Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 204 )

Teema: Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine

Postitas:
Kägu

Loen vastuseid ja mõtlen, kui erinevad on ikka inimeste väärtushinnangud.

Kui ma oleksin see tüdruk, oleks mul küll tõeliselt piinlik (tulevase)ämma-äia raha eest reisile minna. Isegi kui see ettepanek tehtaks, ma raudselt keelduksin. Minu elukaaslane on reisileminejate laps, oma perega alati neil reisidel käinud jne. Kui tema vanemad soovivad koos oma lastega selliseid reise jätkata, mis selles imelikku on? Väga kummaline eeldus, et nende tingimatu kohustus on ka poja elukaaslasele reis välja teha. Miks?

Noored võivad ju ise oma kulude ja kirjadega oma pere reise korraldada. Ega see noormehe traditsiooniline üks reis vanemate ja vennaga muud reisimist takista.

13.43 kägu – tüdruku emana oleks mul küll piinlik küsida, kas “sind ei võetagi kaasa”. Minu lapse majandamine või majanduslik aitamine on ikka minu rida. Nii et õigem küsimus oleks – kas sa soovid kaasa minna ja vajad, et me aitame sul kulud kanda.

Keegi siin vastas koguni, et

Autole kütust ka ostad pojukesele? Katad veel muid kulusid? Mul oleks pigem piinlik siis kui seda teeks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ühel sellisel reisil käinud, kui juba elukaaslasega koos elasin (aga mina olin tudeng ja mees tööl). Vanemad maksid minu osa ja mehele arvutas mu isa hiljem tema osa välja ja mees maksis selle ära (eelnevalt kokku lepitud muidugi). Seal reisil oli ainult see väike asi, et me olime veel üsna värskelt suhtes ja proovisime muudkui eralduda, mis vanematele eriti ei meeldinud 🙂

Üks asi, mis oli, oli see, et olime kahe rendiautoga, millest ühes sõitsime mehega ja teises siis minu “vana” pere. Ööbisime koos, aga vahepeal sõitsime natuke eraldi tempos. Eraldi tekkinud kulutused kattis mees, samuti kui näiteks minu õde meiega kuskile eraldi tuli, maksis mees tema jäätise jms (ehk juuksekarva lõhki ei ajanud).

See oli ca 10 aastat tagasi. Praeguseks on meil omad lapsed ja igapäevakulud katame 100% ise. Teenime natuke üle keskmise, saame lubada odavamaid reise ja igapäevaelu on täiesti okei, kuid minu vanematel on oluliselt paremad sissetulekud. Koos enam reisinud ei ole, kuid kui vanemad meid kuskile kutsuvad, näiteks maale, ostavad nad toidu ise, meie peame saabuma kaks kätt taskus. Isa paneb meil tihti paagi täis, kui meie autoga sõidab (näiteks on meid viinud lennujaama, taksoga on kahe turvatooliealise lapsega halb minna, ja muud sellised harvad olukorrad), sel aastal kutsusin oma põhikooliealise venna minu ja mu lastega lähiriigi reisile kaasa, arvestusega, et maksan kõik ise. Isa lubas seepeale maksta venna osa, saatsin talle oma arvutused ja kontole laekus hoopis kogu summa, isa sõnul kingitus. See 600 eurot ei tee teda vaesemaks, kuid on meie peres suur raha. Ometi ei eelda ma kunagi neid asju, vaid võtan toreda kingitusena. Vanemad teevad seda ka kavalalt tagantjärgi, oma arvestustes pean ikka ise hakkama saama 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja võrdlen teiste teemadega. Igas lahutuse või suhteteemas käib palju kordi läbi see, et ka naine peab teenima ja panustama ja et enne lapsi võiks üldse oma korter olla. Ja siit loen vastupidist. Et naine on ülalpeetav, talle peaks reisi välja tegema, et pärast on naine kodune lastega ja jälle pole raha ja on ülalpeetav??? Mida see tähendab?

Halloo, naine õpib ja mees käib tööl, aga meest ülal peab tegelikult ju mamma! Mamma ostab kütuse ja maksab restoranis ja poja reisi! Mees on siin ülalpeetav, naine õpib!

