Esileht Väikelaps Täiskasvanud jalgupidi liivakastis

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Täiskasvanud jalgupidi liivakastis

Postitas:
Kägu

Hei!

Lihtsalt huvi pärast uurin, et kas see on uus komme olla liivakastis jalgupidi ka täiskasvanutel?

Kuna väikelaste puhul pole liiva sööminegi mingi ime, siis ise ja minu tuttavad kunagi ei roni jalgupidi sinna. Ka paljaste kätega mängimise mõttes tundub endale imelik selle sama liiva sees trampida. NB! Mulle tundub.

Lapsed iseasi, nemad ise mängivad ja uketdavad ja käivad, see on arusaadav!!

Nüüd aga alailma näen, et emad-isad seisavad liivakastis ja seda isegi siis kui laps ise juba mujal askeldab. ????

Valgustage pimedat. Kas peaks ka muru asemel, liivakasti kõrval hoopis selle sees seisma?

+1
-62
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma küll ise liivakastis ei käi, sest mulle ei meeldi kui see liiv mulle jalanõusse tungib, aga liivakasti mingiks puhtaks paigaks pidada tundub mulle veits… liig?

 

+49
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ikka käin liivakastis, kuna laps 2,5 aastane ja tahab liivakooke ja – losse teha koos minuga. Pole kunagi mõelnud, et oleks imelik sinna minna kuna mõned lapsed panevad liiva suhu. Seda juhtub vist küll enamasti 1x elus ka laste jaoks, sest liiv suus ei ole meeldiv ja mina vähemalt ei tea lapsi, kes seda mitu korda teha tahaksid.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ma vihkan liiva jalanõude sees ja seetõttu, kui võimalik, ma väldin liiva sisse minekut. Aga see, et vanem vajadusel läheb liivakasti lapsega mängima või talle appi, on nüüd küll elementaarne. Paljud mänguplatsid ongi tervikuna hiigelsuured liivakastid ning ilma liiva sisse minemata poleks võimalikki lapsele kiigel hoogu anda või tema järele valvata. Ja mis mõttes uus komme? Mul on lapsed 8 a ja 6 a, õelapsed 16 a ja 14 a, kõigi nende lapsepõlves on see ühtviisi toiminud. Erakordselt kummaline teemaalgatus minu arvates.

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, mul ei olnud aimugi, et see kellelegi võib ette jääda. Ma mängin ka vahel mänguväljakul liivakastis lastega ja näen teisi vanemaid ka koos lastega mänguplatsil ka liivasel alal askeldamas. Pole osanud seda küll pahaks panna ega arvanud, et täiskasvanu peab iga hinna eest muruplatsil püsima nagu lehm oma karjamaal.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest kõigest mõni inimene suudab omale probleemi välja imeda!? Paljudes parkides on “liivakast” kogu mänguväljaku alune pind ja lendama, vabandust väga, ma pole koos lapsesaamisega õppinud…

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on vahet kui ema ja laps tulevad sama teed ja laps seisab liivakastis, aga ema mitte? Saastub vähem?

Teiseks väga suure tõenäosusega käivad pea kõigis lahtistes kastides loomad. Pole harv kui kortermajade piirkonnas hulkuvad kassid neis hädal käivad või eramajade piirkondades naabrikassid.

Kas rannaliival, kus lapsed liivalosse ehitavad ikka võib kõndida või peaks vanemad hõljuma?

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa räägid väikestest piiratud liivakastidest, siis mina isiklikult sinna tavaliselt jalgupidi ei lähe, aga mitte puhtuse pidamise pärast, vaid sellepärast, et need kastid on väikesed ja ma ei taha, et lapsed peaksid üle minu jalgade ukerdama. Liivakastilt puhtust oodata ei ole mõtet, jahedamal ajal käivad lapsed ise seal saabaste-tossudega, ega need pole täiskasvanute omadest puhtamad.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen sulle jubeda saladuse – rannas käivad kõik paljajalu selles liivas, millel sa pikutad.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peaks jalanõud ära võtma ja sokkis liivakastis olema? Mõtlesin, et Perekoolist olen napakaid teemasid palju lugenud, aga no see on nüüd ikka tipp.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Lihtsalt huvi pärast uurin, et kas see on uus komme olla liivakastis jalgupidi ka täiskasvanutel?

