et kui rohtusid tasapisi ära jätta, siis võibolla alles aastate pärast võib mõelda juhilubade taotlemisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Epileptik, kel hood raviga kontrolli all, ei ole autojuhina sugugi ohtlikumad kui südame-veresoonkonna haiguste all kannatajad näiteks. Tõenäosus, et muidu nii kenasti kontrolli alla saadud haigusest tingitud ootamatu krambihoog või südame-veresoonkonna haigustest tingitud infart või insult autoroolis juhtub, peaks umbes sama suur olema. Ainult et ravimata kõrge vererõhuga inimesi on palju rohkem kui epileptikuid, liiatigi veel autoga sõitvaid epileptikuid. See autot juhtiva epileptiku teemaline hüsteeriahoog on täpselt sama suhtumise teine külg kui teemaalgatuses mainitud. Et ajame minema, keelame ära, muidu äkki jääme ka haigeks. Nagu pidalitõbistesse suhtutakse. Muide – on terve rida inimesi, kelle üks ja ainus suur krambihoog jääbki elu esimeseks ja viimaseks. Ka ilma igasuguse ravita. Ja mingi osa epileptikuid, kelle hood päris kontrolli all pole, tunneb hoogu alati ette. Ja mingi osa on neid, kellel haigushoog vallandub ainult teatud tingimuste kokkulangemisel (näiteks on olnud pingeline periood, vähe magatud ja kui siis nina täis tõmmata, on krambid ka) või teatud päevaajal (õigemini küll ööajal, st päeval ei esine kunagi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 19:27; 14.05 18:01; 14.05 18:08; 14.05 18:14; 15.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga oleneb, milline töö sul on. On ameteid, kus võib epileptik just iseendale ohtlik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arst aga arvas, et kui rohtusid tasapisi ära jätta, siis võibolla alles aastate pärast võib mõelda juhilubade taotlemisele. [/tsitaat]

Üldiselt arstid on nende lubade arstitõendite andmisega jah ettevaatlikumad kui vastav määrus ette näeb. Ma kunagi ühe teemaga seoses lugesin seda määrust ja seal minu mälu järgi polnud nõuet, et epilepsiarohtude tarvitamise ajal ei tohi saada juhi tervisetõendit. Ilmselt ei anta selle pärast, et muist inimesi muudab rohi uimasemaks, aga uimasus autoroolis on ohtlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 19:27; 14.05 18:01; 14.05 18:08; 14.05 18:14; 15.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga oleneb, milline töö sul on. On ameteid, kus võib epileptik just iseendale ohtlik olla. [/tsitaat]

Töö kõrgustes ja muidu kukkumisohtlik töö, töö masinatega, mille vahele võib jääda, töö kemikaalidega, töö pingestatud osade puuteulatuses. Rohkem mulle nagu ei tule pähe.

Tuleb meelde üks kirjeldus, et rääkisid kolm meest juttu. Üks sai krambihoo ja kukkus maha, teine keeras ta külili ja hoidis silma peal, et ta ka püsiks külili (kui just hoog väga pikaks ei lähe või päris esimene krambihoog pole, siis on see ainus asi, mida krambitava inimesega teha), pani oma jala talle pea alla, et pikaliolija oma pead ja nägu ära ei peksaks, ja rääkisid ülejäänud kaks meest edasi. Ei mingit paanikat. Väga sümpaatne suhtumine mu meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 19:27; 14.05 18:01; 14.05 18:08; 14.05 18:14; 15.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Epileptik, kel hood raviga kontrolli all, ei ole autojuhina sugugi ohtlikumad kui südame-veresoonkonna haiguste all kannatajad näiteks. Tõenäosus, et muidu nii kenasti kontrolli alla saadud haigusest tingitud ootamatu krambihoog või südame-veresoonkonna haigustest tingitud infart või insult autoroolis juhtub, peaks umbes sama suur olema. Ainult et ravimata kõrge vererõhuga inimesi on palju rohkem kui epileptikuid, liiatigi veel autoga sõitvaid epileptikuid. See autot juhtiva epileptiku teemaline hüsteeriahoog on täpselt sama suhtumise teine külg kui teemaalgatuses mainitud. Et ajame minema, keelame ära, muidu äkki jääme ka haigeks. Nagu pidalitõbistesse suhtutakse. Muide – on terve rida inimesi, kelle üks ja ainus suur krambihoog jääbki elu esimeseks ja viimaseks. Ka ilma igasuguse ravita. Ja mingi osa epileptikuid, kelle hood päris kontrolli all pole, tunneb hoogu alati ette. Ja mingi osa on neid, kellel haigushoog vallandub ainult teatud tingimuste kokkulangemisel (näiteks on olnud pingeline periood, vähe magatud ja kui siis nina täis tõmmata, on krambid ka) või teatud päevaajal (õigemini küll ööajal, st päeval ei esine kunagi).[/tsitaat]

Esiteks ei ole kõik rambid epilepsia. Alkoholi võõrutussündroomi, väsimuse vms. toimel tekkinud krambid ei ole epilepsia. Need krambid ei vaja pidevat ravi. Need krambid vajavad vallanadava faktori eemaldamist. Need inimesed võiksid normaalse suhtumsie juures autot juhtida.