Halloo jah, sellepärast kirjutasin nii, et kuidas teistes teemades peetakse naise iseseisvust  nii oluliseks, aga siin hoopis teised jutud. Inimene võib 10 a ka õppida, mis tähtsust sellel on. Need noored ilmselgelt pole pereks valmis, ongi kokku läinud, ise lapsed alles. Näha on ju, et mõlemad ebaküpsed. Me ei tea vanust, kaua koos on elanud, kas majandada oskavad. Ja tuues veel sisse muid selletaolisi teemasid perekoolist, siis väga palju on olnud jutte, kuidas isegi gümnaasiumi kõrvalt töötamist peetakse normaalseks (a´la, ma küll käisin ja tegin , mul küll lapsed töötavad ja teenivad ise oma raha jne ). Nüüd aga vastupidi. Sp kirjutan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea teema, aga küsiks veidi vastupidisest olukorrast. Et kui kaks noort aastaid koos elanud, aga naine hoopis see töötu/madalapalgaline ja ema tütre reisile viib? Ja mees see kes vaesemast perest + muud kohustused ja elus vaid Soomes- Rootsis käinud? Peaks mees naise maha jätma siis, et too emal end reisile viia laseb?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ju jutt oma poja nannipunniks kasvatamisest. Naine ei saa reisile, sest perel raha pole, mehele teeb tema ema välja. Ma ei kujutaks ka sllist olukorda ettegi, et maksaksin oma poja reisiletulwku kinni, aga tema naine reisile ei tule. See oleks ju kiilu löömine nende vahele. Aiinumõeldav on, et kui noorte pere naise raha kokku ei kraabi, ei lähe ka mees. Naine on praegu iseseisev ja majandab ise, poeg on ju muidusööja. Meie poeg lõpetas kohe meiega reisimise, kui oma naisega elama hakkas. Poja eest maksmine pole kurjast, kui poja naine ka kaasa tuleb, aga loomulikult peaksid noored selle osa ise maksma.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ju jutt oma poja nannipunniks kasvatamisest. Naine ei saa reisile, sest perel raha pole, mehele teeb tema ema välja. Ma ei kujutaks ka sllist olukorda ettegi, et maksaksin oma poja reisiletulwku kinni, aga tema naine reisile ei tule. See oleks ju kiilu löömine nende vahele. Aiinumõeldav on, et kui noorte pere naise raha kokku ei kraabi, ei lähe ka mees. Naine on praegu iseseisev ja majandab ise, poeg on ju muidusööja. Meie poeg lõpetas kohe meiega reisimise, kui oma naisega elama hakkas. Poja eest maksmine pole kurjast, kui poja naine ka kaasa tuleb, aga loomulikult peaksid noored selle osa ise maksma.

200% nõus. Ema võib ju oma poja reisikulud katta kui ta seda soovib, aga sellisel juhul katab poeg oma tüdruku/elukaaaslase/naise kulud oma pere eelarvest.

Sa, teemaalgataja, oled ikka eriline sadist. Tead, et teema teeb tüdrukule haiget, aga arutad tema juuresolekul kenasti kõva häälega kuidas pojake peab pakkima ja reisiks valmistuma. Taktitundest oled üldse midagi kuulnud?

 

+23
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea teema, aga küsiks veidi vastupidisest olukorrast. Et kui kaks noort aastaid koos elanud, aga naine hoopis see töötu/madalapalgaline ja ema tütre reisile viib? Ja mees see kes vaesemast perest + muud kohustused ja elus vaid Soomes- Rootsis käinud? Peaks mees naise maha jätma siis, et too emal end reisile viia laseb?

Need on ju ometi kaks absoluutselt erinevat teemat. Siga ja kägu ei saa samadel alustel võrrelda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ühel sellisel reisil käinud, kui juba elukaaslasega koos elasin (aga mina olin tudeng ja mees tööl). Vanemad maksid minu osa ja mehele arvutas mu isa hiljem tema osa välja ja mees maksis selle ära (eelnevalt kokku lepitud muidugi). Seal reisil oli ainult see väike asi, et me olime veel üsna värskelt suhtes ja proovisime muudkui eralduda, mis vanematele eriti ei meeldinud ????

Üks asi, mis oli, oli see, et olime kahe rendiautoga, millest ühes sõitsime mehega ja teises siis minu “vana” pere. Ööbisime koos, aga vahepeal sõitsime natuke eraldi tempos. Eraldi tekkinud kulutused kattis mees, samuti kui näiteks minu õde meiega kuskile eraldi tuli, maksis mees tema jäätise jms (ehk juuksekarva lõhki ei ajanud).