Kuna väikelaste puhul pole liiva sööminegi mingi ime, siis ise ja minu tuttavad kunagi ei roni jalgupidi sinna. Ka paljaste kätega mängimise mõttes tundub endale imelik selle sama liiva sees trampida. NB! Mulle tundub.

Lapsed iseasi, nemad ise mängivad ja uketdavad ja käivad, see on arusaadav!!

Nüüd aga alailma näen, et emad-isad seisavad liivakastis ja seda isegi siis kui laps ise juba mujal askeldab. ????

Valgustage pimedat. Kas peaks ka muru asemel, liivakasti kõrval hoopis selle sees seisma?

Vaba aega liiga palju või?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid täiesti kindel olla, et kui su väikelaps liiva sööb, siis olenemata sellest, kas keegi on seal jalgupidi sees käinud või ei, on see liiv juba piisavalt must niikuinii, kassipissine jms.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun ütle, et tegid teema lihtsalt trollimiseks ja sa tegelikult ka ei usu, et liivakastis olev liiv on piisavalt puhas, et lasta lapsel seda süüa.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida rohkem lapsed mulda ja liiva söövad, seda tervemad on.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu arust on uus komme just nutitelo käes kasti kõrval seista. Kui esimene laps väike oli, nutitelefone veel polnud v oli vähestel, siis olid lapsevanemad rohkem seal liivakastis mu arust

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni seisab jah ja võibolla isegi näitab keskmist sõrme. Kuhu küll teatada?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Issand see on nii tipphuumor, ma loen mehele ka ette selle postituse :’D

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kunagi mõelnudki sellele nii nagu sina. Uus komme? Ehk selles osas on uus komme, et kui mina laps olin, siis lapsed mängisid ja vanemad valvasid neid. Nüüd aga tegeletakse lastega rohkem koos, mängitakse koos. Välja arvatud need vanemad kes seadmes tahavad olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool ikka üllatab jätkuvalt absurdsete teemadega!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui kellegi laps näiteks eelistaks hoopis liiva asemel muru süüa, sedasama, mille peal teemaalgataja seisab? Mis siis saab?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soovita küll kuidagi tolereerida lapse liivasöömist. Just seetõttu peakski vanem olema ka liivakastis lapse kõrval, kui lapsel selline komme on endale liiva suhu toppida.

Liiva suhu toppides võib saada toksoplasmoosi, mida levitavad kassid oma väljaheidetega. Ja ka muid haiguseid võib saada. Teemaalgatus on mulle mõistetamatu – kas täiskasvanu tõsimeeli võib sellise suhtumisega olla ja ka heaks kiita lapse liivasöömise (muidu seda teemar sellisel kujul ju poleks).

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liivakast liivakastiks, aga kui lapsel on pooleli potitreening, ja mänguväljakul mähkmeid enam ei kanna, võiks vanem vaadata, et see laps atraktsioone täis ei lase. Mu laps näiteks istus juhuslikult kellegi lapse vedela junni sisse ja määris  riided ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasspiss, linnusitt, näts, rögalärakad. Vahel ka konid, narkomaanide kraam ja kondoomid.
Kingatallad liivakastis on pisiasi.
Üldiselt võiks lapsele õue isikliku liivakasti muretseda ja selle kinni katta, kui seal ei mängita.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nii naljakas teema! ????????????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hakkas huvitama, et kui vana teemaalgataja võiks küll olla? Uus komme, hah. Juba minu lapsepõlves (50aastat tagasi), olid lapsevanemad/vanavanemad koos lastega liivakasti ja mitte kellegil polnud sellega mingit probleemi. 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps Täiskasvanud jalgupidi liivakastis