Teiseks ei tunne enamus epileptikuid krampe ette.Epilepsiat on väga palju erinevaid liike ja mõned patsiendid võivad seda tõesti ette tunda. Näiteks kui kolle on väike ja tõmblused on näiteks vaid ühes käes. Inimene ei kaota siis isegi teadvust. Aga sellise vormiga epilepsiat on vähe.

Kolmandaks ei ole Eesti Vabariigis ühtegi seadust ega määrust, mis REAALSELT keelaks ohtliku terviseseisundiga inimesel auto juhtimise. Ainus jõud on perearst, kes saab väljastada vastava tõendi või tõendit üldse mitte väljastada. Aga siis läheb nutikas patsient järgmise arsti juurde, kellele ta täit tõtt oma tervise kohta ei räägi ja saab ikkagi oma tõendi kätte. Mingit järelevalvet tõendite ja selliste autojuhtide üle ei ole. Veel vähem eksisteerib mingi karistus. Kui juhiload on kord väljastataud, siis neid ära võtta ei saa. Võibolla raske avarii või kellegi surnukssõitmise järel saab…

Tahate näha, mis juhtub, kui epileptik on autoroolis?

http://www.tartupostimees.ee/696418/volkswagen-rammis-elva-matkakeskuse-seina/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 20:46; 14.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Esiteks ei ole kõik rambid epilepsia. Alkoholi võõrutussündroomi, väsimuse vms. toimel tekkinud krambid ei ole epilepsia. Need krambid ei vaja pidevat ravi. Need krambid vajavad vallanadava faktori eemaldamist. Need inimesed võiksid normaalse suhtumsie juures autot juhtida.

Teiseks ei tunne enamus epileptikuid krampe ette.Epilepsiat on väga palju erinevaid liike ja mõned patsiendid võivad seda tõesti ette tunda. Näiteks kui kolle on väike ja tõmblused on näiteks vaid ühes käes. Inimene ei kaota siis isegi teadvust. Aga sellise vormiga epilepsiat on vähe.

Kolmandaks ei ole Eesti Vabariigis ühtegi seadust ega määrust, mis REAALSELT keelaks ohtliku terviseseisundiga inimesel auto juhtimise. Ainus jõud on perearst, kes saab väljastada vastava tõendi või tõendit üldse mitte väljastada. Aga siis läheb nutikas patsient järgmise arsti juurde, kellele ta täit tõtt oma tervise kohta ei räägi ja saab ikkagi oma tõendi kätte. Mingit järelevalvet tõendite ja selliste autojuhtide üle ei ole. Veel vähem eksisteerib mingi karistus. Kui juhiload on kord väljastataud, siis neid ära võtta ei saa. Võibolla raske avarii või kellegi surnukssõitmise järel saab…

Tahate näha, mis juhtub, kui epileptik on autoroolis?

http://www.tartupostimees.ee/696418/volkswagen-rammis-elva-matkakeskuse-seina/%5B/tsitaat%5D

Tahate näha, mis juhtuda võib, kui (diagnoosimata?) südame-veresoonkonnahaige on bussiroolis? http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/rooli-taga-kokku-kukkunud-bussijuht-suri.d?id=17287212

Olen jätkuvalt seisukohal, et epileptikuid kardetakse, sest krambihoogu on hirmus pealt näha ja epileptikuid on vähe ka – nii umbes 7 inimest 1000st. Nad on \”nemad\”, nad ei ole nagu \”meie\”. Seepärast diskrimineerime neid mõnuga, sest alati on teistsuguseid tõrjutud. Aga infarkti või insuldi saanuid on meil kõigil tuttavate-sugulaste seas. Ja vabalt võib selline asi autoroolis juhtuda. Arvestades haiguste erinevat esinemissagedust hoopis sagedamini kui epileptilisi krampe. Aga kuna me alateadlikult tajume, et südame-veresoonkonna haiguse võib saada meist igaüks, siis keegi ei nõua, et vastava haigusega inimestel tuleks juhi tervisetõend ära võtta.

Oi, ja uneapnoe! Vaevalt leidub paksu keskealist meest, kes ei norskaks. Paljudel neist norskajaist on uneapnoe, mis teeb nad liikluses potentsiaalselt väga ohtlikuks. Ravitud epileptikul ei pruugi krambihoogu tulla aastakümneid või käib see peal kord kümne aasta jooksul hilisõhtul üleväsimuse foonil või kord aastas uneajal, aga tema sõita ei või. Kõrgvererõhutõve all kannatavad uneapnoehaiged tohivad. Keskmine epileptik mu meelest teadvustab oma riske autojuhina päris hästi ja ei üritagi juhilube saada (kui hoog võib esineda mistahes ajal ja ette ei tunne) või lubade olemasolul ei tüki rooli, kui neil on reaalne oht saada roolis hoog (tajub lähenevat hoogu või on tingimused sellised, et ta võib hoo saada). Paljude teiste haiguste põdejad oma riske ei teadvusta.

Kui hakata nüüd paaniliselt autojuhtimist keelama kõigil, kellel esineb mingi haigus, mis võib liiklusohtliku olukorra vallandada, siis tuleks pooled juhiload tühistada – midagi leiab ikka. Ja mis me näeme – ei vähenegi liiklusõnnetused nii palju, kui lootsime. Õnnetusi põhjustavad peamiselt ikka juhtimisvead, mitte juhi terviseseisund, arvan ma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 19:27; 14.05 18:01; 14.05 18:08; 14.05 18:14; 15.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Taiskasvanud epileptikud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.