See oli ca 10 aastat tagasi. Praeguseks on meil omad lapsed ja igapäevakulud katame 100% ise. Teenime natuke üle keskmise, saame lubada odavamaid reise ja igapäevaelu on täiesti okei, kuid minu vanematel on oluliselt paremad sissetulekud. Koos enam reisinud ei ole, kuid kui vanemad meid kuskile kutsuvad, näiteks maale, ostavad nad toidu ise, meie peame saabuma kaks kätt taskus. Isa paneb meil tihti paagi täis, kui meie autoga sõidab (näiteks on meid viinud lennujaama, taksoga on kahe turvatooliealise lapsega halb minna, ja muud sellised harvad olukorrad), sel aastal kutsusin oma põhikooliealise venna minu ja mu lastega lähiriigi reisile kaasa, arvestusega, et maksan kõik ise. Isa lubas seepeale maksta venna osa, saatsin talle oma arvutused ja kontole laekus hoopis kogu summa, isa sõnul kingitus. See 600 eurot ei tee teda vaesemaks, kuid on meie peres suur raha. Ometi ei eelda ma kunagi neid asju, vaid võtan toreda kingitusena. Vanemad teevad seda ka kavalalt tagantjärgi, oma arvestustes pean ikka ise hakkama saama ????

Heal järjel perest pärit tüdruk, aga lepib mingi rahatu luuseriga. Kurb.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see asi on hilisemas elus siis mõeldamatu, et tehakse reis koos oma vanemate ja õdede vendadega? Me küll teeks, aga kui nüüd loen kui halb see on… meil 3 last. Ma tahaks küll vahel ainult oma perega reisida veel.

Eks igas peres omad kombed. Kõrvalt vaadates pisut kentsakalt mõjub jah, et reisile lähevad vanad vanemad ainult oma täiskasvanud lastega ja viimastel kellelgi pere ega kaaslanegi kaasa ei tule ning lisaks nimetavad lapsepõlve peret OMA pereks, vastandades enda loodud perele. Viimane oleks nagu kellegi teise pere, keda OMA perest tuleb lahus hoida.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea teema, aga küsiks veidi vastupidisest olukorrast. Et kui kaks noort aastaid koos elanud, aga naine hoopis see töötu/madalapalgaline ja ema tütre reisile viib? Ja mees see kes vaesemast perest + muud kohustused ja elus vaid Soomes- Rootsis käinud? Peaks mees naise maha jätma siis, et too emal end reisile viia laseb?

Mitte midagi ei saanud aru!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oleks tüdruku ema, ma küsiks kohe et sind ei võetagi kaasa või?

Ning kui kuuleksid, et tüdrukul raha ei ole, maksaksid ta reisi kinni, eksju.
Või mida sa nüüd silmas pidasidki?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sool pole ju vahet. Ütleme, et selle teema autor kirjutab poja asemel lihtsalt täiskasvanud laps või kirjutab tütar. Sel juhul peaksid vastused ju ikka samad olema? Loodame, et autor nii tegigi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oleks tüdruku ema, ma küsiks kohe et sind ei võetagi kaasa või?

Kui sa oleks tüdruku ema, siis võiksid pakkuda, et sina maksad tema eest ja tüdruk saab ikka reisile kaasa minna. Poisi vanemad sinu tütre eest minu arust ei pea tingimata maksma.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea teema, aga küsiks veidi vastupidisest olukorrast. Et kui kaks noort aastaid koos elanud, aga naine hoopis see töötu/madalapalgaline ja ema tütre reisile viib? Ja mees see kes vaesemast perest + muud kohustused ja elus vaid Soomes- Rootsis käinud? Peaks mees naise maha jätma siis, et too emal end reisile viia laseb?

Need on ju ometi kaks absoluutselt erinevat teemat. Siga ja kägu ei saa samadel alustel võrrelda.

Küsisingi selle mõttega, et kas peaksin ka end süüdi tundma kui talvel emaga reisile lähen ja mees koju jääb (tööl on st). Hea meelega reisiks ka koos mehega, aga senine elu on näidanud, et üüride jne kõrvalt midagi säästa pole võimalik. Kas mees peaks ka nüüd mu peale solvunud olema nagu antud teemas see tüdruk? Kuigi ma arvan et ta ei vaimustuks minu ja emaga reisile minekust, isegi kui raha oleks/välja tehtaks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea teema, aga küsiks veidi vastupidisest olukorrast. Et kui kaks noort aastaid koos elanud, aga naine hoopis see töötu/madalapalgaline ja ema tütre reisile viib? Ja mees see kes vaesemast perest + muud kohustused ja elus vaid Soomes- Rootsis käinud? Peaks mees naise maha jätma siis, et too emal end reisile viia laseb?

Need on ju ometi kaks absoluutselt erinevat teemat. Siga ja kägu ei saa samadel alustel võrrelda.

Küsisingi selle mõttega, et kas peaksin ka end süüdi tundma kui talvel emaga reisile lähen ja mees koju jääb (tööl on st). Hea meelega reisiks ka koos mehega, aga senine elu on näidanud, et üüride jne kõrvalt midagi säästa pole võimalik. Kas mees peaks ka nüüd mu peale solvunud olema nagu antud teemas see tüdruk? Kuigi ma arvan et ta ei vaimustuks minu ja emaga reisile minekust, isegi kui raha oleks/välja tehtaks.

Ära pane ühte patta kahte täiesti erinevat olukora. Sinu mees ei saa/ei taha reisile tulla. See tüdruk ilmselgelt tahab. Ja mite kuskil pole kirjutatud, et see tüdruk oleks sovunud. Must-valgelt on kirjas, et tüdruk on õnnetu. Ja potentsiaalne ämmamamma raputab mõnuga soola haavae, st lahkab haiget tegevat teemat tüdruku nina all.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisime (Eestis/lähiriikides) siiamaani mõnikord koos päritoluperega (mitte kõik lapsed koos, vaid kes kunas. Paar korda oleme käinud ka kogu suure pandega) ja kuigi ka l elukaaslaslased in kaasa, siis minu vanemad maksavad üsna suurel määral kõige eest ????‍♀️ Eks ikka tahame arveldada, aga isa ja ema ütevad, et neil pole laene, väikeseid lapsi ja käivad tööl ning käivad suure rõõmuga koos meiega.
Kuna meil nii, siis pean seda tavaliseks. Arusaadavalt suur hulk vanemaid nii ei saa toimetada. Samas on normaalne ka see, kui kõik maksavad enda eest ja abiks oleks ju ka see, kui ainult enda lapse eest makstakse. Nende uus pere saab siis enda kulusid väiksemaks? Kui mu vanemad minu reisi maksaksid, aga abikaasa mitte, siis kahepeale klatikisime tema osa. Seega räägiksingi enda lapsega, et pool teie reisikuludest saame katta (võisiis poja osa. Kuudas iganes sõnastada), proovige teine pool leida. Reise ju ikka veidi plneeritakse ette ja saab koguda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on eraldi rahakotid ja kõike tasutakse võrdselt. Kuidas see väiksema rahakotiga inimene siis hakkama koos elades saab. Praegu jah poisile antakse raha juurde. Ja see on nende andjate ja saaja omavaheline asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ühel sellisel reisil käinud, kui juba elukaaslasega koos elasin (aga mina olin tudeng ja mees tööl). Vanemad maksid minu osa ja mehele arvutas mu isa hiljem tema osa välja ja mees maksis selle ära (eelnevalt kokku lepitud muidugi). Seal reisil oli ainult see väike asi, et me olime veel üsna värskelt suhtes ja proovisime muudkui eralduda, mis vanematele eriti ei meeldinud ????

Üks asi, mis oli, oli see, et olime kahe rendiautoga, millest ühes sõitsime mehega ja teises siis minu “vana” pere. Ööbisime koos, aga vahepeal sõitsime natuke eraldi tempos. Eraldi tekkinud kulutused kattis mees, samuti kui näiteks minu õde meiega kuskile eraldi tuli, maksis mees tema jäätise jms (ehk juuksekarva lõhki ei ajanud).

See oli ca 10 aastat tagasi. Praeguseks on meil omad lapsed ja igapäevakulud katame 100% ise. Teenime natuke üle keskmise, saame lubada odavamaid reise ja igapäevaelu on täiesti okei, kuid minu vanematel on oluliselt paremad sissetulekud. Koos enam reisinud ei ole, kuid kui vanemad meid kuskile kutsuvad, näiteks maale, ostavad nad toidu ise, meie peame saabuma kaks kätt taskus. Isa paneb meil tihti paagi täis, kui meie autoga sõidab (näiteks on meid viinud lennujaama, taksoga on kahe turvatooliealise lapsega halb minna, ja muud sellised harvad olukorrad), sel aastal kutsusin oma põhikooliealise venna minu ja mu lastega lähiriigi reisile kaasa, arvestusega, et maksan kõik ise. Isa lubas seepeale maksta venna osa, saatsin talle oma arvutused ja kontole laekus hoopis kogu summa, isa sõnul kingitus. See 600 eurot ei tee teda vaesemaks, kuid on meie peres suur raha. Ometi ei eelda ma kunagi neid asju, vaid võtan toreda kingitusena. Vanemad teevad seda ka kavalalt tagantjärgi, oma arvestustes pean ikka ise hakkama saama ????

  1. Heal järjel perest pärit tüdruk, aga lepib mingi rahatu luuseriga. Kurb.

Rahatu luuseriga? Mees on tõesti pärit veidi teisest maailmast – paneelikapoiss, mina tõesti eluaeg uusarenduses elanud… Ja nüüd elame samuti uusarenduses, sisustame, reisime mitmeid kordi aastas… Me ei ole ju kehval järjel, kusjuures mu ema alati kadestab, kui palju mu mees lastega tegeleb, kui palju vabu päevi võtab muudkui, ei olnud juttu, et mees ei saa jääda LHP’le, sest firmajuhile oleks see krahh ja muu selline, mis tihtipeale väga kõrge sissetulekuga inimestega kaasas käib. Kahe otsaga asi 🙂

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mehel (pole enam väike pojake ju) on elukaaslane (=pruut, kellega ta koos elab), siis on ikka tegu iseseisva inimesega. Ma saan sinust kui poja emast aru (enda pojad pole veel päris väljakolimise eas), aga ennast poja pruudi kohale asetades poleks ikka superimelik ja kurb kõrval istuda ja kuulata, kuidas emme õpetab pojakest kohvrit pakkima, et mees (no tema jaoks tema mees, sinu jaoks poja) saaks emme-issiga reisima minna nagu õige laps kunagi, makstakse kinni ja mina olen eikeegi. Sinu pojast jätab see pruudile imeliku mulje, äärmiselt ebamehelik. Vat küsib kunagi su pojalt, et oled siis täiskasvanu või emmepoju alles?

Kui palk on väike ja reisida ei võimalda, siis reisida ei saa. Paljud noored alustavad kitsamalt, mõni imeasi see. No natuke on ok oma lapsi toetada loomulikult, vahel välja teha, vahel raha anda, aga mitte kogu aega ja enesestmõistatavalt sellist asja oodates.

 

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kummaline eeldus, et nende tingimatu kohustus on ka poja elukaaslasele reis välja teha.

MInu meelest on see siin küll olematu eeldus, seda pole õieti keegi eeldanudki. Kui noored elavad eraldi, siis nemad majandavad eraldi, peaksid siis maksma enda eest või vastavalt kokkuleppele nt pool reisirahast nii tüdruku kui poja eest, kui rohkem ei saa. Teemaalgataja ütles juba alguses välja, et veel ühe täiskasvanu reisikulude katmine käib neile üle jõu.

Minu meelest on see vahettegemine ja poja üksinda reisile mahitamine selge märk, et tüdrukut ei võeta omaks ega võrdseks. Kõigepealt on see kivi tüdruku “mehe” kapsaaeda, kes  veel peaks oma elukaaslast tõsiselt võtma?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MInu meelest on see siin küll olematu eeldus, seda pole õieti keegi eeldanudki. Kui noored elavad eraldi, siis nemad majandavad eraldi, peaksid siis maksma enda eest või vastavalt kokkuleppele nt pool reisirahast nii tüdruku kui poja eest, kui rohkem ei saa. Teemaalgataja ütles juba alguses välja, et veel ühe täiskasvanu reisikulude katmine käib neile üle jõu. Minu meelest on see vahettegemine ja poja üksinda reisile mahitamine selge märk, et tüdrukut ei võeta omaks ega võrdseks. Kõigepealt on see kivi tüdruku “mehe” kapsaaeda, kes  veel peaks oma elukaaslast tõsiselt võtma?

Minu meelest ei tähenda täiskasvanud lapse eraldi elamine seda, et ta vanemad ei võiks teda reisile kaasa võtta ja selle reisi eest maksta. Ja päris kindlasti ei pea vanemad oma reisieelistusi muutma, et nad jõuaks ka lapse elukaaslase eest maksta. Ja ei tähenda see seda, et elukaaslast ei võetaks tõsiselt või tegeletakse susserdamisega. Oma päritoluperega koos ajaveetmine on täiesti normaalne. Küll aga on see selle täiskasvanud lapse ja tema elukaaslase omavaheline asi kokku leppida, kas üks neist läheb üksi reisile kui talle see välja tehakse või mitte. Kui teine pool tahab ka kangesti reisida, siis on alati ju võimalus osta hooajaväliselt odavaid lennupileteid ning teha nädalalõpu lühireise. Sellisteks võiksid nad ju ikka olla suutelised raha koguma. Või sõita kasvõi kahekesi Eestis ringi, võimalusi leiab kui vaid tahta. Ehk siis kõik taandub omavahelistele suhetele – üks ei taipa küsida, kas teise jaoks on ikka sobiv kui ta oma vanematega reisile läheb ja teine ei julge öelda, et talle see ei meeldi. Sellised küsimused peavad nad suutma ise omavahel lahendatud.

Mis puutub autosse ja muudesse igapäevastesse kuludesse, siis need on ikka noorte enda kulud ja vanemad ei pea neid maksma. Aeg-ajalt koos väljas söömas käimine on teine lugu.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin veelkord TA jutu läbi ja ikka väga õudne tundub. Isegi mitte nannipunn, vaid puuk. Elab eraldi OMA perega, aga laseb emal maksta enda kui lapse eest, reisile viia, arutab kohvri pakkimist oma naise ees, keda kaasa ei võeta, ja ema veel arvab, et terve küla peab tema poega söötma, sünnipäevadelegi restorani veab kaasa ja on solvunud, kui teised ei taha puuki kutsuda…

Ja ei võta jah ämm omaks poja naist, sest räägib, et tema jaoks on täiuslik just KOGU OMA perega reisimine.. Pojal on aga oma pere, pole ju mingi titt, keda vaja kantseldada ja mõmmisid osta ometi! Kui nii kangesti on vaja poega potitada, võiks leida selle raha (2x aastas käivad 1000 euri nägu puhkamas ja ka suurem “ laps” tahab ikka kallimat hotelli ja veepargis sulistada), et ka poja naine kaasa võtta.

+14
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pealkiri kuidagi eksitav “reisid ja muud lõbustused”.

Minul üks laps 18 ja teine alles 11. Seni kuni mina oma täisealist last kuhugi kutsun-maksame 100% meie mehega. Kui tal oleks pruut siis ma ei kutsukski täisealist last reisile kui ma mõlemi eest tasuda ei suuda. Kui suudaks siis võtaks mõlemad.  Kui ta ise tahab kuhugi minna siis tuleb enda taskust ikka maksta. Aga nii et mina planeerin reisi ja palun tal see kinni maksta-seda olema ei saa! Õnneks pole vajadustki. Mu 18a on iseseisev majanduslikult juba. Aga siiski..maksab see kes kutsub! Meil vähemalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa ja mina olen ka see ema kes oma lapsi üllatuslikult toetama jääbki. Tean mis tunne on elada nii et vanematel pole võimalust toetada ei rahaliselt ega muudmoodi. Tean mis tunne on õhtul noorena perega tühja kõhuga magama minna. Kui keegi ei tule ise sellepeale et sul tegelikult noore inimesena nii raske on et eluisu ära kaob. Kavatsen oma lapsi toetada ka siis kui nad täiskasvanud on. See õpetab omakorda neile oma lapsi hoidma ja paremat elu rahaliselt tahtma. Kui tarvis panen paagi täis või kui tarvis viin potiga suppi.  Iial ei jäta hätta. Ja kui mul on raha et oma lapselapsed reisile viia-,teen seda ka ! Elu ei pea olema selline et kui 18 kukub siis vaata ise kuidas saad. Noore inimese elu võib olla ikka väga raske. Tean omast kogemusest!

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, aga mina olen ema, kes kõrvalt on näinud neid iseseisvumata lapsi, kellel “on nii raske” terve elu, et jäävadki diivanile vedelema ja toetamist ootama. Mitmeid olen näinud, kes tööle ei lähegi, mitmeid, kes “teenivad ju nii vähe”, et muudkui peab aitama, mitmeid, kes ootavad pärandust. Pole vaja hakkama saada, sest “noortel on ju nii raske”. Olen näinud ka seda, kuidas vanemad jäävad kõrval vanaks, aga ikka on just noortel raske ja siis need vanemad, kes eluaeg on poputanud, vajaksid ise abi, siis noored ju ei saa aidata, sest neil endil raske ja palju tööd või lapsed või muud ettekäänded.
Meil ka oli raske, oma kodu polnud ja kaht töökohta pidasime, aga ei eeldanud, et vanemad paaki bensiini ostavad või reisile “kutsuvad”, mis osade meelest tähenab täielikku priid ülalpidamist kogu reisi vältel. See raske aeg aitaski jalad alla saada ja ise hakkamasaavaks. Süüa anti kisakodus küll alati ja “õng” osteti ka ja lapsi hoiti kui vaja ja raha laenati kodu sissemaksuks, st abi oli olemas ja tagala, aga mingit iseseisvuse pärssimist ei harrastatud. Tuttavatest, keda aga mõõdutundetult aidati, noh, üks on surnuks joonud, paar tükki virelevad ikka üürikorteris, paar on välismaal, kus ka pudrumägesid pole ja koju ei saa tulla, srst siin pole elamist ja vaid paar saab iseseisvalt hakkama.
Oma lastega talitame ka nii, nagu meie vanemad, ei toeta elu lõpuni, vaid aitame, kui vaja ( maja sissemaksuks laenasime, lapsi hoiame, jne).

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa ja mina olen ka see ema kes oma lapsi üllatuslikult toetama jääbki. Tean mis tunne on elada nii et vanematel pole võimalust toetada ei rahaliselt ega muudmoodi. Tean mis tunne on õhtul noorena perega tühja kõhuga magama minna. Kui keegi ei tule ise sellepeale et sul tegelikult noore inimesena nii raske on et eluisu ära kaob. Kavatsen oma lapsi toetada ka siis kui nad täiskasvanud on. See õpetab omakorda neile oma lapsi hoidma ja paremat elu rahaliselt tahtma. Kui tarvis panen paagi täis või kui tarvis viin potiga suppi. Iial ei jäta hätta. Ja kui mul on raha et oma lapselapsed reisile viia-,teen seda ka ! Elu ei pea olema selline et kui 18 kukub siis vaata ise kuidas saad. Noore inimese elu võib olla ikka väga raske. Tean omast kogemusest!

Aitamisel ja ülalpidamisel on väga suur vahe.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa ja mina olen ka see ema kes oma lapsi üllatuslikult toetama jääbki. Tean mis tunne on elada nii et vanematel pole võimalust toetada ei rahaliselt ega muudmoodi. Tean mis tunne on õhtul noorena perega tühja kõhuga magama minna. Kui keegi ei tule ise sellepeale et sul tegelikult noore inimesena nii raske on et eluisu ära kaob. Kavatsen oma lapsi toetada ka siis kui nad täiskasvanud on. See õpetab omakorda neile oma lapsi hoidma ja paremat elu rahaliselt tahtma. Kui tarvis panen paagi täis või kui tarvis viin potiga suppi. Iial ei jäta hätta. Ja kui mul on raha et oma lapselapsed reisile viia-,teen seda ka ! Elu ei pea olema selline et kui 18 kukub siis vaata ise kuidas saad. Noore inimese elu võib olla ikka väga raske. Tean omast kogemusest!

Siin teemas ei ole jutt mitte raskest elust ja näljasurmast, vaid 1000+ eurost maksvast reisist.

Kummaline jah, et just noortel on kogu aeg raske, kui tegelikult teame, et personalineiud ei tihka eriti endast vanemad inimesi tööle võtta. Kui sain 30, siis oli juba kohati töövestlustel tunne, et vist olen liiga vana 😀

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeg läheb vanematega reisile ja pruut jääb maha? Ma loodan, et kui poeg tagasi jõuab, on pruut välja kolinud. Kas sõidavad koos või ei sõida ka poeg, mingit muud varianti pole olemas.

Minu tütar oli oma suhte alguses üsna samas olukorras ja tema emana vaidlen sellele kommentaarile vastu.

Kui suhe on kestnud alles mõned kuud, kuid reis võis olla planeeritud juba enne seda, siis loomulikult ei saa eeldada,  et elukaaslase vanemad mõlema noore eest maksaksid või nende laps ammu planeeritud reisile minemata jätaks.  Jah, selles olukorras oli ka minu tütar väga kurb ja vihane ja eeldas, et poiss minemata jätab, kuid lõpuks suutis sellega siiski leppida ja kõik nende edaspidised reisid on toimunud koos.

Mina oleksin oma tütart rõõmuga toetanud, et ka tema reisile saaks minna, aga kuna olin hiljuti matnud nii mehe kui ema ja peres veel kaks nooremat last, siis tol hetkel see lihtsalt ei olnud võimalik.  Ma ei oodanud, et poisi pere teda tasuta kaasa kutsuks, seda enam, et kooselu oli veel üsna algusjärgus.  Ei tahtnud ka seda, et poiss minemata jätaks – ta on ju oma vanemate laps ja loomulikult tahavad vanemad oma lastega koos reisida ning kui laps juba kooselus, eks siis jääb neid võimalusi järjest vähemaks.

Seega suutsin tütart veenda,  et seekord käis poiss reisil koos oma vanematega, aga edaspidi, kui soov koos reisida, tuleb selleks juba varakult valmistuma hakata ja vajadusel lisatööd teha, et noored oma reisikulud ise tasuda suudaksid. Ja nüüd ongi nii, et pole vahet, kas noored reisivad kahekesi või vahel ka koos meiega, aga reisiraha teenivad nad ise. Jah, sünnipäevadel vms juhtudel ikka pisut toetame nende reisifondi või tasume mõne asja eest (nt koos söömas käies või kontserdipiletid), aga see ei ole reegel.

Eraldielava lapse autole kütuse ostmine ei ole minu jaoks OK, selles osas tundub, et teemaalgataja poeg on pisut üle hoitud.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen vastuseid ja mõtlen, kui erinevad on ikka inimeste väärtushinnangud.

Kui ma oleksin see tüdruk, oleks mul küll tõeliselt piinlik (tulevase)ämma-äia raha eest reisile minna. Isegi kui see ettepanek tehtaks, ma raudselt keelduksin. Minu elukaaslane on reisileminejate laps, oma perega alati neil reisidel käinud jne. Kui tema vanemad soovivad koos oma lastega selliseid reise jätkata, mis selles imelikku on? Väga kummaline eeldus, et nende tingimatu kohustus on ka poja elukaaslasele reis välja teha. Miks?

Noored võivad ju ise oma kulude ja kirjadega oma pere reise korraldada. Ega see noormehe traditsiooniline üks reis vanemate ja vennaga muud reisimist takista.

13.43 kägu – tüdruku emana oleks mul küll piinlik küsida, kas “sind ei võetagi kaasa”. Minu lapse majandamine või majanduslik aitamine on ikka minu rida. Nii et õigem küsimus oleks – kas sa soovid kaasa minna ja vajad, et me aitame sul kulud kanda.

Keegi siin vastas koguni, et

praegusaja eestimaalastele on perereisist ja reisimisest üldse saanud vaata et suurem püha ja puutumatu traditsioon kui jõulud või jaanipäev 🙂

Praegu varastes kahekümnendates olevatel noortel inimestel saab täiskasvanuks saamisel olema ilmselt veelgi keerulisem nö oma pere traditsioone kujundama hakata kui varasemalt. Suurem osa nende vanematest on teadlikult ja hoolega planeerinud lapsed oma ellu, mitte ei ole need kogu elu ja olemise loomulik jätk. Ning oi kui valus on sellest ühel päeval lahti lasta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oleks tüdruku ema, ma küsiks kohe et sind ei võetagi kaasa või?

Kas sulle tundub tõesti nii elementaarne, et tüdruku eest peab maksma mees või mehe vanemad?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 204 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud laps ja tema reiside ja muude lõbustuste eest tasumine